Rozterki patrioty

Patriota nerwowo przeglądał internet w poszukiwaniu wyników dzisiejszych sondaży. Z wysiłku i zdenerwowania aż zaczął się pocić. Jak to – myślał - dałem im swoją twarz i jeszcze nic nie dostałem, a chcą mnie pogrążyć. Przerażenie budziło żądanie Kukiza by za frico przystąpił do organizowania u siebie komitetu referendalnego, skoro zgłosił się na podporę nowego ruchu. Patriota jednak wolał się zabezpieczyć i od czasu jak skoczyło PiS, też wkręcił się do odpowiedniego komitetu. Już był za pan brat z tymi którzy zmienią system.

Jeśli teraz ujawnię się jako kukizowiec – myślał z przerażeniem, to PiS mnie wyrzuci z listy, przecież nie mogłem przewidzieć, że Kukiz będzie dołował a PiSowi aż tyle wzrośnie. CO robić – zadawał sobie leninowskie pytanie.

Jeżeli nie wykonam polecenia kukizowców, to ci mnie wyrzucą, a jeśli PiSowi spadnie lub przesuną mnie niżej na liście i się nie załapię? Znikąd ratunku dla Polski.

Za tyle lat poświęceń dla Ojczyzny i lata bezrobocia, wreszcie mógłbym się odkuć, potrzepać trochę kasiorę w Sejmie. Czasy jednak niepewne. Wybiorę jednych, stracę szansę u drugich i znów na lodzie  - przeżywał rozterki.

Być jednocześnie tu i tam i sprawdzać sondaże, ale nie ujawniać się za wcześnie – to najrozsądniejsze wyjście. Inaczej kto będzie ratował Ojczyznę – myślał ze smutkiem o kraju umęczonym przez złodziei.

Ale jak to zrobić?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-08-2015 [08:33] - Ula Ujejska | Link:

Mamy podobne wnioski z obserwacji pewnych grup - i już kiedyś chyba Panu pisałam, że najbardziej obawiam się po ewentualnej wygranej TKM. Wiele teraz zależy od postawy Prezydenta Dudy i przyszłego premiera.

Moja propozycja na najbliższe lata:
Władza polityczna, partyjna, administracyjna etc. powinna być tam gdzie zdobyła mandat pochodzący ze społecznych wyborów - a więc premier i prezydent, czyli pełna odpowiedzialność i decyzyjność tych dwóch osób. Rolę Prezesa Kaczyńskiego widzę jako koordynatora/organizatora prac w sejmie, partii i szerokiej koalicji oraz jako doświadczonego doradcy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-08-2015 [10:26] - NASZ_HENRY | Link:

Odrzucony patriota stworzy ruch, który będzie pilnował strażników ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

07-08-2015 [10:55] - Józef Darski | Link:

odrzucony nic nie stworzy, bo będzie sam. Będzie klęczał od wycieraczki do wycieraczki

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski

08-08-2015 [17:20] - Leszek Smyrski | Link:

Świetny tekst.
Pozdrawiam. :)