"Kto zapłacił, ten sierota" - artykuł w Wp.pl

  Opublikował go wczoraj [19.06.2020] Tomasz Molga {TUTAJ}.  Tekst ten zaczyna się od słów:

  "Kochani funkcjonariusze śledzący mój profil, powiedzcie kolegom z wykroczeniówki, żeby już nie wypełniali tych wniosków o ukaranie, bo szkoda roboty" - napisała na Facebooku adwokat Magdalena Wilk z Warszawy. Jak się okazało, sądy seryjnie odrzucają wnioski policji o ukaranie Polaków za przewinienia w czasach szalejących obostrzeń.".

  Pani Magdalena Wilk jest żoną posła Konfederacji Jacka Wilka.  Mówi ona:

  "Według najnowszych doniesień z sądów mandaty i wnioski o wykroczenia wystawione w kwietniu 2020 (miesiąc obowiązywania najbardziej rygorystycznych obostrzeń) mogą wylądować w koszu. Sędziowie rozpatrujący wnioski policji, odmawiają wszczęcia postępowań.
- Uzasadniają to faktem, że czyn, popełniony w czasie obowiązywania nakazu czy zakazu, po zniesieniu obostrzenia, nie stanowi już wykroczenia. To wynika jasno z przepisów kodeksu - mówi Wirtualnej Polsce mec. Magdalena Wilk. Na dowód prezentuje postanowienie sądu w sprawie o kwietniowy mandat za naruszenie zakazu przemieszczania się. Uzasadnienie do umorzenia liczy dwa zdania. (...) Adwokat twierdzi, że na podobnej zasadzie przechodnie ujęci podczas siedzenia na ławce w zamkniętym parku, biegacze czy podróżni zatrzymani w trakcie jazdy na święta wielkanocne nie zostaną już ukarani. W kwietniu policja informowała, iż wystawia tysiąc mandatów na dobę. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu policjanci kierowali wniosek o ukarania do sądu. Pisma z policji docierają do sądów z wielotygodniowym opóźnieniem. W międzyczasie zmieniły się przepisy, na podstawie których obwinieni mieliby ponieść karę.
- Powiem więcej, kto zapłacił mandat, ten sierota - dodaje.".

  Aktualne pozostają mandaty za nieużywanie maseczek.  "Od 16 kwietnia do 30 maja Policja wystawiła ponad 13 tys. mandatów i skierowała niemal 4,9 tys. wniosków o ukaranie do sądu. Według mecenas Wilk dopiero z chwilą cofnięcia tego obostrzenia, sprawy te staną się bezprzedmiotowe. (...)
  Jak informuje mec. Wilk, złagodzeniu uległo również stanowisko inspektorów sanitarnych w sprawie słynnych już kar administracyjnych (do 30 tys. zł), nakładanych za nieprzestrzeganie zakazów epidemicznych.  Przypomnijmy, że według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego suma tych kar przekroczyła ponad milion zł. Jak dowiaduje się WP, zdecydowana większość osób ich nie zapłaciła. Ukarani korzystali z możliwości zawieszenia terminu egzekucji. Następnie pisali odwołania do wojewódzkich inspektorów. Ci zaś łaskawszym okiem patrzyli na przewinienia..".

  To charakterystyczne dla sposobu, w jaki polskie władze wyobrażają sobie stosowanie prawa.  Najpierw straszą horrendalnymi karami i to bez podstawy prawnej.  Potem jednak kary te okazują się fikcją.  Nie sposób ich wyegzekwować.  Wszystko to ośmiesza tylko władze.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

20-06-2020 [13:28] - angela | Link:

Przecież totalna opozycja,  tęskni za totalną  epidemią,  żeby epidemia pograzyla rząd, więc sądy,  czego będą karać,  jak oni z tego zadowoleni, że epidemia rosła.   Nie ważne dla nich cierpienie i śmierć Polaków.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-06-2020 [18:47] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Frau Angela
znowu zmarnowała okazję, żeby się nie popisywać i narażać na śmieszność...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-06-2020 [13:29] - NASZ_HENRY | Link:

W średniowiecznej Wenecji kara za złamanie kwarantanny, podczas zarazy też  wynosiła 100 dukatów czyli 30 000 zł ☺
 

Obrazek użytkownika Czesław2

20-06-2020 [13:43] - Czesław2 | Link:

Czyli ściganie mordercy, gdy zabił na pasach i pasy zlikwidowano jest bezprzedmiotowe.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-06-2020 [13:45] - Pani Anna | Link:

Szkoda, bo jak pięknie wyglądałyby statystyki! A i grosza trochę by wpadło na te wszystkie tarcze.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-06-2020 [11:10] - Jan1797 | Link:

Statystyki przykrywek, Wilk był na Krymie a w Wiedniu, sam koalicjant?

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-06-2020 [16:12] - Pani Anna | Link:

W tym SĘK...

Obrazek użytkownika Jan1797

20-06-2020 [18:18] - Jan1797 | Link:

Dokładnie, ten finał po Wiedniu, mini kolejarz i salon zlekceważył?
https://twitter.com/RysiekzMis...
Tak jest gdy prawdę próbuje się doić.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-06-2020 [17:18] - Marek1taki | Link:

Ośmieszenie władzy to jedna z pieczeni rewolucji poprzez pandemię.

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2020 [07:28] - sake3 | Link:

Nie ,,wszystko to'' tylko opozycja ,w tym oczywiście kasta osmiesza władzę.Każdy pretekst dobry.Ciekaw,czy gdy trafi do sądu sprawa podpaleń biur PiS-u,niszczenia samochodów,podpalania budynków jak to miało miejsce w Zachodniopomorskiem pani Wilkowa też wrzuci pozew do kosza? Prawdę powiedziawszy mam nawet pewność,że ta paniuśka tak się zachowa.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2020 [07:59] - Jabe | Link:

Pozew w sprawie podpaleń pani Wilkowa wrzuci do kosza? Bredzi Pani.