Prezydent Andrzej Duda konsekwentnie realizuje zobowiązania

1. Jak poinformowała Kancelaria Premiera, prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o Polskim bonie turystycznym, który obiecał podczas trwającej obecnie kampanii wyborczej.
W uzasadnieniu podkreśla się konieczność dodatkowego wsparcia polskich rodzin wychowujących dzieci, a także polskiej branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.
Bon w wysokości 500 zł na dziecko będzie przysługiwał wszystkim rodzinom pobierającym świadczenie w ramach Programu Rodzina 500 plus i będzie on mógł być przeznaczony na sfinansowanie usług hotelarskich albo imprez turystycznych na terenie całego kraju z możliwością jego wykorzystania do marca 2022 roku.
Osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne, będzie przysługiwało dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł na każde dziecko.
2. Bon będzie przygotowany w formie elektronicznej, a jego dystrybucją zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), który w tym celu wykorzysta swój system teleinformatyczny.
Program Polskiego bonu turystycznego będzie kosztował około 4 mld zł, środki na ten cel są zawarte w Funduszu przeciwdziałania Covid19, a w przypadku jego likwidacji bezpośrednio z budżetu państwa.
Środki z tego tytułu trafią do przedsiębiorstw turystycznych lub organizacji pożytku publicznego, które znajdą się na liście stworzonej przez Polską Organizację Turystyczną (znajdzie się na niej około 100 tysięcy przedsiębiorstw.
3. Dwa tygodnie temu prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym w wysokości 1400 zł netto przysługującym przez 3 miesiące wszystkim osobom bezrobotnym, które stracą pracę w wyniku pandemii koronawirusa.
Jednocześnie w projekcie ustawy zawarta jest propozycja podwyższenia samego zasiłku dla bezrobotnych do kwoty 1200 zł brutto na 3 miesiące, a później na kolejne 3 miesiące do kwoty 942 zł.
Chodzi o to aby osoba bezrobotna, która straciła pracę w wyniku pandemii koronawirusa otrzymywała przez pierwsze 3 miesiące po utracie pracy sumaryczne świadczenie w wysokości płacy minimalnej czyli kwotę przynajmniej 2600 zł, jednocześnie świadczenie będzie malało wraz upływem czasu w ten sposób zachęcając osobę bezrobotną do skutecznego poszukiwania pracy.
Projekt został uchwalony przez Sejm już 2 tygodnie temu, Senat jak to ma w zwyczaju ustawę przetrzymał blisko 2 tygodnie ale w ostatni czwartek została przyjęta z poprawkami, wiec Sejm zajął się nią już wczoraj i będzie mogła wejść w życie od 1 lipca.         
4. W każdym wystąpieniu w obecnej kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda podkreśla, że startuje po to aby nikt nie cofnął Polski o pięć lat i w związku z tym tylko on gwarantuje, „że nic co dane nie będzie ani ograniczone ani odebrane”, co jest niesłychanie ważne w sytuacji kiedy jego konkurenci polityczni, co i rusz mówią o konieczności „zreformowania” programów społecznych wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy.
Ale także przedstawia plany na kolejną kadencję, tzw. plan Dudy to 10 lat inwestycji publicznych o charakterze rozwojowym opartych na 4 filarach: inwestycjach strategicznych, inwestycjach lokalnych, inwestycjach dla zdrowia i inwestycjach w środowisko.
A wiec prezydent Andrzej Duda konsekwentnie realizuje zobowiązania wyborcze także te zaciągnięte w obecnej kadencji ale także przedstawia ambitne plany strategicznych i lokalnych inwestycji na całą następną kadencję.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-06-2020 [08:44] - Marek1taki | Link:

Duda puszcza nas na Bosaka.
Bosak prezentuje 5+.
Cuda się dzieją.
https://kresy.pl/wydarzenia/pi...

Obrazek użytkownika angela

20-06-2020 [12:39] - angela | Link:

Wystarczy posłuchać, kto mówi o 'rozdawnictwie',  a wszystkie programy pomocowe zostaną cofniete. 
Tylko że, rozdawnictwo będzie ale dla swoich, i rozpasane złodziejstwo,  a nie dla rodzin z dziećmi i starszych.

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2020 [14:31] - Jabe | Link:

wszystkie programy pomocowe zostaną cofniete. – Obiecanki.

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2020 [14:46] - Jabe | Link:

A pan Duda nie obiecywał przypadkiem, że to i owo ujawni?

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-06-2020 [23:25] - Marek1taki | Link:

Ważna poprawka do tej ustawy:
"„Art. 41a Żeby wszyscy byli zdrowi, piękni bogaci, a Pani Minister Emilewicz, aby miała własny helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie” – brzmiała treść poprawki zaproponowanej przez Brauna."
https://nczas.com/2020/06/20/t...
Jak znam życie i nasze władze to uznałyby za otwarcie sezonu na najbardziej innowacyjną interpretację.
Bez rozkminiania czy Pani Minister ma też być zdrowa, piękna i bogata czy tylko helikopter się jej należy by się nie obyło.

Obrazek użytkownika angela

20-06-2020 [20:38] - angela | Link:

Pan Braun,  i cała ta jego konfederacja, pokazali kim są,  kiedy stanęli po stronie POwskich awanturnikow.
To, ze z Rosją mają dobre układy, i  kontakt przez pana Korwina,  to było wiadomo, ale to, że przeciwstawią  się pozytywnym zmianom w Polsce, popierając tych co zrujnowali  Polskę,  to znaczy, że pan Braun i reszta wodzów konfederacji, może mieć mocno narobione  w papierach,  u 'przyjaciół moskali', że działają na szkodę Polski. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2020 [20:45] - Jabe | Link:

Bystry chłop, nie?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-06-2020 [21:02] - Imć Waszeć | Link:

To tak jakby powiedzieć "pan Gowin i cały jego PIS pokazał, jak zrobić reformę szkolnictwa, żeby komuchy były nie do ruszenia". A dalej równie "logicznie", iż "To, że z Izraelem mają kontakty poprzez pana Kaczyńskiego, kolegę z klasy szarej eminencji Fogelmana...". Chce Pani takiej politycznej argumentacji i takiej dyskusji w stylu najparszywszych bolszewików rosyjskich? To jest właśnie działanie na szkodę Polski, bo takie stałe monotonne kwakanie w końcu znieczula Polaków na zasadnicze niebezpieczeństwo, czyli realnych ruskich szpiegów. Właśnie w ten sposób swoje przeforsowali zboczeńcy. Kwakali, kwakali, kwakali, aż wreszcie ludziom znudziło się ich zwalczanie, a wtedy można było przejść do wymuszania podziwu dla zboczeń i ochrony prawnej. Nie idźcie tą drogą, bo to ślepa uliczka.

Obrazek użytkownika angela

21-06-2020 [01:25] - angela | Link:

Zgadzam się,  tym, że konfederacja może być koalicjantem, to lepiej się powciągnac w krytyce.
Natomiast pan Gowin , to nie PiS,  pomimo ze w Zjednoczonej  Prawicy, on  z innej gliny ulepiony.