Audiatur et altera pars. Mówi Paweł Kukiz


Nie dziwi Państwa, że w merdiach reżimowych jak i koncesjonowanej opozycji ani słychu ani widu informacji o referendum na miesiąc przed? Żadnej dyskusji o jego pytaniach? Nie ma już nawet apologetów reżimu z wypowiedziami że referendum niewiążące, nieważne, że kukułcze jajo Platformy?
 
Ano zapamiętajmy sobie dobrze, jak Polaków traktują nadczłowieki Rzeszy.
 
Tawariszczi! Może nie będzie tak źle! :) Do pracy pójdziecie, a jak nas tu zapewniały inne nadczłowieki, praca czyni wolnym.
 
Podobną pogardę, przynajmniej u mnie, budzą wszystkie manewry dezinformacyjne Rzeszy z jej opozycją wymierzone w ruch Kukiza. Rzeczowość jest zawsze mile widziana, stąd cenne są np. publikacje „Rosyjskiej V kolumny w Polsce” o pani Pakosz-Pyż (polecam ponownie: https://www.facebook.com/pages/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce/218251225011751?fref=ts ) Ale praktycznie cała reszta jest warta tyle, co raport Anodiny. By nie być gołosłownym, co ma znaczyć dęcie informacji o „odejściu ruchu JOW”? „Ruchem JOW” mają być ci samorządowcy, skądinąd niedawno przedmiot zainteresowania Matki Kurka? Przykro mi, ale autorem książkowych publikacji o JOW (II obieg oczywiście) na mojej półce jest głównie Janusz Sanocki, a on nigdzie nie „odchodzi”. Wolny Czyn niedawno publikował relacje filmowe ze spotkań z J.S.
 
Paweł Kukiz niedawno sam odniósł się do działalności samorządowców Marki Kurka. Nie przebiło się to oczywiście bodaj nigdzie, przynajmniej o ile mi wiadomo, poza Facebookiem.
 
Audiatur et altera pars? Znajetie, anodinowcy?
 
Ta blokada informacyjna jest moim zdaniem równie obraźliwa, co milczenie o referendum.
 
Tematy blokowane są właśnie dlatego, że są ważne, niezależnie od tego czy słusznie czy niesłusznie ujmowane. A na zawartość internetowych Trybun Ludu uwagi nie zwracajmy.
 
Dlatego wszystkim zainteresowanym jako źródło polecam fejsbukowy profil Pawła Kukiza i komitetów referendalnych. Dodać do zakładek i czytać ;)) A poniżej na zachętę artykuł P. Kukiza z jego profilu:
 
https://www.facebook.com/kukizpawel?fref=nf
 
 
Mariusz Cysewski
 
  
 
„Co chwilę słychać obietnice - jedni obniżą podatki biednym, drudzy podwyższą te płacone przez bogatych. Polska będzie silna ekonomicznie i stawi czoła wszelkim problemom, od dopalaczy po Putina (...)
 
Beata Szydło nawołuje: „Młodym ludziom, którzy zastanawiają się, czy nie wyjechać za granicę, proponuję pakt: zaufajcie nam, chodźcie z nami”. Te słowa Szydło rozwścieczyły imigrantów z Polski. Jak donosi Polish Express, Polacy mieszkający za granicą ostro skrytykowali kandydatkę na premiera. Uznali bowiem, że Szydło, zamiast przedstawić alternatywę dla wyjazdów za granicę, po raz kolejny wystosowała apel, który nie ma żadnego pokrycia w realnych działaniach. „Kpina. Nic się nie zmieni. To bez znaczenia, kto rządzi w Polsce. Kluczowe jest to, dlaczego to robi - a prawda jest taka, że wciąż wszyscy pchają się na Wiejską dla hajsu” - napisał jeden z internautów.”
 
I dobrze napisał. Bo jeśli zostanie ten ustrój, ta partiokracja i brak kontroli wyborcy nad władzą to nie ma do czego wracać. Ja mogę obiecać jedno - do końca będę walczył o zmianę ustroju na proobywatelski. Ale dopóki ta zmiana nie nastąpi - niech Was Pan Bóg broni przed powrotem.
 
I jeszcze jedno mogę obiecać - jeżeli przegram tę walkę to osobiście spakuję dzieciom walizki, kupię im bilety i odprowadzę na lotnisko. Bo tylko frajer i ćwok będzie oddawał 70% swoich pieniędzy (w podatkach) na ośmiorniczki dla tych partyjnych jumaków. Na „wyjazdowe sesje” Kopacz Pendolinem, za którym leci samolot, jadą auta BOR-u, karetki i czort ich wie co jeszcze. Bo tylko idiota da sobie wydzierać pieniądze na partyjne parady pod postacią „kampanii wyborczej” Platform, PiSów i innych stworków-potworków. Tylko roślina mentalna jest w stanie uwierzyć, że „wcześniej może nie wszystko władzy wyszło ale TERAZ to już na pewno będzie dobrze, Polska urośnie w siłę a ludziom będzie się żyło dostatniej”.
 
Jeśli nie zmienimy ustroju - zjedzą nas. To też mogę Wam obiecać.
http://pl.blastingnews.com/…/imigranci-z-polski-rozczarowan…
 
https://www.facebook.com/kukizpawel?fref=nf
 
* * *
 

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Freiherr

29-07-2015 [14:28] - Freiherr | Link:

Nikomu z ważnych graczy JOW na obecnym etapie nie pasują więc jest cisza. Chodzi o to, by referendum nie było wiążące a zatem o to, by jak najmniejsza ilość obywateli wzięła w nim udział. Nie jest polityczne kontestowanie referendum, szczególnie w obliczu nadchodzących wyborów parlamentarnych, to można je "załatwić" milczeniem. Przy okazji 100 mln złotych wyrzucone zostanie w błoto dzięki nieprzemyślanej decyzji ustępującego, na szczęście, Pana Prezydenta.

Obrazek użytkownika MPJ 78

30-07-2015 [09:58] - MPJ 78 | Link:

O referendum będzie głośno za chwilę kiedy prezydent Duda zechce dorzucić do niego swoje 3 pytania. Na razie siły i środki obu stron są skupione na innych frontach. Za JOWy czy przeciw nim nikt z PO i PiS nie zamierza umierać bo wbrew pozorom one niczego nie zmienią. Tam gdzie one działają, w praktyce istnieje system dwupartyjny. To urządza obydwie strony polskiej sceny politycznej. Zniesienie finansowania partii z budżetu to mógłby atut dla PO a problem dla PiS i innych partii opozycyjnych ale z drugiej strony w chwili kiedy PiS przejmie władzę to on będzie mógł liczyć na wsparcie biznesu. PO ma tego świadomość z każdym sondażem coraz większą, więc nie ma ochoty za ostro o to walczyć. Te trzecie pytanie zupełnie nie ma znaczenia ponieważ już teraz teoretycznie istnieje instytucja "domniemania niewinności" ale skarbówka i tak wie swoje. Tego podejścia referendum nie zmieni. Sytuacja się zmieni jeśli pojawią się pytania o sześciolatki, wiek emerytalny i status lasów państwowych.