Prezydent Duda- nic co dane nie będzie odebrane...

Prezydent Duda- nic co dane nie będzie odebrane ale i ambitny plan na przyszłość
 
1. Wczoraj w Stalowej Woli prezydent Andrzej Duda jeszcze raz potwierdził, że najlepiej czuje się wśród ludzi, że takie spotkania dają mu dodatkową energię do działania na rzecz Polski i Polaków.
Podczas tego otwartego spotkania prezydent podkreślał, że startuje po to aby nikt nie cofnął Polski o pięć lat i w związku z tym tylko on gwarantuje, „że nic co dane nie będzie ani ograniczone ani odebrane” ale także przedstawił plany na kolejną kadencję.
Plan Dudy do dekada inwestycji publicznych o charakterze rozwojowym opartych na 4 filarach: inwestycjach strategicznych, inwestycjach lokalnych, inwestycjach dla zdrowia i inwestycjach w środowisko.
2. Niezwykle ważna jest deklaracja, że podczas kolejnej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, żaden ze społecznych programów wprowadzonych podczas rządów Zjednoczonej Prawicy nie zostanie ani ograniczony ani odebrany.
Wprawdzie pozostali kandydaci także składają takie deklaracje ale ich wiarygodność jest w tej sprawie zerowa, bowiem w czasie ich wprowadzania, atakowali je niezwykle ostro, nazywając bezsensownym rozdawnictwem.
Takie wypowiedzi kandydatów opozycji można usłyszeć i teraz, a uzasadnieniem jest kryzys wywołany pandemią koronawirusa, który ich zdaniem, nie pozwala na tak wysokie wydatki o charakterze społecznym.
3. Prezydent przedstawił także plany na przyszłość oparte na inwestycjach strategicznych, wśród których wymienił Centralny Port Komunikacyjny (CPK), przekop Mierzei Wiślanej, budowę gazociągu Baltic Pipe i rozbudowę Gazoportu w Świnoujściu, a także budowę korytarzy transportowych takich jak via Karpatia czy via Baltica oraz linii kolejowych łączących duże polskie miasta.
Wszystkie te inwestycje są albo w trakcie realizacji albo są intensywnie przygotowywane, tak aby mogły być zakończone w ciągu najbliższych 10 lat, co da naszemu krajowy silny impuls rozwojowy.
Prezydent zwrócił uwagę, że kandydaci opozycyjni domagają się rezygnacji z części z nich albo ich zamrożenia, co w zestawieniu z przyjętym przez UE Planem Odbudowy wartym 750 mld euro, który w całości jest planem inwestycyjnym, jest co najmniej zastanawiające.
4. Ale nie tylko inwestycje strategiczne mają być znakiem firmowym kolejnej kadencji prezydenta Dudy, kolejnym filarem mają być inwestycje w zdrowie w tym modernizacja 200 szpitali powiatowych wspólnie z samorządami, które za nie odpowiadają, ale także tworzenie centrów Zdrowia dla Seniorów 75plus, które zajmą się kompleksową opieką zdrowotną tego pokolenia Polaków.
Przypomniał także, że kończą się prace nad powołaniem Funduszu Onkologicznego, który będzie dysponował kwotą 5 mld zł i z którego będzie finansowana nie tylko walka z rakiem ale także leczenie chorób rzadkich u dzieci, na co często teraz pieniądze są gromadzone ze zbiórek społecznych.
Prezydent Andrzej Duda przypomniał także o inwestycjach lokalnych wspieranych przez Fundusz Dróg Samorządowych ponad 6- krotnie większy niż za rządów PO-PSL, o krajowym programie retencji realizowanym przez państwo, samorządy ale i osoby indywidualne (wszystkie te inwestycje będą wspierane z budżetu państwa) czy też programach dla środowiskowych takich jak Czyste powietrze, narodowym programie sadzenie drzew czy programie „miasto z klimatem” (bezemisyjny transport publiczny, budowa retencji miejskich, czy urządzanie parków miejskich).
5. A więc z jednej strony Andrzej Duda gwarantuje utrzymanie dotychczasowych zdobyczy socjalnych wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy z drugiej przedstawia ambitne plany rozwojowe oparte na inwestycjach strategicznych i lokalnych.
Żaden inny kandydat nie jest w stanie przedstawić takiej realistycznej oferty, bowiem II kadencja Andrzeja Dudy do także spokojna współpraca z większością sejmową, a tylko posiadanie takiego zaplecza parlamentarnego gwarantuje, że inicjatywy prezydenta zarówno te, które nie wymagają nowej legislacji jak i te które można realizować tylko po uchwaleniu nowych ustaw, będą bardzo szybko wchodziły w życie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2020 [08:11] - Marek1taki | Link:

Żeby to obiecywać trzeba by było mieć władzę, a prezydent IIIRP jej nie ma. Może podpisać albo nie podpisać. Wiemy, że potrafi podpisać bardzo szybko, a zdarzyło mu się grać na zwłokę z sądami wbrew umowie z dobrą zmianą - czy w związku z tym daje jakieś zabezpieczenia, że się znowu nie zbiesi?
Zrozumiałe z kolei, że nie ma żadnych konkretów w sprawie inwestycji skoro to poza zasięgiem decyzji prezydenta. W tej sytuacji o ich zaletach można wnioskować tylko pośrednio, że są dobre bo totalny konkurent jest przeciw.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2020 [18:49] - NASZ_HENRY | Link:

Jak w Polsce 28 czerwca będzie Lombardia to żadne obiecanki nie pomogą ☺