Przenoszona kampania

  Oglądałam wczoraj [3.06.2020] program "W tyle wizji" {TUTAJ}.  Prowadzili go Stanisław Janecki oraz Rafał Ziemkiewicz.  W drugiej minucie Janecki przypomniał, że kampania przed wyborami prezydenckimi trwa już 120 dni, Ziemkiewicz nazwał ją "przenoszoną" i zwrócił uwagę na wątpliwości konstytucyjne związane z podmianą Kidawy-Błońskiej na Trzaskowskiego.  Obaj panowie zgodnie doszli do wniosku, że jaki by nie był wynik wyborów, to strona przegrywająca uzna je za nielegalne i zgłosi protest do Sądu Najwyższego.

  No cóż, jeśli w zawodach sportowych udział bierze nieuprawniony zawodnik, to kończy się to dyskwalifikacją jego drużyny.  Tak więc - do samego końca nie będziemy pewni ostatecznego wyniku elekcji.  Drugą sprawa jest owo "przenoszenie".  Sądzę, iż wszyscy mają już dość przepychanek wokół wyborów.  Co więcej niewielu je śledzi.  W tle bowiem stale jest temat epidemii koronawirusa.  Ta ostatnia ustabilizowała się na początku kwietnia i wcale od tej pory nie maleje.  Jej intensywność jest bardzo niewielka, ale stała.  Robi się ona tylko nieco łagodniejsza [więcej przypadków praktycznie bezobjawowych i mniej zgonów].

  Niewątpliwym sukcesem obecnych władz Polski jest to, że zapobiegły gwałtownemu rozwojowi epidemii oraz szybkiemu wzrostowi bezrobocia.  Mam nadzieję, iż wyborcy to docenią i Andrzej Duda wygra te wybory.  Inny prezydent byłby istną katastrofą dla naszego kraju.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

04-06-2020 [18:03] - Jabe | Link:

Inny prezydent byłby wygodny, bo łatwiej by było zwalać na niego winę za zaplanowane niepowodzenia. Może właśnie dlatego PiS zapomniał przeprowadzić wyborów w oznaczonym terminie.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

04-06-2020 [18:29] - Jęzory Pasiukowski | Link:

"... może właśnie dlatego PiS zapomniał przeprowadzić wyborów w oznaczonym terminie"
Ty POwski frajerze, myślisz, że większość Polaków zapomniała już waszą narrację o śmiercionośnych kopertach?  Może ty zapomniałęś gdyż większość z was to idioci o pamięci rozwielitki albo cyniczne dranie robiące bez zażenowania zwroty o 180 stopni.

Obrazek użytkownika Jabe

04-06-2020 [19:54] - Jabe | Link:

Zapomniał Pan, że to nie Platforma miała obowiązek wybory przeprowadzić.