O nadętych bęcwałach

Siedzi bęcwał lub bęcwalica, drapie się w brodę i myśli: jaki/jaka jestem wielki/wielka, a jaki ten świat głupi, że tego nie dostrzega. Jak nisko upadła ludzkość.

Siedzi, drapie się w brodę i postanawia. Dam jej jeszcze raz szansę, by się na mnie poznała.

Wolno cedzi słowa lub z mozołem stawia litery, nie mogąc wyjść z podziwu nad własnym geniuszem. Cóż świat począłby beze mnie. Wszystko wymyśliłem. A to niewdzięcznicy, żadnego uznania.
Siedzi i wreszcie się decyduje. Przypomnę im komu wszystko zawdzięczają, skoro sami są ślepi. Ach jaki/jaka jestem mądry/mądra, jaki/jaka mądry/mądra i niedoceniony/niedoceniona. To z tej mądrości tak powoli mówię, by ludzkość nie uroniła żadnego z mych słów i tępota zrozumiała. Muszę się wypowiedzieć, bo świat zginie bez mych mądrości.

W cieniu nadętego bęcwała lub bęcwalicy siedzi cwaniaczek i cichutko ślini się: ach jaki/jaka jesteś mądry/mądra, a oni Cię nie doceniają. Nie widzą tego, co ja od razu w Tobie spostrzegłem i zrozumiałem wielkość Twoich myśli.
I nadęty bęcwał lub bęcwalica piszą, piszą, a cwaniaczek się cieszy z zadania wykonanego cudzymi rękoma. A świat niestety się nie śmieje tylko bierze to na poważnie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

24-07-2015 [14:22] - mada | Link:

Bardzo mi się podoba pański zawód.
Ja też się staram.

Obrazek użytkownika Lektor

24-07-2015 [15:45] - Lektor | Link:

Mnie też! I do tego ta wspaniała precyzja, to wyrafinowanie, ta elegancja treści i nieprawdopodobna rzetelność informacji. SUPER ! Oby więcej podobnych notek.

Obrazek użytkownika pietrek

24-07-2015 [15:53] - pietrek | Link:

Panie Redaktorze ja brode noszę ale zara ide zgolić bo nie dość że cymbał ze mnie okrutny to i jeszcze bęcwałem zostane...
Z Panem Bogiem Pietrek
ps...a tak poważnie to nie wiem dlaczego Pan tak pisze ....

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-07-2015 [17:22] - NASZ_HENRY | Link:

Wszedłeś @Pietrek na blog nie tego doktora którego rozumiesz ;-)

Obrazek użytkownika pietrek

24-07-2015 [19:23] - pietrek | Link:

Czlowieku powiem tak...rano w poniedziałek jak będę prosił Jezusa Chrystusa o opiekę nad moja rodziną poprosże też o to by Dobry Bóg wrócil Tobie rozum.Wszak jak chce ludzi ukarać miesza im w głowie.Jak Tobie Henry...jesteś anonimowym Niesiołowskim................
Szkoda mnie Ciebie bracie bo czytam Twoje wpisy i widze że jesteś Patriotą.
Dlaczego lżysz katolików....odpowiedz sobie sam.
Z Panem Bogiem Henry

Obrazek użytkownika JJC

24-07-2015 [21:58] - JJC | Link:

Pan Pietrek pracuje, według jego oświadczenia, na dachach w Norwegii. Zagadnięty kiedyś przez kogoś tutaj, jak znajduje czas na komentowanie powiedział, że komentuje po robocie. Wcześniej oświadczył gdzieś na innym blogu, że w piątek skończy robotę wcześniej, o 15.00. A już o 15:53 umieścił komentarz? Gorliwy komentator z tego Pietrka, z Norwegii...

Obrazek użytkownika pietrek

25-07-2015 [05:27] - pietrek | Link:

Oj Felicjan o co tobie się rozchodzi...godziny moje liczysz ...ja nie rozumiem ciebie człowieku.A odnośnie pracy to nie tylko dachy robie bo chalupe od fundamentu po dach potrafie wyrychtowac..Nie wiem dlaczego ty tak ciągle żle piszesz .Jest mi przykro ale życze tobie zdrowia.Wczoraj my popili po robocie i rano dziś automatycznie wstaję a tu wolne...eh
czytam forum bo tym zyje.Zyje rodziną i Ojczyzną
Z Panem Bogiem pietrek

Obrazek użytkownika Freiherr

24-07-2015 [16:30] - Freiherr | Link:

Przepraszam - to jakiś bełkot.Ale słoneczko świeci, w główkę grzeje więc może to ja nie dorastam do głębi treści tego wpisu.

Obrazek użytkownika Szamanka

24-07-2015 [17:35] - Szamanka | Link:

I już wiemy, kto odchodzi. Geniusz.
Tylko czy Pasierbiewicz zrozumie Pana przesłanie?

Obrazek użytkownika pietrek

24-07-2015 [19:15] - pietrek | Link:

Powiem tak...nie chcę tu bronić Pasierbiewicza bo i tak gadacie o mnie ...dupoliz.Jest mi przykro bo jestem prostym człowiekiem i znam się na ludziach .Zupelnie nie w tym rzecz by się komu podlizywać.DLACZEGO nielubicie tego człowieka ja nie jestem w stanie zrozumieć...Niektórzy z Was cieszą się jak mogą dowalić powyższemu.PRZECIEŻ nie był w partii ani nie jest LEWAKIEM.A Z TEGO CO PISZE UBECY ZAMORDOWALI JEGO TATUSIKA...mało Wam ...Ma swoje zdanie często krytyczne ale czy to zle....czyli niby co..ma jak większość blogierów pisać dyrdymały i podlizywac się wszystkim na zasadzie Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek..WŁAŚNIE SZANUJE TEGO GOSCIA ZA SWOJE ZDANIE I ZA TO ZE POKAZUJE TWARZ PUBLICZNIE.Stać pania SZAMANKĘ NA COŚ takiego....niech pani pokaże twarz skoro NIE PODOBA SIĘ PANI KATOLIK I PATRIOTA W postaci pana Krzycha!!!!Proszę powiedzieć o co Pani chodzi...dlaczego .Dlaczego...Ja tutaj wchodzę licząc na to że chcrześcijanie tu są.Mam dosyć plucia na nas katolików dlatego nie wchodzę na forum mihnika...Potrzebuję bycia z ludzmi DOBRYMI którzy wierza JEZUSA CHRYSTUSA.
PS.nIE WIERZĘ ŻE PAN REDAKTOR PISZĄĆ O CYMBALACH miał na myśli Pana Krzycha
Jest mi przykro ale z Panem Bogiem Pietrek

Obrazek użytkownika Szamanka

25-07-2015 [06:53] - Szamanka | Link:

Znalazłeś swego, poziomy te same, to sobie możesz lubić.
Bajki się lubi.

Obrazek użytkownika pietrek

25-07-2015 [11:58] - pietrek | Link:

Rozumiem ze Pani poziom JEST PONAD WSZYSTKO....gratuluje PYCHY.szatan się cieszy...
I tradycyjnie Z Panem bogiem OOOO WIELKA

Obrazek użytkownika Domasuł

25-07-2015 [12:35] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pietrek nie szukaj dobrych chrześcijan wśród tego towarzycha. Oni nie są ani dobrymi chrześcijanami ani dobrymi pisowcami. To zwykły blef po to tylko, żeby na starość wylewać żółć, która niszczy ich od środka. Jeśli tak ma wyglądać starość to się można tylko pochlastać. Dr Pasierbiewicz jest ich antytezą, i tym bardziej zyskuje przy zestawieniu z nimi.

Obrazek użytkownika pietrek

25-07-2015 [13:21] - pietrek | Link:

Nie rozumiem tego słowa antyteza ale czuje ze ty Domasuł pisujesz do mnie szczerze i nie śmiejesz się ze mnie....Jednak warto ludzi prosić o LUDZKOŚĆ.E tam..jade do chałupy dosłownie za tydzień i tym ino zyje!!!!pÓJDE se do kościoła w naszej parafji nareszcie zreśtą.Tutaj na północy są katolickie ale wiesz..mse po norwesku dla filipinów co się z norkami pożenili albo po anglicku co ja nie rozumiem.Ucze się norskiego o sporo rozumie ale po 3 latach to mało boć to ciężki język...
Z Panem Bogiem Domasuł brachu

Obrazek użytkownika Domasuł

25-07-2015 [13:41] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Chodziło mi o to, że pan Krzycho jest ich przeciwieństwem. Pokazuje, że można mieć polot, luz i poczucie humoru. I generalnie pozytywnie patrzeć na świat. Oni tego nigdy już nie będą mieli, i stąd pewnie te pełne złości i nienawiści ataki na niego... Tydzień szybko zleci :) Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Szamanka

25-07-2015 [14:31] - Szamanka | Link:

Tu nie wielkość chodzi, Pietrek, a o głupotę.
Nawet nie czujesz, jak z Ciebie KP głupka robi.

A gdyby głupota umiała fruwać, auto byłoby Wam obu niepotrzebne.

Obrazek użytkownika pietrek

25-07-2015 [16:12] - pietrek | Link:

Dzięki Szamanka za te słowa.Ja nie jestem ani ladny ani madry ale żona i córka mnie kochają.....Pana Krzycha lubię za co ..szkoda wyjaśniać takiemu jak Ty.W swej MĄDROŚCI wątpliwe byś człecze zrozumial....
ps.Masz rację z tymi samochodami.JESTEŚ WZOREM DO NASLADOWANIA A TWE RADY SĄ bezcenne.W związku ztym czy jak będę miał wątpliwości jak zrobić robotę mogę wysłać do pani zapytanie...........wszak pani widze jest de best w każdym calu
Z Panem Bogiem biedny czlowieku

Obrazek użytkownika JacBiel

24-07-2015 [19:30] - JacBiel | Link:

Zgadzam się z szanownym Państwem.

Uważam, że Prezes nie powinien odpowiadać na wszystkie zaczepki, a zwłaszcza nie dawać się prowokować.
Domyślam się, że wpis ten koresponduje z wrzutką pana Marca ( http://naszeblogi.pl/56165-prz... ) i chociaż sam odpowiedziałem mu osobną notką, aby nie nabijać mu wejść, przyłączę się, po raz kolejny do dyskusji.

UWAGA: uważam, że kompetencje dyplomatyczne pana Targalskiego są bliskie zero: "0".

Wynika to z przepaści na polu merytorycznym, ale jednak nie usprawiedliwia to naszego Prezesa.

Ja też jestem wybuchowy (bo szczery - to się też liczy!), ale ja sobie mogę być. Nie jestem Prezesem, tylko JacBielem - do usług.

Dlatego, w niewydumany, bezpretensjonalny i prosty sposób, proponuję, że w miarę możliwości wezmę na siebie obowiązki rzecznika prasowego. Obiecuję, że każdą wypowiedź skonsultuję z konsultantem ;-) nie będzie więc nadmiaru emocji, a może wręcz przeciwnie. Pozdrawiam.

PS. i tak załatwia się sprawy w stowarzyszeniach - jawność, otwartość, demokracja, prawda, uczciwość... (palce mnie rozbolały, dopowiedzcie sobie sami resztę ;-)

Obrazek użytkownika Szamanka

24-07-2015 [20:18] - Szamanka | Link:

Myślę, że niewiele Pan zrozumiał z pomysłu Pana Targalskiego.

Notka jest niewiele warta, ale jej autor postanowił wszystkim tu piszącym powiedzieć, że na takie byle co zasługują.

Na nic więcej.
Mnie obrazić nie może ktoś, kogo nie mam powodu cenić.

A Pan nawet pod takim badziewiem promuje siebie.
Żałosny ten pijar. A miało być dowcipnie?

Obrazek użytkownika JacBiel

24-07-2015 [21:11] - JacBiel | Link:

Szanowna Pani

- niestety, ale jak zwykle nie zrozumiała Pani za wiele z tego prostego tekstu.

A może lubi się Pani po prostu wyzłośliwiać? raczej skłaniam się do tej interpretacji.

Pani merytoryka, to leżące zero: "0". A emocje zaś, moim zdaniem chorobliwe, to 100%.

To Pani 10.post całkowicie pozamerytoryczny. Dyskutujemy o tym, czy stowarzyszenia są dobre, potrzebne, czy szkodliwe, jak utrzymuje "bęcwał" i poplecznicy. I o to chodzi, jeśli Pani jeszcze nie zorientowała się o co.

Nie umiem, niestety Pani pomóc, ale nie kłóci się to z moja prośbą, o zaprzestanie dalszego molestowania.

pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Szamanka

24-07-2015 [22:09] - Szamanka | Link:

Ego chore?
Od dawna przecież zdiagnozowana choroba JackBiela!
Może to być jednak rekomendacja na zastąpienie autora notki.

Obrazek użytkownika JacBiel

25-07-2015 [06:23] - JacBiel | Link:

A może ma Pani rację?
Nieraz rzeczywiście piszę zbyt enigmatycznie, dlatego na przyszłość wypowiedzi ironiczne i żartobliwe, obiecuję oznaczać gwiazdką.

Obrazek użytkownika SAMana

25-07-2015 [21:16] - SAMana | Link:

Skoro ten pierwszy to Marzec to ten drugi to kto? Chyba Orzeł? A może odwrotnie lub Marzec Marcem a tak na prawdę Orzeł? Taki zgrany duet jak w wierszu degenerata Majakowskiego czytasz partia domyślasz się Lenin czyli czytasz Marzec domyślasz się Orzeł?
Za PRLu były rozwieszane plakaty z napisem: Lenin w październiku - a inteligentni Polacy domalowywali dowcipnie: A koty w marcu!

Obrazek użytkownika Józef Darski

24-07-2015 [21:27] - Józef Darski | Link:

Tu chodzi o postawę rozpowszechnioną wśród bęcwalstwa warszawskiego. A że za nim kryją się b. konkretne interesy, to już inna sprawa.

Obrazek użytkownika JacBiel

24-07-2015 [21:55] - JacBiel | Link:

Spokojnie uogólniłbym to do bęcwalstwa ogólnopolskiego.
Choroba ta (psychiczna?) nie jest jeszcze nazwana, ale jest łatwa do zaobserwowania.
To "zasługowcy", którzy noszą wieńce laurowe za zasługi, a że wszystkie zasługi należą do nich, to dożywotnio należą im się wieńce laurowe i korony brylantowe.
To mędrcy, odkupiciele i wyzwoliciele, a często wszystko na raz.

Egotycy wszystkich krajów, łączcie się!

PS. Pomijam tutaj Pańską sugestię planowych działań destrukcyjnych z drugiej linii, gdyż nawet marionetka musi prezentować odpowiedni profil osobowościowy.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

24-07-2015 [22:52] - Marcin Tomala | Link:

Część świata. Są jeszcze tacy, co się zaśmieją, jeśli znajdą chwilę między ziewnięciem a wzruszeniem ramion :)

Obrazek użytkownika angela

24-07-2015 [23:00] - angela | Link:

M.Hemar
(-) Swiatem rzadzi sekretna miedzynarodowka
agresywnego durnia,nadetego polglowka

Trade union grafomanow,tajna loza becwalow
klub cwiercinteligentow,konfederacja cymbałów.

Areopag jelopow,jalowych namaszczencow
pompatycznych wazniakow,indyczych napuszencow.

(-)Tym smiechen was zaslonie, i do serca przygarnę
i może nie pojdziemy ze wszystkim na he...marne.

Pozdrawiam bec.....

Obrazek użytkownika diopter

24-07-2015 [23:29] - diopter | Link:

Przedstawiona przez Pana charakterystyka polskiego bęcwała jest bardzo zbliżona do charakterystyki bęcwała etiopskiego, opisanego w książce "Cesarz".
Autor tej książki opisuje m. innymi jak to nominacja cesarska wpływa na osobę nominowaną.
A wpływ ten szczególnie polega na tym, że taka osoba nominowana zmienia się zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym. Nabiera osoba taka cech nadętego dostojeństwa, mówi z namaszczeniem, sprawia przykładowo wrażenie wysokiej osoby patrzącej nad głową rozmówcy, nawet jeżeli nominat jest znacznie niższy od rozmówcy.
Pocieszającą okolicznością jest wszakże zdaniem autora to, że taki nadęty bęcwał etiopski wraca do swojej poprzedniej postaci wówczas jeżeli zostanie zdegradowany.
Z obu charakterystyk można wyciągnąć więc wniosek, że bęcwał to typ uniwersalny, występujący nagminnie w każdej narodowości.

Obrazek użytkownika Es

25-07-2015 [17:08] - Es | Link:

Co pewien czas jakaś,wydawało by się dosyć poważna osoba,ciesząca się pewnym autorytetem i nawet sympatią(nie chodzi bynajmniej o celebrytów),"wykręca numer",od którego odbiorcom "trampki spadają". Mieliśmy historię z prof.Dudkiem, Cenckiewiczem, nawet Nowakiem.Teraz kolej zdaje się na Targalskiego.Jak widać frustracje leczy się na wiele sposobów.