Polska i USA, czyli o przezorności

  Od tygodnia mamy nieustanne doniesienia z USA na temat zamieszek.  W dniu 25 maja 2020 biały policjant z Minneapolis [ze sobie tylko znanych powodów] udusił czarnoskórego zatrzymanego George'a Floyda.  To wydarzenie wywołało uzasadnione protesty, które przerodziły się w zamieszki obejmujące kilkadziesiąt miast USA z Waszyngtonem i Nowym Jorkiem na czele.  Prezydent Trump stale grozi użyciem wojska.  Zginęło już co najmniej kilka osób.  Marek Bańczyk w TVP Info stwierdził wczoraj [2.06.2020] "Największe rozruchy od śmierci Luthera Kinga" {TUTAJ}.  Portal TVP Info prowadzi relację godzina po godzinie z tych wydarzeń {TUTAJ}.  Wszyscy zwracają uwagę na konflikt rasowy oraz na działalność Antify i innych anarchistycznych grup.  Mało kto zwraca jednak uwagę na inne okoliczności podsycające konflikt.

  Już na początku epidemii koronawirusa w USA stopa bezrobocia wzrosła z ok. 4% do ponad 14%.  W maju wpłynęło 41 milionów nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.  Wynika stąd, że dziesiątki milionów ludzi utraciło główne źródło utrzymania.  Amerykańska elita władzy nie zwróciła na to uwagi, sądząc zapewne, że i tak będzie miała święty spokój.  Ta krótkowzroczność właśnie się mści.  Wybuch społeczny był tylko kwestią czasu.  Na tym tle dobrze prezentuje się polski rząd, który wykazał się wyobraźnią.  Przeforsowal już kilka wersji tzw. "tarczy antykryzysowej"  pomaga ona firmom i zapobiega zwolnieniom pracowników.  Daje to pewne wyniki.  Według TVN24 {TUTAJ}:

  "To nie jest dobra wiosna na rynku pracy - pierwszy raz od niemal 30 lat w kwietniu stopa bezrobocia wzrosła - do 5,7 procent. Na razie ta zmiana nie jest tak dramatyczna jak w Stanach Zjednoczonych czy Hiszpanii,".

  Niektórzy eksperci podejrzewają, że faktyczna stopa bezrobocia może się już zbliżać do 10,3% {TUTAJ}.  Trudno stwierdzić, czy to nie jest przypadkiem tylko chciejstwo Antypisu.  Przyszłość pokaże.  W każdym razie rząd Morawieckiego radzi sobie nieźle zarówno z wirusem [mało zgonów] jak i z bezrobociem.  Znacznie lepiej niż Amerykanie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-06-2020 [16:44] - Jabe | Link:

Oficjalne statystyki pozostają niedostępne.

Obrazek użytkownika maxilampus

03-06-2020 [16:45] - maxilampus | Link:

Hmmm. Zlotowka to nie dolar..a Rynek i ekonomia US vs  Polska to rowniez inna Galaktyka..nie mowiac o roznicy wielokulturowego spoleczenstwa Amerykanskiego vs Homogenicznego-Polskiego..Jak sie do tego doda Spacyfikowany i Zastraszony Polski Narod vs Arogancki,pewny siebie Amerykanski,to  zadna to skala porownawcza..
Polacy nie wychodza na ulice ze Strachu..Ci z Odwaga ,dawno Polske opuscili..

Obrazek użytkownika mmisiek

03-06-2020 [16:56] - mmisiek | Link:

Nie ma co ukrywać, że pozycja Trumpa niepokojąco się osłabia, a działania przeciw lewactwu są bardzo mocno spóźnione.
Nas może również zastanawiać ciekawa koincydencja, bo równolegle w Polsce osłabia się pozycja Dudy. A zastanawia jeszcze bardziej, że odbywa się to poniekąd z udziałem PiSu, który dopuścił do wymiany "Kidawy 2%" na Trzaskowskiego.
Wygląda to trochę tak jakby na horyzoncie szykowało się jakieś przesilenie, a do Polski już dotarły odpowiednie instrukcje.
I tak niemal z dnia na dzień sytuacja komfortowa zaczyna się zmieniać w swoje przeciwieństwo...
 

Obrazek użytkownika Studentka

03-06-2020 [17:06] - Studentka | Link:

Jeśli bierze się pani za opisywanie faktów to  proszę opisywać prawdziwe fakty, a nie wyobrażenie o nich; biały policjant nie udusił tylko przydusił stawiającego opór delikwenta zatrzymanego z powodu przekroczenia w ruchu publicznym. Zmarł dopiero w szpitalu, co było głównym powodem jeszcze nie podano. Po wybuchu pandemii każdy obywatel pracujący czy nie , włącznie z emerytami  otrzymał  nieopodatkowaną pomoc w wysokości 1200 $, co przekracza dwumiesięczny zasiłek, oprócz tego darmowa żywność dla każdego, kto uważa , że potrzebuje. Pisanie, że elita nie zwróciła na to uwagi jest bzdurą ze stacji CNN = TVN (nasze).  Niszczenie i okradanie sklepów i biznesów czarnych i białych właścicieli nie ma nic wspólnego z protestami.Protesty były tylko wymówką . Porównywanie sytuacji w USA i w Polsce jest raczej paranoją , szczególnie przez osobę nie mającą pojęcia jak to jest po drugiej stronie oceanu. To przypomina zarzuty dla ministra Szumowskiego opierających się na doniesieniach Oko-press, Gazety wyborczej i Newsweeka.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-06-2020 [17:38] - Imć Waszeć | Link:

"Amerykańska elita" finansowo-korporacyjno-medialna właśnie zwróciła na ten "drobiazg" uwagę dostatecznie wcześnie i dlatego prewencyjnie rzuciła czarnoskórych na pożarcie. To już u nich tak typowe jak okładka dzieł Marksa. W ten sposób można wytłumaczyć nadzwyczajną dobrotliwość i wyrozumiałość mediów wobec wybuchów lewactwa i napastliwość wobec administracji Trumpa. Już od czasów seryjnych spotkań grupy Bilderberg i konferencji G z numerkiem widać, że anarchistyczne lewactwo, w tym Antyczni Faszole, są rozgrywani jako naciskowy argument polityczny globalistów "jak nie my, to tylko patrzcie...". To nie żaden przypadek, że AF jest praktycznie nietykalna w niemieckiej Europie, a w samych Niemczech wręcz futrowana politycznie, zaś główne jej cele są koherentne z celami Sorosa i jego mecenasów z USA. Po prostu nadszedł już czas na różne Frakcje Czerwonych Armii 2.0. Sponsorów mają co najmniej trzech, a akolitów chcących skorzystać na chaosie jeszcze więcej. Trump ma rację. To GWno trzeba traktować w ten sam sposób jak prywatne armie arabskie, a jak nie, to armie arabskie też trzeba by nazwać narodowo wyzwoleńczymi. Konsekwentnie.

https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
A tak się organizują i finansują: https://actionnetwork.org/fund...
Gdyby w podobny ostentacyjny sposób w sieci znalazły się treści chrześcijańskie i narodowe, to już byłby ban. Czyli mamy już do czynienie z Terroryzmem Otwartym.

"Trump’s Antifa ban threat causes German Twitter storm": https://www.politico.eu/articl...
Inaczej, uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Obrazek użytkownika paparazzi

03-06-2020 [18:30] - paparazzi | Link:

"[ze sobie tylko znanych powodów] udusił czarnoskórego zatrzymanego George'a Floyda" Fake news, nie udusił a zastosował procedury policyjne, dwa, pan czarnoskóry umarł później w szpitalu, trzy autopsja stwierdziła dragi w organizmie. Oczywiście brutalność policji jest nie do akceptacji ale najpierw muszą zmienić procedury! W Kanadzie tez zabito z zimna krwią Polaka i co? Wyszli Polacy z protestem? Polish Lives Matter.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-06-2020 [19:27] - NASZ_HENRY | Link:

Hilary i spółka czyli Deep State wynajęła Chińczyków aby zaatakowali wirusem USA w celu pogrążenia Trumpa. Reszta to medialna burza ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2020 [20:13] - Marek1taki | Link:

Konflikt rasowy jest wtedy gdy biały zabija czarnego gdy czarny białego już nikogo to nie interesuje. To banał ale przypominam go. A tu ilustracja z Mineapolis:
https://www.salon24.pl/u/niemc...
Jeżeli zatem ktoś grzeje ten temat i wysyła antify to raczej nie jest to odwet za Hongkong, bardziej prawdopodobne, że za żółte kamizelki. Uderza jednak łatwość działań lewicowych terrorystów i problemy z właściwą reakcją władz, w tym z użyciem wojska.
Rząd Morawieckiego z błędnych przesłanek (o pandemii wg WHO) wyciągnął fałszywe wnioski (zagrożenie jakby to było coś więcej niż grypa) i podjął błędne działania - unieruchomienie gospodarki. Następnie zaczął walczyć z problemami, które sam stworzył(zamrożenie nie tylko gospodarki)  i w oparciu o błędne założenia metodyczne (marksizm-keynesizm) zareagował fatalnie (betonowe koła ratunkowe zwane tarczami). Polska ma przewagę nad innymi krajami ponieważ jest duży udział rozdrobnionej własności za to w rękach osób prywatnych i to jest tajemnica "sukcesów" rządu Morawieckiego, a nawet powód tych działań o znamionach rewolucyjnych przekształceń własnościowych.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-06-2020 [21:03] - Imć Waszeć | Link:

A jeśli to były testy poligonowe nowego typu szczepionek? Prześledźmy drogę tego globalnego eksperymentu krok po kroku. Założę się, że teraz władze państw zaczną wyciszać sprawę. Po prostu powstał już precedens, o którym od lat prawią tacy jak Gates z Elonem Muskiem - "Trzeba zmodyfikować genetycznie ludzkość, jeśli chcemy wyruszyć na Marsa".

Obrazek użytkownika Jan1797

03-06-2020 [21:46] - Jan1797 | Link:

Nie władze a uzbrojeni mieszkańcy znacznie problem uspokoili.
Zerknij u Ozoka. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2020 [23:00] - Marek1taki | Link:

To upolowanie trzech dzikich gęsi w locie jedną strzałą.
Pisałem 3 mies. temu: "Spokojnie to tylko szczepienie". Do tego nowy gułag i rozwiązanie zapaści finansów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2020 [23:25] - Marek1taki | Link:

:-) Jest kalendarium:
http://www.bibula.com/?p=114592
WHO wzięło 50.000.000$ za stwierdzenie pandemii ale nawet jeśli tacy niedyskretni to w tym wszystkim mały pikuś.
A laboratorium w Wuchan bo tam są najbardziej zaawansowani w eksperymentach genetycznych znanych z taśm kelnerów: chodzi o zap... za miskę ryżu.