Koronawirus, czyli wzajemne przystosowywanie się

  Koronawirus był niespodzianką dla ludzkości - czymś zupełnie nowym.  Zapomina się jednak o tym, że ludzie byli też zupełną nowością dla tego wirusa.  Przedtem jego przodkowie żerowali raczej na nietoperzach.  Moim zdaniem, przebieg epidemii świadczy o procesie wzajemnego przystosowywania się do siebie - ludzi i wirusa.  Początkowo wirus był zjadliwy, 10-20 razy bardziej niż grypa.  Często prowadził do ciężkiego zapalenia płuc oraz innych chorób.  Są jednak wyraźne oznaki, iż on łagodnieje.  Dziś czytamy {TUTAJ}:

  "Zakażenia koronawirusem są łagodniejsze, a epidemia traci na sile - ocenił w piątkowym wydaniu madryckiego dziennika “El Mundo” włoski wirusolog i mikrobiolog Arnaldo Caruso.
 Zdaniem szefa Włoskiego Towarzystwa Mikrobiologii zjawisko intensywności epidemii hamuje zarówno we Włoszech, jak i w Hiszpanii.
 “Aktualnie notowane zakażenia koronawirusem są łagodniejsze.  Nawet w przypadku starszych zainfekowanych pacjentów widoczne są bardzo łagodne objawy choroby. Możemy przypuszczać, że wirus nie ma już tej niszczącej siły, którą widzieliśmy wcześniej” - oznajmił Caruso.
   Ekspert, kierujący jednym z zespołów badawczych, zauważył, że obecnie koronawirus nie wywołuje już mechanizmu uaktywnienia się innych chorób występujących u pacjentów, które często prowadziły do zgonów.".

  Przebieg epidemii w Polsce tylko potwierdza to spostrzeżenie.  Obecnie w naszym kraju notujemy 10-12 zgonów dziennie.  Według Wikipedii {TUTAJ} w połowie kwietnia było ich 18-28.  Caruso przypisuje to zjawisko wzrostowi temperatury.  Przykład Brazylii przeczy jednak tej tezie.  Ja podejrzewam, że powód jest inny.  Zbytnia zjadliwość jest bardzo szkodliwa dla samego wirusa.  Razem z chorym umierają przecież wszystkie jego wirusy.  Osoba z ciężkimi objawami ma niewielkie możliwości dalszego rozprzestrzeniania wirusa.  Wiemy, iż szybko on mutuje.  W tej sytuacji łagodniejsze szczepy zarazka wypierają te bardziej zjadliwe i epidemia traci na sile.  Po następnych kilku miesiącach ilość osób zakażonych wzrośnie, ale wirus będzie już mniej szkodliwy od zwykłej grypy a może nawet i od przeziębienia.  Słynna druga fala epidemii, którą nas straszą, może się okazać bardzo łagodna.  Wszelkie kwarantanny i szczepionki stracą sens.  Należy sobie tylko życzyć takiego obrotu spraw.
 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2020 [09:49] - Marek1taki | Link:

"Zakażenia koronawirusem są łagodniejsze, a epidemia traci na sile"
To naturalny przebieg każdej zarazy, że z wiekiem wypadają jej zęby. Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków, że koronawirus był taj zjadliwy jak go malują. To, że to propaganda było wielokrotnie udowodnione  również przez Panią. Na prawdę nie wiemy jaka jest prawda bo ją zakłamano. Wnioskujemy w oparciu o nieporównywalne i niekompletne statystyki. Niektóre fałszowane na zlecenie WHO, bo tam podobno zalecono aby kontakty niepotwierdzone dodatnim testem wpisywać na listę zgonów, co akurat w Polsce nie miało miejsca. W Nowym Jorku wpisywano zabójstwa do zgonów pandemicznych.
"“Mamy przypadki śmierci, które były klasyfikowane [jako ofiary koronawirusa], lecz bez żadnych wątpliwości zmarli oni z innych powodów. Mamy około 5 zgonów, które były bezdyskusyjnie spowodowane innymi przyczynami. W tym przypadku są to ofiary zmarłe w wyniku postrzeleń pistoletem” – powiedziała dr Katie Hutchinson, manager działu statystyki stanowego wydziału zdrowia."
http://www.bibula.com/?p=114454

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-05-2020 [19:32] - NASZ_HENRY | Link:

@Elig bredzi i Caruso. też!
Grypa, HIV, Sars były znane ludzkości wcześniej.
Ludzie mniej odporni ze słabszym układem immunologicznym zostali przez wirus pokonani a nowy zjadliwszy wirus jest dopiero planowany przez Gatesa ☺
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

29-05-2020 [20:49] - RinoCeronte | Link:

Niestety, ale wszystkie Bille już tak mają...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-05-2020 [05:54] - Kazimierz Kozio... | Link:

przystosowaly sie jedynie media bo media napedzane sa newsami wiec nie da sie walkowac tematu zbyt dlugo na ta sama nute.
wirus nie jest ani odrobine mniej grozny niz byl dla tych pechowcow ktorych uklad odpornosciowy nie potrafi sie uporac z infekcja dla wiekszosci trywialna.
w czymze jest grozniejsza, zjadliwsza Covid-19 od gruzlicy, czy wirusowego zapalenia watroby B, zbierajace od wielu lat zniwo ofiar smiertelnych obfitsze niz SARS CoV2 ? smiertelnosc HIV jest mniej wiecej taka jak SARS CoV2. dysproporcja doniesien medialnych dotyczaca tematu koronawirusa wzgledem innych patogenow jest tak nienaturalna ze trudno uwierzyc ze to tylko samonapedzajaca sie heca 

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [11:29] - maxilampus | Link:

Amen !

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [22:15] - maxilampus | Link:

No i mamy wiarygodna Czeska analize zwiazana z Covid..Okazalo sie ,ze u ponad 60 % zmarlych nie byl on glowna przyczyna smierci..Ktos tu winien przeprosic pana Marka! Bowiem to on mowil dokladnie o tym ..link :https://www.radio.cz/en/sectio...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-05-2020 [08:16] - NASZ_HENRY | Link:

Czeski film znaczy ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-05-2020 [09:32] - Marek1taki | Link:

Czeski film z tymi koronaentuzjastami.