Trzaskowski jeździ po Polsce i krytykuje rząd...

Trzaskowski jeździ po Polsce i krytykuje rząd, a u siebie nie potrafi rozdzielić rządowych pieniędzy
 
1. Rafał Trzaskowski jeździ po Polsce i krytykuje, rząd a u siebie w Warszawie jego urzędnicy w powiatowym urzędzie pracy, załatwili zaledwie niecałe 10% wszystkich wniosków przedsiębiorców o mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł, wypłacanych na ramach tarczy Antykryzysowej.
Cechą tego wsparcia przecież niewysokiego, miała być szybkość jego uruchomienia i dostarczenia małym przedsiębiorcom gotówki w najtrudniejszym okresie, aby móc pokryć bieżące podstawowe koszty, gdy brakowało przychodów z działalności.
Rzeczywiście sytuacja jest bulwersująca także dlatego, że inne duże miasta zarządzane przez prezydentów z Platformy, dają sobie radę z wnioskami o mikropożyczki znacznie lepiej, na przykład w Poznaniu rozpatrzono już 84% wniosków, w Katowicach 65%, w Krakowie 62%, a we Wrocławiu 60%.
2. Wprawdzie w Warszawie złożono ponad 100 tysięcy wniosków ale pozytywne rozpatrzenie zaledwie 10 tysięcy z nich, w sytuacji kiedy w całym kraju wypłacono już z tego tytułu ponad 4 mld zł, co oznacza że rozpatrzono ponad 80 tysięcy takich wniosków.
Minister rodziny pracy i polityki społecznej wystosowała do prezydenta Trzaskowskiego list w tej sprawie z prośbą aby się zainteresował tą sprawą, bo przecież przedsiębiorcy zarejestrowani w Warszawie w tym mieście płacą podatki, więc pośrednio są pracodawcami prezydenta tego miasta.
Przypomniała także, że pieniądze na pożyczki pochodzą z Funduszu Pracy, co więcej na obsługę tego zadnia samorządy otrzymały dodatkowe środki w wysokości 0,5% wypłaconych kwot, a średnio za obsługę jednego wniosku samorząd otrzymuje kwotę 25 zł.
Minister zaoferowała także pomoc prezydentowi, gdyby okazało się, że miasto własnymi siłami nie jest w stanie przyśpieszyć obsługi złożonych wniosków, a tym samym warszawscy przedsiębiorcy mieliby czekać na pieniądze z mikropożyczek jeszcze przez wiele tygodni.
3. Przypomnijmy, że gdyby nie szybkie decyzje rządu premiera Morawieckiego jesienią 2019 roku doszłoby do największej katastrofy ekologicznej na Wiśle i tak w związku z ukrywaniem przez urzędników stolicy skali problemu, do Wisły wylano ponad 2 mln m3 nieoczyszczonych ścieków, a duża ich część spłynęła rzeką do Zatoki Gdańskiej.
Dzięki zdecydowanej reakcji rządu zaangażowania państwowego gospodarstwa wodnego „Wody Polskie” i polskiego wojska, zbudowano w ciągu krótkiego czasu system pomp i kilkaset metrowy rurociąg, którym do grudnia pompowano ściegi na drugi brzeg Wisły i do oczyszczalni Czajka, aż udało się władzom miasta naprawić uszkodzone kolektory ściekowe.
Rafał Trzaskowski nigdy za tę pomoc rządowi nie podziękował, choć gdyby ona nie przyszła, doszłoby do katastrofy ekologicznej na całej długości rzeki Wisły z Warszawy aż do Gdańska o wręcz niewyobrażalnych rozmiarach.
4. Okazuje się, że administracja, którą kieruje Rafał Trzaskowski, nie radzi sobie nie tylko z wielkimi awariami, ale nawet z rozdziałem rządowych pieniędzy, choć chyba trudno sobie wyobrazić łatwiejsze zadanie przekazane przez rząd do realizacji samorządom.
Prezydent Trzaskowski w ciągu 1,5 roku zrealizował zaledwie kilka z blisko 60 obietnic, które złożył w kampanii wyborczej, co więcej coraz częściej mówi o rezygnacji z kolejnych inwestycji.
Ba coraz częściej mówi się o doprowadzeniu także przez niego do zapaści finansowej najbogatszego miasta w Polsce o sięgającym 17 mld zł budżecie i wynoszącym już 6 mld zł długu samorządowym, oraz zadłużeniu spółek miejskich na podobną kwotę 6 mld zł.
Niektórzy nawet tłumaczą start Rafała Trzaskowskiego w kampanii na prezydenta kraju, próbą ucieczki od problemów Warszawy, które są coraz bardziej doskwierające i budzą niezadowolenie nawet u jego dotychczasowych „betonowych” zwolenników.
To właśnie ze strachu przed tym niezadowoleniem urzędnicy ratusza tuż przed ogłoszeniem startu Trzaskowskiego na prezydenta, zdjęli z agendy przygotowywaną już od kilku tygodni uchwałę o podwyżce cen wywozu odpadów stałych, która miała wynieść nawet 400%.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2020 [07:29] - Jabe | Link:

Trzeba było panu Trzaskowskiemu pieniędzy nie dawać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-05-2020 [07:54] - Marek1taki | Link:

Rywalizacja, który lepiej osmolony.

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2020 [08:38] - sake3 | Link:

Rywalizacja z kim?

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-05-2020 [09:47] - Marek1taki | Link:

Kotła z garnkiem.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-05-2020 [08:38] - Trotelreiner | Link:

A co ma robić?! Położyć się na tapczanie i płakać...jak niektórzy koledzy z Pana partii?

Obrazek użytkownika angela

25-05-2020 [08:40] - angela | Link:

Niech uważają,  bo ich pieniądze w razie trudności finansowych prezydenta, a takie są,  i to duże, mogą podzielić los pieniędzy  z OFE. 
Zresztą nie wiadomo,  skoro nikt w tym temacie się nie burzy,  to może podarują swojemu wybranemu prezydentowi,   na jakiś "szczytny"  cel, na przykład,  wykłady pedofilów w przedszkolach.
A dzieci to podobno lubią,  jak opisywał oficjalnie jeden z europejskich/ europejskich!!!/ pedofilow. 'Jedna dziewczynka, to mu sama rozporek rozsuwala , była to dla niej świetna zabawa'.
No, grunt to pokazać dziecku, jak można się "dobrze"   bawic,  bo dziecko często nie wie. Fuuuuj.

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2020 [08:41] - tricolour | Link:

No toś się popisał. W kraju rozpatrzono 80 tysięcy wniosków na 1,8 miliona firm.

Oby tak dalej...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-05-2020 [11:28] - NASZ_HENRY | Link:

Trzaskowskiemu to nawet kozy pozdychały jak je napoił trzaskowianką ☺

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2020 [11:43] - sake3 | Link:

Trzaskowski objeżdża Polskę z ,,programem'':-,,najpierw musimy zdobyć prezydenturę,potem usunąć rząd''.Nie ma co, bogactwo programu powala.A co z dalszym programem jeśli te dwa punkty zostaną wypełnione?Nie wygląda na to by opozycja miała jakieś projekty,no chyba ,że dla pewności trzeba będzie zrównać z ziemią elektorat PiS-u,pozwalniać z pracy,poodbierać co tam mają,powyrzucać oknami,pałą albo dechą wytłuc pojęcie dobrej zmiany.No, jakby nie patrzeć jest trochę roboty.Na koniec kampanijnego objazdu Trzaskowski błyśnie ,,hollywodzkim uśmiechem i uwodzicielskim spojrzeniem zamglonych oczu''.Niebo mu sprzyja bo prawdopodobnie zniesiony w tych dniach będzie zakaz noszenia maseczek i kandydat ukaże nam się w pełnej krasie swej urody ku radości gospodyń domowych jako jądra elektoratu.Nawet nie będzie musiał juz nic mówić.

Obrazek użytkownika angela

26-05-2020 [07:13] - angela | Link:

Te zamglone oczy, to pewnie na haju,  bo on cały czas, jak niedomyty i spocony.  A ten dyżurny trzydniowy zarost,  to jakby dopiero co z  wyrka wylazł,  i  miał się ogolić. 
Jakiś taki nieswieży,  jak trzaskowianka.