Modli się pod figurą, a ma diabła za skórą

  Wczoraj [20.05.2020] obejrzałam w TVP film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" o skandalu pedofilskim w Trójmieście.  Bardziej nawet niż sam film poruszyły mnie wypowiedzi jego reżysera w dyskusji po projekcji [{TUTAJ} i {TUTAJ}].  Zarzucił on [z nazwiskami] celebrytom z pierwszych stron gazet tolerowanie, a nawet popieranie pedofilii.  Największe wrażenie zrobiła jednak na mnie opinia Latkowskiego o słynnym reżyserze filmowym Krzysztofie Zanussim.:

  " To nie może być tak, jak się udało Krzysztofowi Zanussiemu w 2005 roku, który wybrnął ze sprawy Dworca Centralnego (...) Mija 15 lat od tej sprawy i będzie to samo? – mówił Latkowski w wywiadzie dla TVP. – Wszyscy wiedzą, że ta sprawa dotyczyła jego, że jego nazwisko wypłynęło w śledztwie – mówił Latkowski w kontekście Zanussiego. – Problem w tym, że dwójka chłopców została wywieziona z Warszawy, a jak wrócili, to już nic nie mówili. Jedną z najważniejszych spraw w sprawie pedofilii prowadził... komisariat policyjny. (...) Trafiłem do chłopca, który miał więcej niż 16 lat, z którego skorzystał Krzysztof Zanussi. Chłopiec miał 16 lat, więc to już nie była pedofilia – mówił Latkowski." {TUTAJ}.

  No cóż - ja byłam entuzjastką twórczości Zanussiego z lat 70-tych XX wieku.  Podobało mi się to, że jego dzieła wręcz ociekały moralizatorstwem.  Jawił mi się jako ktoś w rodzaju rycerza na białym koniu, który stara się wychowywać grzeszne społeczeństwo.  Jak się okazuje - w rzeczywistości był to facet uprawiający homoseksualne orgie z młodymi chłopcami.  Od razu przypomniał mi się inny moralista, czyli scenarzysta Krzysztof Piesiewicz, który pisał scenariusze do równie "moralnych" filmów Kieślowskiego, m.in. "Dekalogu".  Był on także senatorem RP przez kilka kadencji.  Dziennik "Fakt" pisał {TUTAJ}:

  "Film z wyglądającym na odurzonego narkotykami i przebranym w sukienkę senatorem zobaczyła cała Polska. Zanim jednak doszło do jego upublicznienia, Piesiewicz przez dwa lata płacił szantażystom za to, by go nie ujawnili.Łącznie zapłacił im kilkaset tysięcy złotych! Gdy po raz kolejny przestępcy zwiększyli żądania, senator zgłosił się do prokuratury. Zatrzymanie  dwóch kobiet i mężczyzny, którzy szantażowali Piesiewicza nie było trudne. Teraz sąd II instancji odrzucił ich apelację – wszyscy trafią na półtora roku za kratki. Ale niewykluczone, że do więzienia – i to aż na trzy lata! – trafi także były polityk. Prokuratura oskarżyła go o posiadanie kokainy. Były senator czeka na pierwszą rozprawę przed sądem.".

  Pan senator został uniewinniony dopiero w 2018 roku {TUTAJ}.  Trudno jednak pochwalać jego postępowanie.  Można by powiedzieć, że to nic nowego.  Wybitnych artystów, którzy w swej twórczości głosili szlachetne ideały, a w życiu prywatnym popełniali różne występki, a nawet zbrodnie - było wielu.  Najbardziej znani to francuski poeta Francois Villon i włoski malarz Caravaggio.  Można też wspomnieć o polskim rzeźbiarzu Xawerym Dunikowskim, który dopuścił się morderstwa w 1905 roku.  Talent artystyczny nie jest niestety nagrodą za dobre sprawowanie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-05-2020 [18:08] - NASZ_HENRY | Link:

Kto filmem wojuje od filmu ginie ☺
 

Obrazek użytkownika maxilampus

21-05-2020 [18:30] - maxilampus | Link:

Ja rowniez bylem ofiara Homosexualnej Pedofili w szkole srednie (2 klasa) trywialnie byl nim nauczyciel jez. Niemieckiego.jak i moje klasowe kolezanki..przez nauczyciela Histori i PO..Byli oni rowniez naszymi Wychowawcami Klasowymi...Detale na Salon24..
Proceder uprawiany w roznych odmianach do dzisiaj..w setkach tysiecy w calej Polsce..a Duda "nie mialby problemu podpisac ustawy Sejmowej o Zwiazkach Partnerskich,ktora bylaby mu przedstawiona"..O czym my tutaj mowimy ? Mial byc Zmiana jest Zamiana..a Ofiary dalej cierpia..

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2020 [20:13] - Marek1taki | Link:

Zadać zioło i pomalować szminką można każdego. To nie jest dowód ani winy, ani niewinności.
Poseł Janowski skakał nie przez przypadek tylko przez "polski cukier" ale kto go poczęstował nikt nie dociekał.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-05-2020 [21:33] - Imć Waszeć | Link:

No i dopóki Polską rządzić będzie czerwona oligarchia na obcych usługach, to tak pozostanie. Właśnie dlatego stwierdziłem, że obecna władza robi za przetrwalnik dla tamtych. Oczywiście można tu tłumaczyć gości tym, że naciski, agentura, zły klimat... ale kiedyś, kur..., coś w kierunku wolności chyba zrobić trzeba? Kto to ma zrobić, jak nie władza? Zakład wytwórczy gilotyn?

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2020 [22:58] - Marek1taki | Link:

Władza zajęta jest udowadnianiem tezy. Górnik z rodziny w Katowicach trzeci raz wezwany na wymaz. Pierwszych dwóch testów wyników nie ma. Kopalnia zamknięta. Górnik z tej kopalni nie zgłosił się na wymaz to dostał 30.00zł. W plecy oczywiście.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2020 [22:59] - Marek1taki | Link:

c.d. Ktoś chyba próbuje robić kampanię Czaskoskiemu.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-05-2020 [22:48] - Kazimierz Kozio... | Link:

reportaz latkowskiego to zapis awantury w celebryckiej rodzinie patologicznej kiedy niestety wiadomo z prawdopodobienstwem graniczacym z pewnoscia ze oprocz 2 plotek znowu nie uda sie skazac nikogo wiecej. byc moze jedynym rezultatem bedzie dalsza trauma mlodocianych ofiar "zatoki sztuki" bo teraz otoczenie ofiar zacznie kojarzyc to i owo. kto chce niech wierzy w wiarygodnosc prezydenta sopotu ale niech wie ze wladze sopotu ustawily "szafe polanskiego" przed klubem "zatoka sztuki". czyzby to miala byc wizytowka lokalu z malolenia zwierzyna lowna? lista obroncow polanskiego jest znacznie dluzsza od listy obroncow "zatoki sztuki" i pelna celebrytow lepszego sortu. zanussi np. argumentowal ze polanski nie zgwalcil 13-latki a wrecz padl ofiara maloletniej prostytutki streczonej przez wlasna matke. stalinska z kolei uwaza ze gdy 13-latka wyglada na 20-tke - to wlasciwie ofiara tego perfidnego kamuflazu jest gwalciciel 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

21-05-2020 [23:29] - EsaurGappa | Link:

Gdy w zeszłym roku prawie całą Polskę zalewała społeczeństwo "tęczowa zaraza" czułem się wzburzony do tego stopnia że postanowiłem sam osobiście przyjrzeć się temu środowisku.Jakże wielki ból odczuwałem po moim półrocznym "śledztwie",przeprowadzonym bezpośrednio wśród osób trans płciowych,homoseksualistów,lesbijek i osób biseksualnych.Dla tych schorowanych dusz które rozpaczliwie wołają o "chleb życia" trzeba mieć nie lada cierpliwość,żelazną moralność i mieć u boku Anioła Stróża,by nie popaść w obłęd.Historie które mi opowiedziano i rzeczy które widziałem sprawiły że popadłem w "lekkie szaleństwo",nie mogąc się sam w sobie zgodzić jako chrześcijanin a jednocześnie antysytemowiec popadłem być może w depresje.  

Ale ledwie kilka miesięcy później zanurzony w otchłani własnej choroby całkowicie przez przypadek byłem świadkiem zdarzeń które dały mi nadzieję na ukojenie bólu który od dziecka niszczył mą duszę.Czy można kochać siebie mimo iż czynimy zło?Dlaczego sex stał się synonimem miłości?Czy pięćdziesięcioletni bogaty i znany w środowisku ludzi zamożnych mężczyzna biorąc pod opiekę do własnego domu szesnastoletniego chłopca(uciekiniera z domu dziecka),przemieniając go w dziewczynę,nie szczędząc mu grosza,obsypując go prezentami,być może darzący go nieznanym mi uczuciem,nie kryjąc się z tym faktem zbytnio przed ludźmi z warszawskiej elity,jest jeszcze człowiekiem?Kim są ci ludzie z tego środowiska którzy wiedzą z kim mają do czynienia?

Wielu prostych i ubogich ludzi z przerażeniem i z zazdrością patrzy na życie bogatych tego świat,na ludzi wykształconych,obytych i nad wszech miar "szczęśliwych".Sam w te "sidła" też przed laty wpadłem,bardzo szanowałem pana Zanussiego,Piesiewicza,Polańskiego i wielu wielu innych artystów,jednak oni wszyscy swą twórczością zakrzywiło moją rzeczywistość.Teraz już wiem co za choroba niszczy ludzi którzy nie stawiają Boga na pierwszym miejscu!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-05-2020 [22:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co działo się w Zatoce Świń wiedział każdy kto chciał wiedzieć pytanie dlaczego tzw Dobra Zmiana czekała z tym, do 2020 roku? 
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika angela

23-05-2020 [08:23] - angela | Link:

'Dobra zmiana,  łapie i zamyka  przestępców,  a 'niezawisłe' sądy  uniewinniają  i wypuszczają. 
4 razy wypuszczony Hos,  a o innych wysoko POstawionych,/ min. posłanka Beata płaczka/,  nawet  się nie mowi.
Sąd 'najwyższy, robi co chce, nie licząc się z prawem/ostatnie cyrki/ przy wyborach sędziego SN.
I kto im co zrobi.
REFORMA sądów , bo kasta zniszczy wszystko, i nikt nie obroni,  przede wszystkim  dzieci.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-05-2020 [10:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

tak bez reformy sadow to tylko bicie piany. ktory wiec kandydat do belwederu rokuje iz reforma dojdzie do skutku!

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2020 [10:51] - Jabe | Link:

Ilu sądy wypuściły?