Mec. Majewski: Ławy przysięgłych idealnym hasłem dla Kukiza


„Nie ma bardziej obywatelskiego sprawowania wymiaru sprawiedliwości niż orzekanie o winie przez ławę przysięgłych. Jest to instytucja właściwa anglosaskim systemom wymiaru sprawiedliwości. Pośród teoretyków trwa odwieczny spór czy wymiar sprawiedliwości sprawowany przy udziale przysięgłych jest lepszy czy gorszy od sprawowanego przez sędziów zawodowych. Mało kto wie, że ława przysięgłych w polskim systemie prawa karnego funkcjonowała na terenie zaboru austriackiego i została przyjęta w kodeksie postępowania karnego z 1928 r. Przepisy o przysięgłych usunięto z polskiego systemu prawa karnego – o ile pamiętam – w 1938 r. Nie można jednak zaprzeczyć, że ława przysięgłych jest obywatelskim sposobem sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Postulat jej przywrócenia byłby idealnym hasłem dla programu Pawła Kukiza. Jest tak dlatego, że wpisuje się idealnie w hasło: przywróćmy państwo obywatelom. Krytyki tego postulatu przez środowiska prawnicze nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić. No cóż, JOW’y też są kontrowersyjne i krytykowane. Co ciekawe, niekiedy przez ludzi, których bym o to nigdy nie podejrzewał.”
 
 
Zdaniem mec. Majewskiego w sprawach, rozstrzyganych ongiś przez kolegia ds. wykroczeń oraz drobnych, sąsiedzkich sprawach cywilnych, rozstrzygać powinni sędziowie pokoju, wybierani i kadencyjni. (...)
 
W Rzeczpospolitej Naród jest suwerenem na niby, choć zgodnie z art. 4 u. 1 Konstytucji z 1997 r. władza zwierzchnia do Niego należy.
 
Naród został pozbawiony swojej podstawowej prerogatywy.
 
Odebrano nam wymiar sprawiedliwości, w zamian jedynie otrzymaliśmy coś w rodzaju elektronicznego pastucha pilnującego, aby „bydło”, czyli społeczeństwo, nie wychodziło poza ogrodzenie.
 
Wszyscy ci, którzy próbowali przed polskim sądem uzyskać sprawiedliwy wyrok w sporze z administracją wiedzą dobrze, o czym mówię.
 
Droga do odzyskania Polski wiedzie poprzez reformę (i to dogłębną, graniczącą ze zbudowaniem na nowo) sądownictwa.
 
Inaczej bez względu na opcję, która zwycięży w jesiennych wyborach, będzie to samo, co najwyżej z innym zabarwieniem ideologicznym.

* * *
 

Wybór w/w i podkreślenia ode mnie. Źródła, pełne teksty i opracowanie - strona mec. Jerzego M. Majewskiego i 3Obieg:
http://adwokatmajewski.pl/2015/06/ruch-pawla-kukiza-i-reforma-wymiaru-sprawiedliwosci/
http://3obieg.pl/prawo-powinno-znaczyc-prawo-a-sprawiedliwosc-sprawiedliwosc
 
 
Mariusz Cysewski
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pietrek

18-07-2015 [12:03] - pietrek | Link:

Dobra już dobra ja rozumię że najlepiej jest rozpier......ć partyjniaków i że by Polska była potęgą jak za Piłsudskiego ostatnio.No żeby się z Polską liczono bo jesteśmy pracowici i wierzący w Jezusa! Okej..ja też chciałbym by taki jak Kukiz ocałił moja Ojczyznę.Głosowałem na niego w pierwszej turze ,tatko mój też bo ma dość kure.....wa i życia partyjniaków na naszych plecach .ALE dlaczego on się zadaje z krętaczami z PO...Dlaczego nikt mnie dotąd nie próbowal przekonać że mój głos będzie ważny!!!Ze będzie ważny głos moich kolegow....CO WY SOBIE MYSLICIE LITERACI I INTELIGENCI Z TEGO FORUM ZE SAMI BEDZIECIE STAC NA BARYKADACH!!!
.Nie raz zadawałem pytania tu na forum do Was blogierów i ignorujecie mnie ZAWSZE! Bo jestem głupim,bo jestem z budowy ,bo nie umiem pisać a WY UCZENI GOGUSIE jesteście WIELCY..ALE powiem wam tak...nic nie zrobicie sami.Jest was kilku! Olweajcie dalej prostych ludzi i piszcie SAMI DO SIEBIE.A czytamy my was ludzie z budow i nie piszecie jasno tylko gmatwacie,owijacie w bawełnę oceany...robcie tak dalej a ZNOWU PRZY URNACH BĘDIZECIE SAMI...amem
Pietrek Cymbał
ps.Pan panie Mariuszu pozywa goryla nie wiadomo za co..za to że ma swoje zdanie...A nigdy pan nie znalazł czasu by pisać dla takich jak ja prostym językiem.A CZYTALIBYŚMY PANA CHĘTNIE BO MA PAN DAR PISANIA....kiedyś o coś zapytałem PANA..oczywiście bez odpowiedzi...wie pan dlaczego Krzysztof Pasierbiewicz ma tyle wejść i komentarzy na forum.....to ja panu odpowiem.Bo pomimo że uczony odpowiada takim jak ja....zresztą i tak pan nie zrozumiesz.Wszak tylko Wy uczeni macie prawo do życia..Amen.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

18-07-2015 [12:46] - Mariusz Cysewski | Link:

"Literaci i inteligenci"? Na Naszych Blogach? Wolne żarty ;-))
Ja nie ignoruję. Albo nie miałem czasu, albo odpowiadał kto inny, albo - i to jest 95% szans - nie widziałem pytania/komentarza (bo nie czytam wszystkich).

"dlaczego on się zadaje z krętaczami z PO..." - przecież się nie "zadaje". Nikt tak jak Kukiz nie przywali w PO. Tylko Kukiz groził Platformie Trybunałem Stanu, PIS czegoś takiego nie zrobił ani razu. I Platforma wzajemnie też kopie pod Kukizem, choć też na niego liczy.

Więc w temacie Kukiza o PO pan się nie martw. Pan się martw o WSI i NKWD ;))

A dlaczego na Kukiza warto głosować? Najprostsza odpowiedź: dlatego że nie ma innego wyjścia. Ofiar sądów są już miliony, a PIS nie chce tego zmienić. Jak już to na jeszcze gorsze. O PO nawet mówić nie warto, ale im też się te sądy podobają.

No więc Kukiz to jedyna opcja dla kogoś, kto wie co się dzieje w sądach i w Polsce. Jakby do wyborów stanęły PIS, PO i rondel, trzeba głosować na rondel. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika pietrek

18-07-2015 [13:03] - pietrek | Link:

i widzi Pan teraz to jest odpowiedz prosta dla takich jak ja.Nas jest na mieszkaniu 5 i każdy czyta ale pisze ino ja.Bo reszta ma kłopoty z ortografią...podejrzewam ze takich jak my sa tysiące ale trza im to wykładać ŁOPATOLOGICZNIE!
My mamy dosyć wszelakich partyjniaków i życia na nasz koszt....
Czytuję tu 3 lata blogi i zaledwie może 7 osób pisze do rzeczy w tym Pan
Pomysle i prześpię się z tym co Pan powiedział.potzrebuje ARGUMENTÓW bo ja pracuję całymi dniami i nie mam czasu na czytanie polityki..robie to ino w weekendyale tu.Bo doma nie wchodzę na neta ino spędzam zcas z rodziną.Pozdrawiam i proszę Pana jak facet faceta...daj se po razie z gorylem bo on jest PATRIOTĄ jak my..ino jest jak Tomasz.Niedowierza...
Ps.Wsi nie znam ale NKWD..hmm moja rodzina cierpiała i cierpi do dziś.Temu tak nie znosze uczonych trolli z Moskwy
Pietrek i z Panem Bogiem chłopie

Obrazek użytkownika Galiński

18-07-2015 [15:23] - Galiński | Link:

Drogi Piotrku, piszesz, że pracujesz na budowie i mieszkacie w pięciu więc sądzę, iż na czytanie książek też nie masz czasu. Ja przeczytałem ostatnio taką książkę "Ostatni Samuraj" i tam jest
wypowiedź Kukiza który chwali się swoimi przyjaciółmi i mówi np. tak, cytuję: "Dwa lata temu też spotkaliśmy się na wigilii w GROM-ie, pamiętasz?
KUKIZ: Pewnie, że pamiętam. Chodziłem na nie regularnie od wielu lat. Wigilia, wielkanocne jajeczko- jeśli tylko nie koliduje to z moją pracą zawsze staram się uczestniczyć w tych spotkaniach." Dalej mówi:..." przyszedłem z przyjaciółmi z CBŚ, z elitarnego wydziału specjalnego.
Na tych wigiliach spotykają się nie tylko gromowcy, ale też chłopcy i dziewczęta z jednostek specjalnych i innych formacji, które mają zapewnić bezpieczeństwo..."
KUKIZ mówi również:" Od zawsze interesuję się służbami. Pochodzę z rodziny o takich tradycjach."
Po tych słowach obawiam się czy nasz bohater za bardzo nie związał się z przedmiotem swoich fascynacji, a mówiąc prosto-czy nie skumał się ze służbami, które tak na prawdę /co widać po aferze taśmowej/ nie wiadomo komu służą!!!

Obrazek użytkownika Es

19-07-2015 [03:32] - Es | Link:

Pietrek gratuluję prowokacji.Pozostając nadal w Twojej konwencji,chciałbym jednak dokonać kilku sprostowań,ponieważ niestety odpowiedzi,które uzyskałeś,jak to zwykle u Pana Cysewskiego nie pokrywają się z prawdą i rzeczywistością.Piszesz,że Pan Cysewski ma łatwość pisania i dobrze się go czyta.Kiedyś mieliśmy niestety takiego prezydenta,Kwaśniewski mu było,co miał równą łatwość mówienia .Jak jeden z jego kumpli,chyba Oleksy,powiedział:Olek mógł pie...ć godzinami o wszystkim i nic konkretnego nie powiedzieć,ale wielu go słuchać lubiło. Dlatego też,nawet nie wiedząc jak są robieni w balona i manipulowani na tego prezydenta wybrali go dwa razy.
Podobnych manipulacji dla osiągnięcia swoich celów dokonuje Pan Cysewski.Jeśli mam powiedzieć co to jest manipulacja,to mogę użyć przykładu:jak chłop zakłada kieckę,maluje się i wypycha watą cycki, to jest właśnie manipulacja.Niektórzy się nabierają,ale potem wstydu pełno.Tak było po prezydencie-malowanym demokracie i tak będzie znowu jeśli Polacy uwierzą w bzdury jakie wciskają im Pan Cysewski i spółka.
Po pierwsze.Jednomandatowe Okręgi Wyborcze(JOW-y).Sama idea bardzo słuszna i sprawiedliwa,ale w dobrze działającej demokracji(i to nie zawsze),a nie w postkomunistycznym bajzlu.Pan Cysewski pisze,że sprawdzają się w USA i UK to sprawdzą się i u nas.Otóż nie.Jeśli nawet w UK 12,5 procenta wyborców popiera jedną partię i identyfikuje się z jej przekazem,a wyniki wyborów dają im JEDNEGO przedstawiciela w parlamencie,to znaczy,że ten system ich po prostu oszukuje.Podobnie jest w USA.W efekcie,w każdym z tych krajów funkcjonują i dzierżą władzę tak naprawdę tylko po dwie partie.A jak u nas może być w praktyce?Jeśli Polacy zdecydują za JOW-ami to za cztery lata zachód i centrum kraju pójdzie w ręce PO i jej nowych mutacji i przyjaciół,a wschód na początku prawie wyłącznie w ręce PIS-u.Piszę na początku,bo już przy kolejnych wyborach PIS zostanie zmieciony z mapy Polski,a władza pozostanie na stałe w rękach ludzi z obecnego PO i potomków NKWD,z którą wielu patriotów,w tym Pańska,ale również i moja rodzina miało okazję niestety się zapoznać.
Po drugie.Finansowanie partii z prywatnych kieszeni zamiast z budżetu państwa aby zlikwidować partyjniactwo żyjące na naszych plecach,tudzież inne jak Pan pisze zjawiska.Zna Pan powiedzenie:klient płaci,klient wymaga.cdn

Obrazek użytkownika pietrek

19-07-2015 [08:55] - pietrek | Link:

Czytam i sobie przemyśluję to co przeczytam na wiele sposobów.Nie dal mi Pan Bóg za wiele rozumu ino dar do drewna.Ale nigdy nie robie nijakich prowokacji ani nie manipuluje wpisami.Już mnie tu pomawia andzia ze się podszywam .A ja zwyczajnie chce być tu i czytać bo lubię ten portal i jak jestem w robocie na wyjeździe to mi czas prędzej leci.Także dzięki za wyjaśnienia wszelakie.Ja też czasem coś chlapnę za dużo do ludzi a potem mi głupio..wczoraj wypiłem noi komentowałem za dużo.Jak kogo uraziłem to przeraszam alem nie chciał
Z Panem Bogiem
Pietrek
ps.mam dylemat cały czas co zrobić z głosami mojej rodziny...

Obrazek użytkownika Es

19-07-2015 [12:25] - Es | Link:

Ty nic nie masz zrobić,tylko Twoja rodzina.Ty możesz jedynie im wytłumaczyć te kilka spraw,aby byli świadomi swoich wyborów.Aby jeden od drugiego potem przy niedzielnym obiedzie kotletem nie oberwał za to co zrobił(:-)Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Es

19-07-2015 [11:02] - Es | Link:

cd.Załóżmy,że właściciel działki wynajmuje Pańską ekipę do zbudowania domu,daje projekt,dokumenty ale mówi,że płacił będzie i wszystko ustalał jakiś jego znajomy,to co Pan na to?(oczywiście po tym jak już Pan zawoła :najpierw moje dutki na stół)Czy nowy dom,do którego klucze jeśli nawet ten gość w ogóle otrzyma,to będzie wyglądał tak jak sobie go wyobrażał?i będzie się czuł u siebie?A ten znajomy w każdej chwili może zażyczyć sobie drzwi albo okna w innym miejscu ,bo jemu tak pasuje.To właśnie tak może wyglądać Polska jak za jej urządzanie nie będziemy płacić solidarnie wszyscy,a tylko ci,których na to stać.Wie Pan doskonale,kto ma pieniądze w dzisiejszej Polsce.Oprócz nielicznych wyjątków,to ci,którzy przy okrągłym stole dostali pozwolenie od Bolka i ferajny na rozkradanie polskiego majątku,UB,WSI ,a więc znowu wracamy do potomków NKWD.Jeśli damy im już zupełnie legalnie urządzać nam Polskę według ich potrzeb,to miliony pracujących za granicą nigdy do kraju nie wrócą,a tym pracującym jeszcze w kraju,za 1500 złotych,u lokalnego kacyka-starego ubeka, emerytury wystarczy na chleb i nie zawsze z masłem.
Według prawa Murphy-ego,albo naszej mądrości ludowej,jeśli w urządzaniu Polski na nowo może się coś spieprzyć to tak się stanie na pewno a Polacy,tyrając jako parobki Europy i kolejnego pokolenia potomków NKWD,obudzą się znowu za 25 lat stękając,że im ciężko.
Po trzecie.Kim otacza się Kukiz.Trochę o tym napisał już wcześniej Galiński,więc już to chociażby wyjaśnia kto kontroluje te kręgi znajomych Kukiza.Ja pozwolę sobie przypomnieć o Ruchu Oburzonych,Zmielonych ,Ruchu Poparcia Kukiza i sam już nie wiem ilu jeszcze nazwach.Oczywiście,jak to u niego,wszystko tak zamotane,żeby nikt nie mógł się połapać o co mu chodzi,ale,że jak dojdzie do władzy to zrobi każdemu dobrze.Przy pomocy innych "oburzonych",swoich kumpli,co to po raz kolejny zostają burmistrzami,prezydentami miast z nadania PO i PSL i trzymają w swoich rękach urzędy i firmy na swoim terenie.Bez "pleców", albo zaprzedania, roboty u nich nikt nie znajdzie.To jest ten krąg ludzi kontrolowanych przez potomków NKWD ,których będzie stać na finansowanie i urządzanie wyborów,przepychanie przez Parlament każdej korzystnej dla siebie ustawy,legalne zawłaszczenie Polski.Wrócimy zatem do komuny.W innym wydaniu,co prawda,ale tak samo będą nas trzymać "za twarz".
cdn.

Obrazek użytkownika Es

19-07-2015 [12:02] - Es | Link:

cd.Ławy przysięgłych.Słuszna niewątpliwie sprawa.Tyle,że...znowu manipulacja.100 tysięcy rozpraw,jak Pan Cysewski pisze,to sto tysięcy ofiar sądów i ich wyroków.Wiemy zatem dlaczego w więzieniach siedzą sami niewinni (ee..pozwoliłem sobie na żart taki)bo w tej chwili każdy staje przed często skorumpowanym,umoczonym w lokalne mafijne związki albo zepsutym starymi jeszcze ubeckimi praktykami sędzią i może się jedynie modlić o miłosierdzie(nie wiadomo tylko,czy Boga,czy sędziego) Więc jak wprowadzimy już teraz ławy przysięgłych to jak sugeruje Pan Cysewski,te wszystkie ofiary da się uratować(a przynajmniej wzorcowe 30 procent)I pierwsza manipulacja to jest taka,że ława przysięgłych zbierana jest tylko przy poważnych przestępstwach,natomiast większość spraw rozpatrywana jest przez sędziego jednoosobowo,co widać czasem w amerykańskich filmach.Czy mógłby Pan wyobrazić sobie sto tysięcy ław przysięgłych w ciągu roku nawet z kilkoma,a nie dwunastoma jak w sławnym filmie,ławnikami?
Kukiz i Pan Cysewski nie mówią,że większość sędziów należy jak najszybciej wywalić na zbity pysk,a kodeksy do kosza i napisać nowe.Oni chcą,aby sędzia który do tej pory był łobuzem i bandytą,posługującym się ubeckim prawem często dla swoich,lub tych którzy zapłacili celów,dostał maskotki,zabawki w postaci społecznych ławników-przestraszonych zwykłych ludzi(klnących pod nosem,że też to musiało ich spotkać).Każdy proces można dowolnie pokierować zależnie od uczciwości sędziego,a jak sam Pan Cysewski wielokrotnie dowodzi na to nie ma co liczyć.Ale właśnie tu jest druga manipulacja,że(wspólnie z Kukizem)chcieli by nam dać w tej chwili kolejną atrapę zamiast solidnego prawa i reformy sądownictwa.Krótko mówiąc oferują barak z dykty,zamiast solidnego domu.
To tak w skrócie (:-)na razie na tyle w kwestii Pańskich dywagacji
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika pietrek

19-07-2015 [13:05] - pietrek | Link:

Proszę Pana
Pan mi wyjaśnił rzeczy jow i sądownictwa w sposób taki że już łapię o co biega.Podejrzewam ze nie sam jestm z tych co nie kapuja o co chodzi bo pogmatwana jest ta polityka .Dzięki serdeczne i szczerze doceniam tłumaczenie cymbalowi czyli mnie
Pozdrawiam i z Panem Bogiem Pietrek

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-07-2015 [15:23] - NASZ_HENRY | Link:

Czyli ławnicy byliby przyzwoitkami dla resortowych sędziów ;-)