Sklonować Zbigniewa Stonogę !!! Trzeba nam wielu Stonóg !!!

  Przyszło mi to do głowy podczas czytania ostatniego numeru "PlusMinus" w którym ukazała się rozmowa Elizy Olczyk ze Zbigniewem Siemiątkowskim, bylym szefem UOP oraz Agencji Wywiadu.  Tytuł jej brzmiał "Wszystko spsiało w świecie służb" [płatny dostęp - {TUTAJ}].

  Zainteresowały mnie zwłaszcza następujące dwa fragmenty:

  "Jest jeszcze kwestia tajnych więzień CIA w Polsce.  Podobno w tej sprawie ma Pan zarzuty?

  Co do ewentualnych zarzutów, to nie mogę się na ten temat wypowiadać, bo śledztwo jest tajne.  Poza tym nie bylo tajnych więzien CIA.  Był tajny ośrodek, w którym CIA w porozumieniu z polskim wywiadem realizowała bardzo ważne zadania na trudnym odcinku walki z terroryzmem miedzynarodowym.  Tyle na ten temat mogę i chcę powiedzieć." (...)

  "A jednak jest coś w tym, co mówi Józef Pinior, że torturowanie ludzi jest niedopuszczalne, niezależnie od okoliczności.  I że demokratyczne kraje, np. Włochy, odmówiły Amerykanom tajnych baz, a my nie.

  Włosi nie ubiegają się o lokalizację ciężkich brygad NATO na swoim terenie, a my tak.. I dzięki tamtej współpracy z CIA nasi następcy mogą spokojnie oczekiwać, że dostana to, o co zabiegają, plus realne gwarancje bezieczeństwa.  Amerykanie pamietają, kto im pomógl w trudnych dla nich chwilach, maja wobec nas moralny dług.  Ktoś musial wykonać brudną robotę i myśmy to zrobili.  A tortury to nie jest nasz problem, tylko CIA.  Żaden z naszych oficerów nie ma zarzutóe o torturowanie.  Prowadziliśmy inne działania, ktore nie mieły nic wspólnego z tym, co zostało opisane w amerykańskim raporcie.

  A co się stało z pieniędzmi CIA - 30 mln dolarów w kartonach, które - jak informowały media - miał odebrać płk Andrzej Dzierlatka?

  Nie mogę mówić na ten temat.

  A jeśli w przyszłym Sejmie zostanie powołana komisja śledcza w tej sprawie?

  Nie powstanie.  Ktoś musi być powazny.".

  Tyle Siemiątkowski.  Po tej lekturze rozmarzylam sie i ujrzałam oczyma duszy któryś z klonów Zbigniewa Stonogi zakradający się do Prokuratury Wojskowej, wyciągający stamtąd akta śledztwa w sprawie więzień CIA i publikujący je w Internecie.  Cóż za rozkoszna wizja !!! Dowiedzielibyśmy się wreszcie, co naprawdę dzialo się w Starych Kiejkutach i co Kwaśniewski z Millerem zrobili z tymi milionamu dolarów od CIA.  No i ile ich było?  Amerykańskie źródła mówia o 15 mln, a red Eliza Olczyk o 30.

 Trzeba bowiem powiedzieć, że nieznani ludzie służb, którzy zmajstrowali aferę podsłuchową, pan Marek Falenty ze swoimi kelnerami oraz Zbigniew Stonoga - zrobili w ciagu roku więcej dla ujawnienia prawdziwego oblicza rzadów PO niż cały obóz patriotyczny i wszyscy "niepokorni dziennikarze" przez poprzednie 7 lat.  Dzięki działaniom m.in Falentego i Stonogi pozbyliśmy się premiera Donalda Tuska [oddziaływanie z Brukseli to jednak już co innego], ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego [stracił też ostatnio stanowisko marszałka Sejmu], ministra Spraw Wewnetrznych Bartłomieja Sienkiewicza i wielu innych osób z PO.  Poparcie dla tej partii w sondażach spadlo o połowę lub więcej.

   Mam zresztą wrażenie, że wzbudziło to zawiść "niepokornych" dziennikarzy.  Pierwsza zaatakowała go Dorota Kania w Niezalezna.pl.  Stonoga odpowiedział jej niezwykle brutalnie.  "Pyskówka" trwa do dzisiaj, ostatnio Dorota Kania zagroziła Stonodze sądem.  Wojciech Sumliński od czterech tygodni powtarza, że za Stonogą stoją WSI, ale nie jest w stanie zweryfikować tych informacji [patrz - {TUTAJ}].
 No coż, Zbigniew Stonoga szlachetnym rycerzem na pewno nie jest.  Próby bojkotowania go - są po prostu głupie.  Facet MA dostęp do prawdziwych informacji.  Na przykład "Newsweek" podal w ostatnim numerze informację o tym, ze Falenta był od 2004 r. współpracownikiem służb.  To samo można bylo przeczytać w "GazecieStonoga" 19 dni wcześniej, 25.06.2015.  Ostatnio Stonoga publikuje materiały dotyczące sprawy Krzysztofa Olewnika.

 Wojciech Sumliński powiedzial w linkowanej powyżej wypowiedzi, iż zrezygnował ze spotkania ze Stonogą w Ring TV, bo nie chciał go "uwiarygodnić".  Zbigniew Stonoga uwiarygodnia się sam - poprzez publikowanie prawdziwych informacji.  Potrzeba nam wiecej takich Stonogów [Stonóg], gdyż zbyt wiele spraw zamiata się w Polsce pod dywan. 

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JacBiel

13-07-2015 [22:41] - JacBiel | Link:

Pani Elig, gratuluję odwagi!

Jawnie poprzeć działalność Stonogi, no, no, oby tylko Pani tu nie zlinczowali.

Obrazek użytkownika izabela

14-07-2015 [06:19] - izabela | Link:

Rzadko się dopisuję bo się z Panią na ogół zgadzam więc po co się produkować. Tym razem muszę się włączyć. Od dłuższego czasu uważam, że gdyby każdy z nas napisał co wie o różnych sprawach przemilczanych zwykle przez fałszywie rozumianą elegancję ten ogromny puzzel jakim są nasze dzieje najnowsze złożyłby się i nasze dzieje stałyby się zrozumiałe a to pierwszy krok do poprawy. Nie wiem kim jest Stonoga i jakie są jego pobudki. Ale więcej takich. Ojciec mówił mi, że za okupacji były formacje podziemne założone przez gestapo dla inwigilowania i skanalizowania ruchu oporu, które wymknęły się spod gestapowskiej kryszy, zlikwidowały donosicieli i działały długo i skutecznie na rzecz Polski.

Obrazek użytkownika elig

14-07-2015 [13:18] - elig | Link:

Zgadzam się - więcej takich.

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski

14-07-2015 [07:26] - Leszek Smyrski | Link:

Witam Panią.
Nie potrzeba nam wielu Stonóg. Wystarczy nam normalne społeczeństwo obywatelskie, takie jak jest w krajach zachodnich. Tam Siemiątkowski wolałby odgryźć sobie język niż z tupetem powiedzieć, że są informacje nie dla motłochu.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika elig

14-07-2015 [13:16] - elig | Link:

Takie normalne społeczeństwo musi się najpierw ukształtować.

Obrazek użytkownika xena2012

14-07-2015 [10:18] - xena2012 | Link:

chyba trochę za bardzo się Pani rozmarzyła z tymi klonami.Afera podsłuchowa nie zatrzęsła bowiem polską sceną polityczną tak bardzo jak powinna.Po czyms takim cały rząd powinien zostać zmieciony i wielu prominentnych polityków PO.Tymczasem pozbyto sie kilku osób i tak przeznaczonych do odstrzału,a PO nie straciła nic ze swej arogancji i chamstwa.I jak się okazuje odrabia sondażowe straty.Dlaczego? Bo społeczeństwo ciemne i bezwolne ma gdzieś korupcję na szczytach władzy i nie wiąże tego ze swoją obecną biedą.Społeczeństwo nie zastanawia się ani nad przyczynami ani skutkami licznych afer,skalą niekompetencji rządu i mafijnych wręcz powiązań.Uwaga i złość społeczeństwa skupiła się na biednych ośmiorniczkach i drogim winie,a umykają konkretne,prawdziwie dramatyczne fakty.W mediach wypływają niestety tylko właśnie ośmiorniczk,zegarki ,kilometrówki a przemilczane są poważne sprawy.Dlatego choćby klonów Stonogi bylo multum efektów nie będzie.

Obrazek użytkownika elig

14-07-2015 [13:13] - elig | Link:

Nie można wszystkiego zwalać na "społeczeństwo". To politycy i dziennikarze mają swoje za uszami.

Obrazek użytkownika Marek1876

14-07-2015 [17:27] - Marek1876 | Link:

1/2 Dla mnie - reakcja "środowiska" na Stonogę była szokiem. Ale proszę zwrócić uwagę, że to była reakcja tylko części środowiska, części która w tej kampanii "antyStonoga" wzięła bardzo aktywny udział - Kania, Rachoń, Sumliński, Gadowski. O dwóch ostatnich wiemy, że zajmując się od lat problematyką służb oraz powołując się w wielu miejscach na informatorów, MUSIELI mieć jakieś kontakty również z SZEMRANYMI funkcjonariuszami i być może się przestraszyli, że ktoś (Stonoga) jakimś okrężnym kanałem wypuści na ich temat jakieś materiały, które zagmatwają ich dorobek w oczach opinii, tak jak np. zagmatwano dorobek prof. Kieżuna. Co do Pana Wojtka Sumlińskiego, ogromne osiągnięcia na polu walki z UBekistanem, ale proszę zwrócić uwagę na dystans z jakim ciągle odnoszą się do niego np. prof. Cenckiewicz, Pan Marasek, inni członkowie byłej komisji ds. weryfikacji. Pan Wojtek wplątał się w czasach działania komisji w potężną grę operacyjną WSIoków i jeśli ktoś np. bierze na warsztat Stonogę, stwierdza autorytatywnie, że za Stonogą stoją SPEC, to równoprawnie powinno się zadawać pytanie czy Sumliński brał w tej czyjejś grze udział świadomie czy nieświadomie? Twierdzi, że nieświadomie? Stonoga też. Twierdzi, że to jak go później potraktowano potwierdza, że nieświadomie? Stonogi też nie potraktowano ładnie i gdyby nie jego znajomość prawa i nagłośnienie sprawy, to pewnie skończyłby jako samobój w wydobywczym.

Obrazek użytkownika Marek1876

14-07-2015 [17:27] - Marek1876 | Link:

2/2 IMO Pani Kania dokonała zbyt łatwej i szybkiej oceny, co WŁAŚNIE może wskazywać na fakt, że też może się obawiać, że ktoś ma kwity/nagrania na to, że i ona ma coś "za pazurami". Proszę zauważyć, że Stonoga stwierdził, że Pani Kania była w jakimś tam okresie prowadzona przez oficera ABW - pozwolił sobie na stwierdzenie, które rodzi odpowiedzialność karną i cywilną. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie zrobiłby tego gdyby NIE MIAŁ DOWODÓW. Pomówienie osoby o coś takiego, to nie to samo co blefowanie, że się ma aneks do raportu WSI - takie pomawianie osoby rodzi określoną odpowiedzialność. Co się zaś tyczy Pana Rachonia - Stonoga wrzucił jakiś jeden smaczek z czasów afery gruntowej, z którego wynikało, że to Rachoń zatrzymał dla siebie pewną informację przekazaną mu przez Stonogę jako urzędnikowi, co zaostrzyło konflikt między Kaczmarkiem a kimś tam i ostatecznie doprowadziło do upadku koalicji. Jak dla mnie, ta szokująco aktywna i agresywna reakcja kilku osób ze "środowiska" wskazuje, że obawiają się iż jakieś brudy ich dotyczące, mogą wyjść na światło dzienne. Sam mam wiele do zarzucenia Stonodze, tym bardziej że wydaje się być człowiekiem, którym łatwo Tymochowiczowi sterować, ale przecież nie pozwolę sobie w związku z tym, na pomówienia postaci "że stoją za nim SPEC". A co do wyżej wymienionej czwórki - niech nie chrzanią pierduletów o Stonodze, tylko niech zachowają się poważnie i pokażą kwity - DOWODY.

Obrazek użytkownika pietrek

14-07-2015 [19:39] - pietrek | Link:

Oczywiście że więcej Stonóg i kawiarenek sowich...nawet najbardziej zadżumieni lisią propagandą ludziska zaczynają się zastanawiać...co jest do choooolery,,,głosowałem na nich ciągle a tu takie cyrki.....Wybory pokazały i pokażą jeszcze jakich buraków mamy w rządzie. Przy czym ci na tapecie z pania co ziemie sieje przez sitko w Smoleńsku to zwyczajne cymbały a ci naprawdę zli i niebezpieczni czają się w mroku....jak szatan
Pozdrawiam i z Panem Bogiem zwyciężymy z Pisem.Bo innej opcji niestety nie ma.Kukiz nie se gra dalej bo to jest fajnie słuchać
Pietrek cymbal

Obrazek użytkownika gargamel

14-07-2015 [20:14] - gargamel | Link:

Płatny dostęp - tak jest w Pani linku prowadzącego do "starej wersji serwisu". W "nowej wersji serwisu" widzę cały(?) wywiad http://www4.rp.pl/Plus-Minus/3... PS. mam włączone tylko skrypty z rp.pl i contentstream.pl