Cykl „Sprawny sąd bliżej obywatela”: Idę siedzieć


Po wyrzuceniu siłą z baraku morderców w Bytomiu; 7 marca 2014 r. Fot. Wolny Czyn

Na mocy art. 6 obowiązującej teoretycznie w Trzeciej Rzeszy Pospolitej Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, jak i nawet na mocy konstytucji Rzeszy, rozprawy z pewnymi wyjątkami są jawne. 7 marca 2014 r. atrapa sądu w Bytomiu – pod przewodem pani sędzi Joanny Pląder; na zdjęciu - utajniła kolejną taką teoretycznie jawną rozprawę (sygn. VIII Kp 463/13). Jako dziennikarz relacjonujący na miejscu przebieg tej afery, powołując się na treść obowiązujących traktatów i prawa poprosiłem - sądzę że jak na mnie, uprzedzająco grzecznie; por. zapis rozprawy poniżej – o reasumpcję postanowienia w sprawie jawności; a wobec odmowy, gdy miałem pewność i dowody, że pani Pląder dokonuje przestępstwa przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści osobistej (art. 231 § 2 kk), odmówiłem wyłączenia kamery i opuszczenia sali. Pani Pląder wezwała oddział ZOMO. Zomowcy wywlekli mnie siłą nie tylko z sali, ale i z „baraku morderców” © Zbigniew Herbert, czyli z budynku sądu. Połamali przy tym statyw kamery. Wydarzenia te zostały sfilmowane (film niżej). Opisałem je również tu[1].
 
Polscy hitlerowcy z Bytomia nigdy nie ponieśli odpowiedzialności za za ten akt zdziczenia i bezprawia. Jedyny pożytek dla ofiar terroru nazistowskiej Polski z tych wydarzeń – poza moim filmem oczywiście – polega na tym, że po nadaniu filmu, na rozprawy przeciw wierchuszce lokalnego NSDAP w Bytomiu naziści obecnie ściągają specjalny oddział ZOMO z Katowic; a ci są przeszkoleni w wynoszeniu protestujących z sal sądowych i nie łamią przy tym ani rąk, ani nóg i oczywiście statywów. Ten specjalny oddział sfilmowany został wielokrotnie w sądach, twarze funkcjonariuszy się powtarzają. Np. pod koniec tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=6dxTRqxQBaI . Za zabawne mam to, że włodarze wymiaru zbrodni i niesprawiedliwości na Górnym Śląsku uważają, że traktaty międzynarodowe będą łamać zgodnie z hitlerowskimi przepisami, a nie łamiąc je wszystkie. Jak statywy.
 
Hitlerowcy nie poprzestali na tym akcie terroru. Ukarali mnie tzw. karą porządkową, co o tyle od samego początku było ich kolejną grą pozorów, że jeszcze w 2012 r. zakazano mi pracy w Nazi Polszy. Kary te zamienia się na karę więzienia, o czym naziści z Bytomia wiedzieć musieli. Naturalnie odwołałem się. Zażalenia z Bytomia rozpatruje kto? – Któżby, koteczku, jak nie znany polskim ofiarom jak zły szeląg Sąd Okręgowy w Katowicach? Hitlerowcy z Katowic nie fatygowali się, by choć poinformować mnie o terminie swej pozorowanej rozprawy. Zresztą – powiedzmy sobie szczerze – rozpraw tych pewnie się nie organizuje, bo i po co. Na zażalenia odpisuje pewnie protokolantka – trzeba o to koniecznie słuchnąć zbrodniarzy w Norymberdze II – ale myślę, że faktycznie zażalenie odrzucił dowódca pani sędzi Pląder w Bytomiu, czyli „przewodniczący wydziału”.
 
I oto otrzymuję wezwanie jak niżej. Informują, że „Brak zapłaty grzywny spowoduje konieczność zamiany jej na karę pozbawienia wolności stosownie do...” itd. Podkreślenie ode mnie. Jak widać, jasno i przejrzyście. Rzesza znowu zwyciężyła. Znów okazała się ȕber alles. Jakie przewidywalne. Jak k.. wa ich mać.

 

Zaraz zaraz… A nie powinno odbyć się posiedzenie sądu w sprawie zamiany forsy na więzienie? Czy wypada tak otwartym tekstem walić, że takie posiedzenia to czcza formalność, jak zawsze? Nie ma takich posiedzeń – powiedzą hitlerowcy. Jak „spowoduje konieczność”, to spowoduje konieczność”, Raus, Raus, schneller, und maul halten, du Polnische Bandit, du Polnische Schwein. Jawohl Frau Standartenführerin, ale czy aby na pewno? A tu, to co to było: https://www.youtube.com/watch?v=UgydUCM4btk film nr 2 u dołu strony. Wolny Czyn ma pewien dorobek.
 
Rzec można: z kamerą wśród zwierząt.
 
Mariusz Cysewski

Pomysł na tytuł cyklu artykułów ("Sprawny sąd bliżej obywatela") pożyczam od autora referatu na konferencji lewników PIS w Wannsee (w Katowicach) 5 lipca 2015 r. O konferencji w Wannsee zobacz: http://naszeblogi.pl/55856-dlaczego-pis-bez-procesow-procesowych-konferencja-w-wannsee Uważam, że komuś kto wobec rozmiarów tragedii Polski formułuje dodatkowo takie groźby należy zapewnić słuszny rozgłos i miejsce w annałach jurysprudencji w Polsce 

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1


Pani sędzia Joanna Pląder; Sąd Rejonowy w Bytomiu, 7 marca 2014 r. Fot. Wolny Czyn


[1] http://naszeblogi.pl/45083-tylko-u-nas-film-represje-wobec-dziennikarzy-w-bytomiu
YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

12-07-2015 [22:21] - mada | Link:

Rozumiem pana.
Oni pana zamęczą. Niech pan odpuści. Teraz w sądach,w policji, prokuraturze są uaktywnione najniższe instynkty dominacji. Mam władzę, jestem niezależny - wszystko mi wolno - to ich dewiza.
I niech pan nie liczy, że motłoch się za panem ujmie.
Czekajmy na nową władzę.

Obrazek użytkownika Mind Service

13-07-2015 [00:02] - Mind Service | Link:

Soviecka swołocz przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Drwi sobie z wolności słowa i dowolnie stosuje cenzurę. Gdyby nie pieniądze i wpływy z Kremla ich zdrada stanu byłaby szybko ukarana. Gdzie są polskie służby? Dlaczego pozwalają na panoszenie się obcej agentury wpływu? Na niszczenie ludzi i przekraczanie prawa? Dlaczego organa państwa bezczynnie przyglądają się szkodliwej działalności Federacji Rosyjskiej przeciwko państwu polskiemu i Narodowi poprzez tolerowanie takich wrogich ośrodków jak Sputnik, NeOn24.ru czy Russia Today? Dlaczego anty-Polacy, anty-Katolicy i pospolici przestępcy jak niejaki "prezes fundacji" vel Spirito Libero vel "główny neonowy cenzor" vel "pomidorowy alfons" są jeszcze na wolności?
Nie będzie wolności słowa w sądach jak nie będzie wolnych mediów w Polsce. Bez uporania się z wrogą działalnością takich kacapskich ośrodków propagandowych jak NeOn24 nie mamy co marzyć o prawdzie, normalności i lepszym jutrze dla Polski.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-07-2015 [08:44] - NASZ_HENRY | Link:

Od 1 lipca zalegających z opłatami sądowymi wpisują z automatu na 4 listy dłużników ;-)

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

13-07-2015 [13:34] - Mariusz Cysewski | Link:

Niech wpiszą choć na 40. Albo 400. Przy braku dochodów nie ma to różnicy.
No ale... Komuna tak lubi, a wyrok śmierci poczwórny wykona 4 razy. Żeby się dobrze przyjął ;))

Obrazek użytkownika angela

13-07-2015 [20:11] - angela | Link:

A compa pan ze sobą wezmie, nieodzalowane te pana wpisy.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

13-07-2015 [21:38] - Mariusz Cysewski | Link:

Polsza nie Norwegia :p

Obrazek użytkownika pietrek

13-07-2015 [21:24] - pietrek | Link:

Panie Mariuszu wielki szacun za pana upór w tej nierównej walce z sądownictwem w Polsce..bo to nie są polskie sądy tylko w Polsce.Weż pan to zapłać,szkoda zdrowia.Póki nie wymienimy nierządu nijaka sprawiedliwość nie nastąpi.Zobacz Pan jak dworzec w Szczytnie nazwali...no co tu się spodziewać po po...i judaszach z pslu...
Z Panem Bogiem Pietrek