Euromajdan Warszawa: Przebaczamy i prosimy o przebaczenie


Dzisiaj 11 lipca 2015 w rocznicę krwawej niedzieli Ukraińcy mieszkający w Polsce, przedstawiciele organizacji Euromajdan Warszawa, oddali hołd ofiarom tragedii Wołyńskiej i złożyli kwiaty do pomnika w Warszawie. Przebaczamy i prosimy o wybaczenie.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

12-07-2015 [02:54] - gorylisko | Link:

panie C... nie mogę się oprzeć wrażeniu, że próbuje pan wskoczyć w buty michnika bis, któren wyznaczył siebie we własnej osobie coby prosić o wybaczenie, wybaczać (kiszczakowi, jaruzelowi etc.)
czy planuje pan przejąć gazetę wyborczą i zastąpić nadredaktora adasia m. znanego figlarza od prawdy ale tej moskiewskiej ? fakt, rozumiem, że taka rola autorytetu moralanego niepokoju jest kusząca jak cholera...
ale chyba się pan zagalopowałeś...
powstaje pytanie, kto panu dał prawo do proszenia o wybaczenie i do wybaczania ?
od razu powiem jasno... nie uważam pana za swojego reprezentanta w sprawach na linii Polska - Ukraina...
co więcej, jestem coraz bardziej podejrzliwy wobec pana...

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

12-07-2015 [10:15] - Mariusz Cysewski | Link:

Ależ kogo obchodzą pana "podejrzenia", panie Gorylisko. Wal pan po męsku - twardo kawa na ławę - a pan insynuujesz że jakieś "podejrzenia" pan masz. Czyś pan jest poważny? Przecież nie dość że niepoważny, to jeszcze niemęski. To raz.

Dwa. Nie wiem jak bardzo trzeba być niewykształconym i głupim, by nie zauważyć, kto występuje na filmie i kto co robi i kto jest pod czym podpisany. Nie zawracałbym sobie panem głowy, jak to niemęskim i niepodpisanym nazwiskiem insynuatorem, ale możliwe że ktoś myśli jak pan tedy wyjaśniam uprzejmie:

Na filmie występują młodzi Ukraińcy z środowiska Euromajdan Warszawa. Jeśli chodzi o moją opinię, to jestem WROGIEM POJEDNANIA, bo w odróżnieniu od tych Ukraińców ja doskonale wiem, że słowa kierowane do potomków KBW, ubeków, miłośników modłów za Jaruzelskiego i Kiszczaka zwyczajnie mijają się z celem.

Obrazek użytkownika Mind Service

12-07-2015 [03:56] - Mind Service | Link:

Trzeba zaznaczyć, że odpowiedzialność za Zbrodnię Wołyńską w myśl prawa międzynarodowego ponoszą Niemcy i Rosjanie, którzy wtedy rozpętali wojnę światową napadając we wrześniu 1939 na Polskę; oni też tam wtedy sprawowali władzę i na nich spoczywała odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa ludności.

W żadnym wypadku nie wolno nam zapomnieć o Rzezi Wołyńskiej, obecnie jednak istnieje dziwna dysproporcja - nie wypominamy tak bardzo zamordowania 6 mln naszych Rodaków przez Niemców; cicho o pomordowanych przez Rosjan polskich oficerach w Katyniu; cicho o napaści Rosji na Rzeczpospolitą w 1920-m roku; cicho o Żołnierzach Wyklętych....

Ciągłe nagłaśnianie Rzezi Wołyńskiej jest w widoczny sposób inspirowane przez rosyjską agenturę wpływu. Cel jest bardzo czytelny: nie pomagać Ukraińcom, którzy zostali napadnięci przez Rosję i dzielnie bronią się przed rosyjskimi terrorystami w Donbasie.

Należy być bardzo wyczulonym na to aby nie podsycać nienawiści Polaków do Ukraińców. Niestety zrobi to film Smarzowskiego.

Najważniejszy jest dialog z Ukraińcami w tej kwestii i wspólne badanie zbrodni dokonanych w czasie Rzezi Wołyńskiej.

- czytaj całość: http://1do10.blogspot.com/2015...

Obrazek użytkownika BazyliMD

12-07-2015 [11:21] - BazyliMD | Link:

Szanowny Panie!
Pogrom na Wołyniu nie może być interpretowany jako tragedia, za którą jakąkolwiek odpowiedzialność ponoszą Polacy.
Słowa kardynała Wyszyńskiego " Przebaczamy i prosimy o wybaczenie" nie pasują do kontekstu.
Bandera jest dla Ukraińców bohaterem. Coś z tą pańską świadomością historyczną nie tak. Jeżeli już chcesz Pan za wszelką ceną pomagać Ukraińcom, to nie łącz Pan tekstów o Wołyniu z prośbą o pomoc dzielnym wojakom potomkom banderowców.
Pozdrowienia!

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

12-07-2015 [12:00] - Mariusz Cysewski | Link:

Każdy pretekst będzie dla pana dobry, by pomóc Rosji.
A skoro tak, to bez pozdrowień.

Obrazek użytkownika Józef Darski

12-07-2015 [12:36] - Józef Darski | Link:

Z panem Bazylim się żegnamy. Tu nie ma miejsca na putinowskie wrzutki.

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

13-07-2015 [20:58] - Strabon - Herodot | Link:

Niestety Ukraińcy nie stanęli na wysokości zadania, a to bardzo przykre ;(

http://www.volynnews.com/news/...