Mania ruskiego seplenienia

Nie wiem skąd u wielu młodych kobiet wzięło się takie przekonanie – facetom póki co jeszcze nie odbiło – że bardziej elegancko jest wymawiać dźwięczne spółgłoski tak, jak to robią Rosjanie. Tym sposobem seplenią dz’ec’i zamiast dzieci, s’wiatło zamiast światło, z’emia zamiast ziemia i tym podobne.
 
Szczególnie mnie to razi, gdy słyszę takie kacapskie świergolenie w katolickich rozgłośniach radiowych. Ludzie, na litość Pana Boga! Co wam się stało?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

01-07-2015 [19:17] - Janko Walski | Link:

Ludzie nie mówią tylko konsumują, wku..ją się i wydają dźwięki: k., ch., sp..j, wp..j, w piz.u, łoł, zaje.ście. To konsekwencja "przekraczania barier" przez popkulturę w medich od początku lat 90-tych, od filmów z Lindą począwszy. Ograniczenie języka do dźwięków wrażających emocje było bardzo dobrze widziane przez UBekistan kontrolujący media, co mocno odcisnęło się na przekazie. Przeciętny zasób językowy spadł poniżej poziomu Wałęsy, więc ten mógł zostać polskim mędrcem Europy. Dotknęło to szczególnie młodych wykształconych z wielkich miast. Wykształconych w szkołach, w których nie było lustracji, które zdominowały mentalne kopie "prof" Środy. Zob. http://blogpress.pl/blog/4146

Obrazek użytkownika z Polski zdzichu

01-07-2015 [19:56] - z Polski zdzichu | Link:

Niesamowite. Chce Pan powiedzieć, że nadzieja Nowej Polski - V RP - czyli kibole są młodymi i wykształconymi? Wszak ich język krąży dookoła wymienionych przez Pana słówek.
A czytał Pan teksty innego wdychacza jodu - Optymisty? Ten to dopiero nasłuchać się musiał Bogusia Lindy.

Obrazek użytkownika Kaciszek

01-07-2015 [23:46] - Kaciszek | Link:

To nie są "młodzi wykształceni" to raczej "młodzi, niedokształceni, zadłużeni" i na dodatek pozbawieni jakiejkolwiek kultury - vide sodomicka tęcza, takie jest ich "wykształcenie" i "kultura". Jedyne co potrafią to ściągać modę z internetu i siedzieć w modnych kawiarenkach pitoląc o tym co osrtatnio zrobił jeden albo drugi z tych lemingów.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-07-2015 [23:44] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ale to już od dawna jest, od paru lat. Szczególnie nastolatek nie można słuchać.