Z "HenrykiemHenry" do prokuratury


Fakty

1. Niżej podpisany (Mariusz Cysewski; dalej: „Zawiadamiający”) to tłumacz przysięgły i dziennikarz pisma „Wolny Czyn”, nr rej. prasowej Sąd Okręgowy Gliwice I Ns Rej Pr 6/09. Jako dziennikarz prowadzi autorskiego bloga na kilku portalach. Jednym z tych portali są „Nasze Blogi”. Portale dają możliwość wypowiedzi czytelnikom. 

2. W dniu 30 czerwca 2015 r. o godzinie 12:12 czytelnik podpisujący się jako „HenrykHenry” opublikował na blogu (adres: http://naszeblogi.pl/55736-damscy-bokserzy-z-ludowej-republiki-przemysla-kontra-polska ) następującą wypowiedź (pisownia oryginalna):
Nie przedstawiaj sie, ludzie jeszcze zyja i pamietaja dzialalnosc KPN i twoja w ich strukturach.Potrafisz tylko ludziom ublizac i negowac wszystko co nie zgodne z wyzanaczona ci linia propagandy. Sam masz teczke w IPN jak walizke podrozna. Twoim szczesciem jest tylko to ze nigdy "prowadzacy" nie delegowal cie do piastowania funkcji publicznych do ktorych to funkcji potrzebne jest oswiadczenie lustracyjne. Oni wiedza ze nie daloby sie w twoim przypadku schowac pod dywan twoich "zaslug".
Dalej siej ta propagande banderowska i nie otwieraj na innych geby bo ci wyciagna na swiatlo dzienne twoja przeszlosc. Zapamietaj Henryk Henry to imie i nazwisko i moze byc to dla ciebie koncem.

Dowód: „zrzut ekranu” i wydruk całej strony, w załączeniu.

3. Zawiadamiający zwrócił się do administratora portalu o usunięcie treści przytoczonej w art. 2. Na próżno. Zawiadamiający napisał więc polemikę, której publikację też zatwierdza administrator. Z podobnym zerowym skutkiem.

 
Prawo
4. Artykuł 212 § 1 i 2 kodeksu karnego stanowi:

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  

5. Tajna współpraca z organami represji państwa komunistycznego uważana jest powszechnie za skrajnie naganną, w pewnych zaś okolicznościach – jest karalna. Atrybuty rzeczonej współpracy to w szczególności wykonywanie rozkazów oficera prowadzącego, zwłaszcza zaś – niemożność złożenia oświadczenia lustracyjnego ze skutkiem pomyślnym. 

6. Zawiadamiający za szczególnie odrażający uważa fakt, iż wedle jego wiedzy, sprawca przestępstwa znał rzeczywistą treść dokumentacji na temat Zawiadamiającego w posiadaniu Instytutu Pamięci Narodowej, a mimo to postanowił kłamliwie, parszywie i przy pomocy środków masowego przekazu pomówić Zawiadamiającego o takie postępowanie i właściwości o których przestępczym skutku wiedział. Przestępca kłamał świadomie wiedząc, że jego pomówienie jest bezpodstawne.
 
W związku z powyższym, uprzejmie proszę o:

1. Wszczęcie postępowania karnego w kierunku art. 212 § 1 i 2 kodeksu karnego w związku z przestępstwem, jakiego na moją szkodę dokonał anonimowy sprawca, podpisujący się pseudonimem „HenrykHenry” 30 czerwca 2015 r. o godzinie 12.12.

2. W ramach postępowania przygotowawczego, o którym mowa wyżej, skierowanie do właściciela portalu „Nasze Blogi” – najprawdopodobniej jest nim choć pośrednio spółka „Słowo Niezależne”, ul. Filtrowa 63/43, 02-056 Warszawa - wniosku o wykaz połączeń na dzień 30 czerwca godz. 12.12 po czym ustalenie u dostawcy usług internetowych numeru IP komputera, przy pomocy którego sprawca dokonał przestępstwa na moją szkodę. 

3. Objęcie postępowania o którym mowa wyżej ściganiem z urzędu, co jest niezbędne dla ustalenia tożsamości przestępcy i dalszych związanych z tym kroków prawnych, niezbędnych dla naprawienia skutków przestępstwa, w szczególności - dla cywilnego pozwu o ochronę dóbr osobistych.

4. Ściganie karne i ukaranie sprawcy.
 
Z poważaniem
 
Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wilniuk

30-06-2015 [19:09] - wilniuk | Link:

Oto i banderowiec będzie karał za protesty przeciw wychwalaniu Bandery, UPA i OUN ! Oto doszliśmy do ściany, z zachodu "polskie obozy" i "Oprawcy wypędzonych", ze wschodu "natrętni tropiciele Katynia i Sybiru" no i "Barbarzyńcy, niszczący nawet groby bohaterów Bandery i UPA" .
10 Pokoleń minęło w rozdarciu i niewoli naszej Ojczyzny, a mimo to potrafiliśmy się zewrzeć i w 18-20 roku powstać! Czy teraz na to nie stać, przepędźmy choćby z naszego "podwórka" ukraińskich wielbicieli banderowskich zbrodniarzy ! Wszystko inne zrobimy sami, bez ich "pomocy".

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

30-06-2015 [19:37] - Mariusz Cysewski | Link:

Akurat pana brednie nie spełniają warunków art. 212 kk, panie fałszywy wilniuk, ponieważ, w odróżnieniu od pana urojeń, określenie "banderowiec" nie jest niczym obraźliwym.

Obrazek użytkownika wilniuk

30-06-2015 [20:59] - wilniuk | Link:

Moje "urojenia" są takie - banderowiec, hitlerowiec i bolszewik to określenia dla nas Polaków (w odróżnieniu od Pana - ukraińca) są nie tylko obraźliwe, ale wręcz barbarzyńskie, zbrodnicze i plugawe !

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

01-07-2015 [17:32] - Mariusz Cysewski | Link:

Autorytetami dla Polaków nie są i nigdy już nie będą ani pseudokresowe gnidy i hochsztaplerzy, ani tym bardziej przestępcy.