Kukiz i Stonoga - antysystemowy klops?

  Dzisiaj /27.06.2015/ odbyła się w Lubinie dawno zapowiadana konwencja ruchu Kukiza, a po niej konferencja prasowa.  Równolegle w Warszawie miał miejsce kongres partii Zbigniewa Stonogi "Stonoga Partia Polska", zakończony krótką konferencją prasową.

  Zapoznawszy się z tymi wydarzeniami , nie mogę oprzeć sie wrażeniu, ze obie te antysystemowe inicjatywy zaczynają od zjadania własnych ogonów.  Zacznijmy od ruchu Kukiza, jako że ugrupowanie to może mieć potencjalnie duże znaczenie.  Dokładnie 18 dni temu byłam na spotkaniu jego działaczy, panów Raczyńskiego I Hałaczkiewicza z dziennikarzami.  Opisałam je w mojej notce "Ludzie Kukiza w Hybrydach"  /TUTAJ/. 

  Obaj ci współpracownicy Kukiza dokonywali różnych łamańców, starając się nie zająć żadnego konkretnego stanowiska w jakiejkolwiek sprawie.  Odsyłali nieustannie do konwencji w dniu 27 czerwca, kiedy to zespoły ekspertów miały mieć opracowany gotowy program.

  Nadszedl dziś ten oczekiwany dzień.  I co się okazało?  Oto na konwencji pojawił sie Paweł Kukiz oświadczając:

  "Pamiętajcie: żadnych programów!". (...) Obiecywałem i mówiłem, że miesiąc po kampanii spotkamy się tutaj, by rozmawiać o Ruchu. Ale o tym Ruchu rozmawiać nie będziemy, bo dostaliśmy prezent, niesamowity prezent - referendum ws. zmiany ordynacji wyborczej (...) Jak dodawał, o Ruchu będzie się rozmawiać wówczas, gdy „będziemy skonsolidowani ws. referendum”.  Program to największe kłamstwo wyborcze, to oszustwo! Nasz ruch ma cechować transparentność i etyka. Jeżeli ja mam świadomość, że programy partyjne go największe kłamstwo wyborcze, lep i oszustwo, to jak ja mogę powiedzieć, że mam program?! Nie - będziemy wskazywać problemy - mówił.".

  Sprawozdanie z konwencji jest w portalu Wpolityce.pl  /TUTAJ/.

 Na konferencji prasowej Kukiz powiedział, iż:

  "Nie mam zamiaru mówić szeroko o strategii – mogę powiedzieć, że jeszcze 3 tygodnie będę pracował się: to pan Gwiazdowski, pan Kolorz, pan Florek – prezes Fakto, pan Jakubiak, pan Olewnik, biznesmeni i przedsiębiorcy. Trzeba stworzyć grupy eksperckie i osiągnąć porozumienie między różnymi grupami społecznymi".

  Chodzi tu chyba o te same grupy ekspertów, które miały jakoby już działać 18 dni temu.  Zapytany o możliwe koalicje odparł,  że może wziąć na swe listy "Korwin-Mikkego, Brauna, Ogórek, Wilka i Tanajno. Wyraził przy tym ostry sprzeciw wobec zachowania Przemysława Wiplera, który - jego zdaniem - zdradził kulisy rozmów koalicyjnych, a nie miał do tego prawa.".  Z partiami koalicji zawierać nie chce.

 Dowiedzieliśmy się też,  że:

  "Jak dodawał, będzie chciał „przeciągnąć jak najdłużej” moment zaprezentowania twarzy swojego ruchu - tak ws. referendum, jak i nazwisk na listy wyborcze. Kukiz zadeklarował jednak, że przynajmniej część środowiska przedstawi do końca lipca.".

  Całość sprawozdania z konferencji prasowej Kukiza  /TUTAJ/.  Jak jasno z tego widać, przez najbliższy miesiąc Kukiz ma zamiar zajmować się wyłącznie kampanią referendalną, a nie organizacją swego ruchu.  Kilka dni temu mówił, że utworzono podobno już 700 komisji referendalnych, ale dziś o tym nie wspominał.  Ja uważam, ze Komorowski, ogłaszając referendum zastawił zręcznie pułapkę na Kukiza, a ten w nią wpadł.

 Dzisiaj pani Beata Szydło zapowiedziała w Bełchatowie:

 "złożenie wniosku o rozszerzenie pytań w referendum m.in. o obniżony wiek emerytalny, o to czy dzieci 6-letnie powinny iść do szkoły, a także o polskie lasy.  - Pewne usłyszymy, "że się nie da, że nie można". - powiedziała Beata Szydło. - A ja mówię, że się da i można. Za często w Polsce zwykły obywatel słyszy: nie da się. Musi się dać, trzeba to zrobić - powiedziała wiceprezes PiS."  /TUTAJ/.
 
 Jest to bardzo zręczne posunięcie ze strony PiS.  Stawia ono Kukiza w jeszcze trudniejszej sytuacji.
 
 Przejdźmy teraz do Stonogi.  Z zaciekawieniem obejrzałam krótki filmik z jego konferencji.  Zobaczyłam przynajmniej, jak wygląda.  Niewiele można się było dowiedzieć.  Najpierw Stonoga rozmawiał z ludźmi mającymi problemy z sądami /m.in z panem z fundacji "Dzielny Tata"/, a potem zapraszał na swe listy wyborcze, z tym, że chciałby widzieć na nich ludzi do 35 roku życia. Zapowiedział, iż będzie zbierał podpisy pod projektem ustawy dekomunizacyjnej.  Powiedział również, że jeśli ktoś wejdzie do Sejmu z listy jego partii, a potem będzie chciał zmienić klub, lub nie będzie popierał swojego stronnictwa w głosowaniach to będzie musiał zapłacic 250 tys. zlotych.  Sprawozdanie z konferencji Stonogi jest  /TUTAJ/.

 Oba ugrupowania, które się dziś zaprezentowały, robią wrażenie jakby nie wiedziały, czego chcą /poza wejściem do Sejmu/.  O ile pan Stonoga nie ma większych szans na przyciagnięcie wyborców, to pan Kukiz marnuje właśnie wielkie poparcie, jakie uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich.  Od tego momentu minęło już 48 dni, a Kukiz wciaż powtarza w kółko JOW, JOW, JOW, JOW i nic wiecej.  Jeszcze miesiąc takiej zabawy i pies z kulawą nogą nie będzie chciał już o tym słyszeć, a początkowy entuzjazm wyparuje do reszty.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Obywatel

27-06-2015 [22:47] - Obywatel | Link:

Referendum Komorowskiego nie jest pułapką zastawioną na Kukiza - jest pułapką zastawioną na PiS. Gra toczy się tylko o frekwencję, bo - na dziś - jestem pewny, że będą przeważać odpowiedzi 3 X TAK. "Rok 1946 - przeżyjmy to raz jeszcze..." Oczywiście zarówno JOW, jak i likwidacja finansowania partii z budżetu tylko umocnią bezpieczniacką oligarchię [redundancja to siła...] Te dodatkowe pytania Szydło bardzo mnie zaskoczyły, ale może to jakieś makiaweliczne posunięcie. Oby.

Obrazek użytkownika Jabe

27-06-2015 [23:06] - Jabe | Link:

Oczywiście ani JOW, ani tym bardziej zaprzestanie finansowania partii z budżetu nie umocnią bepieczniackiej oligarchii. Osłabią za to PiS, a to nie to samo. PiS ma bowiem miliony zagorzałych zwolenników, dla których ściepa na partię jest nie do pomyślenia.

Przy okazji informuję, że TAK na drugie pytanie oznacza utrzymanie dotowania partii.

Obrazek użytkownika elig

28-06-2015 [01:11] - elig | Link:

Moim zdaniem, wszystkie trzy pytania są idiotyczne, a odpowiedź na nie nic nie znaczy.

Obrazek użytkownika elig

28-06-2015 [01:09] - elig | Link:

Frekwencja zapewne nie wystarczy. Pięćdziesiąt procent przekroczono tylko raz - przy wchodzeniu do UE. Nawet jeśli - to proponowane zmiany wymagają wiekszości sejmowej, w przypadku JOW - konstytucyjnej. PiS nie ma się czego bać, a Kukizowi inne partie /PO/ zdejmą wiatr z żagli.

Obrazek użytkownika Francik

28-06-2015 [09:44] - Francik | Link:

Też się zdziwiłem, ale myślę, że chodzi o to, by - po odrzuceniu dodatkowych pytań - PiS miał pretekst do bojkotu referendum. To co robi Kukiz pokazuje już niezbicie, że to ubecka rozgrywka. Chodzi głównie o likwidację finansowania partii z budżetu i przy okazji JOW-y, by całkowicie zoligarchizować system. Wypromowali go jak palikota, ale coś chyba im się to za szybko sypie a Kukiz jako wykonawca gry operacyjnej też mniej inteligentny niż palikot. Mam nadzieję, że prezes ich rozegra. Siła medialnej propagandy nie jest już z tak silna a chyba w okresie wakacyjnym jeszcze spada, bo ludzoe w tym czasie mniej się interesują polityką. Chyba przy tym referendum Kukiz się posypie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-06-2015 [08:36] - NASZ_HENRY | Link:

Kto stoi za Kukizem i Stonogą ?
https://www.youtube.com/watch?...
Jak się dobrze POpatrzy to widać ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

28-06-2015 [10:36] - xena2012 | Link:

kilka dni temu na portalu wpolityce.pl podano treść wywiadu z panem Robertem Gwiazdowskim,który dość stanowczo zaprzeczył teoriom o współpracy z ugrupowaniem Kukiza.Czyżby zmiana postanowienia? Czy tu wszystko ma polegać na ruchach personalnych w zastępstwie programu?

Obrazek użytkownika stokolesny

28-06-2015 [11:23] - stokolesny | Link:

kiedy czytam różne teksty na temat "wykombinowanego" Kukiza i jestem zdumiony, że nikt nie pokusił się o napisanie kilku słów prawdy na ten kontrowersyjny temat, a mianowicie 27.06.2015 r. "wielki Kukiz" powiedział, że:
1. nie ma żadnego znaczenia skąd będą jego kandydaci do parlamentu, byleby byli za JOW-ami,
2. to on osobiście "rzekomo wielki wódz" będzie decydował kto znajdzie się na tych listach,
a zatem odkrył już wszystkie karty, ponieważ wróćmy do niedalekiej przeszłości, otóż PO-mazańcy doszedłszy do władzy, mając pełny nieograniczony dostęp do kasy państwa, zmniejszyli do połowy finansowanie partii, a nie kto inny jak Kukiz popierał PO-mazańców w wyborach do parlamentu, dzisiaj PO-mazańcy mają ogromne fortuny i to właśnie oni chcą JOW-ów by przejąć władzę na zawsze, albowiem kupią sobie głosy bez żadnego problemu. Natomiast pytania sformułowane do referendum są na 3XTAK, WRACA MROCZNA PRZESZŁOŚĆ, a ja mam już tylko nadzieję, że tym razem moi RODACY nie dadzą się zmanipulować, bo Kukiz to tratwa ratunkowa, zapytacie dla kogo ta tratwa, na to pytanie każdy obywatel musi odpowiedzieć sobie sam, ponieważ to referendum to sondaż poparcie dla tych co przesiądą się na tratwę zbudowaną przez Kukiza, pozdrawiam myślących z poważaniem
stokolesny