Dla nas Prezydent jest najważniejszy

Powszechne wybory prezydenckie od samego początku są najpopularniejszą elekcją w Polsce. Te wybory, a nie inne najbardziej poważamy i szanujemy, o czym zaświadcza najwyższa frekwencja ze wszystkich, jakie się u nas odbywają.
 
Osoba pełniąca urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej cieszy się niezmiennie od lat największym zaufaniem Polaków, bez względu na to z jakiej opcji politycznej pochodzi. Nie zapominając o zastrzeżeniach zgłaszanych do jakości badań opinii publicznej CBOSu, nie można ignorować zupełnie rankingów tej instytucji, notabene nadzorowanej przez Prezesa Rady Ministrów.
 
Na początku roku 2015 zaufanie do Bronisława Komorowskiego deklarowało (wg. badań CBOS) 78% ankietowanych, ale już po wyborach prezydenckich, w końcu czerwca CBOS odnotował zmianę w rankingu zaufania do polityków i pozycję lidera zajął Prezydent Elekt Andrzej Duda, któremu zaufało już 57% ankietowanych.
 
Problem ten należałoby rzetelnie zbadać, jednak zaryzykuję twierdzenie, że owo zaufanie (wedle ankiety CBOS) którym lud obdarza osobę pełniącą funkcję Prezydenta, jest hołdem dla Majestatu Rzeczpospolitej ucieleśnianego przez osobę Prezydenta RP. Natomiast awans Andrzeja Dudy na lidera omawianego rankingu można interpretować jako akceptację nowej hierarchii przez większość społeczeństwa pomimo zacietrzewienie przeciwstawnych środowisk politycznych.
 
Tak, uważam, że dla Polaków najlepszym systemem politycznym byłyby rządy prezydenckie. W tym systemie prezydent wybrany w wyborach powszechnych byłby niepodzielnym szefem władzy wykonawczej. Tak jak w USA powoływałby rząd na swoją wyłączną odpowiedzialność. Władza wykonawcza byłaby całkowicie rozdzielona z władzą ustawodawczą, której jedyną funkcją byłoby stanowienie prawa.
 
Uważam, że obecny ustrój opisany w Konstytucji z 1997 r. – przez głupotę lub z premedytacją – ustanowił niestabilne władze z pomieszanymi kompetencjami prezydenta i premiera. Najlepiej określił to w roku 2014 urzędujący szef administracji państwowej (MSWiA) – „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”.
 
Słabość państwa była też grzechem założycielskim. Nieformalnie uprzywilejowali się przedstawiciele reżimu komunistycznego i dogadane z nimi środowiska w kwestii władania masmediami i dostępu do „prywatyzacji” mienia państwowego. Wydawało się wtedy iż rząd pieniądza i kształtowania opinii ustanowi na trwałe monopol władzy czynników zakulisowych.
 
Nie przewidziano tego, że za niespełna 20 lat wyrośnie nowa generacja obywateli, dla których podstawowym środkiem komunikacji i kształtowania opinii stanie się Internet.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andrzej_były_gość

27-06-2015 [23:52] - Andrzej_były_gość | Link:

Nic dodać, nic ująć !!!

POLACY chyba mają w genach szacunek dla Prezydenta. Jakim by nie był. Bo On jest ich PIERWSZYM !!!
Jeśli nawet popierali nieudacznika, jeśli nawet wroga.. To dowodzi tylko demokratycznego pojmowania rzeczywistości. Nawet wtedy, gdy zostali zmanipulowani przez wrogów. My o tym wiemy, ale niestety wrogowie też...
Ale wrogowie się zmieniają, a Polacy NIE !!!

Myślę, że tego mogą się od nas uczyć inne Narody w Europie, które dały się zmanipulować jeszcze bardziej niż Polacy. To jest nasz kapitał.

Panie Prezydencie !!! Proszę zawsze o tym pamiętać !!!
Szczęść Boże.

Stary Polak już nad grobem.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

28-06-2015 [07:05] - jan.kalemba | Link:

Serdecznie pozdrawiam Rówieśnika

Obrazek użytkownika twardek

28-06-2015 [15:12] - twardek | Link:

Jestem za.
Co do grobu, to widzę, że jest nas trzech. Ja w 8-mym krzyżyku a Panowie ?