RSRP trzeci, Kukiz znowu w dół – przetasowania w sondażach

"Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami wygrałaby wybory parlamentarne, gdyby te odbyły się niedzielę 21 czerwca. Taki jest wynik najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie RSRP.
Do sejmu weszłyby tylko 4 ugrupowania. Zwraca uwagę dalszy spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej, tak samo nie jest raczej zaskoczeniem przyśpieszona utrata elektoratu przez "formację Pawła Kukiza", szczególnie w kontekście zamieszania wokół jej leadera. Najprawdopodobniej skala spadku poparcia dla Pawła Kukiza wynika z wycofania się ze współpracy z nim Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej, który, z oczywistych przyczyn, nie był dotąd ujmowany w sondażach, a który teraz jest na trzecim miejscu."
(Źródło: 1.http://www.ruchspolecznyrzeczypospolitejpolskiej.pl/sondaz-porc-hiltonparis.html
2. http://www.ruchspolecznyrzeczypospolitejpolskiej.pl/do-pobrania.html)

Na scenie politycznej pojawiła się w czerwcu nowa siła polityczna –
Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej (RSRP) .
(Więcej na ten temat w art: "Komu po drodze z Ruchem Społecznym Rzeczypospolitej Polskiej" http://naszeblogi.pl/55452-komu-po-drodze-z-ruchem-spolecznym-rp)

W opublikowanym właśnie sondażu RSRP jest na trzecim miejscu.
Wbrew pozorom – nie jest to zaskoczenie dla uważnych obserwatorów sceny politycznej.
RSRP pomógł Pawłowi Kukizowi zebrać podpisy konieczne do rejestracji w kampanii prezydenckiej.
Po wsparciu przez Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej (www.ruchspolecznyrzeczypospolitejpolskiej.pl)
kandydatury Pawła Kukiza, jego notowania skoczyły z 2% - najpierw do 5%, a potem jeszcze wyżej.
Następnie – po wysforowaniu się przez P. Kukiza przed innych kandydatów, postrzeganych jako "antysystemowi" – zadziałał "efekt lawiny".

Dwa tygodnie temu RSRP zdecydował się o zaprzestaniu popierania Pawła Kukiza z powodu wypływania w jego otoczeniu osób, których Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej nie może zaakceptować – zabetonowanych od wielu kadencji w samorządach i ulokowanych w spółkach komunalnych.

Drugą przyczyną był brak pro-społecznego i pro-obywatelskiego programu
u Pawła Kukiza, a w praktyce – brak jakiegokolwiek programu.
Nie można przecież popierać kogoś, kto głosi, że chce naprawiać, tylko nie pokazuje – a więc nie wie – jak to zrobić.
(Więcej w art.: http://naszeblogi.pl/55538-slawomir-izdebski-pozegnal-kukiza )

Wybory prezydenckie i wybory parlamentarne to jednak wybory dwóch różnych typów.

W sondażu warto jeszcze zwrócić uwagę na dwa elementy:

  1. na wysoki odsetek osób niezdecydowanych;
  2. na frekwencję, która w tym sondażu jest bliska rzeczywistej frekwencji z wielu poprzednich wyborów parlamentarnych i bliska frekwencji z niedawnych wyborów prezydenckich.

Jak widać, tegoroczne lato zapowiada się gorące w polityce!
...

Inne teksty autora na:

http://grudziecki.salon24.pl/

http://naszeblogi.pl/blog/5461

http://niepoprawni.pl/blogi/da...

http://www.mpolska24.pl/blog/d...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

27-06-2015 [21:19] - gorylisko | Link:

no to mi wygląda, zwłaszcza z izdebskim...lepper reaktywacja... no i ten sondaż... nie jest to przypadkiem próba wykreowania tego czegoś rsrp ? strona jest ale gdzie są ludzie tego czegoś ?
czy przypadkiem nie trwają konsultacje resortowe czy raczej z resortowymi... dlatego może lepiej nie wchodzić w buty leppera... seryjny samobójca jeszcze nie ujawnił się...
z tego co widzę, resortowe dzieci buduja koalicjanta dla PiS... czyli trzeba amienić coś aby wszystko zostało po staremu... czyli powtórka z rozrywki jak to PO i PiS mieli koalicję robić a tu gucio...