Sławomir Izdebski pożegnał Kukiza

Wczoraj (18.06.2015r.) odbyła się w Warszawie konferencja prasowa Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej, na której Przewodniczący RSRP Sławomir Izdebski poinformował o zakończeniu współpracy z Pawłem Kukizem i o samodzielnym starcie Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej (więcej: https://www.facebook.com/pages/Ruch-Spo%C5%82eczny-Rzeczypospolitej-Polskiej/473262199517875?fref=ts i www.ruchspolecznyrp.pl) w jesiennych wyborach parlamentarnych.
Coż takiego się stało?

Konferencja była dosyć długa i dosyć długi był opis zaistniałej sytuacji, szczególnie że akurat ten wątek dziennikarzy bardzo interesował. Generalnie jednak przyczyny tego zdarzenia są dwie:

  1. odwracanie się Pawła Kukiza od tych grup społecznych, które najciężej pracowały na jego sukces, oraz wypływanie w otoczeniu Pawła Kukiza ludzi wywodzących się z Platformy Obywatelskiej;
  2. różnice programowe, a właściwie brak programu Pawła Kukiza.

Sławomir Izdebski przypomniał, że kiedy Paweł Kukiz miał w sondażach 2%, to zabiegał o poparcie Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej, przyjeżdżał do Warszawy, zapewniał, że ma taki sam program itd.
Poparcie RSRP dostał, ludzie RSRP zaczęli zbierać podpisy i wkrótce sondaże poszybowały w górę.

Przewodniczący żalił się, że teraz, kiedy Paweł Kukiz stał się ważny, to przestał odbierać telefony od ludzi, którzy chcą zwrócić się do niego ze swoimi problemami. Kiedy zaś komuś z tych ludzi uda się do Pawła Kukiza dotrzeć, to odsyła ich do swojej "prawej ręki", który na wszystko ma jedno stwierdzenie: "Musimy wprowadzić jowy!"

"Przecież "jowami" nie rozwiążemy żadnego problemu społecznego!
"Jowów" nikt nie włoży do garnka" – skomentował to Przewodniczący Izdebski.
I dodał, że ludzie zagłosowali na Pawła Kukiza, bo chcą zmian, a "jowy" odbierali jedynie jako symbol konieczności zreformowania patologicznej ordynacji wyborczej.
Tyle tylko, że musi być to ordynacja – sprawiedliwa.
A "jowy" nie są sprawiedliwe i nie są równe dla wszystkich.

Przewodniczący RSRP poinformował, że Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej jest za tym, aby obywatel – nie w bajkach opowiadanych przez propagatorów "jowów", ale faktycznie, w rzeczywistości – miał wpływ na posła.
Dlatego Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej będzie się domagał, aby obywatele mieli prawo odwoływania posłów w trakcie kadencji w drodze referendum.
(Więcej o tym rozwiązaniu w artykule - Ordynacja wyborcza "Ja decyduję".
http://naszeblogi.pl/55495-ord... )
............
Inne teksty autora na:

  1. http://grudziecki.salon24.pl/
  2. http://naszeblogi.pl/blog/5461
  3. http://niepoprawni.pl/blogi/dariusz-grudziecki
  4. http://www.mpolska24.pl/blog/demokracja-czy-postmonarchia
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika undercover elephant

19-06-2015 [22:48] - undercover elephant | Link:

Wielkie dzięki za ten wpis.Teraz mam jasność co do p.Kukiza.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-06-2015 [10:11] - NASZ_HENRY | Link:

Czy Jowita zawita
U Kukiza JOWita ;-)