Mamy już ponad 1000 zarażonych koronawirusem

  Dokładnie 1031 osób zakażonych, w tym 14 zmarłych {TUTAJ}.  Od pojawienia się w Polsce pierwszego pacjenta z tą chorobą minęły dziś [25.03.2020] trzy tygodnie.  Trzeba jednak powiedzieć, że prognozy bywały jeszcze gorsze.  W dniu 15.03.2020 bloger  Jarosław Klimentowski napisał notkę "Rozwój epidemii w Polsce - trochę matematyki " {TUTAJ}.  Próbował w niej przewidzieć dalszy przebieg epidemii w naszym kraju, zakładając jej wykładniczy wzrost.  Wyszło mu, że dziś powinno już być 7236 zakażonych, czyli ponad siedem razy więcej niż jest w rzeczywistości.

  Przewidywanie dalszego rozwoju epidemii nie jest jedynym problemem.  Zagadkowa jest kwestia - kiedy można pacjenta uznać za wyleczonego?   Pierwszy polski pacjent został uznany za takiego po 19 dniach pobytu w szpitalu, a drugi dzisiaj - po dwóch i pół tygodnia hospitalizacji {TUTAJ}.  Wcześniej mówiono jednak o wypisanych ze szpitali 13 "ozdrowieńcach" u których ustąpiły wszystkie objawy {TUTAJ}.  W serwisie Worldometers.info {TUTAJ} nie uznano ich jednak za wyleczonych.  W tym samym portalu w danych dotyczących innych krajów podaje się na ogół bardzo duże liczby wyleczonych, kilkakrotnie większe od ilości zmarłych.  Pozostaje dla mnie zagadką - jak oni to liczą?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jawsiowy

26-03-2020 [08:04] - jawsiowy | Link:

" Pozostaje dla mnie zagadką - jak oni to liczą?"
Proszę odszukać sobie piosenkę SKALDÓW - " Na wirsycku".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

26-03-2020 [08:31] - Jabe | Link:

Może pacjenta uznaje się za wyleczonego, dopóki nie umrze?

Obawiam się jednak, że nikt nie zostanie uznany za wyleczonego, bo rząd na stałe wprowadzi program epidemia plus.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2020 [13:44] - Imć Waszeć | Link:

Co najmniej 2 poprzednie koronawirusy z czasów średniowiecza i renesansu wczepiły się w genom człowieka i odtąd są co roku. Dlatego właśnie pewne tezy mogą brzmieć dziwnie, czyli prawdziwo-fałszywie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2020 [13:55] - Marek1taki | Link:

Już po balu. Tytanic dopłynął. Do Yokohamy.
Matka Kurka zaorał. http://www.bibula.com/?p=112908
Pozostaje zbadanie przez prokuraturę podejrzenia popełnienia gwałtu na sumieniu ministra Szumowskiego. Może nawet politycznej defloracji.
Dzień w dzień, noc w noc. Te podkrążone oczy.

Obrazek użytkownika kaliszanin

26-03-2020 [17:01] - kaliszanin | Link:

@Marek1taki

Panie Marku do pełni szczęścia brakuje mi tylko w tym eksperymencie informacji o przekroju wiekowym biorących w nim udział ochotników oraz ilości współtowarzyszących im schorzeń. to tak tylko na marginesie w celu uwiarygodnienia śmiertelności na poziomie 0,18%.
pozdrawiam.

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-03-2020 [19:20] - NASZ_HENRY | Link:

Zasadne kluczowe pytanie ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2020 [21:13] - Marek1taki | Link:

Mnie też, ale spodziewam się, że średni wiek był wysoki natomiast nikt na granicy wydolności fizycznej nie planował podróży. Brakuje wielu innych danych i badań, które Japończycy na pewno nie omieszkali przeprowadzić. Istotne byłyby dla celów walki z epidemią badania nasienia ze wzgl.na niepokojące doniesienia), bo od tego zależy los obecnych i przyszłych pokoleń. Nikogo to nie interesuje bo wszyscy zajęci są zliczaniem zgonów z jakimś zastanawiającym zacięciem. Służby dyplomatyczne, wywiadowcze, dziennikarze tego nam nie wyśledzili co nie przeszkadza w prowadzeniu kampanii dezinformacji.
W tym eksperymencie miało natomiast ponadprzeciętne zagęszczenie ludzi i wszystkie symulacje uwzględniające ten fakt, które prowadziłyby do opisanych wyników wykazałyby niską zakaźność a zatem bezcelowość izolacji 100%populacji w sytuacji konieczności izolacji ścisłej wąskiej grupy ryzyka.
Jest oczywistym, że jeszcze większe zagęszczenie chorych i służby zdrowia na OIOMach też wiąże się z transmisją tego wirusa ale i innych drobnoustrojów, które wywołują wzrost zakażeń współistniejących. Zaostrzeń chorób związanych ze stresem w tak powszechnej panice nie sposób pominąć.
W telewizji wszyscy ekscytują się podawaniem ilości zakażonych pracowników sł.zdrowia by potem przeprowadzić propagandowy zabieg zrównania zakażonych z chorymi. Nikt nie podaje natomiast żadnych danych. To zabieg socjotechniczny bez precedensu. Orson Welles zaśmiewa się. Wszystko wskazuje, że epidemia przesili się jak podpisany zostanie akt kapitulacji, tzn. antykryzysowy chciałem powiedzieć a po Wielkanocy ruszy kampania prezydencka pełną parą.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2020 [21:55] - Marek1taki | Link:

@Kaliszanin - w uzupełnieniu
"Oszacowanie rozpowszechnienia i zakaźności nieudokumentowanych zakażeń nowym koronawirusem (SARS-CoV2) ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia ogólnej częstości występowania i potencjału pandemicznego tej choroby. W tym przypadku wykorzystujemy obserwacje zgłoszonej infekcji w Chinach, w połączeniu z danymi dotyczącymi mobilności, sieciowym dynamicznym modelem metapopulacji i wnioskiem Bayesa, aby wnioskować o krytycznych cechach epidemiologicznych związanych z SARS-CoV2, w tym o części nieudokumentowanych infekcji i ich zaraźliwości. Szacujemy, że 86% wszystkich zakażeń było nieudokumentowanych (95% CI: [82% –90%]) przed ograniczeniami podróży 23 stycznia 2020 r. W przeliczeniu na osobę wskaźnik przenoszenia nieudokumentowanych zakażeń wynosił 55% udokumentowanych zakażeń ([46% –62%]), jednak ze względu na ich większą liczbę zakażenia nieudokumentowane stanowiły źródło zakażenia w 79% udokumentowanych przypadków. Odkrycia te wyjaśniają szybkie rozprzestrzenienie geograficzne SARS-CoV2 i wskazują, że powstrzymanie tego wirusa będzie szczególnie trudne.
https://science.sciencemag.org...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-03-2020 [23:15] - Imć Waszeć | Link:

Jak poda się te oszacowania na jakimś oficjalnym portalu, to z miejsca wyleci się stamtąd z łatka ruskiego trolla siejącego dezinformacje. I to jest właśnie nasz problem, że rozpoczyna się ściganie nieporawomyślenia lub inaczej znów krytyków "jakiejś linii". A co do wczorajszego postu, to miałem na myśli stany wyjątkowe jako "szczepionkę" na zapędy autorytarne i globalistyczne. Niech sobie gówniarze popatrzą, jak to przyjemnie jest nie móc wyjść na piwo, do kina lub na dyskotekę. Myślenie przyjdzie później ;)
U mnie doszło już do tego, że jak mówię młodemu co to był stan wojenny, to on mówi, że jaja sobie z niego robię. Edukacja i to praktyczna przede wszystkim :))))

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2020 [19:44] - Imć Waszeć | Link:

Panie Marku, przecież Pan dobrze wie jakie są korzyści dla populacji ze szczepionki? Zwłaszcza w sytuacji, gdy system zamordyzmu nie jest jeszcze na to gotowy :))))) Tak wygląda ta szczepionka właśnie 8]

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2020 [21:20] - Marek1taki | Link:

Najważniejsze są pieniądze i reżim epidemiologiczny spodziewam się zelży abyśmy mogli udać się do wyborów, co dawno przewidział NASZ_HENRY.
Ale szczepień nie odpuszczą, nie ma mowy. Czekam na wyniki innego eksperymentu bez zgody komisji bioetycznej - na Angeli Merkel. Nie czas żałować kanclerzy jak płonie epidemia aż żar.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2020 [09:12] - Marek1taki | Link:

Klimentowski dobrze pokazuje to czego media głównego nurtu nie są w stanie. Nigdzie nie ma jednak rozbicia na zakażonych za granicą, którzy przyjechali samodzielnie, zakażonych w kraju od tych pierwszych i zakażonych za granicą, którzy zostali sprowadzeni i są w kwarantannach. To 3 zupełnie różne grupy. Nie ma też żadnych danych o odsetku bezobjawowych, bezgorączkowych, gorączkujących, z dusznością, z tlenoterapią, na respiratorze, zmarłych. To byłoby nieprawomyślne.
Naliczanie w rodzaju "pojawiło się dwadzieścia nowych zakażeń" może mieć za cel tylko sianie paniki, bo normalnie to podawaliby np. trzy cyfry, wczoraj, do wczoraj, dzisiaj. Ewentualnie stan za dzisiaj na godz. Straszą.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-03-2020 [09:40] - NASZ_HENRY | Link:

Przecież napisałem pani kiedy będzie pierwszy tysiąc, to co się pani dziwi ☺
 

Obrazek użytkownika Studentka

26-03-2020 [14:40] - Studentka | Link:

Rzeczywistość jest lepsza niż prognozy więc w tytule powinno być;  " Mamy dopiero ponad 1000 zarażonych..." . nie widzę powodu do podkręcania atmosfery paniki.

Obrazek użytkownika Kryspin

26-03-2020 [15:24] - Kryspin | Link:

W pozostałych krajach liczą ilość zakażonych osób zgodnie z ilością przeprowadzonych testów,u nas też,a że testów trochę jakby za mało ( WHO nawołuje nieustannie, aby je masowo przeprowadzać na ludności), tedy i liczba zakażonych Polaków wydaje się zbyt skromna w porównaniu z innymi,znacznie mniejszymi ludnościowo od nas krajami, Czesi z pewnością będą mieli rzetelne wyniki ilościowe i szybciej zwalczą u siebie epidemię, albowiem zamówili 10 milionów (!) testów i tyleż masek, po czym wprowadzili bezwzględny nakaz ich używania przez wszystkich obywateli i poddania się przez wszystkich testom.