Tusk wydał instrukcje opozycji - kłamać, podważać zaufanie..

Tusk wydał instrukcje opozycji - kłamać, podważać zaufanie do państwa, grać epidemią
 
1. W bardzo trudnych dla opozycji (w tym w szczególności dla Platformy) chwilach, wspierająca ją telewizja TVN, która sięga ciągle po pomoc wprawdzie już mocno zgranej persony (ale skoro nie ma lepszej) byłego premiera i przewodniczącego RE- Donalda Tuska.
 
Wywiady z nim od dawna przeprowadza ta sama dziennikarka Katarzyna Kolenda- Zalewska, która prawie dosłownie „spija z ust” mądrości wygłaszane przez Tuska, co jakiś czas przypominając jak są one cenne (wczoraj po kilkudziesięcio sekundowej przerwie w połączeniu internetowym, była uprzejma zauważyć, że już „stęskniliśmy za jego głosem”).
 
Nie ma więc w tych wywiadach trudnych pytań, ba nie ma nawet zwracania uwagi gdy kolejne odpowiedzi na pytania dobitnie pokazują, że mamy do czynienia z logicznymi sprzecznościami pomiędzy nimi, ba dziennikarka wręcz podprowadza rozmówcę ,żeby jeszcze mocniej „dowalił” obecnemu rządowi.
 
2. Tak było w poniedziałkowej „Kropce nad i” w TVN 24, program został wydłużony do pół godziny (z reguły trwa około 20 min), Tusk wygłaszał parominutowe tyrady tak naprawdę wydawał instrukcje opozycji: kłamać, podważać wiarygodność rządu i twardo się mu sprzeciwiać, grać pandemią koronawirusa na wszystkie możliwe sposoby.
 
On sam wypowiadał się według tego schematu, zaczął od kłamstwa, dopytywał dlaczego w Polsce nie ma masowych testów na koronawirusa, bo jego zdaniem w zachodniej Europie, wszędzie są.
 
Wprawdzie jego przykład przeczy tej tezie, Tusk odbywa bowiem w Brukseli 14 dniową kwarantannę ale ponieważ nie miał gorączki tylko inne symptomy choroby, odesłano go to domu bez robienia testu na koronawirusa (sam przyznaje że czeka w długiej kolejce, a mija już 11 dzień kwarantanny).
 
W Polsce do tej pory wykonano ponad 20 tys. testów, z tego ponad 800 dodatnich blisko 100 tys. testów znajduje się w szpitalach, testy są robione wszystkim tym, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną i zgłaszają objawy choroby, a także osobom z grup ryzyka, a więc dokładnie tak jak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
 
3. Później było kilka wypowiedzi, których celem było podważanie zaufania do instytucji państwa, ze szczególnie mocnym sugestiami, że rząd niechybnie coś ukrywa przed obywatelami w sprawie pandemii koronawirusa.
 
Na konkretne pytanie czy tak rzeczywiście jest „bohater” Tusk jednak ucieka od odpowiedzi i mówi „kluczowe jest, żeby ludzie nie mieli takiego wrażenia” i dalej brnie w żądanie masowych testów.
 
Choć fachowcy w tej dziedzinie i w kraju i zagranicą dawno to żądanie zdyskredytowali do tego stopnia, że nawet kandydatka na prezydenta z Platformy, Małgorzata Kidawa-Błońska z niego się wycofała, a co sprawniejsi medialnie politycy tej partii pytani o to, gorąco zaprzeczają, że kiedykolwiek żądali masowych testów.
 
Później były sugestie jak to rządy w Budapeszcie i Warszawie idą w stronę pełzającej dyktatury, a społeczeństwa tych krajów dziwnie im ulegają, i wybierają te partie do samodzielnego rządzenia na kolejne kadencje.
 
To ostatnie spostrzeżenie jest szczególnie dziwne w przypadku Węgier, bo przecież Tusk to aktualny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, więc tolerowanie przez niego w jej szeregach, dążącego do dyktatury węgierskiego Fideszu, jest co najmniej zastanawiające.
 
4. Dalej Tusk snuje rozważania jak to opozycja w tym w szczególności Platforma jest jak to ujął „wyjątkowo lojalna wobec władzy PiS-u, mimo ,że ma o tej władzy jak najgorszą opinię”.
 
Jego zdaniem opozycja ma być twarda, sprzeciwiać się rządom PiS-u, domagać jak to ujął „razem naukowcami, lekarzami i ludźmi mediów”, przesunięcia terminu wyborów w związku z pandemią koronawirusa.
 
To ma być jego zdaniem nieustanna presja, różnych środowisk na władzę, przy użyciu wszystkich możliwych sposobów, nawet wywołania w kraju paniki, chaosu i podważania zaufania do rządzących.
 
Wprawdzie nie można zamykać szkół, galerii handlowych, restauracji, kin teatrów do maja, bo przecież „nie wiadomo jak będzie” ale wybory z 10 maja trzeba odłożyć, bo już teraz wiadomo, że nie można ich będzie przeprowadzić.
 
5. I to jest główny cel instrukcji przekazanej opozycji w tym w szczególności Platformie przez Donalda Tuska, kłamstwami, podważaniem zaufania do instytucji państwa, grą pandemią koronawirusa, wszelkimi możliwymi sposobami, doprowadzić do przełożenia terminu wyborów prezydenckich.
 
A gdyby się tak stało w wyniku wprowadzenia któregoś ze stanów nadzwyczajnych przewidzianych w Konstytucji RP, to zaczynamy od nowa, zgłaszając nowych kandydatów, bo przecież jest jasne jak słońce, że Małgorzata Kidawa-Błońska, to totalna porażka (być może takim kandydatem byłby teraz już sam Donald Tusk, który jak widać bardzo cierpi w wyniku widocznego zmarginalizowania).
 
Dla rządzących to powinien być jasny sygnał ,że na Platformę w najbliższych tygodniach nie ma co liczyć, będzie przeszkadzać, jątrzyć, buntować całą opozycję, bez względu na konsekwencje (na razie Lewica i PSL zachowują się jednak inaczej), trzeba działać bez nich, ratować zdrowie i życie Polaków, a także wspierać gospodarkę uchwalając i wprowadzając w życie „Tarczę antykryzysową”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kaliszanin

25-03-2020 [07:30] - kaliszanin | Link:

a czy wiadomo już kto i kiedy ogłosi, że nie będzie teleranka? może Pan Rachoń (którego bardzo lubię) da sygnał czołgom - no to jedziemy... może Pani Jaruzelska tak z zachowaniem rodzinnej tradycji - może nawet ciemne okulary gdzieś się zachowały w muzeum jakimś? a może inne propozycje? czy na woronicza już trwa casting?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-03-2020 [07:39] - NASZ_HENRY | Link:

Dzisiaj wieczorem pojawi się 1000 zakażony, w/g moich symulacji i danych  MZ.
Przy okazji może Pan poradzić ministrowi aby wylał tych speców od prognozowania co mu doradzają☺

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-03-2020 [09:18] - Trotelreiner | Link:

WOJNA...TO WOJNA!
Jedyny ratunek dla tej bandy...to wszystkie ręce na pokład,wszystkie języki do mikrofonu...i wszystkie trolle do pracy!
Jeden dyżurny @kaliszanin nie śpi,aby spac mógł ktoś.

PS.Admin podobno usuwa niektóre komentarze,ale trzeba WYWALIĆ KOMENTATORÓW....trolli i analfabetów płatnych.

Obrazek użytkownika tricolour

25-03-2020 [10:14] - tricolour | Link:

Stare, niemrawe dziady zawsze zagrzewają innych do wojny. Młodszych.
Może ten wirus to nie taki zły, co do zasady i przywraca równowagę w przyrodzie? Odsetek problemów zdrowotnych u młodych to prawie zero...

Obrazek użytkownika kaliszanin

25-03-2020 [10:31] - kaliszanin | Link:

jak zacznie usuwanie od analfabetów to na twoim miejscu bym się obawiał. póki co zejdź ze słoneczka to ochłoniesz nieco. 

Obrazek użytkownika nurt

25-03-2020 [10:54] - nurt | Link:

Sorry,  #kolenda-ZALESKA
Powodzenia, pozdrawiam.

Obrazek użytkownika angela

26-03-2020 [07:19] - angela | Link:

A mi Kidawy wcale nie szkoda. Dobrze wie, ze bierze udział  w oszukiwaniu społeczeństwa. Świadomie wybrała rolę słupa,  dlatego miota się w wypowiedziach, w zależności, kto jej co aktualnie podpowie, dlatego wypowiedzi są tak sprzeczne ze sobą. 
Od nieustannych sztucznych uśmiechów, szczekościsk utrudnia jej mowę,  swoje lata juz ma,  i  stres związany z wystąpieniem, może pogłębiać sklerozę, i zapomina nazwy pojęć.
I to ma byc prezydent Rzeczpospolitej???
Wrogowie Polski pracują usilnie, zeby znów Polskę ośmieszyć,  i zrobić bezwolną wobec decydentów unijnych, i innych, którym Polska  słaba i śmieszna bardzo odpowiada.