KOD robi dobrą robotę dla Andrzeja Dudy

  Wzięłam sobie kilka dni urlopu od blogowania przed kampanią prezydencką.  Zaczęła się ona w istocie wczoraj w Pucku i Wejherowie podczas uroczystości stulecia zaślubin Polski z morzem.  Z Warszawy przyjechała na nie grupka działaczy KOD zakłócająca przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy obelgami pod jego adresem {TUTAJ}.  Jeden z KODziarzy wykrzykiwał nawet "Duda ty ch..." {TUTAJ}.  Z wypowiedzi rzecznika PO Jana Grabca wynika, iż KOD ma zamiar powtarzać takie akcje {TUTAJ}.

  No cóż, przypomina to cyrk, jaki urządzili działacze LGBT przed wyborami parlamentarnymi 2019 r. objeżdżając Polskę i organizując tzw. "marsze równości".  Przyczyniło się to znacznie do wzrostu liczebności elektoratu PiS z 5 milionów w roku 2015 do 8 milionów w 2019.  Teraz efekty działalności KOD mogą być jeszcze bardziej spektakularne.  Wyborcy pragną bowiem, by prezydent Polski godnie reprezentował nasz kraj.  Na tle wyjących zadymiarzy z KOD Andrzej Duda prezentuje się jako prawdziwy mąż stanu.  KOD stworzył też okazję do kolejnej kompromitacji Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta.  Ta niezbyt rozgarnięta kobieta pobiegła do działaczy KOD, uściskała ich oraz zapewniła, że było ich dobrze słychać.  Rafał Ziemkiewicz skomentował to tak:

  "Reasumując: pomiędzy popisami rozszczebiotanego głupactwa pani kandydatka na przemian apeluje, by się wzajemnie szanować, i mizia się z objazdowymi zadymiarzami paskudzącymi patriotyczne uroczystości wrzaskami „Duda ty ch.” Świat nie widział takiej kandydatki i takiej kampanii." {TUTAJ}.

  Pani Kidawa-Błońska wyraźnie sama nie wie, czego chce.  Oto fragment jej wywiadu z tygodnika "Wprost" {TUTAJ}:

  "Kidawa-Błońska stwierdziła, obecny prezydent wcale nie jest tak popularny, jak to się powszechnie mówi. " A popularny jest przede wszystkim dlatego, że jest swojakiem: robi takie same błędy, opowiada te same dowcipy co część Polaków. To prezydent ludyczny. Ludzie, zwłaszcza z małych miejscowości, nie czują przy nim kompleksów. Tańczy, je, bawi się jak chłopak z sąsiedztwa" – oceniła kandydatka KO na prezydenta Polski.
Jej słowa komentuje w rozmowie z "Super Expressem" dr Marek Szopski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, który wskazuje, że Kidawa-Błońska mogła nieświadomie pomóc swojemu konkurentowi. "Ta wypowiedź odwołuje się do pojęcia ludyczności To może zostać odebrane jako laurka dla prezydenta Andrzeja Dudy przez znaczną część Polaków" – twierdzi dr Szopski.
Socjolog podkreśla, że dla wyborców Dudy powyższa wypowiedź brzmi pozytywnie.".

  Jest więc zupełnie możliwe, iż KOD do spółki z kandydatką PO załatwią Andrzejowi Dudzie wygraną już w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

11-02-2020 [19:48] - xena2012 | Link:

Nie ,,przyjechała ''grupa KOD z Warszawy a przywiozła ją na goscinne występy sama pani Kidawa.Przeciez odebrała meldunek za wykonanie usługi a komitet wyborczy zrzucił się zapewne na dodatkową premię po kierowanych sugestiach wrzeszczacej holoty,że było ,,głośno''.Więc zapewne i coś gratis się należy ,samo obcalowywanie nie wystarczy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-02-2020 [20:37] - Marek1taki | Link:

Pewnie, że robi. Jak Lis Dudzie, tak Duda Lisowi. Prezydent naszego państwa na twiterku gratulował córce Lisa obrony magisterium. Jasna sprawa, elektorat UW zastygł. Lis nabijał mu poparcie w mediach atakując córkę Kingę zaciekle chybiając za co zaraz przepraszał. Oni z jednego kurnika.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-02-2020 [20:38] - Marek1taki | Link:

Link w ramach uzupełnienia:
https://www.se.pl/wiadomosci/p...

Obrazek użytkownika tricolour

11-02-2020 [20:52] - tricolour | Link:

Nazywanie Prezydenta ch... to jest dobra robota?

Przy takiej optyce można z Wami robić, co się żywnie podoba, a i tak będzie to dobrze odebrane.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-02-2020 [21:25] - Jan1797 | Link:

Słyszę narrację telewizji komercyjnych-tych innych "lepszych" o porównywalnej kampanii
nienawiści wobec BK w 2015 roku. Porównywalnej w czym "bluzgach"o krześle czy ataku
na córkę Prezydenta-naprawdę nie zauważacie? Żarty dla większości z nas się skończyły?
 Wystarczy oddać do sądów opisanych precyzyjnie przez Jana Rulewskiego?
Powolutku w trybie wyborczym.
Vera Jourova- odpowiedzialna za kwestie praworządności wiceprzewodnicząca Komisji
Europejskiej <ma rację, gdy twierdzi, że Polacy są znużeni codziennym podskakiwaniem
kasty”,> żądają skutecznych rozwiązań? Kto to napisał? -Ma rację.
 

Obrazek użytkownika angela

11-02-2020 [23:23] - angela | Link:

Gigantyczna hipokryzja,  w wykonaniu pani Kidawy .
Mowi o szacunku i porozumieniu, a doslownie na drugi dzien, napuszcza agresywnych i wulgarnych ludzi na  Prezydenta.
Strategia nienawisci, chamstwa i prostactwa, taka ma byc kampania kandydatki ....na prezydenta Rzeczpospolitej, Kidawy Blonskiej. 

Obrazek użytkownika Arystydes

12-02-2020 [00:36] - Arystydes | Link:

Oczywiście trudno pochwalać chamstwo i wulgarne obelgi nawet podczas wieców wyborczych,,a tym bardziej  przy okazjach z wyborami nie mających nic wspólnego. Podobnie jak na warszawskich Powązkach,gdy urzędujący wówczas Prezydent RP (uporczywie przezywany przez  ówczesną opozycję i jej fanów "Komoruskim") , wraz z ówczesnym premierem corocznie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego składali wieńce w imieniu narodu na grobach Powstańców, na tym cmentarzu przy tych grobach spotykały ich zawsze wycia i gwizdy. Na cmentarzu! Przy grobach bohaterów naszych!! Przypomnę, że wówczas nie trwała żadnej kampania wyborcza i z takiej okazji nie mógł korzystać jak z wiecu wyborczego ówczesny Prezydent RP..
Do żartów o mężu stanu godnie reprezentującym nasz kraj nie będę się już odnosił...

Obrazek użytkownika angela

12-02-2020 [14:43] - angela | Link:

Aryst, i coś tam. Z tą TYLKO różnicą,  że nikt z PiS wychodząc z uroczystości z krzykaczami się nie obcalowywał, i nie potwierdzał,  czy głośno buczeli,  czy nie. 
Z obrońcami tzw opozycji, dyskusja jest zbędna.  Jeżeli odpowiadamy, to dla czytających, żeby w ich banialuki nie uwierzyli.

Aryst.. Zdzichu Jabe, Tricol..  i inni, dobrze znają  swoje racje , dobrze wiedzą że lecą w bambusa.
Ale wytaczaja  argumenty dla nich korzystne.
W dyskusjach tutaj prawda nie istnieje, tylko ich racje,  o ktore im chodzi, i które chcą przeforsowac, dla zagladajacych tu, a nuż uwierzą.