Gdy telewizyjny serial staje się rzeczywistością

  Wczoraj obejrzałam niezwykle zabawny film na kanale Stopklatka.  Nosi on tytuł "Kosmiczna załoga" [Galaxy Quest]. Nakręcono go w 1999 roku.  Oto jego opis {TUTAJ}:

  "Przed laty w amerykańskiej telewizji emitowano serial "Kosmiczna załoga", opowiadający o przygodach astronautów, którzy potrafią zażegnać wszelkie konflikty w galaktyce. Serial zszedł z anteny, ale fale telewizyjne pozostały w przestrzeni kosmicznej i pewnego dnia zostały odebrane przez mieszkańców obcej planety, którzy uwierzyli, że emitowany obraz to realna rzeczywistość. Niebawem na Ziemię przybywa misja z planety Klatu Nebula zamieszkałej przez Thermian. Przybysze chcą przekonać ziemskich kosmonautów do udzielenia im pomocy w walce z groźnymi wrogami pod wodzą okrutnego Sarissa. Nie pomagają tłumaczenia, że komandor Peter Quincy Taggart (Tim Allen) i jego załoga - porucznik Tawny Madison (Sigourney Weaver) oraz dr Lazarus (Alan Rickman) - to postacie filmowe, odgrywane przez aktorów, którzy nie mają pojęcia o kosmicznych lotach. Po zaprzestaniu emisji serialu artyści zajmują się głównie występowaniem na festynach z okazji otwarcia nowego supermarketu. Thermianie są uparci i wreszcie zmuszają "komandora" i jego podwładnych do lotu w kosmos.".

  W efekcie aktorzy z serialu biorą udział w prawdziwej kosmicznej wojnie i oczywiście pokonują zielone potwory zagrażające Thermianom.  Wszystko to jest łagodną kpiną z seriali typu Star Trek [o popularności tego ostatniego świadczy choćby to, że logo nowych sil kosmicznych USA pochodzi ze Star Treka {TUTAJ}]..  O "Kosmicznej załodze" można przeczytać {TUTAJ} i {TUTAJ}.  Stopklatka powtórzy ją jutro [26.01.2020 o godz. 15:45].  Można też obejrzeć tę komedię w sieci [np. {TUTAJ}].  Gdy oglądałam ten film, to  w przerwach miedzy wybuchami śmiechu nie przestawałam myśleć o Wołodymyrze Zełenskim - prezydencie Ukrainy.

  Oto bowiem w dwadzieścia lat po nakręceniu "Kosmicznej załogi"  jej scenariusz został zrealizowany w rzeczywistości.  Zełenski był gwiazdorem telewizyjnego serialu "Sługa narodu", gdzie grał rolę [fikcyjnego] prezydenta Ukrainy.  Zyskał tak wielką popularność, że w 2019 roku wystartował w prawdziwych wyborach prezydenckich.  Wygrał je w cuglach.  Co więcej założył partię polityczną "Sługa narodu", która w tym samym roku zwyciężyła w wyborach parlamentarnych.  W rezultacie - serialowi aktorzy rządzą obecnie Ukrainą.  Nie musza oni, co prawda, zmagać się z zielonymi potworami, ale za to mają do czynienia z Putinem, który jest od nich znacznie gorszy.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

25-01-2020 [21:47] - mjk1 | Link:

A Trump, Macron, Merkelowa, czy nasi mężykowie stanu, to nie wynajęci aktorzy? Pani naprawdę wierzy, że oni tak na serio, czy tylko przed nami udaje kretynkę?