Znaleziony banknot. Z życia wzięte

D. Tusk swoje poparcie dla Marszu Tysiąca Tóg wyraził następująco. "Nie ma Europy bez rządów prawa". Nic dodać nic ująć …
Ale jak wiadomo życie płata figle. I dlatego o tym piszę, mimo tego, że na portalach w sprawie tego marszu już wielu blogerów pisało …
Dzisiaj niedziela, ale Żabka u nas na osiedlu była otwarta. I poszedłem coś tam kupić … No przyznam się, wino poszedłem kupić.  I tak się składa, że półka z winami znajduje się zaraz obok kasy.  A przy kasie ktoś akurat był i płacił za to, co kupił. I usłyszałem jak mówił.
O, komuś wypadło dziesięć złotych. I schylił się, aby je podnieść.
Człowiek ten znalazł leżące na podłodze pieniądze, czyli mógł je z czystym sumieniem i nic nie mówiąc, włożyć do kieszeni.
On jednak powiedział głośno, że komuś wypadły. Co więcej nie wziął tych pieniędzy dla siebie. Przy kasie stoi puszka na drobniaki (jak to się często zdarza w małych sklepach). I ten człowiek, te znalezione dziesięć złotych, włożył do tej puszki. Wcisnął właściwie, bo otwór jest na drobne monety a nie banknoty. I wciskając ten banknot do puszki, powiedział. Jak komuś wypadł, to tutaj w puszce jest jego miejsce.
Kupiłem wino, zapłaciłem (kartą) i zapomniałem o tym incydencie.
Ale czytając notki o Marszu Tysiąca Tóg przypomniała mi się historia sędziego Topyły.  Który też znalazł pieniądze przy kasie.  Tyle, że nie zgubione na podłodze, ale leżące na ladzie. W tamtym sklepie był monitoring. I cała scena została nagrana. Sędzia Topyła, za coś płacił (za to, co kupił). A na ladzie leżał banknot, pięćdziesiąt złotych.
I co się działo dalej, jak sędzia zauważył ten banknot? Czy powiedział głośno, o ktoś zostawił pieniądze na ladzie!
Nie, sędzia nic nie mówiąc, odwrócił głowę i nie patrząc na banknot, wziął go z lady i włożył do swojej kieszeni. Mowa ciała mówi prawdę. Czyli potwierdza, to że zrobił to świadomie. Udając, że coś innego go zainteresowało. Tak samo jak kieszonkowiec, wkładając rękę do cudzej kieszeni, też na swoją rękę nie patrzy.
A jaki był koniec sprawy przywłaszczenia sobie tego banknotu przez sędziego? Otóż Sąd Najwyższy uniewinnił sędziego. I tak to uzasadnił: 'do zaboru banknotu nie doszło, w kierunkowym, umyślnym, bezpośrednim zamiarze jego przywłaszczenia na szkodę pokrzywdzonej, lecz najprawdopodobniej w wyniku błędu, fatalnej pomyłki... ‘
Tak, to jest fatalna pomyłka. Jak człowiek wkłada do swojej kieszeni cudzy banknot leżący na ladzie i dla niepoznaki odwraca głowę.
Szczególnie w porównaniu do tego, co dzisiaj w Żabce widziałem. Jak inny człowiek (zwykły a nie z nadzwyczajnej kasty) w podobnej sytuacji się zachował.
No cóż, ma rację Donald Tusk. Nie ma Europy bez rządów prawa. Ale wczorajszy Marsz Tysiąca Tóg do rządów prawa nie prowadzi.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-01-2020 [23:26] - Jabe | Link:

Ten wpis też do rządów prawa nie prowadzi. Generalnie mało co prowadzi. I co z tego?

Obrazek użytkownika Mildred

13-01-2020 [01:36] - Mildred | Link:

Wstrząsająca opowieść mająca przekonać nieprzekonanych jak bardzo jest nam potrzebna czystka kadrowa w sądownictwie zwana "reformą sądownictwa".

Obrazek użytkownika Live free or Die

13-01-2020 [02:17] - Live free or Die | Link:

 Melduję posłusznie,  sędzia nie jest od oddawania sędzia jest od brania. Niech pan zapyta sędziego Strzembosza.

Obrazek użytkownika Mildred

13-01-2020 [17:20] - Mildred | Link:

To już i na prof.Strzembosza znalazły się haki? No to czekamy na szczegóły; jakieś łapówki, wydawanie wyroków śmierci na patriotów w czasach PRL, może jakiś gwałt lub rozbój? A pisowskie służby specjalne,policja i prokuratura do tej pory nic o tym nie wiedziały, dopóki niejaki Live free or Die (wstrząsający nick, zupełnie jak "Socialismo o muerte!") o tym  zaczął donosić na mediach społecznościowych,zamiast do prokuratury - no,no,zupełnie jak z tym Banasiem, o którym służby dowiedziały się dopiero z wolnych mediów - no, no...

Obrazek użytkownika Live free or Die

13-01-2020 [18:57] - Live free or Die | Link:

Wy Mildredow teorytyzujecie, aluzji nie paniali,aj.

Obrazek użytkownika Mildred

13-01-2020 [23:48] - Mildred | Link:

Towarzyszu z dalekiej radzieckiej Kuby!
Ja niestety nie władam językiem rosyjskim,zwłaszcza tak płynnie jak  ty, więc  nie wiem i nie jestem ciekawa o czym tu bredzisz, choć podejrzewam, że jak zwykle nie na temat.