Żołnierze specjalnej troski

  W ciągu ostatnich 10 dni śledziłam doniesienia z Bliskiego Wschodu.  Do znudzenia powtarzano w nich: "polscy żołnierze są bezpieczni", "żaden polski żołnierz nie ucierpiał" itp.  Mówił tak minister Błaszczak, a generał Skrzypczak cieszył się, że podczas irańskiego ataku rakietowego Polacy zostali ostrzeżeni i mogli szybko udać się do schronów.  Powtarzano to tyle razy, że w końcu odniosłam wrażenie, że nasi wojskowi są czymś w rodzaju "dzieci specjalnej troski" i wszyscy troszczą się tylko o to, by się im przypadkiem coś złego nie stało.  Podobnie ma się sprawa z żołnierzami amerykańskimi oraz europejskimi.

  Zadaniem żołnierzy nie jest jednak przede wszystkim chowanie się w ufortyfikowanych bazach i sprawne schodzenie do schronów.  Powinni oni być zdolni do stawienia czoła nieprzyjacielowi i poniesienia związanego z tym ryzyka.  Nadmierna troska o własny tyłek może w tym przeszkadzać.  Z pewnym niepokojem obserwuję zasadnicza różnicę między podejściem wojskowych europejskich i amerykańskich a postawą bojowników muzułmańskich.  Ci ostatni nie obawiają się tak bardzo śmierci.  Wierzą bowiem, ze gdy zginą w walce z niewiernymi to automatycznie znajda się w raju, zyskają pośmiertnie chwalebny tytuł "męczennika", a ich rodziny otoczone będą powszechnym szacunkiem.

  Problemem dla dowódców wojsk muzułmańskich jest często powstrzymywanie żołnierzy przed niepotrzebnym narażaniem życia.  W końcu - nie po to werbuje się bojowników, wyposaża ich i szkoli, by potem szybko wyginęli.  Gdy myślę o tych sprawach to przychodzi mi na myśl fragment pieśni "Jałta" Jacka Kaczmarskiego:

  "Komu zależy na pokoju,
Ten zawsze cofnie się przed gwałtem -
Wygra, kto się nie boi wojen,
I tak rozumieć trzeba Jałtę." {TUTAJ}.

  Ta myśl jest aktualna także podczas walki z islamem [nie tylko z komunizmem].

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-01-2020 [19:40] - Marek1taki | Link:

Żolnierz polski odbywa służbę aby przejść na emeryturę. Trudno wymagać od niego większego zaangażowania skoro polska polityka to kwadratura koła. Trzeba zacząć od tego po co są ci polscy żołnierze w Iraku? Kogo oni szkolą i werbują? Kadry dla ISIS, czy dla szyickiej proirańskiej milicji, czy dla rządu, który kazał się im wynosić?
Hasło walki z islamem jest niejasne. Najprościej wysłać polskie wojsko do Niemiec aby rozprawiło się z przygarniętymi przez Merkel ludźmi Sorosa. W Iraku walczą z terroryzmem wykreowanym przez USA i Izrael. Nic dziwnego, że ostrzelani są przez ludzi ten terroryzm zwalczających czyli Iran. Milicja szyicka witała ich w Karbali jako okupantów, a teraz chwilowo się chyba nimi nie zajmuje bo ma robotę z ISIS.
Tak politycy żołnierzy wystawiają.
A nie inaczej wyglądają nasze europejskie sojusze. Też pracujemy na swoją szkodę. Tyle, że z większymi konsekwencjami.
"„Dlatego też rola tutaj Zachodu jest na ten moment taka, że jak najbardziej my jesteśmy gotowi do tego, żeby przyciągać Białoruś do orbity państw zachodnich, ale to nie może się też odbyć zupełnie bezwarunkowo, bo nie można legitymizować reżimu Łukaszenki” – przekonywał Jabłoński." - wiceminister od politykowania dla zagranicy. Druga Romaszewska.
Jak ludzie mają za coś takiego nadstawiać karku?

Obrazek użytkownika Live free or Die

12-01-2020 [01:38] - Live free or Die | Link:

A co dopiero ma powiedziec USA, ma zolnierzy wszedzie, NIE.  Zolnierz jest po to no, dalej nie tlumacze trollowi bo po co.  Polski zolnierz ma sluchac rozkazow i sie szkolic.  Najlepiej na wojnie.  Politycy wszystkich krajow sie myla.  I co z tego.  Interes narodowy jest wazny i jak go sie wyegzekwuje najmniejsza iloscia strat to biada. Ty to taka gowniana elita rozgadana do bicia piany i mieszania wody. Za😂i ntelektualizujesz sie na smierc.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-01-2020 [19:42] - Marek1taki | Link:

Obrazek użytkownika Zunrin

11-01-2020 [21:55] - Zunrin | Link:

Bloger specjalnej troski...
Uspokajające komunikaty są rytuałem. W zachodniej wojskowości nie szafuje się życiem człowieka.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2020 [23:16] - Jabe | Link:

Biada nam.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-01-2020 [23:40] - RinoCeronte | Link:

No bo mamy drony, każdy jeden jest zielony ...

Obrazek użytkownika Jan1797

12-01-2020 [18:36] - Jan1797 | Link:

https://www.youtube.com/watch?...
Co zrobić, gdy od 55' konfederacyjni intelektualiści słyszą inaczej niż logicznie?
Wypowiedź z potrzeby zaistnienia?
Ciekawe jest, kto łyka wszystko?
Pozdrawiam.