Adrian Zandberg, czyli klątwa Sarumana

    Saruman to zły czarodziej, jeden z bohaterów "Władcy Pierścieni" Tolkiena.  Dysponował on magicznym głosem, sprawiającym, że słuchacze wierzyli we wszystko, co mówił.  Podobny dar posiada Adrian Zandberg, szef lewicowej partii Razem, poseł na Sejm z ramienia SLD [właściwie koalicji SLD, Wiosny i Razem].  Po raz pierwszy okazało się to podczas debaty przed wyborami parlamentarnymi w roku 2015 [{TUTAJ} i {TUTAJ}].  Zandberg wygłosił w niej płomienne przemówienie, które skłoniło część lewicowych wyborców do przerzucenia swych głosów z SLD do Razem.  W efekcie lewica w ogóle nie dostała się do parlamentu.  Można było to nazwać "klątwą Sarumana".

  W roku 2019 SLD nie popełniło już podobnego błędu i przyjęło na swe listy działaczy Wiosny i Razem.  Dzięki temu sześciu posłów partii Razem dostało się do Sejmu, w tym Adrian Zandberg.  Odpowiadając na orędzie Mateusza Morawieckiego  wygłosił znów płomienne przemówienie {TUTAJ}.  Wywołało ono ponownie zachwyt na lewicy, która ogłosiła je "najlepszym przemówieniem w Sejmie tej kadencji" {TUTAJ}.  Nie tylko lewica zwróciła na nie uwagę.  Wczoraj [20.11.2019] w prawicowym portalu wPolityce.pl Konrad Kołodziejski napisał {TUTAJ}:

  "w porównaniu z histerycznym skowytem, do którego przez ostatnie cztery lata przyzwyczaił nas antypis, wystąpienie Zandberga jawi się nieoczekiwanie jako zupełnie nowa jakość. Przede wszystkim Adrian Zandberg – krytykując premiera – starał się stawiać rządowi konkretne zarzuty. Można się z nimi zgadzać, bądź nie zgadzać, ale intelektualna uczciwość każe przyznać, że dość sprawnie recenzował socjalne obietnice PiS. (...)
  Największym problemem jest jednak Zandberg dla opozycji. Wystąpienia większości gwiazd obozu antypisowskiego z ich histeryczną mantrą o PiS jako „grabarzach demokracji” wyglądały na jego tle żałośnie. Jeśli politycy PO, bo to o nich głównie mowa, pilnie nie popracują nad sobą, to wkrótce nikt – poza najtwardszym elektoratem – nie będzie przywiązywał najmniejszej wagi do tego, co mówią. Bo choć wprawdzie od dawna nie mają zbyt wiele do powiedzenia, to dopiero teraz zaczyna to być dla wszystkich dramatycznie widoczne. (...)
  Wreszcie Zandberg jest potencjalnym problemem dla swoich sojuszników na lewicy. Dziś pozycja lidera formacji Włodzimierza Czarzastego jest stabilna, bo to SLD kontrolując finanse, kontroluje sytuację na lewicy, ale myślę, że bardzo uważnie przygląda się potencjalnemu rywalowi. Podobno nawet nie klaskał podczas jego wystąpienia w Sejmie.".

  Czyżby Zandberg miał znów okazać się "klątwą Sarumana"?  Tym razem nie tylko dla lewicy, ale dla całej opozycji?  Konrad Kołodziejski kończy swój artykuł słowami:

  " lepiej nie lekceważyć Zandberga. Bo wiele wskazuje na to, że scena polityczna się zmienia i na lewicy wyrasta dziś rywal, z którym prędzej czy później przyjdzie się pozostałym zmierzyć.".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2019 [20:55] - Jabe | Link:

Dla całej opozycji? Pytanie, jak taka kłótnia wewnątrz lewicy wpływa na Konfederację.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-11-2019 [21:07] - Marek1taki | Link:

Zandberg powinien siedzieć za szerzenie totalitaryzmu. Problem, że mógłby razem z towarzyszami z PiS, którzy torują mu drogę.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-11-2019 [21:12] - NASZ_HENRY | Link:

Mag Zandberg oczekuje:
- tanich mieszkań dla każdego;
- dobrze dofinansowanych publicznych szpitali;
- naprawdę bezpłatnej służby zdrowia i naprawdę bezpłatnej edukacji;
- bezpieczeństwa na ulicach;
- szacunku dla pracownika;
- wysokich pensji dla urzędników i nauczycieli;
- dialogu społecznego;
- tanich mieszkań dla każdego;
- dobrej ustawy reprywatyzacyjnej;
- lekarzy;
- pielęgniarek;
- ratowników medycznych;
- pieniędzy dla niepełnosprawnych dzieci;
- pieniędzy na szpitale i szkoły;
- podatków dla wielkich korporacji;
- czystego powietrza;
- taniej żywności;
- czystego środowiska;
- wolnych i uczciwych sądów;
- pieniędzy na służbę zdrowia;
- wszystkich leków na receptę z 5 złotych;
- wysokich płac w budżetówce;
- wysokich płac w szkolnictwie;
- wypoczętych i dobrze zarabiających pielęgniarek;
- sprawiedliwych płac w sektorze prywatnym;
- równości kobiet i mężczyzn;
- wysokich płac dla wszystkich;
- pieniędzy na badania i rozwój;
- nowoczesnych samochodów;
- normalności;
- wolności i tolerancji religijnej;
- praw kobiet;
- wolności seksualnej dzikich ☺
 
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-11-2019 [22:13] - Marek1taki | Link:

Poza lekami za równe 5zł i punktem ostatnim prawie całą resztę proponuje prawica przez zostawienie ludziom ich własnych pieniędzy.
Z dobrym dofinansowaniem szpitali publicznych to tak na prawdę lewica się nie zgadza. Teraz to dofinansowanie jest zbyt dobre i otwiera się zbyt drogie szpitale a potem trzeba manipulować stanowiskiem szefa NIK aby nikt nie kwestionował ich najlepszości.

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2019 [22:17] - Jabe | Link:

Morawiecki+

Obrazek użytkownika paparazzi

22-11-2019 [00:23] - paparazzi | Link:

Powiem, skromny gość.

Obrazek użytkownika Adalbertus

22-11-2019 [01:56] - Adalbertus | Link:

Część z  tych żądań pokrywa się z obiecankami-cacankami Morawieckiego - nie zauważyłeś Heniu? A także tego, jak expose premierowe świetnie wypunktował Zandberg właśnie, najlepszy mówca tego dnia w Sejmie? Może wreszcie Morawieckiemu zaświta w główce, że nie można stale  do Polaków  kłapać propagandą sukcesu i durnowatymi kłamstewkami, żeby się tylko przypodobać prezeskowi.

Obrazek użytkownika maxilampus

22-11-2019 [03:01] - maxilampus | Link:

Nominacje Kaczynskiego..
Zaczyna się! Biejat: "Lewica rozszerza definicję rodziny i nie przymyka oczu na fakty. Pary jednopłciowe powinny mieć prawo do adopcji"..
Przypominam ,ze to socjalista Kaczynski namascil ta komunistyczna fladre z SLD na Przewodniczaca Sejmowej Komisji do Spraw Rodziny..
 

Obrazek użytkownika maxilampus

22-11-2019 [03:17] - maxilampus | Link:

Zyd Zandberg czy inny komunistyczno-faszystowski buc zaistnial dzieki PIS i Kaczynskiemu,ktorzy to zachecaja najwiekszych zuli i szkodnikow politycznych do dzialania..
Kaczynski i PIS sankcjonuja Kazda forme hucpy politycznej ktora niszczy Katolickie ,Konsewatywne  tradycje Polakow..To PIS i Kaczynscy stworzyli im mjejsce  i przestrzen publiczna do dzialania..Gdyby w Polsce istnial Polski porzadek prawny..tacy jak Zendberg czy Gorzelik z RAS dawno juz siedzieli by w wiezieniach..
Mentor Kaczynskich J.J.Lipski stary Socjalista i Wodz Lozy Masonskiej Copernicus mozeb byc z nich dumny..

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

22-11-2019 [06:11] - AŁTORYDET | Link:

Zandberg to kanciarz. Wykorzystuje po prostu fakt, że Polacy bardzo płytko definiują swoje interesy, i w większości nawet nie podejmują próby analizy ich sensu. Zandberg chce tanich mieszkań? I spełni tą obietnicę z postkomunistami, którzy wprowadzili ustawę o eksmisji na bruk, bez oglądania się na porę roku i inne okoliczności? Chce reprywatyzacji, którą Olek, zawetował? Picer i pozer. Nikt więcej.