Prawdziwy koniec wyborów parlamentarnych

  Nastąpił on wczoraj [19.11.2019] późnym wieczorem, gdy Sejm przegłosował wotum zaufania dla nowego-starego rządu Mateusza Morawieckiego {TUTAJ}.  Za rządem głosowało 237 posłów, przeciw - 214, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu nie brało udziału w głosowaniu.  Posiadana przewaga pozwoli rządowi na w miarę spokojne administrowanie krajem.  Oczywiście, będą się zdarzały wyskoki, takie jak zapowiadany przez Konfederację wniosek o odwołanie ministra finansów {TUTAJ}, lecz nie będą miały one znaczenia.

  Gorzej będzie z reformami.  PiS wypuściło balonik próbny, zgłaszając projekt zniesienia trzydziestokrotnego limitu składek na ZUS {TUTAJ}.  Test ten wypadł nie po myśli PiS.  Zdecydowanie sprzeciwiło się temu ugrupowania Gowina [w Zjednoczonej Prawicy], a lewica nie kwapiła się z poparciem dla tego pomysłu.  Co więcej, ostry sprzeciw zgłosił też prezydent Andrzej Duda.  W efekcie - projekt został wycofany.

  Wydaje się wiec, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli do czynienia ze spokojną kontynuacją dotychczasowej polityki rządu.  Nie należy oczekiwać jakichkolwiek przełomowych posunięć - przynajmniej do wyborów prezydenckich w maju 2020 roku.  PiS nie zrobi niczego, co mogłoby zachwiać pozycją Andrzeja Dudy.  W tej sytuacji przewaga opozycji w Senacie traci na znaczeniu, bo PiS nie będzie się starało przepychać jakichś rewolucyjnych ustaw.  W tym stanie rzeczy uwaga opinii publicznej skupi się na kampanii prezydenckiej.

  Podobno zgłosił się jakiś tajemniczy kontrkandydat Małgorzaty Kidawy- Błońskiej w prawyborach KO.  Nikt nie zna jego nazwiska {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2019 [19:22] - Jabe | Link:

Jakie rewolucyjne ustawy mógłby przepychać PiS? W budowie państwa dobrobytu w razie czego pomoże oficjalna lewica, no może nie za darmo, ale do szachowania stronnictwa Jarosława Gowina wystarczy. Natomiast ewentualnych posunięć w celu naprawy państwa, znając praktykę ostatnich czterech lat, nie należało się i tak spodziewać. Ten temat jest praktycznie wyłącznie dziedziną propagandy. Stąd wniosek, że do wyborów prezydenckich po prostu nie będą wszczynane nowe awantury.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-11-2019 [19:24] - NASZ_HENRY | Link:

Przełomowe posunięcie już jest.
Zamiast #cela+# jest Rostowski+


 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-11-2019 [19:54] - Marek1taki | Link:

Niezależnie od losów wniosek Konfederacji o odwołanie ministra finansów rozjaśnia kwestie układów politycznych a także odpowiedzialności politycznej posłów.
Posłowie, którzy byli przeciwni rządowi chyba nie musieli przełamywać wewnętrznego dylematu utrącania kandydata (wówczas) na min.fin.
Teraz mogą śmiało swoją decyzję podtrzymać, natomiast posłowie PiS mogą skorzystać z okazji przetasowania nie naruszając samej koalicji rządowej. O ile ta koalicja jest oparta o głosy wyborców a nie wzięta z sufitu jak układ rządzący Europą z Brukseli. Będziemy mieli potwierdzenie swoich podejrzeń.
Swoją drogą nie sądziłem, że tak szybko będę żałował min.Kwiecińskiego mimo, że wypowiadał się za zrównoważonym rozwojem, a jednak istnieje zło mniejsze i większe.
Jeśli nowy gorszy się ostanie to śpieszmy się nim nacieszyć nim nadejdzie zło zeł.