Nowogrodzka, nowy Grodzki i stare hocki klocki

“Odbiliśmy senat!”, obwieścił z miną zdobywcy Grzegorz Schetyna po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka izby wyższej parlamentu. I w generatorach rzeczywistości urojonej ruszyła lawina euforii. Niech się schowa sejm, furda rząd, co tam prezydent, prawdziwa moc tkwi w izbie zadymy i refluksu. Miarkuj żarty, poskramiam mój komputer, w izbie zadumy i refleksji naturalnie.
Próbkę owej mocy dał natychmiast pan marszałek wygłaszając w TVP pogadankę okrzykniętą orędziem. Wpatrzony w trompter odczytał stosowny na taką okazję tekst, tyleż poprawny, co nijaki. Wystarczyło, by cmokierzy mianowali profesora mężem stanu, wyśmienitym kandydatem na prezydenta RP. Na razie marszałek zamierza prowadzić w imieniu senatu niezależną politykę zagraniczną. Wkrótce poleci do USA podziękować senatorom za troskę o praworządność w Polsce. W planach jest podobno także audiencja dla prezydenta Trumpa, pod warunkiem wszak, że zasłuży na taki zaszczyt.
Minimalna, żeby nie napisać chwilowa, większość zblatowanego antypisu w senacie inspiruje totalną opozycję do politycznej tromtadracji na cztery fajerki. Najdalej za rok dojdzie do przedterminowych wyborów, bo niby zjednoczona prawica robi bokami. I każdy tam sobie rzepkę skrobie. Szable Gowina wymachują nad głową Kaczyńskiego. Ziobro zastawia pułapki na Morawieckiego. W maju nastąpi kres prezydentury Dudy. A wyroki europejskich sądów nauczą moresu uzurpatorów demolujących krajowe prawo. Budżet nie wydoli nie tylko na trzynaste, ale i na dziesiąte emerytury. Zrujnowany system opieki zdrowotnej sprawi, że ludzie będą masowo umierać pod drzwiami SOR-ów. Poddawani presji psychicznej w zdeformowanej szkole uczniowie zaczną popełniać samobójstwa. Horrendalnie zdrożeje prąd. Miasta zasypią góry śmieci. Smog spadnie na umęczony land niczym ciemności egipskie na ziemię faraonów…
Na szczęście po jasnej(jak jasna cholera) stronie mocy roi się od ojców bliskiego już sukcesu, czyli odsunięcia od władzy prawicy. Jednak zbiorowe ojcostwo nie istnieje. Będą więc konieczne testy genetyczne. Wprawdzie ja i bez badań potrafiłbym rozpoznać Polskę, odpukać, Korwina czy Biedronia, ale nie daj Bóg, bym doczekał czasów, gdy patrząc na tak wymodzony kraj musiałbym przyznać: wykapany tatuś. A jeśli nawet nie do końca, to pierwszy i tak kochałby dziecię jak swoje, drugi zaś… No, cóż… Aby ocalić resztki dobrego smaku nie rozwijam tego grepsu.
Jako symetrysta dżenderysta muszę pamiętać też o matce, która już z samej definicji jest tylko jedna. Tymczasem ostatnio Małgorzata Kidawa-Błońska ostrzegła ewentualne lewicowe rodzicielki progresywnej Polski, że jeśli nie podporządkują się dyktatowi POKO, to obłoży je laicką anatemą. Panie z lewicy nie pozostały jej dłużne. Lecz ku mojemu zaskoczeniu w wymianie duserów nie uczestniczyły tym razem damy z maglarskiego zaciągu Ryszarda Petru. Wynika stąd, że buzujących hormonów jest w awangardzie postępu i demokracji po kokardę.
Frakcyjne waśnie totalistów nie dotyczą rzecz jasna wdeptywania w glebę zjednoczonej prawicy. Cała opozycja zgodnie wali na odlew w nieudaczników z Nowogrodzkiej. I muszę niestety z przykrością stwierdzić, że niekiedy trafia bez pudła. I czynią to nawet ci, którzy już dawno powinni trafić do pudła, gdyż PiS nader często potyka się o własne nogi. Łaskawym zrządzeniem losu wciąż jeszcze niemal bez przykrych konsekwencji. Jednak już najwyższa pora(ostatni dzwonek!) na opamiętanie, bowiem jeśli nadal władza będzie wystawiać się na łatwe strzały, sama wkrótce uwierzy propagandystom gru, że przegrała październikowe wybory. Wyraziste egzemplifikacje tej przypadłości na razie miłosiernie przemilczę.
 
Sekator
 
Ps.

- Raz mógłbyś być niemiłosierny - prowokuje mnie komputer.
- Kusząca propozycja - przyznaję. - Ale najpierw muszę pozbyć się nadmiaru empatii, co, ku mojej sromocie, następuje coraz szybciej.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-11-2019 [03:27] - jazgdyni | Link:

Witam

Bardzo mi się ten felieton podoba.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

19-11-2019 [05:51] - xena2012 | Link:

W tym zrujnowanym przez PiS kraju gdzie śmieci fruwają nad glową,ludzie masowo umierają,krowy się nie cielą są jednak światełka w tunelu i sygnały,że oto dzieki opozycji będzie jednak i praworzadność i sprawiedliwość.Uśmiechnięta morda Najsztuba po wydaniu przez ,,niezawisły'' sąd uniewinniającego prawomocnego wyroku to wyraźnie pokazuje.Widząc zmagania demokratycznej do bolu opozycji do Polski zaczynają napływać emisariusze wspierający ich walkę ze zbrodniczym systemem pisowskim.Siwiuteńki jak gołabek pokoju zawitał aktor Richard Gere tylko po to by w nowej roli wyściskać się z Kidawą i namaścić ją na prezydenta.Kto zapłaci aktorowi za to widowisko?A no pewnie jak zwykle podatnik.

Obrazek użytkownika angela

19-11-2019 [08:02] - angela | Link:

Nowygrodzki, sam ścieżkę łóżko,  w klitce 🤣,
Pewnie " resztę" rozdał ubogim 😀😀😀

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-11-2019 [10:39] - Pani Anna | Link:

Przepraszam, że taki jestem... w garniturze 🤣(rzekł do dziennikarzy "Super expresu" otwierając im drzwi "zaskoczony" profesor. Przy czym mikrofon wystawał mu zza klapy... 😂)

Obrazek użytkownika izabela

21-11-2019 [12:09] - izabela | Link:

Nazywany jest podobno doktor Żiwagotówka.  

Obrazek użytkownika tricolour

19-11-2019 [08:22] - tricolour | Link:

A jednak coś w tym Grodzkim jest, można by pomyśleć, że wzbudza strach, tyle o nim piszą. 

Pożyjemy, zobaczymy...

PS. Prompter.