Bezkarność

  
Wszyscy znamy opowieści o przekupnych sędziach na usługach mafii.  Wydaje się nam jednak, że jeśli jakiś bandyta otrzyma jednak surowy, prawomocny wyrok - idzie do więzienia i mamy go z głowy co najmniej na kilka lat.  To przeświadczenie jest jednak naiwne.  Możemy o tym przeczytać w artykule Mai Narbutt "Pan przestępca był chory i wyszedł z więzienia".  Ukazał się on w ostatnim numerze tygodnika "Sieci" [nr 41/2019].  Czytamy:

 "Panuje prawdziwa epidemia "depresji udawanej".  Przestępcy udają, że ją mają, a psychiatrzy - że ją widzą. Dotyczy to też innych często diagnozowanych zaburzeń psychicznych - mówi dr Jerzy Pobocha, przewodniczący Towarzystwa Psychiatrii Sądowej.

  Nie wydaje się specjalnie zdziwiony ostatnim skandalem.  Ośmiu warszawskich lekarzy - psychiatrów i neurologów - usłyszało zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za fałszowanie dokumentacji medycznej. To dzięki nim skazany na 25 lat gangster Dariusz D. zamiast siedzieć w więzieniu, przebywał na wolności." [więcej informacji o tej sprawie - {TUTAJ}].

  Skorumpowani lekarze czują się na ogół bezkarni.  Koledzy nie chcą podważać ich diagnoz.  Stawki za sfałszowaną dokumentację medyczna mogą sięgać nawet 200 tys. zł.  Ci, którzy usiłują ujawnić ten proceder są zastraszani.  Samochód byłego dyrektora rybnickiego szpitala podpalono, a do jego mieszkania usiłowano się włamać.  W efekcie przestępcy czują się pewnie.  Ów Dariusz D. jeździł na egzotyczne wycieczki i przysyłał z nich widokówki.  Zajmował się też przemytem marihuany.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-10-2019 [06:49] - Marek1taki | Link:

Dała się Pani złapać. Nie chodziła Pani do współczesnej szkoły i obca jest Pani nowomowa.
W przeciwnym razie wiedziała by Pani, że kara ograniczenia wolności dla jednych oznacza wsadzenie do ciupy a dla innych ograniczenie wolności jest pojęciem względnym.
Nie spodziewam się, że PiS wprowadzi więzienie przez zamurowanie i karę śmierci.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-10-2019 [07:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jest też inny rodzaj bandytów. Taki który znika z padołu łez, najczęściej gdy za dużo wie. 

Obrazek użytkownika xena2012

19-10-2019 [08:56] - xena2012 | Link:

Jest jeszcze taki rodzaj bandytów którzy za pomieszkiwanie w więzieniu dostają pół miliona rekompensaty z powodu małego metrażu celi,braku kinkietów i telewizora z wielkim ekranem.Za ten wspaniały gest rozgrzanego sedziego płaci naród wdzieczny za obcinanie paluszków.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-10-2019 [15:20] - paparazzi | Link:

Tych ośmiu lekarzy tez udaje depresje? Parafrazując, nie dziwie się, pozbawili ich posiłku. Nie ma winnych, panie, co robić?

Obrazek użytkownika angela

19-10-2019 [17:44] - angela | Link:

Nie tylko bezkarność,  ale ochrona.
Bo sądy maja powiązania że złodziejami, i nie wiadomo, kto sędzia, a kto złodziej, jeden juz drugiego sie wystrzega, zeby go nie wydal, widać na przykładzie komisji weryfikacyjnej, ds uwlaszczen. 
Sądy trzymaja parasol ochronny nad swoimi.
Zeby nie zamieszane sądy,  nigdy by do takich nadużyć nie doszło.
Absolutne, reforma sądów. Wtedy Jabe,  kolorowy , lampus, i im podobni, będą wiedzieli, ze PIS rzadzi.