Ludziska od PiS-u! Przestańcie marudzić!

Po wyborach rozszedł się niemal smutek co do wyniku wyborów PiS-u. Jej wynik wzbudził jakby konsternację wśród wyborców a nawet pojawiły się narzekania.

Przestańcie! Cieszmy się. Mamy ponownie większość i rządy na 4 lata. Będzie trudno, ale trudno, takie są realia. Przecież wygraliśmy  z PO-KO te wybory w Sejmie a w Senacie też, choć ta wygrana jest minimalnie za mała, żeby obwieścić bezwzględne zwycięstwo, przy czym Senat nie może zablokować jakiejś ustawy a tylko ewentualnie przedłużyć proces legislacyjny.

To mało? Czy ktoś stawiał na to w 2015 roku, że w kolejnych wyborach znów będziemy rządzić samodzielnie? Wątpię. Więc nie narzekajmy.

Mamy niemal 62% frekwencji, najwięcej od 30 lat i mimo tego, że była ona tak wysoka a do Sejmu weszło aż pięć partii (koalicji) to jednak PiS utrzymał swoją większość na takim samym poziomie czyli 235 mandatów a jeszcze zwiększył swój elektorat o 2,34 mln osób (8,05 mln osób wobec 5,71 z roku 2015), przy czym w takim samym obszarze koalicji jak w 2015 roku - Zjednoczona Prawica). Wszystkie inne partie utworzyły jakieś koalicje przedwyborcze tylko do tych wyborów i spodziewam się w przyszłości rozpadu większości tych koalicji.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jest to przecież historyczny wynik składający się z dwóch ewenementów: dużej frekwencji i  zdobycie przez jedną partię drugiej większościowej kadencji z wynikiem powyżej 40%. Tego jeszcze nie było od 30 lat. Więc po co płakać. Trzeba się cieszyć, że będzie możliwość kontynuowania "dobrej zmiany".

Skupię się jeszcze na frekwencji i zaryzykuję stwierdzenie, że to właśnie PiS przez ostatnie cztery lata zbudował faktyczną a nie teoretyczną demokrację w Polsce i to bez żadnych przymiotników jak np. demokracja liberalna. Przez ten okres to w Polsce gruntowała się demokracja a nie wprost przeciwnie jak gaworzyła totalna opozycja. I możemy dla Starej Unii być wzorem demokracji i praworządności.

PiS pokazał Polakom, że mogą mieć wpływ na stan ich życia, mogą mieć wpływ na rządzących i przekonali się, że jest partia, która realizuje swoje obietnice a nie jak przez te 30 lat. To PiS zbudował samoświadomość polityczną ludzi a nie jałowe elity III RP.

P.S.
Być może lekkie rozczarowanie bierze się stąd, że chyba pierwszy raz przeszacowano PiS w sondażach. Faktycznie sondaże inaczej niż zawsze przeszacowały a niedoszacowały wyniku PiS do czego wyborcy PiS byli nieprzygotowani. W sumie i ja myślałem, że PiS znów w stosunku do sondaży będzie miał więcej. Ale nie ma co narzekać. Jest dobrze i sądzę, że przyjdzie czas na zimną refleksję a wtedy docenimy te wyniki.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-10-2019 [08:26] - Trotelreiner | Link:

Wkleiłem tu na NB moją stara notkę z maja 2016 i wstawiłem takie memento:
#####################################################################
Te notkę napisałem już dawno,ale nic sie nie zmieniło...wszystkie opisane rozmowy...są aktualne...ja tylko ominąłem różne k**** i ch****
Teraz WSZYSTKIE "sondaże'" publikowane w przekaziorach żydowskich,ruskich i niemieckich...są PODPUCHĄ...MOŻE IDIOCI  UWIERZĄ,ŻE JUŻ WSZYSTKO WYGRANE
I POJADĄ NA DZIAŁKĘ ROBIĆ GRILLA ...SAMO SIE WYGRA.
Otóż gówno! Samo sie nie wygra...i będzie tak jak było...przez poprzednie 8 lat!!!
Nadejdzie niedziela...13 października...godzina 21...i ruszy! Wszystkie telewizory podadzą "przybliżone" wyniki...wzięte z sufitu...ale ludek ma w to uwierzyć! 
I TO BĘDZIE JEDYNY PRAWDZIWY SONDAŻ...BADANIE SOCJOLOGICZNE...
BADANIE GŁUPOTY "POLAKÓW" ....JEDYNIE PRAWDZIWE....NIE SFAŁSZOWANE....W PODZIALE NA POSZCZEGÓLNE "ELEKTORATY"...
"LASCIATE OGNI SPERANZA,VOI CH'ENTRATE

I do k*** nędzy...wykrakałem!!!

PS.Podaję link do tej starej notki:https://naszeblogi.pl/54461-moja-stara-notkaale-nie-o-chodzi

Obrazek użytkownika tricolour

15-10-2019 [08:42] - tricolour | Link:

Prezydent też się cieszy, bo nie będzie musiał warować z długopisem do natychmiastowego podpisania nocnych ustaw. Wyśpi się chłop, do żony przytuli...

Obrazek użytkownika angela

15-10-2019 [17:06] - angela | Link:

Bo Kolorowy nie może przeżyć,  że lasy, co chciała PO przehandlowac w nocy,  PiS zablokował.

Obrazek użytkownika tricolour

15-10-2019 [18:56] - tricolour | Link:

Wniosek z tego taki, że jeden wart drugiego. To chciała Pani wykazać?

Brawo, udalo się!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-10-2019 [09:34] - NASZ_HENRY | Link:

Polacy tak mają „Cudze chwalą, swego nie znają”
Sondaże najlepsze na NB!

Prognozy  z dn. 11 października ­– suma błędów dla wszystkich komitetów w %
*Autorska prognoza Nasz_Henry – 5,3%
Średnia sondażowni ­wg MP – 9,2%
Autorska prognoza Marcin Palade – 11,1%
Trzeba było płacić za sondaże, jak ja prognozowałem lepiej i ostatni raz gratis
* https://naszeblogi.pl/54458-teraz-juz-czteroglowy-antypis
** https://twitter.com/MarcinPalade
 
 

Obrazek użytkownika xena2012

15-10-2019 [10:03] - xena2012 | Link:

My nie marudzimy ze względu na oczekiwanie lepszego wyniku,ale przeczuwając jak będzie wyglądał nowy sejm.Tu trudno mieć złudzenia że będzie powaznie,merytorycznie i z myslą o Polsce.Takie osoby jak Jachira z pewnością nam to wkrótce pokażą na mównicy sejmowej jak mozna chamsko obrażać i ośmieszać ludzi przy jednoczesnym zapewnianiu o własnej tolerancji i kulturze.Nie inaczej też będzie wygladał pogardliwy chamski stosunek opozycji do elektoratu co tak pięknie jest widoczne na portalach gdzie hejterzy uwijają się jak w ukropie by uderzyć bolesnie,zgodnie z linia przekazaną przez centralę.Już w dzień po wyborach na swój króciutki komentarz,,uważam że w przyszłym sejmie powinny dominowac sprawy gospodarcze'' niejaki maxilampus obdarzył mnie ,,kulturalną i pełną tolerancji''uwagą---,,pomyśl najpierw zanim otworzysz swoją pisowską,propagandową japę''.Chyba trochę trudno nie marudzić. 

Obrazek użytkownika tricolour

15-10-2019 [10:34] - tricolour | Link:

@xena

Byla dobra Pawłowicz, to będzie dobra Jachira. Skoro PiS przez politykę rozumie wojnę ze wszystkimi, to musi zaakceptować wojenne rany.

Z PiSem jest dokładnie tak, jak z kujonem w szkole: nikt go nie lubi i każdy sie cieszy z najdrobniejszego nawet potknięcia.

Obrazek użytkownika maxilampus

15-10-2019 [12:07] - maxilampus | Link:

A moze bys przytoczyla cale zdanie a nie fragment wyrwany z kontekstu mojej opini,manipulatorko ?
Topor wojenny zakopany na czas wyborow odkopany..PIS ma sie z czego tlumaczyc przed wyborcami..szczegolnie ze zlamanych obietnic wyborczych,antagonizowania Polakow w celach wlasnych,partyjnych celow i interesow etc..Okres ochronny dla PIS sie skonczyl !! zaczynaja sie schody i bolesna konfrontacja z oczekiwaniami wyborcow..A one sa autentyczne..nie po to zgwalcilem swoje sumienie i glosowalem na PIS w imie wyzszego dobra,aby usprawiedliwiac Kaczynskiego i jeo partyjny aparat z zaniechan,klamstw wyborczych i ucieczki od glebokich reform...tym razem nie wylgaja sie tanim kosztem !!

Obrazek użytkownika paparazzi

15-10-2019 [19:44] - paparazzi | Link:

Zawzięty jesteś jak góral. Ale popieram. Dobrze by było patrzeć na ręce przy w wiekszosci konstytucyjnej no ale na razie marzenie.

Obrazek użytkownika xena2012

15-10-2019 [20:41] - xena2012 | Link:

Oczywiście przytaczam całą moją wypowiedź z 14.X-go godz.22:59.......,,Być może w narracji PiS-u tej martylologii było za dużo a więc zbyt nużący temat.Mimo wszystko moje odczucie wskazuje,że jedynie kwestie gospodarcze powinny zdominować sejm w zaczynającej się kadencji''.Uprzejma odpowiedź maxilampusa na temat mojej japy 15.X o godz.1:07........

Obrazek użytkownika maxilampus

15-10-2019 [11:56] - maxilampus | Link:

Jaki praktyczne korzysci wynikaja z tych statystyk ?
Bicie piany dla wlasnej satysfakcji ?
Do dzis nie wiemy czy niezbedne a przerwane przed 2-ma laty Reformy beda kontynuowane czy nie ?
Ludzie maja dosc obiecanek-cacanek..Zdrowo myslacy widza i posiadaja wiedze jakie byle obietnice wyborcze nie zostaly zrealizowane a do tego dochodza najnowsze..
Zaczyna to wszystko przypominac mi okres Gierkowski..Propaganda sukcesu i tymczasowa poprawe sytuacji wyborcow za pozyczone pieniadze..Gdzie te Reformy ????
Beda jakies ???  a tu nic..tylko " czeski film" i nawijanie makaronu na uszy..a na ulicach dialektyzm poznawczy i  ,kolorowi niewiadomego pochodzenia i statusu staja sie codziennym krajobrazem..Tego te triumfalne Statystyki nie pokazuja...Kuzwa czy PIS na pewno wie w jakim kierunku idzie ???,bo nie tylko ja mam takie watpliwosci...

Obrazek użytkownika mjk1

15-10-2019 [14:03] - mjk1 | Link:

Oświeć mnie Maxilampusie, jakie to niezbędne reformy zostały przerwane przed dwoma laty? Oczywiście, że ludzie mają dość obiecanek-cacanek, znowu jednak zachodzi pytanie, jakie to obietnice wyborcze nie zostały spełnione i jakie doszły nowe, oprócz kupowania zwolenników za ich własne pieniądze?
 

Obrazek użytkownika tricolour

15-10-2019 [12:33] - tricolour | Link:

Hahaha...

Konfederacja wnosi o unieważnienie wyborów ponieważ TVP nie wykonala wyroku sądu w trybie wyborczym. I mają rację...

No to zaczęło się patrzenie władzy na ręce.

Obrazek użytkownika Patrykp

15-10-2019 [18:22] - Patrykp | Link:

Jeżeli wynik wzbudził konsternacje nawet u Prezesa to cóż powiedzieć o wyborcach. Wszyscy liczyli na dużo, dużo więcej, stąd to rozczarowanie, mimo utrzymania rządów większościowych. Jeżeli dojdzie do tego dobry wynik przystawek to wcale tak kolorowo nie jest. Zresztą dzisiejsza dymisja Banasia to potwierdza - zgodnie ze słowami Prezesa w czasie wieczoru wyborczego żeby przyjrzeć się potrzebom grup, które na PiS nie głosowały - nie wszystkim wyborcom podobało się to co PiS w tym przypadku zrobił (Zresztą czy Banaś nie był podstawiony Prezesowi przez jakiegoś życzliwego: nie wydaje mi się żeby zrobiono go szefem NIK, wobec wątpliwości które były wobec jego osoby. I to taka aferka tuż przed wyborami) To wszystko wpłynęło na wyborców. Problemu nie zatuszują Wiadomości z tymi wczorajszymi ,,naj' ,,naj', ,,naj'' - widocznie wobec nich kurs jeszcze nie został zmieniony (A i wczoraj mówiąc o wyborach na emigracji , mimo podania, że w Stanach czy w Kanadzie wygrał PiS, jakoś ,,zapomniały'' powiedzieć, że na emigracji wygrało PO (nie rozumiem tego: stać po kilka godzin w kolejce żeby zagłosować na tych, przez, których wyjechało się z kraju?!) a PiS wcale w większości krajów nie był drugi tylko trzeci za SLD. Może mało znaczący fakt ale tak było.