Pięć dni do wyborów, a blogerzy zwalczają... Pawła Kukiza

  Nie mogę pojąć, po co oni to robią?  Nagonka ta zaczęła się po tym, jak Kukiz uzyskał w różnych sondażach ponad 10% poparcia, a nasiliła się po jego występie u Kuby Wojewódzkiego.  Dziś /4.05, g. 20:20/ wybrałam sześć wpisów na jego temat z SG Salonu24.

  Krzysztof Osiejuk przypomniał antyklerykalną piosenkę Kukiza  "ZChN zbliża się"  /TUTAJ/.  Marcin Kacprzak stwierdził, że:

  "Paweł Kukiz to niestety, w mojej opinii, człowiek wyjątkowo zagubiony. Przeszedł z lejącego deszczu pod rynnę i wydaje mu się, że to dobra recepta na przyszłość dla każdego z nas. (...) Teraz napiszę już całkowicie poważnie. Panie Pawle. Bawi się pan w bardzo szkodliwą grę. Na razie jest pan w gazie, bo oni tam bardzo dobrze wiedzą, że każdy oddany głos na pana, to głos odebrany Dudzie, czyli w rezultacie przekazany Komorowskiemu. Ciekaw jestem, czy pan naprawdę wierzy w to, że oni pozwolą panu wejść do sejmu w siedemdziesięciu posłów, a potem zmienić konstytucję tak, że już żaden Hoffman nigdy nie zjawi się w polskiej polityce."   /TUTAJ/.

  Według Venissy 1:

  "Kukiz jak wieczne zbuntowany chłopczyk, który nigdy nie dojrzał. (...) Nigdy nie kończy rozpoczętego zadania. Nie ma zatem żadnej wiarygodności w roli głowy państwa. Co najwyżej może uwieść podobnych sobie (jak Korwin Mikke) tj. "młodych" zbuntowanych, o nieukształtowanej tożsamości psychologicznej, a co zatem idzie politycznej. Ostatecznie przekaże głosy Komorowskiemu; jest przecież liberałem.
A na pewno jest nieprzewidywalny...Jak przystało na zmiennego, humorzastego nastolatka."  /TUTAJ/.

  Przed chwilą Ironiczny Anglosas napisał notkę "KUKIZADA w proszku, czyli idę siedzieć !!!"  /TUTAJ/.

 Tylko Tomek Laskus w tekście "Projekt Kukiz" zauważa, że:

  "Tymczasem widzenie w Kukizie kolejnego elementu wielopiętrowej platformerskiej układanki dlatego, że muzyk zna Schetynę (na potrzeby artykułów robi się z tego „przyjaźń”) jest bez sensu z tego powodu, że… Kukiz zabiera głównie Platformie i Bronisławowi Komorowskiemu. Obecne spadające notowania prezydenta i graniczące z pewnością prawdopodobieństwo drugiej tury zacierają nam obraz początku tej kampanii (...) Dlatego ciągle nasz ci on, ten Kukiz, i trzeba o niego dbać, bo, nie wiem, jak we wszechświatach równoległych, ale w tym, w którym my żyjemy, albo z nim koalicja będzie, albo „ch…, dupa i kamieni kupa” nastanie w kolejnej już kadencji. Na szczęście tym razem Prezes to chyba rozumie."  /TUTAJ/.

  Tomek Laskus ma rację.  To dzięki Kukizowi oraz innym "antysystemowym" kandydatom może dojść do drugiej tury wyborow i Duda zyska szansę na zwycięstwo.  To samo zauważył zresztą także Jan Rokita w swoim artykule "Spełniona misja" w ostatnim numerze tygodnika "W Sieci" /nr 18/2015/.  Pisze on:

  "Faktycznym stronnikiem interesów PiS stał się równiż muzyk rockowy Paweł Kukiz prowadzący ostro antyplatformową, a zarazem ujmujaco idealistyczną kampanię na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych.".

  Tezy Rokity i Laskusa zyskały dziś dalsze potwierdzenie w Wiadomościach Salonu24  /TUTAJ/.  O godz 18:56, 4.05.2015, przeczytaliśmy:

  "Jeżeli nie wejdę do drugiej tury, to z całą pewnością będę namawiał ludzi, by żadnym wypadku nie głosowali na kogoś, kto umacnia wszechwładzę Platformy Obywatelskie - zapowiedział Kukiz w Radiu Merkury. - Zabieram głosy prezydentowi i robię to z przyjemnością. W życiu na Komorowskiego nie zagłosuję, bo jego prezydentura ma bardzo negatywne konsekwencje - dodawał kandydat na prezydenta.".

 Jarosław Kaczyński natychmiast na to zareagował:

  "Jarosław Kaczyński odniósł się do deklaracji Pawła Kukiza. - To bardzo optymistyczne. Nie ukrywam, że takie poparcie byłoby dla nas cenne. Jeżeli on będzie otwarty na rozmowy, to ja oczywiście będę z nim rozmawiał - powiedział prezes PiS w rozmowie z portalem wpolityce.pl. Na pytanie, czy bardziej korzystne dla partii opozycyjnej jest poparcie Kukiza niż Andrzeja Leppera, Kaczyński odpowiedział: - Trudno powiedzieć, żebym go wcześniej jakoś specjalnie znał, ale przynajmniej wiedziałem, czego się można po nim spodziewać. Natomiast Kukiz, jak dotąd, zawodowym politykiem nie jest. Ja po prostu nie potrafię przewidzieć jego reakcji - zaznaczył.".

  Tak więc nagonka na Kukiza ze strony prawicy traci sens.  Lepiej zająć się Bronisławem Komorowskim.  Należy wykorzystać książkę Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego", przemilczaną na ogół przez prawicowe media.  Chlubnym wyjątkiem jest tygodnik "W Sieci", który w ostatnim numerze /nr 18/2015/ poświecil Sumlińskiemu i jego książce okładkę i obszerny artykuł.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

04-05-2015 [21:50] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Od maksymalistów moralnych, którzy latami hodują w sobie czule poczucie wyższości nad zgniłym światem kompromisów i nad nami, grzesznikami uwikłanymi w materię, nie można oczeikwać rozsądku. Oprócz sekciarzy tego autoramentu (tu p. Osiejuk może robić za totem) są jeszcze aparatczycy PiS, czyli ludzie, którzy spokojnie sobie żyją z gonienia króliczka. Czy p. Kukiz jest realnie antysystemowy, nie wiem, ale że ma krwiożercze instynkty wobec aparatczyków partyjnych wszelkiej barwy, to chyba widać.

Jest zupełnie oczywiste dla każdego w miarę przytomnego obserwatora, że na p. Kukiza chcą głosować przede wszystkim rozczarowani platformiści i ci, co dotychczas sądzili, że nic sie nie da zrobić i nie chodzili do wyborów. Z tego punktu widzenia niedobre jest w ogóle zmuszanie go do deklaracji, co zrobi przed drugą turą, bo to pokazuje tym właśnie ludziom, że już się nimi handluje.

A poza tym ubecja i tak sfałszuje te wybory, więc wszystko to dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu.

Co do ksiązki Sumlińskiego, pytałem eziś w dobrej natolińskiej księgarni ("Papirus") i pani powiedziała, że nie było i nie ma w hurtowni, a to nie jest księgarnia, gdzie by się bali "Resortowych dzieci" i "Zamachu na prawdę"). Jutro sprawdzę we wrocławskich, ale czy ta książka w ogóle jest w otwartej sprzedaży?

"W sieci" zrobiło z niej temat okładkowy, a w "Do rzeczy" prof. Cenckiewicz mimochodem określił ją jako "bezwartościową". To mniej więcej tak, jak z Kukizem: furda wyższe cele, moje musi być na wierzchu.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

04-05-2015 [22:13] - StachMaWielkieOczy | Link:

Pięć dni do wyborów, i wszystkie Titiuszki na poklad
czy to zwalczanie TV Republika czy wspomaganie pacynki kukiza kazdy glos pozytecznego idioty jest wazny

Kazdy choc troche inteligenty wie ze na godziny przyd wyborami nie wolno srac do wlasnego gniazda

no chyba ze sie sra do cudzego

Obrazek użytkownika loli pop

04-05-2015 [23:50] - loli pop | Link:

Prezes Cię nie przekonał, że jest tylko jedno gniazdo do sr... ? Do bulu możesz w nie defekować ...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [00:00] - HenrykHenry | Link:

No wlasnie.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

05-05-2015 [06:00] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Bardzo celne. Proszę koniecznie zwyzywać od tituszek wszystkich, którzy odmawiają potępienia p. Kukiza. Bo przeciez gdyby wyborcy p. Kukiza zagłosowali w II turze na dra Dudę, to dr Duda mógłby zostać prezydentem. Albo jesienią p. Kaczyński zostałby premierem, a po co to komu? Trzeba by wziąć jakąś odpowiedzialność, a ile fajniej jest pisać sobie po forach i tropić wroga!

Obrazek użytkownika loli pop

04-05-2015 [22:26] - loli pop | Link:

Książkę można kupić w punkcie sprzedaży książek w szpitalu przy Liindley'a
Aparatczycy partyjni, ale i blogerzy opozycyjni mają to samo - w opozycji wygodniej.
Kukiz może przejdzie do PISu, może nie. A w tych wyborach PiSowi nie zaszkodzi.

Obrazek użytkownika elig

05-05-2015 [01:51] - elig | Link:

Nawet może pomóc. A skoncentrować się trzeba na zwalczaniu Komorowskiego.

Obrazek użytkownika elig

04-05-2015 [23:04] - elig | Link:

Trafny opis elektoratu Pawła Kukiza. Podobno nakład książki jest juz wyczerpany, ale "W Sieci" dobrze streściło jej główne tezy. Blogerzy i media mogliby zrobić to samo. Może bezpieka nie dopuściła książki Sumlińskiego do hurtowni? Ja ją kupiłam przy okazji jednego ze spotkań w Klubie Ronina.

Obrazek użytkownika Poliszynel

05-05-2015 [21:47] - Poliszynel | Link:

nie za bardzo, są jeszcze ci, co zderzyli się z PISem w samorządach.... a potem Paweł wprost to powiedział: Kaczyńskiego i Tuska dzieli czasoprzestrzeń, ale na dole w samorządach to PO=PIS=PSL=SLD

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

04-05-2015 [23:05] - Teresa Bochwic | Link:

Bo oni nie robią tego "po co" tylko "dlaczego". Dlatego, że tak mają robić. I już wszystko jasne. Venissa1? Znam, znam, robiła mój "profil psychologiczny" w Salonie24, a moze juz poza nim.
Przed 7 laty przygotowano znaczną liczbę "niezależnych" blogerów z przewidywaniem a może nawet planowaniem (nie, nie boję się "spiskowych teorii", a mało to spisków?) rozmaitych scenariuszy. Niektórzy poszli do neonu i dalej tam tam siedzą (dla porządku: nie każdy, kto pisze do dzis w neonie do nich należy). Inni założyli rozmaite legiony. Itd. A inni "reagują". Tak jak wymienieni. Choć i wśrod nich trafi się czasem głuptak.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [00:00] - HenrykHenry | Link:

To znaczy Pani Tereso ze Pani popiera Kukiza , lub ,ze kandydatura Kukiza , uwaza Pani nie jest ze szkoda dla A.Dudy.
Czy tak ?. Dobrze rozumiem ?.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

06-05-2015 [21:32] - Teresa Bochwic | Link:

Skąd taki pomysł? W ogóle nie wypowiadalam się o Kukizie, od pierwszego dnia jestem tzw. drużynie Dudy, rozsyłam i umieszczam gdzie moge linki do jego wystapień itp. Natomiast w salonie24 bardzo dokładnie widziałam dzialalnośc rozmaitych objawien blogerskich, one mają rozmaite zadania. Poznalam osobiscie niektóre z tych osób, spotykalam się, a nawet nagrano mnie podstepnie bez mojej wiedzy na przyjęciu i rozesłano nagranie pocztą do dużej grupy osób.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

06-05-2015 [23:23] - HenrykHenry | Link:

A to Przepraszam i Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika elig

05-05-2015 [01:54] - elig | Link:

Nie sądzę, by Osiejuk, Kacprzak, Venissa 1, czy Ironiczny Anglosas byli wszyscy w taki sam sposób "przygotowywani".

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

05-05-2015 [06:02] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

A pamięta Pani FYM-a?

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

06-05-2015 [21:29] - Teresa Bochwic | Link:

Nie wiem, kto to Kacprzak. Ironiczny wydaje mi się OK.

Obrazek użytkownika PDP

05-05-2015 [00:16] - PDP | Link:

Mam kolegę, a właściwie to miałem. Lekarz. W 2005 i w 2007 uporczywie nakłaniał mnie do głosowania na PO. Roześmiałem się wówczas patrząc na niego jak na uczniaka, który jest bezradny w zrozumieniu "who is who". Siedliśmy kiedyś przy piwku i mówię mu: Słuchaj stary, popełniasz ogromny błąd. To nie są nowi ludzie, to jest stara gwardia zawodowych, umoczonych po szyję przewalaczy, którzy odczekali prawie 10 lat, by ich stare grzeszki przyschły. Teraz zmieniają szyld, przaśne sweterki wyparły garnitury od Armaniego i próbują nabrać elektorat, że stanowią niby "nową jakość". Opowiedziałem mu o Schetynie, Lewandowskim, Halickim, Nowaku, KLD, Kubiaku, Przywieczerskim, Merklu, że ludzie się tak łatwo nie zmieniają a w polityce jest jak w gangu - raz się umoczysz w lewe interesy i z tego nie ma wyjścia, bo ci co mają o tym wiedzę nie odpuszczą. Powiedziałem, że jeśli stare KLD dojdzie do władzy to rozwalą cały kraj. Słuchał, ale zupełnie nie przyjmował do wiadomości.

Potem, innymi kanałami, dotarła do mnie informacja skąd ta blokada u niego na wiedzę. Przestraszył się sprawy Garlickiego i taki był realny powód nienawiści do PiS. Jeszcze później doszło do mnie, że nie był uczciwy jako lekarz. Kantował na podatkach, miał nawet sprawę.

Parę lat temu zrozumiał, że frukty nie są dla niego. On ma być tylko dojną krową, jak reszta. Ma finansować ośmiorniczki, kilometrówki, zegarki, podróże.

Obecnie nienawidzi PO sto razy bardziej ode mnie. To co wygaduje w towarzystwie o tej klice nie nadaje się do publikacji po 23. Mnie jednak nie przekonuje to zupełnie, bo wiem, że jego nienawiść ma bardzo prozaiczne podłoże: oni kantują a mnie nie dali takiej możliwości. A przecież wszystkim miało się żyć lepiej. On to rozumiał dosłownie i po cwaniacku.

Wokalista Pidżamy Porno Grabaż znienawidził PO po tym jak zabrali mu 50%. Co tam Smoleńsk, gigant afery, upodlenie kraju na arenie międzynarodowej. Zabrali mu kasę i on cierpi.

I taki mam problem z Kukizem. Byłby on zdecydowanie mniejszy gdyby wyszedł i powiedział wprost: Namawiałem do głosowania na PO. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam, to złodzieje, gangsterzy i kanciarze.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [01:37] - HenrykHenry | Link:

O i to mi sie podoba.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

05-05-2015 [10:12] - Andrzej W. | Link:

Znakomity przykład. I nawet nie ze względu na pokazanie inspiracji samego Kukiza, ale przede wszystkim ze względu na bardziej ogólny opis znaczącej części elektoratu partii obywatelskiej.

Słyszałem ostatnio o rozmowie z pewnym lekarzem - ponoć starym łapownikiem ( nie byłem jej uczestnikiem, ale mam pełne zaufanie do osoby, która mi to opowiedziała). Najpierw bardzo skrytykował obecne rządy. Jakie to one idiotyczne i nieracjonalne. W temacie A. Dudy ma natomiast zdanie następujące : " to byłaby rewolucja". "To niech już lepiej zostanie ten Komorowski"- dodał.

Elektorat sowieckiego kacyka niczego tak nie pragnie, jak "zgody i bezpieczeństwa" w ich specyficznym, życiowo zdeformowanym rozumieniu.

Obrazek użytkownika robinson

05-05-2015 [01:44] - robinson | Link:

"Bezwartościowa", tzn. idealna dla wyznawców Wojewódzkiego i podobnego elementu. Za bardzo bazuje na przypuszczeniach. Z punktu widzenia białego wywiadu nie stanowi rewelacji, oprócz tematu obiekt 09120. Jednak całość nie jest ani świeża ani pozadana przez wyborcę BK, ot kolejne szwindle

Pozdrawia

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-05-2015 [08:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL --- Pisze Pani, że niepokoi Panią, iż na pięć dni przed wyborami blogerzy zwalczają Pawła Kukiza. Mnie również to niepokoi. Na szczęście nie wszyscy blogerzy tak postępują, bo 29.o4. 2015 napisałem notkę pt. "W pierwszej turze zagłosuję na Kukiza. W drugiej na Andrzeja Dudę" (http://salonowcy.salon24.pl/64...), wyjaśniwszy, że zrobię tak dlatego, iż chcę, żeby w drugiej turze Andrzej Duda wygrał z Bronisławem Komorowskim, a we wrześniu Platforma utraciła władzę. Niestety strasznie mi się za tę notkę od "naszych" oberwało (126 komentarzy na S24). I właśnie ta reakcja "ortodoksyjnych pisowców" najbardziej mnie niepokoi, bo takie zachowania i opinie odstręczają wyborców, szczególnie młodych od Andrzeja Dudy. Pozdrawiam jak zawsze serdecznie, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika elig

05-05-2015 [11:44] - elig | Link:

"Ortodoksyni pisowcy" reagują zawsze tak samo. Oni są jak te psy Pawłowa - słyszą dzwonek, więc się ślinią.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-05-2015 [12:39] - NASZ_HENRY | Link:

"Ortodoksyni korwinowcy" POtrafią ślinić się bez dzwonka ;-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-05-2015 [08:36] - NASZ_HENRY | Link:

Kukizowi do POziomu POparcia Tymińskiego jeszcze dużo brakuje ;-)

Obrazek użytkownika Deidara

05-05-2015 [09:24] - Deidara | Link:

Boją się... Bo jakby Kukiz za bardzo się do PiS zbliżył i jeszcze faktycznie poparł wyraźnie Dudę, to ten mógłby w drugiej turze, nie daj Boże, wygrać. A co wtedy? Wszyscy ci biedni, prawicowi blogerzy, grzmiący o fałszowaniu wyborów i najgorszym prezydencie w dziejach stracą co najmniej dwa popularne tematy do pisania. Więc starają się jak mogą...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [09:37] - HenrykHenry | Link:

Pani Elig -
" "Jarosław Kaczyński odniósł się do deklaracji Pawła Kukiza. - To bardzo optymistyczne. Nie ukrywam, że takie poparcie byłoby dla nas cenne. Jeżeli on będzie otwarty na rozmowy, to ja oczywiście będę z nim rozmawiał - powiedział prezes PiS"

Pani wogole nie rozumie polityki. Pani odnosze wrazenie wykonuje tu jakies dziwne (albo i nie dziwne) "wygibasy".

Podpieranie sie oswiadczeniem Kukiza jest tyle warte co ...

"Jeżeli nie wejdę do drugiej tury, to z całą pewnością będę namawiał ludzi, by w żadnym wypadku nie głosowali na kogoś, kto umacnia wszechwładzę Platformy Obywatelskie - zapowiedział Kukiz w Radiu Merkury. - Zabieram głosy prezydentowi i robię to z przyjemnością. W życiu na Komorowskiego nie zagłosuję, bo jego prezydentura ma bardzo negatywne konsekwencje - dodawał kandydat na prezydenta."

Ale nie dodal ze dokonczy ten apel oswiadczeniem iz jako antysystemowiec , wrog ukladow i sitw partyjnych nie namawia tez do glosowania na kandydata z duzej parti opozycyjnej , bo ta partia - ble , ble - to sami aparatczycy i konserwowaliby tylko uklad czy stosunki do dzis funkcjonujace. Tu juz slychac ta narracje. Mozna przegladnac wpisy z ostatniego tygodnia i policzyc ile razy stwierdzenie iz PiS to taka partia , zramolalych dzialaczy ktorym tak naprawde nie chodzi o wygrana w wyborach czy rzadzenie krajem. Maja cieple posadki "wiecznych opozycjonistow" itd. , itp.
Prosze zauwazyc jak szybko przybiegl pan Pasierbiewicz.Jeden z propagatorow takich sformulowan Ktos kto przynajmniej od paru lat probuje - a to bratac i laczyc sie z politykami PO , bo tam tez sa wartosciowi i uczciwi patrioci , a to ?! - nie bede temu panu wiecej uwagi poswiecal , inernauci trafnie zdiagnozowali przypadek tego pana. Tylko ze nie on jeden tu spustoszenie czyni. Jest tu jakas spojnosc tej narracji. Prosze przegladnac wpisy na blogach jakie podobienstwo u niektorych.

Rozwijac , to co wtedy sie zdarzy ? , nietrudno przewidziec.

Pani Elig czytam pania i dostrzegam coraz bardziej ze cos tu jest na pani blogu nie tak.
Pomijam pani niezwykle chamski i klamliwy atak na Ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Wiem takie przyszly instrukcje. Moge je tu pani wylinkowac.
Czy teraz tez pani takie instrukcje dostala ?!.

Napisze tez w drugiej czesci (ze wzgledu na ograniczenia w komentarzach) cos co internautom moze da do przemyslenia.

Obrazek użytkownika smieciu

05-05-2015 [10:15] - smieciu | Link:

Ludzie czy wy się czasem zastanawiacie nad tym co piszecie?
Skąd ten idiotyczny pomysł by Kukiz miał deklarować poparcie Dudy? Przecież skoro ideologia jego programu opiera się na walce z PARTYJNYM SYSTEMEM to nie może deklarować poparcia dla PARTYJNYCH kandydatów.
Może się to nie podobać lemingowm pisowskim czy peowskim ale jest logiczne i przede wszystkim uczciwe! Wobec potencjalnego wyborcy Kukikza, który nie widzi w nim kolejnego karierowicza szukającego koryta lecz widzi w nim człowieka, który by chciał wprowadzić trochę chaosu w System.
Doprawdy są ludzie, którzy nie potrafią wydobyć się poza horyzont myślowy wyznaczany przez swoją partię. Dla których każdy kto nie lubi jego partii to musi być głupek czy agent.

W tej sytuacji Kukiz i tak powiedział bardzo dużo! Skoro na tym etapie kampani potrafił jasno zadeklarować że jest przeciwnikiem Bula. Mimo że powinien twardo obstawać że interesuje go tylko walka z obecnym Układem a nie popieranie przedstawicieli wyznaczanych zgodnie z zasadami tworzonymi przez System.
Według mnie Kukiz zostawił oczywistą furtkę dla swoich wyborców. Tylko jedną. Tą która prowadzi do Dudy.
Zrobił doprawdy wszystko co mógł by przejąć kupę elektoratu Bula. Zmobilizował też nowy elektorat. Daje też pewne oczywiste sugestie. A i tak jest to mało dla niektórych.

Tym ludziom z PiSowskimi klapkami na oczach podsunę choćby jedną prostą kwestię: Dlaczego to nie J. Kaczyński jest kandydatem? Może dlatego że są ludzie, którzy zauważają że Pan Jarosław nie jest w stanie zebrać wystarczająco szerokiego elektoratu? I dlatego PiS potrzebuje Dudy? A także siłą rzeczy Kukiza?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [15:43] - HenrykHenry | Link:

No mniej wiecej tak to jest.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [15:55] - HenrykHenry | Link:

No mniej wiecej tak to jest.

Obrazek użytkownika elig

05-05-2015 [11:40] - elig | Link:

O ks. Isakowiczu- Zalewskim pisałam chyba tylko raz w notce "Przemysł straszenia Polaków", tu: http://naszeblogi.pl/43936-prz... . Brzmialo to tak:

" Mamy siedzieć w fotelach przed telewizorami i trząść się ze strachu.

"Przemysł straszenia Polaków" jest pod pewnym względem groźniejszy niż "pedagogika wstydu" serwowana nam przez mainstream i wrogie ośrodki zagraniczne. Ta ostatnia bowiem wywołuje odruchowy sprzeciw, a prawicowe media zdecydowanie ją zwalczają z dobrym skutkiem.

Ze "straszeniem" jest inaczej. Ta socjotechnika z powodzeniem wykorzystuje skłonność Polaków do narzekania, natomiast prawica podchwytuje chętnie wszelkie negatywne obrazy naszej rzeczywistości. Dobrym przykładem jest tu ksiądz Isakowicz-Zalewski, straszący "banderowcami" i występujący przeciw Ukraińcom znacznie ostrzej niż media mainstreamu. A przecież pierwsze słowa Jana Pawła II skierowane do Polaków w 1979 r. brzmiały: "Nie lękajcie się".

Strach jest złym doradcą.".

I to ma być ten "niezwykle chamski i kłamliwy" atak?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [14:51] - HenrykHenry | Link:

"O ks. Isakowiczu- Zalewskim pisałam chyba tylko raz w notce" -

Tu tez "troszeczke" rozmija sie Pani z prawda , a o komentarzach na innych blogach Pani nie wspomni ?.
Bron Boze nie chce tu jakos "dogrys" Pani. Choc mam do Pani zal z tego powodu.

Ale ja o Kukizie
Uwazam tylko iz popieranie Kukiza , jest bardzo szkodliwe.
PiS w zwiazku z Kukizem czy dawniej JKM popelnia jeden zasadniczy blad. Kiedys Pani pisala o tym , w innym kontekscie , nie wyplynal w tedy jeszcze Kukiz , jeszcze , ale JKM juz balamucil. Tak nawiasem mowiac - ktos pieknie rozdzielil pola , rozepchnal sie.To jest bardzo ciekawe , prosze zauwazyc jak polknieto kolejne procenty elektoratu. Tez policzyc Kukiz+JKM = ?!. Ja to skomentowalem i Pani mi przyznala racje. Dzis nie chce o tym pisac bo nie jestem i nie chce byc Pasierbiewiczem ,"glownym strategiem" (tylko Pan Prezes "nieszczesnego" nie slucha)kampani i nie kampani PiS . Mysle ze tam w sztabie A.Dudy wiedza co robia a ponad tym i przede wszystkim , wie co robi Jaroslaw Kaczynski. Niech beda tego przykladem jego slowa , ponizej , na ktore sie tak bezmyslnie powolujecie -

"To bardzo optymistyczne. Nie ukrywam, że takie poparcie byłoby dla nas cenne. Jeżeli on będzie otwarty na rozmowy, to ja oczywiście będę z nim rozmawiał - powiedział prezes PiS" -

- i z araz potem przygasil (jak peta) -

"Natomiast Kukiz, jak dotąd, zawodowym politykiem nie jest. Ja po prostu nie potrafię przewidzieć jego reakcji"

"Rozni tacy" od razu sie uczepili jak TVN matki Madzi i juz plynie - rzeka glupoty.

Jak Pani mysli bedzie Kukiz otwarty na rozmowy ?! - chyba pozwola , ha ha ha , ci co go pompuja. Choc nie do konca jestem przekonany bo tu tez otwiera sie pewne pole do gry. Ale to byc moze spekulacja , moze "sluzby" tego nie biora (biora , biora , glupi nie sa) pod uwage.

Jeszcze jedno - przed doslownie chwila przeczytalem Pani komentarz a w nim okreslenie , pogardliwe w koncu , o "ortodoksyjnych pisowcach". Mam zaszczyt sie do nich zaliczac i dlatego odpowiem Pani tak ; przez ostatnie lata slysze przez caly czas w "szczujniach" roznego typu i masci ,gadzinowkach jak GW ze tylko ci co z PO to piekni i gladcy a reszta co mysli inaczej to mohery , ciemnogrod itd. itp. Czy Panstwo uzywajacy tego okreslenia nie robicie tego samego , dzielac nas i stygmatyzujac , tzw. prawice , tego samego co jest wytworem tej oblednej propagandy sil antypolskich.
Ze wzgledu na ograniczenia dokonczenie w drugim komentarzu

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [10:11] - HenrykHenry | Link:

A to taka druga czesc.
Byl tu taki bloger . Ewaryst mu bylo na imie. Gosc ktory nie przepuscil zadnej okazji by "dowalic" Kaczynskiemu , PiS.
Nie , nie robil tego w jakis prymitywny sposob. Sam czytalem jego wpisy i bylem pod wrazeniem. Nie , nie, to nie ta klasa co JacBiel. Ktory po krotkim stazu , uwiarygadnianiu sie , daje d...y , nazywajac elektorat , zwolennikow PiS "betonowymi chamami" co przerzna kolejne wybory.No taka narracja na "rympal" , na - no juz nie wiem co. Komentarze pod swoim wpisem nazywa "pisiorowymi insynuacjami".

Dlaczego o tym pisze - wszyscy tu wymienieni (i jeszcze nie wymienieni) uchodza za patriotow szczerze zatroskanych .
Ewaryst w latach PRL byl pilotem przewodnikiem z biura turystycznego ORBIS wycieczek do Wiednia , powtarzam do Wiednia za tak zwana zelazna kurtyne. Co to bylo za biuro i kto sie nim "opiekowal" , prosze pomyslec.
Jeszcze raz , kto mogl byc pilotem w tamtych czasach za "zelazna kurtyne".
Mlodzi niech spytaja Ojcow.

Potem czy wczesniej(wsio rawno) przechodzil "praktyki" w firmie ... ktora pierwsza w bloku wschodnim rozlewala i sprzedawala pewien napoj. Dzis niespecjalnie interesujacy ale w tedy kultowy.
Firma ta ewidentnie byla zalozona i byla przykrywka dla pewnych sil ktore do dzisiaj rozdaja karty i maja sie calkiem dobrze. W tej firmie dzial promocji to byla taka swego rodzaju szkola dla obiecujacych.
Potem tez byl epizod w rzadzie z teka bodajze wiceministra . Ale sie szybko polapali "kto zacz" i po paru tygodniach "posuneli".
Do dzis ta trauma przesladuje Ewarysta.

Obrazek użytkownika Obywatel

05-05-2015 [14:41] - Obywatel | Link:

Po co te insynuacje pod adresem Autorki?
Sprawa Kukiza jest delikatna. Prezes Kaczyński wykazał się dużym wyczuciem wysyłając sygnał do jego wyborców - "nie jesteśmy przeciwko wam, będziemy rozmawiać". Tyle.
Poparcie dla Kukiza można "wygrać" na korzyść Andrzeja Dudy, podobnie do pewnego momentu sytuacja przedstawiała się z elektoratem M. Ogórek. Na marginesie, kandydatura tej ostatniej wywołała zresztą swego czasu niemale zamieszanie w obozie władzy. Efekty irytacji niespodziewaną konkurentką Komorowskiego można było obserwować nawet na antenie... TVP Rozrywka.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-05-2015 [15:40] - HenrykHenry | Link:

Tzn. Pan mysli ze Kukiz jest konkurentem Komorowskiego. No niestety trudno mi sie z tym zgodzic. Dlaczego ? - prosze przeczytac co sie moze stac po pierwszej turze. Bardzo "niedoskonale" pisze o tym w komentarzu z 09,37 godz.
Co do insynuacji , przepraszam niczego nie insynuuje lecz pisze otwarcie to co mi sie nie podoba. Moge przytoczyc linki , instrukcje rozeslane co pisac i w jakim kontekscie , komentarze . Tylko czy jest konieczna ta klotnia ?. Mysle ze Ks. Tadeusz obronil sie sam . Dzis coraz bardziej widac kto mial racje i jak godna byla postawa tego Ksiedza.
Prosze tez przeczytac komentarz ktory powinien sie lada moment ukazac pod wpisem autorki. Moze to w jakims stopniu zlagodzi pana ocene.
Zgadzam sie z Panem - "Sprawa Kukiza jest delikatna. Prezes Kaczyński wykazał się dużym wyczuciem wysyłając sygnał do jego wyborców - "nie jesteśmy przeciwko wam, będziemy rozmawiać". Tyle".

Tylko to "tyle" nie jest tym "tyle" o ktorym Pan mysli. Prezes Kaczynski jest wybitnym politykiem .Tacy politycy jak bracia Kaczynscy zdarzaja sie raz na dekady w zyciu narodow. Niestety jednego nam zamordowano.
Zgadzam sie z Panem ze sprawa Kukiza jest delikatna . Tak delikatna jak delikatne sa gry operacyjne sluzb specjalnych. Pomyslec tylko ze ta delikatnosc "pieszcza" takie giganty , wlasciwie wszystkiego, ze wschodu i zachodu o rodzimych nie wypada wspominac bo to "jurgieltnicy" , czy tez "ojronicy" (no Judasze takie) i te o ktorych sie najmniej mowi. Najmniej bo to perfekcyjne sluzby , to w domysle jakie.
Teraz prosze pomyslec - naprzeciwko nich staje polityk , jeden , majacy tylko swoj "zakon" (co bylo przedmiotem drwin , znow mi sie na mysl ten Pasierbiewicz pcha)), nie majacy pieniedzy. Mozna powiedziec sam i on to przez te 8 lat nie dal sie zlamac.Malo tego wydaje sie ze zwyciezy !!!.

Pisze Pan tez - "Poparcie dla Kukiza można "wygrać" na korzyść Andrzeja Dudy, podobnie do pewnego momentu sytuacja przedstawiała się z elektoratem M. Ogórek."

Prosze wybaczyc ale to jakas bzdura ,to kupczenie elektoratem.

Jeszcze jedno - pewien znaczacy polityk brytyjski , premier z II-wojny powiedzaial takie slowa - w polityce nic nie jest przypadkiem. Jezeli jednak taki przypadek bedzie mial miejsce , wiedzcie ze ten przypadek tez byl zaplanowany - i to niech Pan zawsze ma gdzies z tylu glowy.

Obrazek użytkownika Obywatel

05-05-2015 [15:51] - Obywatel | Link:

@ HenrykHenry

A niech go reżim pompuje... Na zdrowie. Nie w tym rzecz. Emocje Panem kierują.

Obrazek użytkownika gal

05-05-2015 [17:31] - gal | Link:

Dobrze, że blogerki tego nie robią.