Czego nie ma w obecnej kampanii wyborczej?

  Zupełnie zniknęły wszelkie obawy o  uczciwość wyborów.  Przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi działały aż dwa ruchy kontroli wyborów.  Wzywano wolontariuszy do pracy w komisjach wyborczych w charakterze mężów zaufania.  Dzisiaj nic podobnego się nie dzieje.  Owszem - jakiś czas temu opozycja wspominała, że będzie wybory kontrolować, ale o ile wiem - nic z tego nie wyszło.

  Panuje powszechna wiara w to, że władza PiS gwarantuje, iż do fałszerstw nie dojdzie.  Z drugiej strony wszyscy podkreślają, jak bardzo ważne i decydujące o przyszłym losie Polski są te wybory.  Tym większa może być pokusa różnych manipulacji.  W komisjach wyborczych dużą rolę odgrywają sędziowie, czyli członkowie antyrządowej "nadzwyczajnej kasty".  Dziwi mnie ten brak czujności.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-10-2019 [18:45] - NASZ_HENRY | Link:

Nie zupełnie - Wałęsa jest pełen obaw ;-)

 

Obrazek użytkownika Jabe

06-10-2019 [18:46] - Jabe | Link:

Owszem, cztery lata temu opozycja zwracała uwagę na potrzebę kontroli procesu wyborczego (choć się do tego specjalnie nie garnęła), zupełnie jak teraz. Wśród wyborców partii rządzącej panuje powszechna wiara, że władza gwarantuje, że do fałszerstw nie dojdzie. Po staremu.

Miejmy nadzieję, że wyniki są strzeżone i ich nikt przed wyborami nie ukradnie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-10-2019 [09:36] - Imć Waszeć | Link:

No a jak niby mają się pojawiać takie zarzuty, skoro już w poprzednich wyborach PIS wchłonął powiatowy aparat peezelowski, który był oskarżany o te machloje? Ciekawe czy dojczfrakcja ten temat podniesie zaraz po wyborach, czy to też już zostało dogadane w Jeroszyngtonie na poziomie wywiadów?

Obrazek użytkownika Zunrin

07-10-2019 [11:01] - Zunrin | Link:

Hmm proponuję wyjść trochę ze swojej bańki informacyjnej. Na FB znajomi popierający opozycję debatują nad możliwością sfałszowania wyników na poziomie PKW. W kwestii lokalnej mówi się o obowiązku korzystania ze swojego długopisu - to zwłaszcza po filmiku z jakiś wyborów z daleko kraju, gdzie pokazano jak znika tusz długopisu wyłożonego w boksie po podgrzaniu go zapalniczką.