Sławomir Neuman opowiadający o Platformie

Sławomir Neuman opowiadający o Platformie działającej jak organizacja mafijna
 
1. Opublikowane przez TVP Info nagrania na których szef klubu Platformy Sławomir Neuman opowiada o swojej partii jak o organizacji mafijnej, powinny wstrząsnąć opinią publiczną w naszym kraju.
 
Nawet na taśmach z restauracji „Sowa i przyjaciele” czołowi politycy Platformy  jak minister Sienkiewicz mówią „o państwie polskim jako państwie z dykty” albo kpią ze swoich wyborców jak minister Rostowski „obietnice wyborcze wiążą tylko tych którzy w nie wierzą” ale żaden z nich nie zapewnia swoim kolegom bezkarności.
 
A Sławomir Neuman mówi do innego działacza Platformy „a sądy dzisiaj, ja ci gwarantuję, nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią (tu słowo niecenzuralne) nic”.
 
2. Ten wątek bezkarności dla polityków Platformy jest zresztą w tej rozmowie nagranej zresztą przez działacza tej partii z Tczewa jest zresztą rozbudowany.
 
Po pierwsze Neuman na uwagę lokalnego działacza, że proponowany przez nich kandydat na prezydenta tego miasta może  mieć za chwilę zarzuty prokuratorskie ( za sprzedaż działki miejskiej korzystnie położonej, po bardzo niskiej cenie, a następnie odpowiedniej zmianie planu zagospodarowania przestrzennego, tak aby była korzystna dla inwestora), bagatelizuje je i twierdzi, że nawet gdyby się tak stało, to będzie jego dodatkowym atutem , bo zarzuty postawi mu przecież „państwo PiS”.
 
Przy tej okazji Neuman wymienia kilku prezydentów dużych miast pochodzących z Platformy, którzy wygrali wybory mając zarzuty i stwierdza, że także prezydent Tczewa znajdzie się w tym gronie „zacnych ludzi”.
 
Ba twierdzi,że Platforma ma badania opinii publicznej, z których wynika, że jeżeli jej działacze startujący w wyborach mają kłopoty z prawem, to to tylko przysparza im dodatkowych wyborców.
 
Szokujące jest jednak to,że Sławomir Neuman „gwarantuje” politykom należącym do Platformy i mającym kłopoty z prawem, że sądy w ich sprawach nie zrobią nic do wyborów, nawet gdy pojawią się przeciwko nim zarzuty prokuratorskie.
 
3. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy opisuje także działalność tej partii, mówi, że o każdego człowieka z zarzutami jeżeli jest członkiem tej partii „będzie walczył jak o niepodległość”.
 
Natomiast jeżeli taki taki człowiek „ mający kłopoty z prawem” zdecyduje się opuścić partię”, to on i inni przywódcy Platformy natychmiast przestaje się interesować jego losem , mówi dobitnie „ mam go w d..ie”.
 
Takie zachowania wobec swoim członków oferują organizacje mafijne, można to  zobaczyć na filmach poświęconych takim organizacjom ale trudno się pogodzić z tym, ze tak działa  czołowa partia opozycyjna.
 
4. Jest  w tej rozmowie także pogarda dla mieszkańców mniejszych miejscowości w tym przypadku miasta Tczewa, zresztą miasta leżącego w okręgu wyborczym Sławomira Neumana,   w którym zapewne zdobywa głosy w kolejnych kampaniach wyborczych.
 
Po wielokroć można było usłyszeć od polityków Platformy, wypowiedzi, które obrażały mieszkańców poza wielkimi miastami ale nikt z nich to tej pory nie odważył się ich nazywać „p...bami”.
 
Jeżeli czołowy polityk Platformy tak potrafi mówić o wyborcach w swoim okręgu ( wszak Pomorze to swoisty matecznik Platformy i chodzi tu nie tylko o duże miasta ale i tereny pozamiejskie), to widać ,że traktuje ich tylko i wyłącznie przedmiotowo.
 
5. Równie  szokujące jak słowa Neumana gwarantujące bezkarność ludziom Platformy mającym zrzuty prokuratorskie, czy obrażającym swoich wyborców jest reakcja na nie  czołowych polityków Platformy.
 
Grzegorz Schetyna powiedział o tej rozmowie Neumana „ że to odgrzewany kotlet”, a kandydatka na premiera w przyszłym rządzie Małgorzata Kidawa- Błońska, mówi ,że ma ważniejsze problemy do omówienia z wyborcami.    

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

05-10-2019 [08:53] - angela | Link:

Pani Kidawa nie komentuje, bo cóż tutaj komentować,  jacyś są przywódcy PO, każdy widzi, a ona to inna? 
Gdyby pani Kidawa była inna,to pan Neumann nie wybrał by jej na kandydata, jasno to potwierdził w "prywatnej"rozmowie.
Oficjalnie, to przekazują ściemy dla wyborców, którymi gardzą, za ich głupotę. 
No coz, KTO MĄDRY GLOSUJE NA PO,  po 8 latach ich nierzadu,  faktycznie, tylko glupki, albo korzystajacy z ich okradania społeczeństwa.
Wszyscy do urn wyborczych!!!!
Raz na zawsze wywalić, to bagno z Polski.
Potem nie placzmy, na OFE, pulapki walutowe, katastralne. Wszyscy bierzemy odpowiedzialność za nasze życie,  i wszystkich Polaków, i przyszłość Polski. 

 

Obrazek użytkownika paparazzi

05-10-2019 [22:22] - paparazzi | Link:

Pani Angelo oni z tego żyją. Jak teraz wszyscy nie pójdziemy do urn wyborczych i nie zdobędziemy konstytucyjnej wiekszosci /bo o to tu chodzi/, to marazm życia się powiększy w walkach o zmianę.

Obrazek użytkownika Jabe

05-10-2019 [09:09] - Jabe | Link:

Sądy nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami, bo są uwikłane w system mafijny, którego częścią jest Pańska partia, Panie Pośle. Inaczej by nie czekały.

Swoją drogą czy już nikogo nie bulwersuje, że państwowa telewizja aktywnie uczestniczy w rozgrywkach w obozie władzy? Bananowa republika.

Obrazek użytkownika xena2012

05-10-2019 [12:06] - xena2012 | Link:

Proszę się nie bulwersować ,przecież mamy tak wspaniałą bezstronną,obiektywną telewizję jak TVN.Tak że ma Pan jeszcze nadzieję że nie będziemy bananową republiką.

Obrazek użytkownika Jabe

05-10-2019 [12:36] - Jabe | Link:

Bulwersujące jest (a raczej powinno być) wykorzystywanie państwa w interesie partii.

Obrazek użytkownika xena2012

05-10-2019 [13:55] - xena2012 | Link:

Toz przeciez wykorzystujecie państwo tzn.jego instytucje w interesie partii.,,Wasi'' ludzie nie pójda siedziec po przekretach chocby nie wiem jak wielkich,,,wasz'' czlowiek zostaje uniewinniony po rozjechaniu pieszego na pasach bo przecież ,,wasza'' partia takich potrzebuje.Czy interwencję państwa i pomoc udzieloną samorzadowi warszawskiemu po awarii Czajki i katastrofie epidemiologicznej stwierdzi Pan,że państwo te pomoc wdrożyło w interesie PiS-u czy jak myślę samorządu? 

Obrazek użytkownika Jabe

05-10-2019 [14:11] - Jabe | Link:

Wasi, czyli nie nasi. PiS vs reszta świata. Wojna kolektywów.

Obrazek użytkownika xena2012

05-10-2019 [16:18] - xena2012 | Link:

A konkrety zamiast zabawy w filozofię? Czy uważa Pan,że PiS stawiając tymczasowy przesył ścieków na Wiśle działał dla siebie i w swoim interesie,a nie w interesie samorządu i Warszawiaków? Czy WOT który tak chcecie rozwiązać i przegnać na cztery wiatry pracował dzień i noc przy zakładaniu pontonów robił to z nudów czy dla Warszawiaków?

Obrazek użytkownika Jabe

05-10-2019 [18:02] - Jabe | Link:

Jak już wspomniałem, bulwersujące jest (a raczej powinno być) wykorzystywanie państwa w interesie partii. Nie pisałem nic, ani o partii, na której punkcie ma Pani bzika, ani jej planach.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-10-2019 [12:19] - Tomaszek | Link:

@Jabe
Dla mnie to bulwersujące jest że przygłup pisze bzdury  , a ludzie poważni próbują mu coś logicznie wytłumaczyć . Taka robota Syzyfa frajera .