Bilbord Platformy, psychologiczny dysonans

Na każdym rogu w każdym mieście i w każdej wiosce (?) wisi bilbord Koalicji Europejskiej vel Platformy Obywatelskiej. Wszyscy go znamy, bo niewątpliwie wszyscy widzieliśmy ten bilbord. Mimo to przypomnę, co na nim jest.  Otóż, p. M. Kidawa-Błońska, kandydatka na premiera, Platformy Obywatelskiej vel Koalicji Europejskiej (czy też odwrotnie), z radosnym uśmiechem na twarzy obejmuje drugą kobietę. I ten serdeczny uścisk dwóch kobiet podpisany jest ‘Współpraca a nie kłótnie’. Jak wspomniałem, twarz przyszłej pani premier z ramienia Platformy (vel Koalicji) widać wyraźnie. A druga kobieta, ta obejmowana, wtula swoją twarz w jej ramiona. I jej twarzy nie widać.
Natomiast patrząc na to zdjęcie tych dwóch kobiet na tym bilbordzie oraz ten podpis pod zdjęciem widać jakiś dysonans.
Tak ostatnio się złożyło, że mamy u nas dwie partie, które kłócą się zapamiętale o rząd dusz w Polsce. Jak wszyscy o tym też wiemy jest to PiS i Platforma. A hasło na plakacie głosi ‘Współpraca a nie kłótnie’. No, więc, pierwsza myśl, jaka się nasuwa patrząc na ten plakat jest taka, że Platforma nie chce kłótni. Platforma chce współpracy z PiS-em! No, no to nie przelewki, nasuwa się kolejna myśl.
No, więc przyjrzałem się bilbordowi uważnie. W nadziei, że w tej drugiej osobie dojrzę jakąś znajomą postać z drugiej, PiS-owskiej strony barykady. Co byłoby potwierdzeniem wypisanego na bilbordzie hasła, że Platforma chce z PiS-em współpracy a nie kłótni. Wpatrywałem się uważnie, ale na próżno. Twarzy nie widać, więc nie dało się rozpoznać.
Ok, twarzy nie widać, ale widać coś innego. To, co widać to mowa ciała, tych dwóch obejmujących się kobiet. I o czym mówi ta bijąca z bilbordu mowa ciała? Czy rzeczywiście o współpracy? Chyba nie bardzo. Współpraca jest wtedy, gdy dwie osoby obejmują się serdecznie, ale równorzędnie. Tutaj jest inaczej. Owszem, dwie osoby obejmują się serdecznie. Ale jedna z nich (M. Kidawa-Błońska) obejmuje, a ta druga, (której twarzy nie widać) jest obejmowana.  Co więcej ta obejmowana kobieta wtula swoją twarz w ramiona M. Kidawy-Błońskiej, jakby była nieszczęśliwa.
Czy taki przekaz mowy ciała tych dwóch obejmujących się kobiet mówi o współpracy? Myślę, że każdy zgodzi się ze mną, że przekaz mowy ciała, bijący z tego bilbordu jest zupełnie inny. Ten przekaz mówi o pocieszaniu, dodawaniu otuchy i współczuciu.  Widać wyraźnie, że kobieta obejmująca pociesza, a kobieta obejmowana jest pocieszana.
A współczucie, pocieszanie i podtrzymywanie na duchu, niewiele mają wspólnego ze współpracą polityczną.
Coś, spin-doktorzy Platformy nie mają ostatnio szczęścia do kampanii wyborczej. Na youtubie fałszywa ‘zwyczajna’ rodzina (nie mówiąc o kompromituącej akcji 'Nie świruj idź na wybory') a na bilbordzie psychologiczny dysonans.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-10-2019 [22:20] - Imć Waszeć | Link:

Przyznaję się, że ja nie widziałem tego arcydzieła. Podejrzewam jednak, iż ta druga osoba może być jakąś Rafalalą, albo młodą twarzą nu-PZPR. ;)

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

02-10-2019 [23:07] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Imć Waszeć
Podrzucam linka, ten pierwszy :) https://www.google.com/search?...

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-10-2019 [01:37] - Imć Waszeć | Link:

Właściwie to powinien tam być napis "obrobimy cię frajerko do czysta bez mydła". :]

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-10-2019 [08:22] - Marek1taki | Link:

To już przebrzmiało. Na tapecie jest inny dysonans: afera paragonowa, czyli jak PO z PiSem biznesy na służbie zdrowia robią. Idealna kontynuacja tematów poruszanych i komentowanych na Naszych Blogach.