Czy ludzie mający inne poglądy polityczne są normalni?

U znajomego na profilu fb przeczytałem taki oto wpis: „Chyba wszyscy normalni nie słuchają i nie oglądają pisowskich i rządowych tv, ani radia. Tam jest inna Polska, inne wydarzenia i wszystko jak na Białorusi. Wsio choroszo”.
Osoba, która to napisała jest kobietą. Pierwsza myśl, jaka się nasuwa przy czytaniu tych dwóch zdań, to określenie ‘blondynka’ (nie ujmując w niczym blondynkom). Oczywiście określenie ‘blondynka’ w przenośni, czyli jako synonim braku intelektualnej lotności. Nie wiem, jak jest z tą lotnością u autorki tego wpisu i nie mnie to oceniać. Ważniejsze jednak jest to, że z tych zdań przebija jeszcze coś innego. Otóż przebija przekonanie o tym, że „ja ze swoimi przekonaniami i poglądami [politycznymi] jestem normalna a wszyscy inni, którzy widzą świat [polityczny] inaczej są … nienormalni”.
Kilka tygodni temu, aktorzy popierający opozycję, wzięli udział w akcji ‘Nie świruj, idź na wybory’. Potem dorabiali do tego teorię, że określenie ‘nie świruj’ używali w znaczeniu nie wygłupiaj się, bądź poważny. Ok, to określenie rzeczywiście jest używane w takim znaczeniu. Ale aktorzy biorący udział w tej akcji parodiowali ludzi chorych psychicznie. Czyli w potocznym rozumieniu nienormalnych. Toteż niezależnie od późniejszych wyjaśnień, przesłanie tej akcji było takie samo jak przesłanie tego wpisu na fb, który przytoczyłem. Jeżeli popierasz opozycję to jesteś normalny. Jeżeli nie popierasz opozycji jesteś nienormalny.
Tak przy okazji, wracając do tamtej akcji aktorów. Niezależnie od wszystkiego innego, szczególnie przykro było patrzeć na ‘popis’ Wojciecha Pszoniaka, który parodiował osobę z porażeniem mózgowym. Takie czy inne poglądy polityczne, czy też nawet przekonanie o tym, że ludzie o innych poglądach są nienormalni to jedno. Ale brak uczuć wyższych to drugie. Bo czymże jest parodiowanie człowieka z porażeniem mózgowym w celu zdyskredytowania ludzi o odmiennych poglądach politycznych?  Jak nie brakiem uczuć wyższych?
Ale wróćmy jeszcze do tego wpisu na fb. Tam brzmi jeszcze jedna nuta. Nuta o Białorusi i o tym, że ‘wsio choroszo’. Że niby tak jest w pisowskich mediach rządowych. Ok, ludziom popierającym opozycję, to co się mówi w mediach rządowych, ma prawo się nie podobać. To jest oczywiste. Jednak te rosyjskie słowa, w zamierzeniu autorki pewnie mają pewnie sugerować, że obecnie jest u nas tak jak na Białorusi.  Ale te słowa niosą jeszcze inne skojarzenia. W Związku Sowieckim (czyli w Rosji i również na Białorusi) był czas, że ludzi opozycji (czyli dysydentów) zamykano w szpitalach psychiatrycznych. Dysydenci myśleli inaczej niż sowiecka władza. Bo przecież człowiek myślący inaczej niż władza nie mógł być normalny. 
Strach pomyśleć co może się stać u nas jak opozycja wygra wybory i stanie się ‘władzą’. Dlaczego? Osoba, która na fb napisała o tym, że tylko ludzie, którzy mają takie same poglądy jak ona są normalne, niewątpliwie popiera opozycję.  W takim razie, jeżeli tylko oni (ludzie popierający opozycję) są normalni, to wszyscy inni którzy myślą inaczej, są nienormalni. A miejsce ludzi ‘nienormalnych’ jest przecież w szpitalu.
Jak staną się ‘władzą’, to skąd oni wezmą tyle szpitali psychiatrycznych? Aby zamknąć tam, nas wszystkich, którzy myślą inaczej … 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2019 [20:17] - Jabe | Link:

Czyli są nienormalni i są blondynki. Na Naszych Blogach w tym znaczeniu funkcjonuje też określenie troll. Zwracam jednak uwagę, że popieranie kogoś nie jest poglądem politycznym, a niestety do tego się owe poglądy często sprowadzają.

Osoba, która na fb napisała o tym, że tylko ludzie, którzy mają takie same poglądy jak ona są normalne, niewątpliwie popiera opozycję. – Napisała, że ludzie normalni nie oglądają pisowskiej telewizji i nie słuchają pisowskiego radia. Włączyły się Panu wpojone skróty myślowe.

Co do dysydentów, zwracam uwagę, że prezes Kaczyński ostatnio zapowiedział uregulowanie zawodu dziennikarza, więc przyganiał kocioł garnkowi. Tylko że i w tym przypadku włączył się Panu ów wpojony skrót myślowy, bo zamykanie przez tamtych powstało w Pańskiej wyobraźni, a zapowiedź powołania (przymusowego) stowarzyszenia dziennikarzy pilnującego o „wysokie standardy” padła faktycznie.

Wygląda na to, że wspomniany skrót myślowego („Ktoś, kto nas nie popiera, lubi tamtych”) jest elementem większego syndromu. Mamy tu do czynienia z projekcją. Ilekroć pisowcy coś zarzucają, to znaczy, że PiS to robi, lub zamierza. Za dużo pisowskiej telewizji, za dużo pisowskiego radia, za dużo pisowskiej prasy... Generalnie zalecam dystans do gadzinówek, bo od tego się nie normalnieje.

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-09-2019 [23:17] - Tomaszek | Link:

@Jabe
Troll to taki upierdliwy Pazdzioch , który zawsze ma coś do przywalenia na zadany temat . Wypociłeś tu jakąś kamasutrę na temat , bo z tego żyjesz , i nie sądzę żebyś ty i tobie podobni "starzy " i ci z nowgo wybicia szamba przestali buszować po tym blogowisku . Ciekawe jest tylko czy wy wierzycie w jakiś skutek tego pierdzenia w towarzystwie , czy tak pościk , kasa i dalej . Tylko zalecam dystans , bo "od tego się nie normalnieje" Ale myślę że jesteście tu w jakimś sensie pożyteczni . Bo nudno  by było gdyby was nie było . 

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2019 [23:53] - Jabe | Link:

No dobrze... A jak Pana nazwać?

Obrazek użytkownika Tomaszek

29-09-2019 [11:09] - Tomaszek | Link:

@Jabe
Jeżeli pytanie było do mnie , to nazywaj jak chcesz . 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-09-2019 [06:18] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'Czyli są nienormalni i są blondynki'
Są jeszcze mięśniaki ... :) Gdyby osoba, która jest autorem tamtego wpisu była facetem, pewnie takie miałbym skojarzenia ... ;)
 

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2019 [10:26] - Jabe | Link:

Tragedią tego kraju jest, że większość wśród głosujących stanowią ludzie bezkrytycznie kierujący się zasianymi przez propagandę skojarzeniami.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-09-2019 [12:08] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'większość ... stanowią ludzie bezkrytycznie kierujący się zasianymi przez propagandę skojarzeniami'
"Jest taka Zosia, ... Wszystko sama lepiej wie, ... Zjadła wszystkie rozumy, ... A kto głupi jest? ..." [copyright: Julian Tuwim, Zosia Samosia]
Proszę nie traktować osobiście ... to tylko taki żarcik ... ;)

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2019 [11:56] - Jabe | Link:

Zoś ci u nas dostatek.

Obrazek użytkownika xena2012

29-09-2019 [08:37] - xena2012 | Link:

Do Jabe........Skoro jestesmy przy normalnych i nienormalnych mam pytanie ,do której z tych grup zalicza Pan ,,działalność'' grajka Nergala.Zapewne w trosce,że Jachira zabiera mu show sprzed nosa wrzucił do sieci swój filmik na którym depta nogami obraz Matki Boskiej wyrwany z ram.Ta paniusia o której autor pisał na wstępie notki uznała by to za normalne a mój niesmak okresliłaby ja ko nienormalnosć .A Pan? 

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2019 [10:32] - Jabe | Link:

Może zdrowiej by było wpierw rozstrzygnąć, do jakiej grupy zaliczyć osobę kompulsywnie wyszukującą i przekierowującą rozmowę na konkurencyjnych gagatków.

Obrazek użytkownika xena2012

29-09-2019 [12:19] - xena2012 | Link:

Moze zdrowiej byłoby odpowiedzieć na proste pytanie które zadałam? To chyba nie takie trudne?

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2019 [14:09] - Jabe | Link:

Zdrowiej by było nie wykolejać rozmowy swoimi obsesjami.

Obrazek użytkownika kaliszanin

29-09-2019 [10:41] - kaliszanin | Link:

trzy sprawy

po pierwsze: artystami typu jachira czy też nergal wogóle bym się nie martwił, bo czym mniej mają do przedstawienia w sensie sztuki uprawianej tym bardziej szokują, choć szczerze mówiąc mnie to się kojarzy raczej z bezradną i usilną próbą zwracania namolnie uwagi bo halo ja tu żyję i tworzę wciąż, dlaczego nikt na mnie nie patrzy.

po drugie: niejaki bloger matysiak dwa dni temu w swoim felietonie przyrównał socjalistów do niepełnosprawnych komunistów i jakoś nikt z WAS nie zaprotestował. oczywiście mógł jeszcze dodać, że intelektualnie ale biduli zza oceanu zabrakło polotu w swoich nieomylnych wywodach. na marginesie o popularnej ostatnio 16-letniej grecie napisał, że jest autystyczna a mógł przecież, że pierdo..tak więc kulturalny z niego gość - szacun.

po trzecie: proszę sobie wbić do głowy zanim mnie znowu nazwiecie trolem, że to państwo ma określać i stać na straży tego co w debacie publicznej a w kampanii wyborczej zwłaszcza  uchodzi za dopuszczalne lub nie. nam się może coś nie podobać ale pamiętajmy że każdy człowiek ma inną wrażliwość, przekonania i poglądy, a skoro wygłaszanie ich nie nagina jak mniemam istniejącego prawa to róbta co chceta a pretensje kierować do rządzących. 

ps poko ma najtańszą kampanię reklamową w historii bo ich bezpolotny filmik leci na tvpis co 8 minut wraz z komentarzem niestrudzonych ekspertów i specjalistów od wszystkiego. nawet jachira zeszła juz na drugi plan. przebiegłość kurskiego nie zna granic.

Obrazek użytkownika xena2012

29-09-2019 [12:29] - xena2012 | Link:

Być może Pan ,artystami ''typu Nergal czy Jachira niespecjalnie się przejmuje,bądź jest odporny na kicz i infantylizm,ale dla nich ważne jest by zasiać ziarno nienawiści które potem będzie procentowalo.Zawsze przecież są tacy do których takie treści dotrą i znajdą zrozumienie o ile nie aplauz.I na marginesie -nie 16-nia greta a Greta.

Obrazek użytkownika kaliszanin

29-09-2019 [12:40] - kaliszanin | Link:

na marginesie to liczyłem na szersze odniesienie do pozostałych prostych do zrozumienia punktów. ale jak widać każdy widzi co chce, taka to debata w naszym tymkraju toczy się i toczyć się będzie...

na marginesie przed, które stawiamy przecinek.

mimo wszystko pozdrawiam i miłego życzę weekendu. 

Obrazek użytkownika OLI

02-10-2019 [18:14] - OLI | Link:

@kaliszanin

Osoby pisujące : (cyt.) "na marginesie przed, które stawiamy przecinek." - nie powinny się wypowiadać w tematach gramatycznych, a już z pewnością nie powinny nikogo pouczać.
Po pierwsze - bo niegrzecznie; internet jest miejscem, gdzie nie egzaminujemy się wzajemnie z gramatyki i ortografii.
Po drugie - przecinek dajemy nie przed każdym zaimkiem przymiotnym "który" (w dowolnej liczbie i przypadku). W powyższym zacytowanym pańskim tekście przecinka nie powinno być w ogóle, albowiem w tym miejscu występuje on w funkcji przydawki rzeczownej, jest zacytowanym wyrazem i niczym więcej i jako taki mógłby się znaleźć w cudzysłowie ("które"). Za zaimkiem użytym w takiej funkcji nie podąża zdanie podrzędne, ani związek frazeologiczny opisujący go, stąd użycie przecinka pozbawione jest sensu.
A jeśli już dajemy ten nieszczęsny przecinek, to nie zawsze bezpośrednio przed tym zaimkiem. Często przecinek poprzedza całe wypowiedzenie, związek frazeologiczny, w którym występuje zaimek przymiotny "który". (przykład: "Mussolini zadeklarował, że oba kraje będą tworzyć „oś”, wobec której pozostałe kraje Europy ulegną podporządkowaniu.")
Dziękuję za uwagę.

Obrazek użytkownika paparazzi

29-09-2019 [20:03] - paparazzi | Link:

Dodal bym, a ze z trollami nie dyskutuje, to pan Matysiak.

Obrazek użytkownika kaliszanin

30-09-2019 [10:02] - kaliszanin | Link:

jak już musisz kogoś pouczać to sam nie rób błędów (dodałbym) bo to słabiutko świadczy o tobie. nazywanie kogoś trolem to przejaw umysłowego zubożenia. a co do matysiaka to zanim przyrówna jakąkolwiek grupę do niepełnosprawnych to powinien się mocno zastanowić (to najdelikatniej napisane jak umiem) nad tym co pisze, bo to co zrobił jest absolutnie nie do zaakceptowania i dziwi mnie, że ktoś może tego nie zrozumieć. ale jak widać gracie w jednej drużynie.

bez odbioru.

Obrazek użytkownika paparazzi

05-10-2019 [22:18] - paparazzi | Link:

Gramatyka , co????? No to....... "to słabiutko świadczy o tobie. nazywanie kogoś trolem".  Co to?  A to krasnaja armia trolli a ona może wsio.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-09-2019 [13:24] - Pani Anna | Link:

@ kaliszanin
"po trzecie: proszę sobie wbić do głowy" - ha, ciekawy apel osobnika, który nie potrafił wbić sobie do tego, co tam ma pomiędzy uszami podstawowych zasad pisowni...
Co do komentowania kapmanijnego dzieła POKO, to dlaczego nie brać i nie wykorzystywać tego, co oni sami dają na tacy? Takiego czegoś nie wymyśiłby najlepszy spec od PR, więc grzechem byłoby takiego daru niebios nie wykorzystać. Nie dość, że grzecznie dziękują PIS za 500+, to jeszcze pokazują, że "przeciętna polska rodzina " tej kasy nie przepiła, że rodzina to chłop i kobita jak się patrzy, że na ścianie wisi krzyż, że dzieci urodzone, a nie usunięte, i nawet dziadek ma swoje miejsce przy stole zamiast w domu starców, co prawda może to w oczekiwaniu na tę 13 emeryturę, ale jednak. A Jachira nie zając, nie ucieknie, jeszcze się na nią napatrzymy,

Obrazek użytkownika kaliszanin

29-09-2019 [13:53] - kaliszanin | Link:

@pani Anna

z Panią się dyskutuje jak z moją teściową. nawet przez moment myślałem, że ona to Pani ale nie, moja teściowa jest wyższa i nie jest blondynką.

a dlaczego nie brać i wykorzystywać - bo co za dużo to nie zdrowo. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-09-2019 [23:43] - Pani Anna | Link:

@kaliszanin
Troll, czy nie troll, ale żal mi się ciebie zrobiło staruszku. Pociesz się, że każdy(prawie) ma swoją teściową, chociaż faktycznie nie każdego teściowa prześladuje nawet tu, na NB.

Obrazek użytkownika xena2012

29-09-2019 [22:58] - xena2012 | Link:

Temat czy różnice w poglądach politycznych ludzi decydują o stopniu ich normalności chyba należy rozpatrywać pod kątem nadchodzacych wyborów.Teraz każdy kandydat ,kazde ugrupowanie chce się jakoś wyróżnić,niektórzy zaś musza jakoś zaistnieć.Podam przykład Pana Kasprzaka produkujacego sie z tuba na ulicy i obiecującego wprowadzenie aborcji na życzenie nawet w 9-ym miesiącu.I tu jestem skłonna powiedzieć-tak ten człowiek jest nienormalny,bo stawia politykę ponad zdrowy rozsądek.W dziewiątym miesiącu przecież następuje poród.Czy dziewieciomiesieczna ciąża to też zlepek komórek,a w parę dni później to już człowiek?Czyli pan Kasprzak nie widzi tu sprzeczności,i dopuszcza zabijanie już ukształtowanego człowieka tylko dla zdobycia mandatu. Aborcja w dziewiątym miesiącu jest o wiele bardziej niebezpieczna dla kobiety niz poród ,a on przecież podobno swoje dyrdymały głosi w celu ratowania kobiet.Wprowadza jako uzasadnienie dziwaczne pojęcie-,,dobry powód'. Wiem,że natychmiast znajda się krytykanci mojego komentarza jak zwykle zresztą tym bardziej że opozycja nienormalność na stałe przypisuje politykom i elektoratowi PiS-u.Dlatego myślę,że ci krytykanci tak zawsze szafujący pod naszym adresem wyrazem nienormalnosć raczą sie pochylic nad przypadkiem pana Kasprzaka.

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2019 [23:09] - Jabe | Link:

A od którego momentu zlepek komórek staje się człowiekiem? To ważne pytanie, bo od tego zależy, czy wyrażającego pogląd zakwalifikuje się do normalnych.

tym bardziej że opozycja nienormalność na stałe przypisuje politykom i elektoratowi PiS-u – I wzajemnie, jak widać. Tacy sami.

Dopóki nienawistne plemiona polityczne nie zostaną przepędzone znad Wisły z powrotem na stepy, ten kraj (z powodów historycznych zwany Polską) będzie się staczał.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

30-09-2019 [08:37] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'Dopóki nienawistne plemiona polityczne nie zostaną przepędzone znad Wisły ...'
Powiedział przedstawiciel plemienia ... miłości!!! No bo czymże innym - jak nie miłością - jest przepędzanie innych znad Wisły ... :)))

Obrazek użytkownika Jabe

30-09-2019 [10:21] - Jabe | Link:

No tak. Niechęć do nienawistników staje się wielopoziomowa. Spróbuję być bardziej wyrozumiały.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-09-2019 [09:34] - jazgdyni | Link:

Jabe

gdybyś się choć trochę intelektualnie wysilił i przestał chodzić jedyną ulicą zacietrzewienia i złośliwości, to byś sam sobie odpowiedział, kiedy powstaje nowy człowiek. Bardzo prosto - tak samo, jak koń rekin, czy dąb. Staje się nowym człowiekiem już kilka chwil po tym, gdy plemnik, rekordzista w wyścigu, zetknie się i wniknie do oczekującego jaja i rozpocznie się proces wymiany informacji między kodami DNA.
To wtedy zaczyna się nowy człowiek.
Fakt, jest długo niedojrzały. A jak widać, hmmm... po niektórych internautach, niektórzy wcale nie dojrzewają i ciągle są kwaśni i zieloni. Lecz mimo tego jesteś człowiekiem Jabe, który kiedyś tam powstał dokładnie tak, jak to napisałem.

Ps. Bycie człowiekiem, a osobą, to nie to samo.

Obrazek użytkownika Jabe

30-09-2019 [10:25] - Jabe | Link:

To jest pogląd, a nienormalność okazała się być relatywna.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-09-2019 [09:45] - jazgdyni | Link:

Witam Kapitana i Sąsiada!

Nie włączam się do dyskusji, która i tak poszła w złym kierunku, bo jakbym na początek poruszył zasadniczą, fundamentalną kwestię, to bym zanudził na śmierć.
To pytanie do wszystkich: - Co, tak po prostu uważamy za normalność?

Pozdrawiam
JK

Ps. Pojęcia blondynka nie trzeba nikomu wyjaśniać. Nawet panom Jabe, Kaliszanowi i jeszcze dwóm, czy trzem.

Obrazek użytkownika xena2012

30-09-2019 [12:26] - xena2012 | Link:

Dyskusja nie poszła w złym kierunku ,dyskusji po prostu nie ma.Z chwilą kiedy poruszyłam problem dając tylko przykład do rozważania natychmiast sie okazało że jestem blondynką.Nałatwiej bowiem uderzyć w filozoficzne tony albo lekceważąco podkreślić poziom intelektualny i pisowskie sympatie.A blondynką faktycznie jestem choc przy pomocy farby firmy Garnier.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-09-2019 [13:44] - jazgdyni | Link:

Xeniu,

są gorsze portale, jeżeli chodzi o poziom idiotów. Tu jeszcze nie jest tak strasznie. Trzech, czterech... Tylko w weekendy się zwiększa jak piją i piszą.

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2019 [20:47] - tricolour | Link:

Wilki morskie uległy przed kilkoma zdaniami prawdy i postanowiły ją utrupić.
Mamy tu wszyscy możliwość poznania przyczyn upadku polskiej marynarki. Nie mylić z garsonką.

PS. Wychowany w komunie zawsze wraca do metod wyniesionych z domu i szkoły.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

30-09-2019 [23:31] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour
Nie mam żadnej możliwości ingerencji w to, jakie komentarze są 'zwijane'. Mój też zniknął. Więc proszę nie robić aluzji.

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [08:21] - tricolour | Link:

Zniknął komentarz, który się Panu nie podobał. OK. Ale pozostał drugi, który się Panu też nie podobał i to pozostawione samo sobie już ok nie jest. 

Rozumiem, kolega, wzajemna adoracja, trudno poprosic, by nie uzywal wyzwisk, nawet bezosobowo do trzech, czterech. Nie zmienia to jednak faktu, ze we wlasnym watku jest Pan gospodarzem, a przez to bierze Pan na siebie pewien rodzaj odpowiedzialnosci, ktora - w moim rozumieniu - zobowiązuje do napisania slowa wyjasnienia, a nie chowania glowy w piasek.

Wiec nie czynię Panu aluzji tylko stawiam raczej zarzut, owszem malej rangi, ale z takich drobnych rzeczy sklada sie zawsze większa całość: masełko z Biedronki, to 50 miliardow zlotych rocznie na rachunku za granicą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2019 [08:12] - jazgdyni | Link:

Tak jest drogi panie. Wulgarne i chamskie ataki personalne zgodnie z Regulaminem praktycznie każdego szanującego się portalu będą usuwane, nie przeze mnie, tylko przez szanującą czytelników i swoje dobre imię Redakcję.
W sprawie wzajemnego szacunku i kultury międzyludzkiej dzieje się bardzo źle. Zapaść i totalny prymat chamstwa i napaści przyszedł z Palikotem (filozofem !!!) i Tragedii Smoleńskiej. A potem było coraz gorzej. Obawiam się nawet, że gdyby dyskusje były twarzą w twarz, to często dochodziłoby po prostu do mordobicia.
Usunięty troll żadnych argumentów w dobrej wierze nie przedstawiał. Ubliżał mi osobiście, co nota bene jest również w sensie prawnym, możliwością wytoczenia pozwu sądowego.

Nigdy nie usuwam argumentów kontra, nawet jeżeli są one pospolitymi złośliwościami. Lecz nawet gdy ktoś pisze: - "pan jest za głupi by coś wiedzieć", albo "jak może marynarzyk pisać takie bzdury", to w zależności od kontekstu zastanawiam się czy to jest już atak personalny, porzez deptanie mojej godności, czy tylko tani chwyt erystyczny, by przeciwnika ustawić w gorszej pozycji.

Braki kultury osobistej w internecie są tragiczne. I przyznam, że wpływ tego jest silny. Sam niestety często ulegam złym obyczajom. Lecz zaznaczam, że chyba nigdy osobiście nie atakuję pierwszy. Zazwyczaj jest to reakcja na ewidentne obelgi.

Więc drogi panie, faktycznie wzrastałem w czasie komuny, lecz to nie znaczy, że komuna mnie wychowywała, jak pan tu imputuje. Śp. Kornel Morawiecki R.I.P. był jeszcze starszy, więc przyjmie pan, że również był to wychowanek komuny? A metody wyniesione z domu, to przede wszystkim uczciwość i przyzwoitość. My zawsze zarabialiśmy własną pracą nieustannie się doskonaląc. A buntowniczość i walenie prosto z mostu, to już kwestia temperamentu. W tym także niezgoda na obrażanie i urażanie moich prywatnych dóbr z godnością na czele.
Dlatego pańskie odzywki są li tylko głupie, ale nie warte jakiejś poważnej reakcji.

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [08:48] - tricolour | Link:

Sama długość wypowiedzi świadczy o poważnej reakcji. Poza tym widząc w swoich adwersarzach wyłącznie ludzi zdolnych tylko do głupich wypowiedzi, stawia się Pan dokładnie tam, gdzie napisał Kaliszanin. Zresztą o zaniedbaniu rodziny (w wyniku pracy) pisał Pan osobiście więc niczego diametralnie nowego kolega Kaliszanin nie wyświetlił i nie ma powodu oburzać się fakty publicznie znane. Prędzej trzeba było chronić swoją prywatność niż teraz uciekać się do cenzury.

Wpis Kaliszanina wisial ze dwie godziny i nie wierzę, ze zniknął po wczesniejszym zaakceptowaniu przez Admina, na dodatek w milczeniu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2019 [12:49] - jazgdyni | Link:

Niech pan chociaż postara się być uczciwy i nie wymyślać kolejnych bzdur.

Oto jak załatwiono sprawę obelg i obrażania przez tego osobnika. Tak jak trzeba zgodnie z regulaminem. A Administrację przepraszam, że ujawniam nieco korespondencji.

Janusz Kaminski <jxxxxxxx@gmail.com>pon., 30 wrz, 16:46 (19 godzin temu)
do Admin
Witam

Troll, który od niedawna mnie prześladuje, poczuł się urażony, mimo. że go personalnie nie znieważyłem. Po prostu sobie wyimaginował, że mówię o nim.
Łamiąc Regulamin, zaatakował mnie wulgarnie i obelżywie.
Bardzo proszę o reakcję w imię standardów portalu." [...]

Odpowiedź:

Nasze Blogi             pon., 30 wrz, 20:24 (16 godzin temu)
do mnie
Skasowałem. Pozdrawiam Admin

Jeszcze jakieś teorie spiskowe do wyjasnienia?

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2019 [13:05] - Jabe | Link:

Po cholerę jest moderacja?

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [13:21] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Nie wymyślam bzdur, wyraźnie napisałem, że nie wierzę, by Admin zaakceptował wypowiedź, a potem sam z siebie milcząco ją usunął. Było niemal pewne, że ktoś poleciał na skargę i prawie okazało się rzeczywiście pewne.

Miał też rację Kaliszanin gdy pisał o braku odwagi, bo pisanie o "trzech czy czterech", a potem stwierdzenie, że to atak nie ad personam, o szaleńczej odwadze nie świadczy. Podobnie pisanie, że w wolnym czasie ludzie więcej piszą, bo piją, też nie jest przyzwoitością wyniesioną z domu. Ani uczciwością, gdy się ma zerową wiedzę na temat cudzych domów.

Nie ma więc żadnych teorii spiskowych. Jest za to elaudacja na swój temat w części "o mnie", która stoi w żenującej sprzeczności z tym, jak Pan traktuje adwersarzy, wycierając sobie przy tym usta uczciwością i przyzwoitością wyniesioną z domu. Słabe to. A jeżeli upiera się Pan jednak przy swoim, to automatycznie TEŻ rację ma młodzieniec z Dusznik-Zdroju, który nie przyznaje się do zakatowania na oczach przechodniów 66-letniego mężczyzny, bo on też uczciwość i przyzwoitość wyniósł z domu i wie lepiej. O temperamencie nie wspomnę...

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2019 [14:34] - jazgdyni | Link:

Ładne jest to porównanie mojej skromnej osoby do mordercy z Dusznik-Zdroju. Klasa. Stara szkoła. Nie znam pana wieku, więc nie mogę powiedzieć, że to nauki CzK, ale tak wyglądają.

Widzi pan, napiszę książkę, to recenzują ją fachowcy, a z czytelnikami spotykam się na takich kameralnych imprezach. Napiszę artykuł w czasopiśmie, to też raczej z odbiorcami się nie rozmawia. Daje się im czas i swobodę do rozmyślań.
Natomiast w schemacie pisania na blogach w internecie, w zależności również od techniki portalu, można przyjąć metodę, jak również choćby tu widzimy, kompletnie nie prowadzenia dialogu z czytelnikami. Napisałem i dosyć. Można być także (jak ma się trochę czasu) nieco kurtuazyjnym i polemizować z komentatorami. Lecz, co ważne, jeżeli nie jest się lizod. pragnącym popularności, to nie zapomina się, że ciągle to mój blog i ja tu jestem gospodarzem. Naturalne jest więc, że to ja narzucam reguły i standardy i ja dobieram sobie towarzystwo. Tak być powinno, jeżeli portal na to pozwala. Jeśli nie to trzeba szukać pomocy w redakcji, która jeszcze bardziej ode mnie dba o standardy, bo portal jest również przedsięwzięciem biznesowym i dobre imię jest ważne. Tu dochodzimy do istotnej sprawy kulturowej - do wzajemnego szacunku. Mam taką życiową zasadę wypływającej ze wspomnianej przyzwoitości, że wszystkich nieznajomych zawsze od początku obdarzam szacunkiem. Na przykład wszystkich kierowców na drodze. Lecz jednak, jak mi facet za mną podjeżdża na metr za błotnik i mruga światłami, a potem niebezpiecznie zajeżdża drogę, to już jest on bliski utraty szacunku, a jak się w końcu dowiem, że nie spieszył się bo ma np. chore dziecko, albo dom mu się pali, tylko ma fantazję tak jeździć, to natychmiast mój szacunek traci i mimo, że jego bryka to najbardziej wypasione Porsche, to gdy mu się zechce z dziadka ponabijać, to dostanie w zęby. Komentator, który nawet nie jest blogerem (ciekawe - blogerzy raczej traktują się wzajemnie z szacunkiem), który zaczyna mi wielokrotnie ubliżać, urządzać sobie młodzieżową bekę, sypać wulgarnym językiem, traci honor i szacunek natychmiast. Oczywiście ukryty pod nickiem i awatarem czuje się odważny i dzielny. Rzeczywiście cielesna odpowiedź go nie spotka. Więc coraz bardziej się rozbestwia. Szczególnie do tych, co jak ja prowokują. Są w końcu tak zadufani w tej swojej pokracznej etyce, że nawet usunięcie obelg uważają za wielką niesprawiedliwość, bo tyle już słyszeli o tej wolności słowa i ble, ble, ble. Nie pojmują, że wolność słowa nie oznacza wolności dla głupoty i chamstwa. Choć... jest jeden element usprawiedliwiający, który właśnie jasno widać w tej dyskusji moich dwóch tutaj - jak to jest - aha, adwersarzy - oni mogą na prawdę nie zdawać sobie sprawy z chamstwa i głupoty. Tak jak z prawdy i kłamstwa. Przyzwoitości i szalbierstwa. I najważniejsze - z dobra i zła.
Tak ich wychowano i nauczono i do niedawna byli panami świata.

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [14:54] - tricolour | Link:

Ja Pana nie porównałem do mordercy. Gdybym miał to zrobić, to bym napisał wprost, bez uciekania się do manewrów słownych, zawsze mających wymiar manipulacji.

Widzi Pan, gdy zaczalem Pana czytac, to mnie mile łechtało (bez podtekstów), chcialo sie dalej... ale juz sie chyba nie chce. I to jest uczucie z obszaru przykrości. A jedynym powodem tego jest najprawdopodobniej to, ze jestem z drugiej strony sceny politycznej, co nie powinno byc powodem do niczego, a jesli juz, to do wlasnego rozwoju wynikajacego z obcowania z człowiekiem majacym inną, wiec dodatkową, optykę. Tymczasem ta dodatkowa optyka zamiast rozwijać jest przyczynkiem do wydrapania dodatkowych oczu. 

To jest ogolna zasada, proszę nie brać tego wyłącznie osobiście.

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-10-2019 [10:35] - kaliszanin | Link:

zabieram głos ostatni raz w tej sprawie chociaż miałem już tego nie robić ale trochę mi głupio że Pan Tricolour jest moim adwokatem (oczywiście jeżeli zostanie to puszczone w obieg).

1. napisał pan, że: Usunięty troll żadnych argumentów w dobrej wierze - otóż moje argumenty w dobrej wierze w tym wątku przedstawiłem 29-09-2019 [10:41] i pan nie raczył się do nich odnieść.
2. pan 30-09-2019 [09:45] najpierw coś delikatnie zasugerował by następnie 30-09-2019 [13:44] przywalić z grubej rury.
3. ja nie jestem dzieckiem i osobiście nawet jakby pod moim adresem padło coś niecoś mógłbym się nad tym pochylić. to nie ja pana zaczepiałem, a skoro moja inteligencja panu uwłacza to proszę mnie nie zauważać a wszelkie pod moim i innych niegodnych pana IDIOTÓW adresem komentarze proszę kierować w sposób bezpośredni a nie zawoalowany. zarówno do pana jak i pana Hatalskiego apelowałem o odwagę.
4. pan kulturą osobistą w stosunku do mnie się nie popisał i nie przypominam sobie abym w tym wątku pana zaatakował.

jeżeli przeczyta pan to co napisałem ze zrozumieniem i jeżeli metody wyniesione z domu, to przede wszystkim uczciwość i przyzwoitość to przyzna się pan, że pana poniosło niejako pierwszego (na przeprosiny raczej nie liczę) ale jednak jeżeli w myśli przyzna mi pan choć cień racji i okaże żal to proszę też poczuć adekwatny cień mojej skruchy.

ps. zmarłego Śp Kornela Morawieckiego znałem osobiście (prawdopodobnie w przeciwieństwie do pana) więc proszę się nim nie podpierać bo nigdy ale to przenigdy by o sobie nie powiedział, że był WYCHOWANKIEM KOMUNY i chyba tu jest całe clou zagadnienia. pan albo nie chce widzieć tej różnicy albo zwyczajnie jej nie dostrzega.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2019 [12:47] - jazgdyni | Link:

No i nie wiem... Czy pan tego nie zauważa, że ponownie odnosi sie pan do mnie w sposób, aczkolwiek zawoalowany, obelżywie i z pogardą, jako decydujący cios podając, że PAN OSOBIŚCIE ZNAŁ KORNELA MORAWIECKIEGO, a on przenigdy nie powiedział, że był WYCHOWANKIEM KOMUNY, co należy rozumieć, że ja tak powiedziałem, mimo, że powiedziałem :
"Więc drogi panie, faktycznie wzrastałem w czasie komuny, lecz to nie znaczy, że komuna mnie wychowywała, jak pan tu imputuje. Śp. Kornel Morawiecki R.I.P. był jeszcze starszy, więc przyjmie pan, że również był to wychowanek komuny?
No więc, czy pan po prostu nie zrozumiał mojego złożonego zdania, czy świadomie pan przeinaczył tekst, by usprawiedliwiał pańską złośliwość?

A clou jest takie, że pański tekst był tak prostacki, chamski i wulgarny, że administracja nie miała najmniejszych wątpliwości z usunięciem tego. A do tego pan woli się nie odnosić.

Gdy nadal będzie pan w taki sposób prześladował piszących, atakując chamsko i wulgarnie, to naraża się pan na stałe usunięcie z portalu. I radzę zapoznać się z regulaminem, bo wielu tego nie robi, a potem się dziwi.

Przeprosin od pana nie oczekuję, bo je przyjmuję tylko od osób, które darzę szacunkiem.

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-10-2019 [13:06] - kaliszanin | Link:

@01-10-2019 [12:47] - jazgdyni

ok co do pierwszej części tekstu to moje niedopatrzenie, źle zrozumiałem ale pan z tą pogardą i decydującym ciosem też nieźle odleciał. to typowa reakcja na fakty, z którymi dyskutować się raczej nie da.

clou jest takie panie, że mój prostacki i chamski tekst był odpowiedzią na pański kulturalny i pełen szacunku atak zupełnie bezzasadny co panu w kilku punktach unaoczniłem a do czego kolejny raz się pan nie raczył odnieść. brak odwagi? i skąd pomysł, że ja pana prześladowałem jak ja się tu wcale do pana nie odnosiłem a pan do mnie owszem? i jeszcze insynuacje z piciem? jaki to jest poziom? jaki szacunek? tak pytam ale odpowiedzi już nie oczekuję.

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [13:30] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Wrocławscy absolwenci Politechniki często sobie brali sobie za żony lekarki, stomatolożki, farmaceutki, bo ichnia Akademia była po drugiej stronie ulicy. Z oczywistych względów chodziliśmy na wykłady i inne zajęcia i wiele z tamtych czasów zostało w naszych głowach. Także to, że szacunek do innych osób jest pochodną szacunku do samego siebie. Wyłącznie, nie ma innej możliwości.

Proszę zatem uważać z wybiórczym szacunkiem innych, bo to wiele mówi o Panu. Tak po koleżeńsku się odezwałem...

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-10-2019 [13:53] - kaliszanin | Link:

01-10-2019 [13:30] - tricolour

czy ja dobrze Pana zrozumiałem, że Pan również ukończył PWr a po żonę przeszedł na drugą stronę Skłodowskiej??

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [14:57] - tricolour | Link:

@Kaliszanin

No. Blisko było.
😀

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-10-2019 [16:19] - kaliszanin | Link:

@tricolour 

cieszę się , że chociaż Tobie udało się dojśćdo porozumienia. niestety dla mnie człowiek piszący donosy zaczynające się od:

Troll, który od niedawna mnie prześladuje, poczuł się urażony, mimo. że go personalnie nie znieważyłem. Po prostu sobie wyimaginował, że mówię o nim.

niezależnie od tego ile będzie pisał o pokorze, szacunku, ile by cytatów osób świętych nie załączył nie potrafiący przyznać się do tego co sam napisał, oceniający ludzi w taki paskudny  sposób, wmawiający im nadużywanie alkoholu będzie kilkuletnim chłopcem choćby mial z 70 lat. jakoś dziwne, że wszyscy zrozumieli wpis o idiotach w zupełnie inny sposób niż autor. no i wciąż zabrakło odwagi do ustosunkowania się do mioch 4 punktow. żegnam trzykolorowy bo nie wiem czy po następnym donosie będę miał okazję to zrobić. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2019 [18:00] - jazgdyni | Link:

Jacy "wszyscy zrozumieli" ??? Znowu pan konfabuluje i nagina rzeczywistość. Pan zrozumiał. Co jest postawą paranoiczną.

I już swego ohydnego chamstwa i wulgarności nie pamięta... Mam screen, mogę panu nagle świątobliwemu przypomnieć.

I wie pan co? Niech pan omija moje wpisy bo to nie dla takich skończonych hipokrytów i ludzi podle obrażających.
 

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [20:48] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

A może to nie hipokryzja i podłe obrażanie tylko nieposkromiony temperament? Przecież jest taka możliwość, że się chłop zagotował i wysmażył - w sumie niegłupi jeśli chodzi o siłę rażenia - post...

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2019 [21:24] - jazgdyni | Link:

Jest taka możliwość, że człowiek wybucha i wtedy w sposób niekontrolowany kolokwialnie mówiąc bluzga. Wtedy ważne czy się reflektuje i wyciąga wnioski, a nie idzie w zaparte.

W takiej sytuacji oddałem mu przysługę doprowadzając do usunięcia komentarza. Inaczej jego brzydki tekst by wisiał i dawał świadectwo jaki jest autor. Wyrobiłby sobie markę hejtera, albo nieobliczalnego pieniacza na zawsze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2019 [14:44] - jazgdyni | Link:

Drogi panie.

Radzę w dobrej wierze - proszę bardzo uważać z tym szacunkiem do siebie. Bardzo często staje się nadmierny, a to zawsze rodzi poczucie wyższości i pogardę do wielu.
Proponuję szacunek połączony z pokorą.

A to, że nie mam problemów z kontynuowaniem komunikacji, świadczy, że nigdy do nikogo nie ma we mnie nienawiści i pogardy. Owszem, są wybuchy gniewu, ale nawet Jezus Chrystus powiedział, że to bywa usprawiedliwione i grzechem nie jest.  [Uwaga - powołuję się na słowa Syna Bożego do nas, a nie przyrównuję się do Niego. Zaznaczam, bo już były manipulacje wypowiedzi].

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [14:59] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Pelna zgoda. Jednym slowem "pokora" ujął Pan to, co ja w rozlazlym akapicie chcialem przekazać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-10-2019 [01:01] - Imć Waszeć | Link:

Oj tam Panowie zajmujecie się trzy dni pierdołami, a tu świat ucieka! ;)))
Czytaliście o nowych komputerach kwantowych? Jeden to IBM Q System One, czyli pierwszy komercyjny komputer kwantowy. Drugi to komputer kwantowy Google'a, podobno najpotężniejszy na świecie (72-kubitowy procesor kwantowy). Podobno Chińczycy pracują nad własnym i są bardzo zaawansowani.

1. https://www.crazynauka.pl/ibm-...
2. https://tech.wp.pl/google-zbud...
3. https://www.computerworld.pl/n...

A my, tysiącletnie imperium lechickie? :D
Matematyka być trudna język.
Mówiłem, że coś śmierdzi mi z tą klasyczną kryptografią (brak szybkiej reakcji NSA na tsunami ransomware'u opartego o ich exploity typu Eternal Blue) i już wiem dlaczego. :]

PS: Drogi Autorze, to jak tam Pańska teoria oparcia ludzkiej świadomości i ludzkiej duszy na komputerze kwantowym? ;)))

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

02-10-2019 [06:22] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Imć Waszeć - "Czytaliście o nowych komputerach kwantowych'
Faktycznie, te komputery robią wrażenie ... Ja mam w pamięci inny, Odra chyba się nazywał, oglądaliśmy w 1968r. z całą klasą na Politechnice Wrocławskiej w ramach 'otwartych drzwi'. Był na całą ścianę dużego pomieszczenia, pamiętam testy sobie robiliśmy (czy możesz przejść przez ulicę obejrzeć się za dziewczyną i nie wpaść pod samochód :))), coś tam trzeba było przyciskać i wynik wychodził na perforowanym papierze, monitora chyba jeszcze nie było ...
A co do świadomości i ludzkiej duszy opartej na komputerze kwantowym :))) Konserwatystą jestem, więc w tych sprawach nic bym nie zmieniał, niech zostanie tak jak było ...

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-10-2019 [06:54] - jazgdyni | Link:

No dobra Imci. Technika już jest. Dla nas mała pestka składać atomy, elektrony, czy kwanty. Teraz wasza działka - TRZA MIEĆ KODY I ALGORYTMY ! Matematyka !

Pzdr

Ps.Rozumiem, że to już nie będzie klasyczny kod binarny tylko kod na kubitach. Dotąd bit był najmniejszą jednostką informacji. Ile tak, pi razy oko bitów pomieści kubit szefie? Wiadomo?

Najlepszego

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-10-2019 [11:47] - Imć Waszeć | Link:

@Tadeusz Hatalski & @jazgdyni
To jest czubek góry lodowej. Gdy kilka dni temu zrobiłem rekonesans po najnowszych pracach z dziedziny komputerów kwantowych to doznałem szoku poznawczego ;) Nauka ucieka do przodu i my też nie możemy stać w miejscu.

Jeśli chodzi o przeliczanie n qbitów na bity, to bierze się zazwyczaj n-tę potęgę dwójki. Ale powoli staje się to już nieaktualne, bo trwają prace nad wykorzystywaniem w obliczeniach większych układów kwantowych.

Dla przykładu na portalu Phys.org sa następujace artykuły:

1. (30.09.2019) A ten-qubit solid-state spin register with remarkable quantum memory - artykuł o tym, że problemy nieosiągalne dla komputerów klasycznych (np. czas rządu tysięcy lat obliczeń) zaczynają być rozwiązywalne dla komputerów kwantowych. Stąd właśnie wynika upadek klasycznej kryptografii opartej na funkcjach jednostronnych i problemach NP-trudnych.
2. (26.09.2019) Why are scientists so excited about a recently claimed quantum computing milestone? - Tu jest też o kompterze Googla i kilku potencjalnych zastosowaniach. Łącząc to z informacją o wyprodukowaniu przez Chińczyków kamery, która jest w stanie śledzić na ulicy tysiące twarzy na raz, można się domyśleć jakich.
3. (26.09.2019) New research brings scientists one step closer to a fully functioning quantum computer - Tu jest o bitach vs qbitach.
4. (13.09.2019) Quantum computers could arrive sooner if we build them with traditional silicon technology
5. Spreading light over quantum computers - jak to rzeczywiście działa.

Ale są też bardziej zaawansowane badania:

6. (25.09.2019) Physicists take new step towards realization of qubits for quantum computers - japoński wkład czyli kagome pattern.
7. (23.09.2019) 'Valley states' in this super-thin material could potentially be used for quantum computing - Dwusiarczek wolframu (tungsten)?
8. Researchers advance noise cancelling for quantum computers - związek z teorią procesów stochastycznych.
9. Introducing quantum convolutional neural networks
10. Scientists discover new state of matter - kolejna dobra wiadomośc po skyrmionach

Itd. A z innej beczki:

11. (17.09.2019) Hello, world! A new approach for physics in de Sitter space - Nowa nadzieja na kosmologię kwantową wprost z japońskiej Okinawy.

Warto tam zajrzeć i częściej zaglądać w przyszłości ;)

PS: http://www.cft.edu.pl/qmath/?e...

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-10-2019 [12:14] - jazgdyni | Link:

Kurcze - ja telepata podłączony do wspólnej świadomości czułem przełom (teraz czekam na super-baterie)

Ad.1 Czy to oznacza, że moje kodowanie 286 może już iść się walić?

Ad.4  Aż się zdziwimy, gdy zobaczymy jak to szybko się stanie.

Co z grafenem ? Dlaczego tungsten?

Widziałem ten chiński system kamer w akcji (oczywiście w TV). To bardziej przerażające niż Hiroshima, czy 9/11.

Mam w rozpracowaniu inny temat, więc QC musi czekać w kolejce.

Pozdro

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-10-2019 [22:48] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że chodzi o możliwość łatwego operowania qbitami, czyli o jakiś rodzaj topologii. Taki RAM dla komputera kwantowego. W tym artykule jest jeszcze mowa o disiarczku molibdenu i tzw. "valleytronice" (valleytronics):

Valleytronics core theory for future high-efficiency semiconductor technology: https://phys.org/news/2019-07-...

To wiąże się też z grafenem. Channeling valleytronics in graphene: Researchers discover 1-D conducting channels in bilayer graphene: https://phys.org/news/2015-05-...

Tu jest coś o tym: "Valleytronics" – a new type of electronics in diamond: https://phys.org/news/2013-07-...

Też muszę się jeszcze w to wczytać, bo ostatnim razem jak zwiedzałem te rewiry, to stawiano na skyrmiony jako sposób zapisu danych w pamięci: https://www.sciencedaily.com/r...

PS: Znalazłem coś takiego: "Opto-Valleytronic Spin Injection in Monolayer MoS2/Few-Layer Graphene Hybrid Spin Valves." - Luo YK1, Xu J1, Zhu T1, Wu G1, McCormick EJ1, Zhan W1, Neupane MR2, Kawakami RK1.

"Two-dimensional (2D) materials provide a unique platform for spintronics and valleytronics due to the ability to combine vastly different functionalities into one vertically stacked heterostructure, where the strengths of each of the constituent materials can compensate for the weaknesses of the others. Graphene has been demonstrated to be an exceptional material for spin transport at room temperature; however, it lacks a coupling of the spin and optical degrees of freedom. In contrast, spin/valley polarization can be efficiently generated in monolayer transition metal dichalcogenides (TMD) such as MoS2 via absorption of circularly polarized photons, but lateral spin or valley transport has not been realized at room temperature. In this Letter, we fabricate monolayer MoS2/few-layer graphene hybrid spin valves and demonstrate, for the first time, the opto-valleytronic spin injection across a TMD/graphene interface. We observe that the magnitude and direction of spin polarization is controlled by both helicity and photon energy. In addition, Hanle spin precession measurements confirm optical spin injection, spin transport, and electrical detection up to room temperature. Finally, analysis by a one-dimensional drift-diffusion model quantifies the optically injected spin current and the spin transport parameters. Our results demonstrate a 2D spintronic/valleytronic system that achieves optical spin injection and lateral spin transport at room temperature in a single device, which paves the way for multifunctional 2D spintronic devices for memory and logic applications."

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-10-2019 [13:35] - Marek1taki | Link:

Dyskusja trochę zboczyła ale temat normalności poglądów jest istotny. Są tematy, w których nie można się porozumieć z jednymi osobami a z innymi odczuwamy wspólnotę poglądów.
Część dotyczy wpływów środowiskowych z propagandą od przedszkola do telewizora z wiodącą rolą studiów zwanych wyższymi, a część to musi być genetyka. Podejrzewam jedynie, że nie ma jednego genu determinującego lewicowość prawicowość a chodzi o zbiór cech dziedziczonych jedno i wielogenowo.
A może jestem w błędzie bo chodzi o jedną cechę: hipokryzję. Ale co z chciwością, zawiścią, naiwnością?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

02-10-2019 [19:10] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Marek1taki - "Dyskusja trochę zboczyła ... Są tematy, w których nie można się porozumieć'
Tak zboczyła ... i faktycznie często trudno się porozumieć. Ale uważam, że przypisywanie tylko sobie normalności (jak zrobiła to ta Pani z fb) a przez to insynuowanie innym nienormalnych jest bez sensu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-10-2019 [20:35] - Marek1taki | Link:

Z samego założenia nienormalne jest być normalnym pod każdym względem.