Gdzie diabeł nie może - tam babę pośle

  Wczoraj [6.09.2019] odbyła się konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej {TUTAJ}.  Pierwsze skrzypce grała w niej Małgorzata Kidawa-Błońska.  Wynikło to z decyzji Grzegorza Schetyny, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, który nieoczekiwanie postanowił usunąć się w cień i kandydować z Wrocławia, a nie z Warszawy.  Namaścił też panią Małgorzatę na ewentualnego przyszłego premiera Polski.

  Decyzje tę tłumaczono przeważnie względami wizerunkowymi.  Podobno jacyś eksperci z Izraela mieli stwierdzić, iż Schetyna odstrasza wyborców.  To prawda, ale nie wydaje się, by miła powierzchowność  Kidawy-Błońskiej mogła sprawić, aby w ciągu zaledwie pięciu tygodni elektorat zapomniał o gburowatym Schetynie.  Bardziej prawdopodobne wydaje mi się wyjaśnienie zaproponowane przez Jana Śpiewaka.

  W weekendowym numerze dziennika "Polska" [6-8.06.2019] ukazał się wywiad z Janem Śpiewakiem przeprowadzony przez Agatona Kozińskiego.  Jego tytuł to "Śpiewak: Razem i Wiosna to najszybciej zjedzone przystawki w historii polskiej polityki" [zajawka - {TUTAJ}].  Czytamy w nim:

  "Swoją drogą ta kampania jest bardzo dziwna - został miesiąc do wyborów, ale właściwie nic się nie dzieje.
-Póki co, oprócz pomysłu PO z kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej  na premiera nic się nie wydarzyło.
  Ta decyzja jest ewidentnie obliczona na osłabienie Lewicy.  Małgorzata Kidawa-Błońska została wysunięta po to, żeby przejąć wyborców Wiosny, wśród których ma ona dużą wiarygodność.".

  Rzeczywiście - w wyborach do PE Wiosna uzyskała ponad 6%, Biedroń został europosłem i czmychnął do Brukseli, pozostawiając swych wyborców na lodzie.  Nic ich nie łączy z Czarzastym i jego SLD.  Stanowią więc łakomy kąsek dla PO.  Zobaczymy, jak w praktyce sprawdzi się tytułowe porzekadło.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

07-09-2019 [21:04] - angela | Link:

Szczególnie te zacisniete szczęki pani Kidawy mają ocieplic wizerunek Partii Oszustów. 

 

Obrazek użytkownika Ludomir

08-09-2019 [01:37] - Ludomir | Link:

Oto kolejna mowa miłości, jak zwykle dość prymitywna,jako komentarz do pokazanego w TVPiS zmanipulowanego fragmentu nagrania z konwencji KOPO ( TVNiezależna transmitowała w całości na żywo konwencję PiS).  W  tekście Elig  pt. „ Kuchciński i Trzaskowski - czego nie robić w razie kryzysu”  Autorka zapewne przez nieuwagę przeoczyła ten drobny incydent, o którym trochę wspominały nawet  media prorządowe, a mianowicie nazwaną przez  obowiązujący przekaz „awanturą w rodzinie sędziów”, której bohaterem głównym został niejaki Piebiak, z zawodu sędzia, a z powołania wiceminister sprawiedliwości. Onże Piebiak kierujący w Ministerstwie Sprawiedliwości pewną  dość szeroko zakrojoną i długo trwającą akcją stał się przykładem „modelowego postępowania” swojego szefa, który wziął i wylał go na zbity pysk ze swojego ministerstwa po ujawnieniu całej przestępczej grupy i jej przestępczego procederu przez media niezależne. Modelowy minister bowiem zarzeka się, że nie miał zielonego pojęcia co się dzieje pod jego nosem od wielu miesięcy, a zresztą to nie jego afera, tylko tych nieetycznych sędziów. W krótkim więc czasie poleciała następna głowa po Kuchcińskim (który na to zasłużył sobie już od dawna),ale przecież „Polacy, nic się nie stało!” obowiązuje nadal w przekazach dnia i w komentarzach i wpisach na NB.
Toteż nie mam pewności (i słusznie, jak się okazało), nauczony doświadczeniem ostatnich dni, czy ten mój komentarz ukaże się na NB… 

Obrazek użytkownika angela

08-09-2019 [05:47] - angela | Link:

Ludomir, skończ te swoje tasiemcowe tyrady miłości,  i nie zaklinaj rzeczywistości. 
Jesteście skończeni, bo zlodziejstwo i oszustwo  w końcu ma swoje granice. Nie wspiminaj o Kuchcinskim. 
Zrozum, że ludzi do pasji doprowadziła jego dymisja, bo wyście samolotów używali, jak rowerów, zamknąć okna i wypuścić psa. 
A po swoim bezrzadzie zostawiliscie takie bagno, WSZĘDZIE, że teraz cokolwiek wasze sprzedajne puste łby nie wymyślą, to obraca się przeciwko wam, bo we wszystkim byliście gorsi. 
Nie macie argumentów, i wypisuje tutaj  bzdury, tak jak bzdurna była cała wasza konwencja, niby programowa. 
Swój program pokazaliscie przez całe osiem lat. 
Malwersacje, pogarde dla Polaków,wyprzedaz i niszczenie Polski. 
To wasz program. To ze w obronie ich stajesz, i Jabe i trucolour, i inni co bronią dawnych zlodziejskich układów, świadczy o tym, kim jesteście.