O dobre imię Polski - wykład prof. Andrzeja Nowaka

   To był już trzeci wykład z cyklu "Jak odbudować Polskę". Odbył się 21 kwietnia 2015 r. w Domu Pielgrzyma "Amicus" przy parafii św, Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Omówienia dwóch poprzednich oraz relacje wideo można znaleźć na stronie Solidarni2010.pl  /TUTAJ/ i  /TUTAJ/.

  Prelekcja zaczęła się parę minut po 16:00.  Przed nią wręczono profesorowi bukiet kwiatów oraz książkę o Smoleńsku.  Oznajmiono też, że w ściane kościoła św. Stanisława Kostki wmurowywana jest właśnie tablica upamietniająca ofiary tej tragedii.  Przy okazji dowiedzieliśmy się, iż w sobotę 25 kwietnia o godz. 16:00 w Domu Dziennikarza SDP na ul. Foksal w Warszawie będzie miał miejsce wykład prof. Marka Dyzewskiego z cyklu poświęconego muzyce sakralnej.

  Na wczorajszym wykładzie prof. Nowak mówił o obronie dobrego imienia Polski.  Nawiazał do niedawnej wypowiedzi szefa FBI, Jamesa Comeya, który 15 kwietnia w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie mówił: "mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu innych miejsc...".  Profesor stwierdził, że te słowa nie padły przez pomyłkę.  Porównał je do reakcji Ameryki na pogrom kielecki, będący komunistyczną prowokacją.  Rozpętana wtedy antypolska propaganda ułatwiła USA wycofanie się z gwarancji danych w Jałcie i pozostawienie wolnej reki Sowietom w sprawach polskich.

  Zastanawiał się potem, jak należy bronić się przed czarnym pijarem.  Oświadczył, iż zacząć należy od ukrócenia antypolskiej propagandy w samej Polsce.  Mamy bowiem liczne środowiska, które z zapałem uprawiaja ją w naszym kraju.  Przypomniał filmy "Pokłosie" oraz "Ida".  Określil też mowę Comey'a jako heretycką /Comey jest katolikiem pochodzenia irlandzkiego/.  Comey mówił bowiem, że:

  "[zagłada Żydow] była najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkosci".

  Jednym słowem, według Comeya, Holocaust był ważniejszy niż Jezus Chrystus.  Profesor Nowak podał następnie przykład tego, jak Polska potrafiła dawać sobie radę z antypolskimi akcjamu w przeszłości.  Opowiedział o soborze w Konstancji w latach 1415-1418  /patrz Wikipedia - /TUTAJ/.  Zwołany w celu zakończenia schizmy /było na raz trzech papieży - skłoniono ich do rezygnacji i wybrano jednego Marcina V/ stał się areną sporu polsko-krzyżackiego.

  Krzyżakom przeciwstawieła się delegacja polska kierowana przez arcybiskupa Mikołaja Trabę i rektora uniwersytetu w Krakowie, Pawła Włodkowica.  Żądała ona m.in potępienia propagandowej broszury Jana Falkenberga, napisanej na zamówienie Krzyżaków.  Falkenberg twierdził, że pogan, a w szczególności Polaków i Litwinów powinno się po prostu doszczętnie wytępić.  Jak pisze Wikipedia:

  "4 maja 1418 nie wpuszczeni do pałacu papieskiego Polacy dostali się do niego siłą, wyłamując bramę.

9 maja Zawisza Czarny z Garbowa i Janusz z Tuliszkowa w obecności papieża oświadczyli, że czci króla polskiego będą bronić „gębą i ręką” i uzyskali od Marcina V potępienie traktatu Falkenberga. Na oficjalną bullę papieską trzeba było jednak czekać do 10 stycznia 1424.

Mikołaj Trąba został nominowany przez papieża Primas Regni – pierwszym prymasem Polski".

  Jak powiedział profesor, broszura Jana Falkenberga nie została wprawdzi uznana za herezję, ale została oficjalnie potępiona, wszystkie jej egzemplarze zniszczono, a Jan Falkenberg trafił do więzienia.  Był to wielki sukces Polski.  Sobór przychylnie potraktował też postulaty Pawła Włodkowica, wręcz rewolucyjne jak na owe czasy:

  "społeczności mają prawo opowiadać się, do jakiego narodu należą,

ludzie mają prawo decydowania o własnej przyszłości i do obrony swego narodu,

władcy zobowiązani są szanować indywidualne przekonania religijne swoich poddanych, a poddani nie mogą być rugowani ze swoich praw w związku z wyznawaną wiarą,

nawracanie przy użyciu przymusu i siły nie jest ważne, jest grzeszne i godne potępienia,

nie wolno używać nawracania jako usprawiedliwienia wojny,

utrzymanie pokoju wymaga istnienia międzynarodowego trybunału rozsądzającego wynikłe spory – żadnemu władcy, nawet cesarzowi czy papieżowi, nie wolno wypowiedzieć wojny bez poddania się takiemu procesowi,

reguły wojny sprawiedliwej mają zastosowanie zawsze i są wiążące – niezależnie czy państwo, naród lub ludzie, wobec których jest prowadzona, są chrześcijanami, czy nie są,

narody niechrześcijańskie i niekatolickie żyjące z sąsiadami w pokoju mają zapewnione prawa do suwerenności i nienaruszalności terytorium,

ani cesarz ani papież nie może przeczyć regułom prawa naturalnego,

Polska była związana z cesarzem, tylko gdy ten występował jako obrońca wiary,

prawo silniejszego przeżera stosunki międzynarodowe jak rak,

egzekwując swe prawo do samoobrony, kraj katolicki może wspierać swe siły niekatolikami i niechrześcijanami.".

  Profesor mówił potem o polskiej mysli politycznej w okresie "złotego wieku Polski, o Fryczu Modrzewskim, Orzechowski i mniej znanym księdzu Stanisławie Zaborowskim - ojcu ortografii polskiej /wprowadzil literę "ł" do polskiego alfabetu, żyl w XVI wieku/.

  Historia naszego kraju podpowiada nam, jak nalezy sobie radzić z wrogą propagandą i jak promowac bliskie nam wartosci republikańskie , a w szczegolności ideę wolnosci.  Przede wszzystkim powinnismy jednak dbać o dobre imię Polski w naszym kraju.

  Wykład zakończyl sie o 17:20, a potem padlo kilka pytań z sali.  Jedna z pań pytała, czemu profesor mówił tak wiele o wolności, a nie o prawdzie i grzechu. Andrzej Nowak odparł, ze to z uwago na skutecznośc.  Wolność jest w dzisiejszych czasach du zo bardziej popularna.

  Przed godziną 18:00 profesor zaczął pdpisywać swe książki.  Spotkanie filmowały dwia kamery /w tym Solidarni2010.pl/ i transmitowało Niepoprawneradio.pl . Następny wykład prof. Andrzeja Nowaka odbędzie się 19 maja.  Godzina jego rozpoczęcia może jednak zostać przesunięta.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

22-04-2015 [14:27] - HenrykHenry | Link:

A nie mowil o odsunieciu , odejsciu Jaroslawa Kaczynskiego z polityki i ze potem to juz bedzie kraina szczesliwosci ?.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

22-04-2015 [16:43] - Magdalena Figurska | Link:

Wyjąłeś mi to z ust. Telepata czy co? Chciałam zapytać, czy złożył już wniosek emerytalny dla prezesa.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

22-04-2015 [18:21] - HenrykHenry | Link:

Prof.Nowak - niestety - ale bierze udzial w "grze". Mam zamiar o tym napisac. Powstrzymuje mnie jedynie mysl iz moze zbyt wczesnie jest by juz to odslaniac. Slynny list pana prof. nie byl przypadkiem , a tym bardziej pomylka z jego strony.
Zawsze nalezy pamietac ze sluzby dzialaja wielotorowo , zawsze nalezy to miec gdzies z tylu glowy.
Nawet ksiazki pewnym pseudo , cos tam , cos tam , wydaja. Byleby tworzyli odpowiedni przekaz i wyznaczali sciezki jak mamy myslec i postepowac. Ci co sledza blogosfere beda wiedziec co mam na mysli. To juz tak z boku - swoja droga , za jak marny , podly "gescheft" ludzie potrafia sie uswinic

Dzis ukazal sie w prasie wloskiej paszkwil (kolejny ?) jakoby Polska byla winna wybuchu II wojny sw. Wypowiedzi znaczacych politykow , osob , o wspolwinie Polakow za holokaust (sprytnie lacza tez w tym Wegrow). Nagle "rozgrzani" dziennikarze i politycy wala jak w beben - w Polske , Polakow. Konsekwencje biernosci , zaniechan a wrecz antypolskiej dzialalnosci , tu od wewnatrz , od srodka , w Polsce.. No ale tu tez taki jeden "idiota" rozplywal sie i mial pomagierow w cmokaniu nad filmem "Ida" - bo "Oskar" , bo oskaaar panie , taaaka nagroda !!!. Mozna napisac - idioci - bo maja juz petle na szyji a sami wchodza na stolek. Ale to nie do konca tak.
Nikt nie podejmuje tematu zamachu w Smolensku. Ukazala sie ksiazka w Niemczech. Dwie gazety o tym pisaly - tez w Niemczech. Nie we wszystkim prawdziwie , ale . Gdzie reszta Europy , Swiata . Co znowu wulkan na Islandi wybuchl ?!.
Mam nadzieje ze zespol parlamentarny A.Macierewicza robi swoje a Pani Anna Fotyga mu w tym znaczaco pomaga.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

22-04-2015 [18:37] - HenrykHenry | Link:

Pozwole sobie tutaj wkleic cos co znalazlem wsieci.Mysle ze Autor mi wybaczy , ale jest to jakze trafne co napisal.
============================

AUTOR Jiri-2
Polska jest już obiektem kampanii wojny hybrydowej. Na razie jest to kampania oszczerstw, dezinformacji, dzielenia, skłócania, zastraszania i międzynarodowej izolacji. Nie jest przypadkiem narracja pt. Polacy-faszyści i ich obozy, jaka pojawiła się ostatnio. Dodajmy do tego pożytecznych idiotów wypisujących kretynizmy o rusofilstwie Polaków! No i na koniec . . . antysemityzm! Powtórka z kłamliwej kampanii 68 roku. Robiona tymi samymi ludźmi. Żydowskimi komunistami Stalina których towarzysze pozbyli się z kraju. Razem z żydami podejrzanymi o to, że syjonizm i Izrael kochają bardziej niż komunizm. Cóż człowiek może wyjść z Czeka, ale Czeka z człowieka . . nigdy. Na zachodzie w tych lewacko-marksistowskich środowiskach Żydowskich Rosja ma masę agentów wpływu. I zapewne nie tylko wpływu. I tu mamy wspólną płaszczyznę Rosji i pewnych środowisk handlujących holokaustem. Rosja chce zdyskredytować Polskę a ci drudzy jw, aby wymusić odszkodowania. Dodajmy do tego być może "katastrofę" smoleńską. A mamy wojnę propagandową pełną gębą. Z udającymi greka głąbami ze strony PO. Uważającej, że to wszystko to nie jest celowe opluwanie nas a tylko tak deszcz kropi. Obecnie mamy bardzo niepokojącą sytuację. Putin i jego tuby propagandowe przygotowują sparszywiały zachód do myśli. Całe to napięcie i wojna to wina tych Polaków ew. narodów z imperium posowieckiego! W Polsce to wina tych Katoli-Faszystów-Rusofili-Atysemitów. A niech ich sobie Rosja weźmie, i zrobi z nimi porządek. Znowu będzie handel i wzrost gospodarczy w UE. A oni sami sobie winni. Podobna kampania skierowana jest teraz przeciw Ukraińcom ale w połączeniu ze zbrojną interwencją. Nas na razie wystawia się tylko medialnie. Niestety dzieje się to przy zupełnym braku reakcji i przeciwdziałania idiotów z PO. Udających że wszystko jest ok. Ba dających nawet poparcie i kasę. Na będącą elementem tej maszynerii kampanię wstydu narodowego. Grossy, Pokłosia, Idy, milczenie MSZ nad Polskimi Obozami, brak reakcji na...

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

22-04-2015 [18:56] - Magdalena Figurska | Link:

Wspomnę też, że zdarza się, iż polscy dziennikarze piszą teksty, podrzucając je do obcych gazet.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

22-04-2015 [18:41] - HenrykHenry | Link:

I jeszcze -
===============

AUTOR Jiri2

Grossy, Pokłosia, Idy, milczenie MSZ nad Polskimi Obozami, brak reakcji na kłamstwa Putina. A przede wszystkim milczenie nad eksterminacją Polaków w ZSRR! Te zaniechania są porażające jeśli nie zbrodnicze. Tych kretynów trzeba odsunąć od sterów państwa. Dosyć złego zrobili, udając że nic się nie dzieje, a Polacy mogą dalej tylko grillować. Europa zachodnia ocenia iż zna 1000 oficjalnych agentów kremla. Resztę szacuje się na ok. 5000. A liczba sukcesywnie rośnie. Minister w jakim wywiadzie podał u nas liczbę 300 znanych. Co daje nam ok. 1500 ukrytych. Warto o tym pomyśleć. I zacząć działać. A nie bredzić o bezpieczeństwie i spokoju. Ale premiera ma zamiar się zamknąć i nie wychodzić a prezydent już w Ruskiej Budzie i nawet skomleć się boi. Co z takimi możemy osiągnąć? A pan z FBI powinien się lepiej zainteresować żydowskimi emigrantami którzy mają stalinowskie zbrodnie na sumieniu. Bo jak nic sporo z nich wyjechało w świat mając błogosławieństwo kremla.

Obrazek użytkownika elig

23-04-2015 [14:04] - elig | Link:

Pierwsze pytanie po wykładzie było właśnie o to. Profesor powiedział, że wcale nie domagał się rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z funkcji szefa PiS, tylko wyznaczenia przez niego młodszego i energicznego kandydata na premiera Polski. Ja ze swej strony parokrotnie już pisałam w moim blogu, że uważam list prof. Nowaka za wyjątkowo nieszczęśliwy pomysł.

Obrazek użytkownika elig

28-04-2015 [22:35] - elig | Link:

Relacja wideo jest tu:

https://www.youtube.com/watch?...