PiS zachował instynkt polityczny

Opozycja znowu jest w kropce. Już była w ogródku, już witała się z gąską. Oczywiście w ogródku szans na wygranie wyborów. I gąską nadziei na zdobycie władzy. Jazda na marszałku M. Kuchcińskim tak dobrze się zapowiadała. Pretekst był. PiS przez lata bycia w opozycji, krytykował bizantyńskie zapędy ludzi Platformy sprawującej władzę. Zapędy polegające na korzystaniu z profitów wiążących się ze sprawowaniem władzy.  I w której to sprawie ludzie Platformy nie mieli żadnych skrupułów. Słynne ośmiorniczki z restauracji ‘Sowa i przyjaciele’ są tego znamiennym symbolem. PiS zapowiadał, że idzie do władzy, aby służyć ludziom a nie korzystać z profitów, jakie sprawowanie władzy ze sobą niesie.
A tu proszę, marszałek Kuchciński do samolotu, którym leciał do Rzeszowa, zabierał swoją żonę. Zgroza! Jak on mógł! Zabierać swoją żonę do samolotu, którym leciał? Przecież to zbrodnia niesłychana (zbrodnia niemalże taka jak ta, o której pisał poeta, gdy pani zabiła pana), oburzały się ‘bezstronne’ media prywatne. Ale to, że takie ‘zbrodnie’ były na porządku dziennym za czasów Platformy to ‘bezstronnym’ mediom, tym, co ‘całą prawdę całą dobę’ wcale nie przeszkadzało. Jak premier D. Tusk, do samolotu, którym leciał w podróż życia do Peru, zabrał swoją żonę, to owe media nawet uwagi na to nie zwróciły. Owszem z indiańskiej czapki, w której robił sobie tam zdjęcia, trochę się pośmiali, ale z tym, że w tej podróży była z nim żona, problemu nie było.  Z lotami marszałka M. Kuchcińskiego, było inaczej. Jak już to powiedziałem, media przedstawiały to, jako niemalże zbrodnię stanu.
Ale … No właśnie, jednak pewne, ale jest. I to 'ale' wynika nie z tego, jak sprawę lotów marszałka Kuchcińskiego przedstawiały media. Że zabranie żony do samolotu to zbrodnia. Ale z tego, co PiS głosił czasach, gdy był w opozycji. I co teraz głosi, gdy rządzi. Że szedł po władzę i że sprawuje władzę, nie po to, aby korzystać z profitów władzy, ale po to, aby służyć ludziom. A zwykli ludzie tę obietnicę traktują poważnie. Natomiast w przypadku marszałka Kuchcińskiego powstała wątpliwość. Czy faktycznie tak jest? Czy jest zgodność pomiędzy słowami i czynami. Czy zabieranie żony do rządowego samolotu, nie świadczy o sprzeniewierzeniu się głoszonej zasadzie - szliśmy do władzy, zdobyliśmy władzę, sprawujemy władzę po to, aby służyć ludziom. A nie po to, aby korzystać z profitów władzy. Jeden z blogerów tak ujął to w swoim komentarzu w trakcie dyskusji: „A ja zwrócę uwagę na to, że żona Cezara - a w tym przypadku PiS z Kaczyńskim i Kuchcińskim na czele  - winna być poza wszelkim podejrzeniem”. Nie sądzę, aby marszałek Kuchciński czytał te słowa. Ale zachował się tak jak potrzeba, tak jak by je czytał. I uzasadniając swoją dymisję powiedział - „Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie, uznałem, że nie będę mógł dłużej pełnić mojej funkcji”.
Te słowa dobrze świadczą o marszałku. Ale świadczą jeszcze o czymś innym. Wszyscy wiemy, że loty marszałka Kuchcińskiego nie były żadną zbrodnią. I że opozycja, mając prywatne media po swojej stronie, wykorzystała je, jako pretekst, aby zdyskredytować PiS. Ok, takie prawo opozycji, patrzeć władzy na ręce i krytykować słabe punkty. I gdy taki słaby punkt się pojawił, wykorzystała go bez litości.
Natomiast istota sprawy jest gdzie indziej. Rezygnacja marszałka Kuchcińskiego pokazała, że PiS zachował instynkt polityczny, że nie 'odleciał' po czterech latach sprawowania władzy. Że nadal pamięta o swojej obietnicy. Że wziął władzę po to, aby służyć ludziom a nie po to, aby korzystać z jej profitów.
I mimo lekkiego ‘zawrotu głowy’, jaki się zdarzył, wrócił do zasad. Tak się robi politykę. Politykę, której celem jest racjonalne dbanie o dobro wspólne.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2019 [08:02] - Jabe | Link:

Skoro marszałek jest niewinny, prezes okazał się być podatny na wpływy opozycji. Odstrzelono niewinnego. Natomiast to, ile ośmiorniczek konkurencja zjadła, nie ma tu nic do rzeczy.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2019 [12:14] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Jest tak samo winny jak DT, BB, EK i inni. Tyle, że miara jest różna. Wymagająca dla dla marszałka i tolerancyjna dla tamtych.

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2019 [12:25] - Jabe | Link:

Przepraszam, że zwracam uwagę, ale ze skarżypyctwa się zwykle wyrasta w podstawówce. Zauważyłem jednak, że tutaj to prawdziwa plaga. Marka Kuchcińskiego wcale nie wybiela to, że jest tak samo winny jak Donald Tusk, naprawdę. To nie jest dorosła metoda argumentacji.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-08-2019 [14:32] - Tomaszek | Link:

@Jabe 
To się chłopie obejrzałeś . Ale że kablowałeś w podstawówce to be . Pewnie ci dziewczyny bęcki spuściły . Lepiej póżno niż wcale .

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2019 [14:43] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'Marka Kuchcińskiego wcale nie wybiela to, że jest tak samo winny jak Donald Tusk, naprawdę'
Oczywiście, że nie wybiela. O miarę chodzi, taką sama dla wszystkich. A tej nie ma. Z tego co było akceptowane u DT, robi się 'zbrodnię' u MK.

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2019 [14:54] - Jabe | Link:

Pytanie, co jest akceptowalne, a co nie. Gdy się już to wie, można ocenić osobno zachowanie DT, a osobno MK. A tak, skoro DT się upiekło, to było OK, a skoro MK został zdjęty, to znaczy, że winny. Tak to jest, gdy standardy wymyśla się na potrzeby sytuacji.

Ja uważam, że osoby na stanowiskach powinny mieć pewne przywileje. Nie miałbym pretensji, gdyby marszałek Kuchciński jadł ośmiorniczki codziennie, a prezydent mógłby nawet żonę częstować. A wszystko to na koszt podatnika. Jednak żałosny jazgot obronny w postaci wytykania tamtym, że są tacy sami, a nawet bardziej, bardzo źle o tak argumentujących świadczy. Powtarzam, powinny być wypracowane standardy – nie przepisy, a zrozumiałe wzorce.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-08-2019 [14:29] - Tomaszek | Link:

Ja to Brigitte Bardot bym odpuścił  . Bo nie pluje na Polaków .

Obrazek użytkownika Ludomir

12-08-2019 [00:34] - Ludomir | Link:

Tomaszeczku!
To w twojej piaskownicy już się teraz o Bardotce mówi? Ciekawostka jak te bachory szybko teraz dojrzewają...

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2019 [23:20] - Tomaszek | Link:

@Ludek Lewatzki
Juz ci chyba pisałem , że to czerwone w krzakach to twoja dupa skopana za ciagłe opowiadanie tych samych kawałów . A w piaskownicy to ty pewnie grasujesz . I wara od Bardotki , wy komuchy macie swoje kołchoznice i ich się trzymajcie . Popatrz na swój awatar , toż to hitlera można straszyć . Pokaż się , byle jak ale się pokaż  . 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-08-2019 [09:48] - Marek1taki | Link:

Był drugą osobą w Państwie i nie jeździł tramwajem do Rzeszowa. Dziwak. Teraz w ramach ekspiacji rząd będzie publikował plan podróży w 2-tyg.wyprzedzeniem pod rygorem karnym. Procedury będą OK, a na rządzenie nie będzie czasu, a jeśli już to ruchy znane z wyprzedzeniem. Ktoś kto to wymyślił to się jawnie zdekonspirował jako agentura. Kto to?

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2019 [10:21] - Jabe | Link:

Obmyślić reguł poprawnego postępowania nie ma komu, a gdy robi się raban – słuszny, czy nie – na gwałt wprowadza się formalne procedury. Można domniemywać, że jak zwykle będą uciążliwe, oderwane od rzeczywistości i generalnie do niczego, ale trzeba pokazać, jak to się dba, bo ludzie patrzą. Tak działa to państwo z dykty.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2019 [14:44] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Marek1taki
Agentura nie ma tu nic do rzeczy. Idą wybory, chodzi o 'grillowanie' opcji rządzącej, opozycja liczy, że coś na tym ugra.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-08-2019 [14:36] - Tomaszek | Link:

@TH
Ktoś chciał grillować , tylko nie wiedział jak to działa . Pewnie tylko w warcaby grał na kopy w dupę . I tak się załapał na swojego obrotowego .

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-08-2019 [11:06] - Trotelreiner | Link:

Teraz wszystkie ręce,mordy,gazety niemieckie,tefałeny,polsaty  i inne ścierwa...od poniedziałku mają opluwać Karczewskiego !
Już jest wydany rozkaz...nawet ambasada tych beznapletkowców ma wziąć w tym udział...ale dyskretnie..finansowo.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2019 [12:17] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Trotelreiner
Zbyt czarno pan widzi.
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-08-2019 [14:50] - Trotelreiner | Link:

@Tadeusz Hatalski ---12.17

No to zakład! 100€ ja stawiam,że się zacznie jazda!
Pierwszy kamień z muru został wyrwany...jeszcze parę,jeszcze kopniak,jeszcze poleją gnojówką....to jest reżyserowane...

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2019 [15:24] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Trotelreiner
Niech 'jadą' i tak nic im to nie da. Po 'aferze' MK poparcie dla PiS-u nie spadło. Polacy nie lubią personalnych ataków. L. Wałęsa zaatakował A. Kwaśniewskiego i przegrał, D.Tusk zaatakował W. Cimoszewicza (afera z Jarucką), bo wydawało mu się, że on będzie jego konkurentem i przegrał ... z L. Kaczyńskim. Niech ciągną tak dalej, to dojdą do większości konstytucyjnej ... ale dla PiS-u.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-08-2019 [08:39] - Trotelreiner | Link:

@Tadeusz Hatalski 15.24
Ja postawiłem 100 € i nikt sie nie założył....pierwszy do ataku na Pana Karczewskiego ruszył Lis ze swoim organem...Newsweekiem...[organ użyty specjalnie]

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-08-2019 [10:32] - Pani Anna | Link:

@Trotelreiner prosze się napić melissy lub neospasminki. Ameryki tu Pan nie odkrył, ataki na rząd trwaja od 4lat, a teraz w czasie kampanii jeszcze się nasilą, wszyscy to wiedzą.
Czekam tylko, aż się przyczepią do tego, że Pan Prezydent nie płaci czynszu za Pałac Prezydencki.

Obrazek użytkownika Ludomir

12-08-2019 [00:37] - Ludomir | Link:

ParteigenosenTrotereiner
to skąd takie szczegółowe informacje posiada - hę?

Obrazek użytkownika xena2012

11-08-2019 [11:37] - xena2012 | Link:

Instynkt polityczny to jeszcze nie wszystko.Niestety nie zwracamy uwagi na asymetrię przy ocenie róznych wydarzeń.Nie chodzi tylko o te loty ale sprawy gdzie niejednakowo traktuje się wszystkich.To powoduje,że coraz bardziej tworzy się warstwa świętych krów,nigdy nie pociaganych do odpowiedzialności.Nikt też nie smie tych spraw poruszyć ani o naduzycia oskarżyć.Wszyscy mogą  obśmiewać żonę marszałka Kuchcińskiego za przewóz nietypowego leku ale nikt nie wnika w sprawę rzecznika Bodnara którego nieletni syn okazał się nozownikiem.Czy Bodnar nie powinien podac sie do dymisji zamiast uznać sprawę za prywatną? Każda nawet gruba afera opozycji jest pracowicie wyciszana przez media,każde nawet drobne potkniecie kogos Z PiS- rozdmuchiwane miesiącami.Czyż nie tak było z sałatką pani Pawłowicz? Może i tu powinno się zaostrzyć przepisy do których oczywiście beda mieli obowiazek zastosować się poslowie PiS-u,bo pani Lubnauer i tak bedzie ostentacyjnie zarła na sali sejmowej ciastka.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-08-2019 [12:10] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ xena2012
Zaostrzenie przepisów nic nie da, potrzeba jest prywatna telewizja, która byłaby przeciwwagą dla tej co 'całą prawdę całą dobę'.

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2019 [12:18] - Jabe | Link:

Myślę, że różnica jest taka, że syn jest prywatny a samolot państwowy.

Każda nawet gruba afera opozycji jest pracowicie wyciszana przez media – Media rządowe do obrzydzenia wałkowały afery opozycji, nawet odgrzewane sprzed lat. Zgaduję, że wciąż tak jest. Za Platformy wałkowane były ośmiorniczki, i nie tylko w mediach pisowskich, choć wydawałoby się, że wiodące sprzyjały PO.

Problemem zupełny upadek standardów za czasów PiS-u.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-08-2019 [14:40] - Tomaszek | Link:

To ile te ku...wa ośmiorniczki kosztowały  ? To ci powiem pół biliona albo więcej . Fuck the ośmiorniczki . Pół biliona wcięło .

Obrazek użytkownika angela

11-08-2019 [15:04] - angela | Link:

@Jabe, z tobą coś nie tak, zmień okulary, co do standardów, ty już otępiales od tych waszych standardów, bo jak się upaprales w platformerskim gow..... nie, to Ci będzie całe życie śmierdzic. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2019 [19:22] - Jabe | Link:

▒▒▒ już do poziomu z czasów ▒▒▒ dobiła. Taki standard.

Obrazek użytkownika Ludomir

12-08-2019 [00:19] - Ludomir | Link:

Ci do Anielki to już od początku dobiła do tych standardów.

Obrazek użytkownika paparazzi

12-08-2019 [01:28] - paparazzi | Link:

..................../'¯/) 
..................../¯../ 
.................../..../ 
............./´¯/'...'/´¯¯`·¸ 
........../'/.../..../......./¨¯\ 
........('(...´...´.... ¯~/'...') 
.........\.................'...../ 
..........\............... _.·´ 
............\..............( 
..............\.............\

Obrazek użytkownika Ludomir

12-08-2019 [00:29] - Ludomir | Link:

Ta narracja z ośmiorniczkami i "podróżą życia" do Peru dawno ju się zdezaktualizowała nie tylko dlatego że Tusk był z żoną na zaproszenie rządu peruwiańskiego z wizytą oficjalną (jak np.Morawiecki u Franciszka lub Duda u Trumpa),a ośmiorniczki,co tak niektórym w gardle stanęły, w tamtym czasie kosztowały w Biedronce ok,20 zł /l kg (dzisiaj pewnie nieco drożej) - są one  codzienną strawą ubogich greckich rybaków.No, ale nie wszystkie przekazy dnia i narracje  niektórzy wyznawcy PiS potrafią aktualizować lub za nimi nadążać...

Obrazek użytkownika HenrykH.

12-08-2019 [08:32] - HenrykH. | Link:

Dlaczego Pan manipuluje .Co z tego że kucharz kupił je w Biedronce  za 20 zł albo i sam złapał z greckimi ,biednymi rybakami,jak na talerzu były warte już 8 tys.Do tego wino podobno z Tesco za 1200 zł flaszka.::)

Obrazek użytkownika angela

12-08-2019 [14:57] - angela | Link:

To mafia ma jakieś standardy, a banda platfusowa utrzymywała jazdę bez trzymanki na społeczeństwie.
Jak podatki roztrwonili, to żeby ZUS nie upadł, sięgnęli bez pardonu po pieniądze obywateli, drobnych ciulaczy, a 30 mil. gdzieś im się po drodze zawieruszylo, tak się rządzili. 
Jednocześnie ci potomkowie komunistycznych oprawców , rozbijali się samolotami, /niedługo to i do wychodka by latali/, i popijali ekskluzywne wina,  krasząc mową meneli, z pod budki z piwem. 

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2019 [15:59] - tricolour | Link:

I co, ktoś siedzi? Nikt. Komuś, choć jednemu postawiła pisowska prokuratura zarzuty? Choć jeden zarzut? Nikomu.

Z czego wniosek, że nie było złodziejstwa.

Obrazek użytkownika Ludomir

12-08-2019 [16:05] - Ludomir | Link:

 @HenrykH.
Z pańskiej kieszeni zapłacono rachunek? I tak daleko było jeszcze do 4 mln.zł, które przelatał z krewnym i znajomymi ex-marszałek. I skąd masz Pan takie dokładne wiadomości, bo chyba nie z autopsji...      

Obrazek użytkownika angela

12-08-2019 [18:20] - angela | Link:

Ludomir, zajrzyj do kieszeni POprzedników, bliżej ci do nich, a i kaski do zwrotu multum.
Marszałek do pieska, haratac w galę i na polowania nie latał. 

Obrazek użytkownika HenrykH.

12-08-2019 [18:50] - HenrykH. | Link:

Mówimy o kwotach rzędu 250 mld złotych ,Pan o 4 mln .Rachunki płacono kartami służbowymi .Nie ,nie jestem kelnerem.

Obrazek użytkownika Ludomir

13-08-2019 [00:32] - Ludomir | Link:

A komu zrobiono sprawę karną za te250 mld zł podczas wszechwładnej kadencji "dobrej zmiany" - wie Pan może?