AFA - Abstrakcyjny Felieton Aktualny - 4tygodniUFFka

Budujemy jądrówkę z USA!
To najwyższa techniczna kultura
Prócz gigadżuli to znaczy – się zobaczy
…a może by potem… wzbogacić Uran…
A czemu nie poeksperymentować jak jakiś Iran, że zażartuję iście atomową pointą? Pierwsza taka elektrownia powstanie na Pomorzu i na 100% w Żarnowcu. Część infrastruktury się zachowała, odtworzyć jeno sieć trakcyjną i linia kolejowa do Wejherowa – fertig. Płyty główne pod reaktory zlokalizować bliżej Tyłowa, bo starych wysadzać dynamitem nie ma sensu. No kwestia przekopu potoku Piaśnicy do morza, bo na chłodzenie 6 bloków jądrowych o mocy 1-1,5 GW każdy, jest za mało wody w rynnowym Jeziorze Żarnowieckim, nad którym pracuje potężna elektrownia wodna (4 x 168 MW). Jest to elektrownia pompowo – szczytowa i przy pracy pompowej (napełnianie górnego zbiornika poza szczytem) jest zasilana szyną północną z Dolnej Odry. A tu bez strat przesyłowych będzie po sąsiedzku podłączona do atomówki. Same korzyści, bo stacja transformatorowa de facto jest. 2 czerwca 2019r. w Waszyngtonie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz sekretarz energii USA Rick Perry podpisali Porozumienie o współpracy w dziedzinie cywilnego wykorzystania energii jądrowej (Memorandum of Understanding). Nareszcie!
Prezydent Gdańska Ołeksandra Dulkiewicz kupiła za 150 tys. zł rydwan sygnowany napisem Allahu Akbar. Poszły słuchy, że na powrót Tuska z Brukseli, ale okazało się, iż to na bitwę z rządem o Westerplatte. Festung Danzig – kaputt! A Kasia Tusk chwali się białym ręcznikiem Chanel za 5 tys. Miała pono go rzucić na ring krajowy…
Poseł artysta Mieszkowski zagłosował za powrotem Rosji do Rady Europy. Portal szambonet natychmiast triumfalnie obwieścił, że za tym stoi Polska. Fake news – zali nic odmiennego z tej fabryki wieści i wici, ale tak by the way, to można bezwolnie zauważyć – no po co taki Krym posłowi bez matury? Hartman szaleje w InFernecie z użyciem instrumentarium antysemityzmu Polaków. Zniesmaczony ta monotonią głupoty twitterowicz o nicku Xerf wyjaśnił pieniaczowi: „Gościu, my Cię nie lubimy nie dlatego, że jesteś Żydem, tylko dlatego, że jesteś pajacem, gburem, chamem i postulujesz legalizację pedofilii. To, że jesteś Żydem, jest wobec powyższych czynników irrelewantne”. Poczekamy, który wariant z erystyki Schopenhauera wybierze Hartman na ewentualna ripostę. W Rabiejowicach (dawniej Warszawa) królują „cztery litery” wzbogacone futurystyczną nadzieją „mężczyzna też może rodzić”.  To zaiste musiała wymóżdżyć blondynka. W radiowej Trójce filozof grafomańskiej piosenki, acz wybitnie tantiemowej  - Waglencjusz – tańczy do upadu. Mistrz lekkiego dowcipu homonimicznego – Mann – humoryzuje antenkę.
„Mówią, że chcą »odrzucić ofensywę zła« i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te” – ocenił na Twitterze D.Tusk wypowiedź J.Kaczyńskiego. "Bezsilne jest zło w życiu zbiorowym, dopóki nie urządzi z siebie imitacji dobra, ażeby móc wyłudzić współpracę obywateli pragnących dobra. Dlatego w życiu zbiorowym głupota (a choćby tylko naiwność) jest gorsza od samego zła w życiu publicznym, nie byłoby bowiem zła w życiu publicznym, gdyby nie znajdowało oparcia pomiędzy dobrymi, gdyby nie było przyjmowane w najlepszej myśli. [...] Nigdy źli niczego nie utworzą bez pomocy dobrych, więc odkąd [dobrzy] wycofają się z przedsionków zła, zło musi upaść". Feliks Koneczny.
Zamiast #TwójSztab, totalni napisali: #TwójSzwab. Sigismund Schlomo  Freud się kłania.
W czerwcu w bazylice Św.Rocha w Białymstoku Żydzi  w ramach Festiwalu Kultury Zachor – Kolor i Dźwięk – urządzili koncert organowy, co nie jest zgodne z prawem kanonicznym. Protestujących przeciw profanacji świątyni, modlących się parafian wyproszono z kościoła. Założyciela Fundacji Wspierania i Nagradzania Wybitnych Polaków Zasłużonych Ojczyźnie Ex Corde – Piotra Żakowicza zatrzymano i zakuto w kajdanki pod pretekstem, że jest poszukiwany, co oczywiście okazało się kłamstwem.
W Holandii włączono maszt 5G. Ptaki wpadły w szał, zdechło kilkaset sztuk. Niebawem w Polsce ruszy ta nowa rewolucyjna technologia wielkiej szybkości łącza InFernetnego. Czyżby to były eksperymenty z eutanazją inaczej?..! Tu Holendrzy mają ewidentne osiągi.
W ub.roku Andrzej Pieślak, redaktor naczelny portalu naszlidzbark.pl „Gazetę Olsztyńską” – nazwał „gadzinówką niemieckiej propagandy”, a jej lokalny dodatek „szmatą lidzbarską”. Gazeta pozwała redaktora z artykułu 212 Kodeksu karnego o zniesławienie. Sąd Rejonowy w Olsztynie umorzył postępowanie na okres jednego roku nakazując wpłacić 500 zł na cel społeczny. Stojący twardo za swoją racją A.Pieślak wniósł apelację. Niedawno w lipcu odbyła się rozprawa gdzie sąd go uniewinnił. Sędzia salomonowo rozstrzygnął – to była opinia, a nie fakt, więc państwo nie ma podstaw do interwencji. A że „gadzinówka” należy do Niemca to konfiguracja słowna nie jest żadnym zniesławieniem. Nadzwyczajna kasta jak chce – to może!
I na koniec budująca reminiscencyjka z „miasteczka bajeczki” (jak je nazwała A.Osiecka) – Tykocina. Przy stoliku w pierogarni siedzimy we czworo. Ja ze znajomą i para młodych Białorusinów. Każde z nas zamawia coś innego. Kelner na talerzach wielkości średniej miednicy, podaje porcje iście gargantuiczne. – Ja  nie dam temu rady – uśmiecha się Wołodia i  sugeruje mi kibina. Zsuwam okazałego pieroga z zapiekaną wieprzowiną na swój talerz, dzieląc się tykockimi z kaszą gryczaną. Panie idąc za naszym przykładem, wymieniają między sobą klasyczne pielmienie na pierożki z truskawkami. I na tym nie koniec uczty, efektem czego cała czwórka delektuje się czterema wyśmienitymi smakami w trakcie przemiłej rozmowy o historii miasteczka – perły baroku nad Narwią. Ale to się mogło zdarzyć tylko tam. Bo Tykocin to Miejsce Mocy. Leży na linii geomantycznej biegnącej z wielkiej piramidy w Gizie…
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

05-08-2019 [08:04] - angela | Link:

Jądrowka nam jest potrzebna, ale kiedy ona się spłaci, i nie znoszę uzaleznienia od kogokolwiek. Każda elektrownia jądrowa, to sama w sobie tykajaca bomba.