Jubileuszowa notka - okrągłe 10 lat mojego bloga

  Pięć lat temu przy okazji poprzedniego jubileuszu pisałam:

  "Blogowanie to jedna z najciekawszych rzeczy, jakie robiłam w życiu. Traktuję je jako miłe hobby emerytki i dobrą zabawę. Otrzymałam nawet propozycję pisania w pewnym tygodniku, ale nie skorzystałam z niej. Nie chcę, by hobby przekształciło się w pracę. Mam za sobą już jedną, niezwykle udaną karierę zawodową i druga mi niepotrzebna. Poza tym status emerytki-amatorki gwarantuje niezależność.
  Nie traktuję blogowania jak walki i nie mam poczucia misji. Po prostu, dzielenie się z innymi moimi przemyśleniami sprawia mi przyjemność. Korzystając z okazji chcę życzyć Czytelnikom, Komentatorom, Blogerom i Adminom wszystkiego najlepszego." {TUTAJ}".

   Przez pierwsze pięć lat napisałam 1871 notek, które miały ponad 4,5 milionów odsłon. W czasie drugiego pięciolecia opublikowałam 1334 wpisów [w sumie 3205].  W pierwszych siedmiu latach pisałam ponad 350 tekstów rocznie, w następnych trzech latach - ponad 240.  Zaprzestałam też relacjonowania różnych wydarzeń dziejących się w Warszawie.  Spowodowane to zostało przez postęp techniczny w blogosferze.  Każdy ciekawszy "event" jest albo transmitowany na żywo w Internecie, albo film z niego ukazuje się natychmiast na YouTubie.  Moje relacje stały się więc niepotrzebne.

  Ponad trzykrotnie wzrosła natomiast ilość odsłon mojego bloga - z ok.4,5 miliona do ok. 15 milionów.  Mogę więc liczyć na to, że liczba czytelników też się powiększyła.  Nad blogosferą gromadzą się jednak ciemne chmury.  Jest ona wypierana przez Twittera i Facebooka, a coraz więcej dużych portali blogowych jest zamykanych.  Postaram sie jednak prowadzić bloga jak długo się tylko da.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-07-2019 [20:07] - Tomaszek | Link:

I tak trzymac . Sto lat !!!

Obrazek użytkownika angela

22-07-2019 [20:31] - angela | Link:

Wszystkiego dobrego z okazji jubileuszu,  chociaż nie zawsze się z Panią zgadzalam, to notki czytałam z zainteresowaniem. 
Życzę dużo zdrowia. 

Obrazek użytkownika xena2012

22-07-2019 [22:05] - xena2012 | Link:

Co mi si w Pani notkach podoba? Ich różnorodnośc tematyczna. Wszystkiego najlepszego!

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-07-2019 [22:49] - Marek1taki | Link:

Piękny jubileusz. Gratuluję i życzę pomyślności.

Obrazek użytkownika foros

22-07-2019 [23:37] - foros | Link:

wszystkiego najlepszego

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

24-07-2019 [15:59] - Lech Makowiecki | Link:

Życzę kolejnych owocnych dekad w blogosferze. Pozdrawiam. Też emeryt, ale wciąż jeszcze aktywny zawodowo...