Rewanż za Tuska, czyli wybór Ursuli von der Leyen

  Nie ma co ukrywać - to był sukces polskiej dyplomacji, a w szczególności premiera Morawieckiego {TUTAJ}.  Najlepiej opisał to bloger Catrw w Salonie24:

  "Wybór Ursuli von der Leyen - to duży sukces Polski rządzonej przez PiS…
To wybór najlepszy z możliwych do osiągnięcia. 
Na poziomie symboliki to triumf i rewanż….Pamiętacie Państwo jak Niemcy wybrali nam nie naszego, choć z Polski kandydata...Wszyscy krzyczeli 27: 1…. 
Teraz My tylko, że z klasą wybraliśmy Niemcom ich kandydata, mało tego grzecznie prosiła Nas o to Kanclerz Angela Merkel….Brawo PiS…." {TUTAJ}.

  Dodam tylko, że do Warszawy przyjechał specjalny wysłannik CDU i rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim o tej sprawie.  Oczywiście, nie należy popadać w nadmierną euforię.  Ostateczny kształt Komisji Europejskiej zostanie zatwierdzony przez Parlament Europejski dopiero po wakacjach.  Dopiero wtedy będzie można ocenić ostateczny efekt wczorajszej [16.07.2019] nominacji pani Ursuli na szefa KE.

  Trzeźwo ocenił sytuację dr Jerzy Targalski w swym Geopolitycznym Tyglu z dnia 5 lipca 2019 {TUTAJ}:

  " W Unii władzę miały, mają i przez dłuższy czas jeszcze będą miały Niemcy a zatem cały spór nie dotyczył, bo nie mógł dotyczyć ograniczenia władzy niemieckiej, czy wybrania kogoś, kto jest dla Polski korzystny, czy też popiera Polskę. Nie. Spór dotyczył jedynie wyboru osób, które będą realizowały politykę niemiecką i w tym zakresie należy analizować zmiany - powiedział.
– Niemcy podjęły dwie zasadnicze decyzje. Po pierwsze, że Unia będzie dążyła do federalizacji, co jest oczywiście dla nas śmiertelnym zagrożeniem i po drugie, ze centrum Unii będzie wykonywało systematyczne ataki na Polskę i generalnie na Europę Wschodnią, żeby zdusić wszelki bunt w zarodku i ta polityka będzie realizowana bez względu na to, czy to będzie Timmermans przewodniczący Komisji Europejskiej, czy Kubuś Puchatek, czy nawet gdyby to stanowisko zajęła sama Angela Merkel. To nie ma żadnego znaczenia, ta linia będzie utrzymana a zatem ważne jest tylko, jakie cechy charakteru, jakie możliwości i powiązania ma ten, które tę politykę będzie realizował. (...)
   Z tego punktu widzenia fakt, że Polsce udało się wreszcie stworzyć sojusz na początek Grupy Wyszehradzkiej wspieranej z zewnątrz przez inne państwa i nikogo nie udało się Niemcom ani przekupić ani zastraszyć, wyłączywszy oczywiście Bułgarów, którzy postanowili, że jak nie będą pilnowani i będą mogli kraść fundusze unijne, to wtedy będą głosowali tak jak Niemcy. To jest ogromny krok naprzód, początek koalicji - dodał.
– Oczywiście ta koalicja może się rozwijać, jeśli otrzyma wsparcie z zewnątrz, mam na myśli wsparcie amerykańskie, bo wystarczy polecenie z Ameryki a Rumunia będzie stała za nami murem, podobnie Chorwacja. Więc to jest naprawdę ogromny sukces.".

  Rzeczywiście.  Pokazano tzw. "starej Unii".że musi się liczyć z głosem Europy Środkowej.  Na zakończenie pragnęłabym polecić zapoznanie się z informacjami na temat pani Ursuli von der Leyen, zamieszczonymi w portalu RMF24.pl {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-07-2019 [13:37] - Marek1taki | Link:

Lekarka jak Kopacz, znajoma Rostowskiego, arystokratka po mężowskim grancie w USA - co nas to obchodzi? Ważne, że rozbroiła Bundeswerę. Należy się jej podziękownie jak psu buda. Trudno wyczuć jak się przejawiać będzie jej europederalizm.

Obrazek użytkownika krystal

17-07-2019 [13:45] - krystal | Link:

Polecam wpisy "wawela" na głebokich tyłach "salonu24" i wpisy Stanslava Balceraca np. na tłiterze.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-07-2019 [17:19] - NASZ_HENRY | Link:

PiSurowe zwycięstwo ;-)

 

Obrazek użytkownika Jabe

17-07-2019 [19:31] - Jabe | Link:

Nadal nie rozumiem, na czym polega ten sukces.

Obrazek użytkownika Ludomir

18-07-2019 [13:48] - Ludomir | Link:

Czy cenzura Strefy  Wolnego Słowa dopatrzyła się naruszenia jakichś  zasad obowiązujących w tej Strefie blokując publikację tego oto tekstu:

Jak zwykle PiS odnosi mega genialne zwycięstwa dyplomatyczne mając za szefów dyplomacji najpierw Waszczykowskiego, a teraz Ciaputowicza (właśnie Szczerski odpadł w kandydowaniu na vice szefa NATO). Nowa Komisarz UE kilkukrotnie podkreślała, że nie będzie najmniejszych  ustępstw czy tolerancji jeśli chodzi o łamanie praworządności w krajach członkowskich, a dbać już o to będzie nie kto inny, jak Frans Timmermans, jej obecny zastępca. Zwycięstwem dyplomatycznym PiS jest także dwukrotnie odrzucenie  kandydatury Szydło, którą zresztą PiS chce narazić na śmieszność i kompromitację po raz trzeci, jako że ta kobieta raczej nie ma  zbyt wygórowanego wstydu...
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2019 [15:26] - Jabe | Link:

Może chodzi o kobietę o niewygórowanym wstydzie? Nieregulaminowo poetyckie.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

18-07-2019 [20:35] - Teresa Bochwic | Link:

No i nie kandydowała.