PiS proponuje: stabilizację, rozwój, opozycja brak programu

PiS proponuje: spokój, stabilizację i rozwój, opozycja brak programu i skrajne emocje 

1. W poprzednim tygodniu odbyła się 3-dniowa Konwencja programowa Zjednoczonej Prawicy w Katowicach, podczas której miało miejsce 16 paneli tematycznych na sali plenarnej i aż 70 paneli poświęconych problemom szczegółowym, w których głos zabrało blisko 500 panelistów i ekspertów, a słuchaczami było około 10 tysięcy uczestników.

Teraz dorobek tej konferencji jest analizowany i na jego podstawie będzie budowany program wyborczy na następną kadencję, a jego publiczna prezentacja nastąpi na przełomie sierpnia i września.

W warstwie ideowej program będzie oparty na tym, który powstał w 2014 roku i jest realizowany w tej kadencji, w warstwie praktycznej priorytetami o czym mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki będą: ochrona zdrowia, edukacja, ochrona środowiska, restrukturyzacja energetyki, oraz realizacja wielkich inwestycji o charakterze wręcz cywilizacyjnym takich jak: CPK, przekop Mierzei Wiślanej, Baltic Pipe, tunel podmorski do Świnoujścia, czy Via Carpatia.

Podsumowując ten Kongres prezes Jarosław Kaczyński mówił, „że na następną kadencję, oczywiście jeżeli wyborcy powierzą nam władzę ,Prawo i Sprawiedliwość, proponuje: spokój, stabilizację, rozwój oraz konsekwentne dzielenie się owocami wzrostu gospodarczego ze wszystkimi grupami społecznymi, z kolei opozycja, szczególnie tzw. totalna, brak programu i kreowanie skrajnych emocji w społeczeństwie.

2. Rzeczywiście jeżeli przyjrzeć się działalności opozycji to jakiś czas temu ta spod znaku Koalicji Obywatelskiej ( już bez PSL-u), powołała sztab wyborczy na czele którego stanęli ludzie, którzy odnieśli sukcesy w wyborach do Parlamentu Europejskiego ( Brejza, Arłukowicz).

Po jakimś czasie ogłoszono, że tym razem Koalicja Obywatelska stawia na kampanię bezpośrednią i jej liderzy zakasawszy rękawy (dosłownie), ruszyli w teren na spotkania z wyborcami.

I prawie natychmiast nastąpiło twarde zderzenie z rzeczywistością, np. w Węgrowie sztab uznał ( po podpowiedziach lokalnych działaczy Platformy), że należy się udać do sklepu, który prowadzi człowiek od lat popierający Prawo i Sprawiedliwość i z nim rozmawiać, jednak okazało się, że pomylono człowieka i europoseł Arłukowicz „zaczepił” klienta wychodzącego ze sklepu.

Zapytany o popieranie PiS-u, człowiek odpowiedział ,żeby pytający go nie denerwowali, na to cała ekipa Platformy towarzysząca Arłukowiczowi ,zaniosła się śmiechem, a film sztab umieścił w internecie.

Chyba ku zaskoczeniu PR-owców Platformy, film spotkał się z miażdżącą reakcja internautów, powszechnie uznano, że strategią Platformy jest kpienie ze zwykłych ludzi i wprawdzie wieczorem pokazano filmik, w którym ten sam człowiek tłumaczy, że nie czuje się urażony porannym incydentem ale „mleko się rozlało”.

3. W internecie jest co najmniej kilkanaście innych filmików pokazujących spotkania czołowych polityków Koalicji Obywatelskiej, na których widać, że nie radzą sobie w bezpośrednich kontaktach z wyborcami, ponieważ ci pytają o program ale tego programu nie ma.

Wprawdzie w najbliższą niedzielę ma się odbyć Konwencja programowa KO ale trudno sobie wyobrazić wspólny program Platformy, Nowoczesnej, Inicjatywy dla Polski Barbary Nowackiej i partii Zielonych, ponieważ w wielu publicznych wypowiedziach czołowych działaczy tych ugrupowań, aż roi się od sprzeczności.

Zjednoczona Prawica proponuje więc na następne 4 lata spokój, stabilizację , rozwój i sprawiedliwe dzielenie się owocami wzrostu gospodarczego ze wszystkimi grupami społecznymi, natomiast jak pokazują ostatnie dni, totalna opozycja stawia na brak programu i podkręcanie emocji.