Zjednoczona Prawica wygrała wybory głównie dzięki wsi i ...

Zjednoczona Prawica wygrała wybory głównie dzięki wsi i rolnikom

1. Jeszcze trwa liczenie głosów, choć tym razem sprawniej niż wcześniej, ale jest już jasne, że Zjednoczona Prawica wygrała wybory z Koalicją Europejską, bardzo wyraźnie ponad 7 punktami procentowymi, co oznacza, że najprawdopodobniej będziemy mieli aż 27 mandatów w PE, a KE tylko 22.

Ten wynik osiągnęliśmy przy ponad 45% frekwencji (a więc została ona prawie podwojona w stosunku do wyborów do PE z 2014 roku), co oznacza, że działania pro frekwencyjne, jakie prowadziła Zjednoczona Prawica w całej kampanii wyborczej, okazały się skuteczne.

Do tej pory, bowiem, wyborcy poza wielkimi miastami, dosyć niechętnie uczestniczyli w wyborach do Parlamentu Europejskiego, stąd dotychczasowa frekwencja niewiele przekraczająca 20%.

2. Na wygraną Zjednoczonej Prawicy złożyło się wiele czynników, główną była konsekwentna realizacja programu wyborczego, tego z 2015 roku, ale także nowych zamierzeń programowych, ogłoszonych w czasie trwania kadencji w tym w szczególności tzw. 5 Kaczyńskiego, zaadresowana w zasadzie do wszystkich grup społecznych.

To budowało naszą wiarygodność w oczach wyborców i stwarzało dobre podstawy do bezpośrednich spotkań i te spotkania masowo odbywali nie tylko kandydaci do PE, ale wszyscy nasi posłowie, senatorowie, a nawet radni.

To była nasza wielka przewaga nad kandydatami z list KE, którzy prawie spotkań z wyborcami nie robili, po prostu bali iść do nich z programem, który zawierał tylko jedno zamierzenie „odsunięcie PiS od władzy”.
3. Naszym ważnym atutem była nie tylko realizacja programu wyborczego, ale także „mocne” listy kandydatów do PE, składające się głównie z posłów, senatorów, ministrów, wiceministrów i radnych województw.
Wszyscy oni bardzo ciężko pracowali, odbywali liczne spotkania, nawet w małych miejscowościach, trwały one nawet i dwie, trzy godziny i często był to nie tylko przekaz w jedną stronę, ale zwyczajna rozmowa ze wszystkimi uczestnikami.
Wiem coś o tym, bo sam w ciągu ostatniego miesiąca odbyłem kilkadziesiąt takich spotkań i czasami były to spotkania w miejscowościach, w który od lat nie było żadnego posła ani senatora.
4. Nie byłoby jednak tego zwycięstwa, gdyby nie mobilizacja wyborców poza dużymi miastami o czy świadczy frekwencja wynosząca na terenach wiejskich, ponad 40% czyli ponad dwukrotnie większa niż 5 lat temu.
Na podstawie sondażowych wyników można stwierdzić, że Zjednoczona Prawica wygrała przede wszystkim na wsi i to zdecydowanie 56,3 % do 27,5% (KE), a więc ponad dwukrotnie.
Wręcz nokautujące zwycięstwo Zjednoczona Prawica odniosła wśród rolników 70,1% do 18,6% (KE), co pokazuje, że w ciągu ostatnich 5 lat, partie wchodzące w skład KE straciły ponad 20 punków procentowych poparcia w tym środowisku.
To oznacza, że PSL wchodzący w skład Koalicji Europejskiej w zasadzie został wyrugowany ze świadomości rolników i poważnie ograniczył swoje poparcie w środowisku wiejskim.
W konsekwencji chyba rozpoczną się rozliczenia w tej partii i próba opuszczenia przez nią Koalicji Europejskiej, mimo tego, że 3 jej liderzy jak wszystko na to wskazuje, zdobyli jednak mandaty.
5. Po tym rewelacyjnym dla Zjednoczonej Prawicy wyniku w środowisku wiejskim, niezwykle ważnym będzie realizacja zapowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego z Konwencji rolnej, która odbyła się w tej kampanii w Kadzidle koło Ostrołęki.
Jeżeli będziemy konsekwentni w tej sprawie to poparcie poza dużymi miastami dla Zjednoczonej Prawicy, może być na tyle trwałe, że pozwoli to na wygranie wyborów parlamentarnych na jesieni tego roku i prezydenckich w roku następnym.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-05-2019 [13:50] - zbieracz śmieci | Link:

Panie ,wygrał PIS a nie jakaś zjednoczona prawica i nie też głosom rolikoów czy wsi ale rozumowi głosujących którzy nie maja zlasowanych mózgów i dla których  Polska coś znaczy  a nie puste słowo !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-05-2019 [13:50] - zbieracz śmieci | Link:

Panie ,wygrał PIS a nie jakaś zjednoczona prawica i nie też głosom rolikoów czy wsi ale rozumowi głosujących którzy nie maja zlasowanych mózgów i dla których  Polska coś znaczy  a nie puste słowo !