Powódź zakończyła kampanię wyborczą

  Stalo się to przedwczoraj, w środę 22 maja, gdy występy polityków zostały wyparte z serwisów informacyjnych przez relacje o żywiołach szalejących w Polsce południowej nawiedzonej przez ulewy, nawałnice i powodzie.  Rząd PiS wykazał się refleksem, oświadczył, że zawiesza kampanię wyborczą i rusza na ratunek.  Poszło mu to nieźle, akcja przeciwpowodziowa była sprawna, a odpowiednie służby stanęły na wysokości zadania.

  Sprawdziło się to, o czym pisałam w mojej wczorajszej notce {TUTAJ}:

  "Po trzech i pół roku nie ulega już wątpliwości, że rząd Zjednoczonej Prawicy, którego motorem jest PiS, to najsprawniejszy polski rząd od 1989 roku. (...) Jeśli chcemy, by taka dobra passa trwała nadal, powinniśmy iść na wybory w niedzielę 26 maja i zagłosować na listę PiS [nr 4].   W ten sposób wyrazimy poparcie dla rządu Zjednoczonej Prawicy i zapewnimy Polsce dobrą reprezentację w Parlamencie Europejskim.".

  Rząd wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków mimo niekorzystnej pogody {TUTAJ}.  Całkowicie zaskoczona nową sytuacją została natomiast opozycja.  Grzegorz Schetyna określił najpierw akcję przeciwpowodziową mianem "kabaretu".  Następnego dnia zreflektował się jednak i pojechał na tereny objęte klęską żywiołową, by rozdawać ciastka powodzianom i kręcić spoty wyborcze.  Wystąpił na wałach w garniturze i lakierkach, dopiero później zmienił ubranie na jakąś kurtkę.  Zrobił z siebie durnia.

  Czy wpłynie to na wynik wyborów - przekonamy się w niedzielę.  Jeszcze raz namawiam wszystkich do głosowania na listę nr 4.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2019 [10:24] - tricolour | Link:

Może szanowna ekspertka od motoryzacji napisze jakie narzędzia ma opozycja do wysłania służb lub wypłaty odszkodowań?

Mysle ze ekspertka nie napisze, bo spali sie ze wstydu. Bedzie jak z elektromobilnoscia, o ktorej nie ma pojęcia.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

25-05-2019 [21:33] - Teresa Bochwic | Link:

Ciekawe, że powódź na Podkarpaciu, w mateczniku partii rządzącej, nastąpiła teraz na parę dni przed bardzo ważnymi wyborami; uniemożliwi znacznej części wyborców dostanie się do lokali wyborczych, jeżeli w ogóle je zorganizowano. Przy okazji wynikł skandal ze źle wykonaną zaporą z czasów poprzednich rządów. Poprzednia taka powódź zdarzyła się na Podkarpaciu tuż przed wyborami prezydenckimi z 20 czerwca 2010 (druga tura 4 lipca), gdy BKomorowski konkurował z JKaczyńskim (te same miejscowości, ta sama rzeka Łęg itd.). Powódź zaczęła się 19 maja, 26 czerwca jeszcze w najlepsze trwała. JK minimalnie przegrał.
Polecam obejrzenie możliwości komputera na Twitterze. https://twitter.com/LaloDagach...
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-05-2019 [23:11] - Pani Anna | Link:

Z całym szacunkiem dla wszystkich, którzy ucierpieli, bo woda to straszny żywioł, ale tych zalanych terenów Bogu dzięki jest kilka wiosek i miasteczek, w sumie 125 domostw, w tym budynki gospodarcze. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-05-2019 [13:42] - Pani Anna | Link:

No i mamy pierwsze szacunki z dzisiaj. Specjalne wstawiam ten komentarz, nie żeby zapeszyć(!), ale żeby porównać z tym co będzie wieczorem - otóż do wszystkich , którzy mówili o zaniżonej frekwencji, bo powódź. Najwyższa frekwencja w Małopolsce i w Świętokrzyskim!

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-05-2019 [21:05] - Pani Anna | Link:

A nie mówiłam?!!