Marsz Suwerenności?

  Na okładce najnowszego numeru dwutygodnika "Najwyższy Czas!" [nr 13-14.2019] {TUTAJ} widnieją wizerunki działaczy Konfederacji oraz napis "Zjednoczona prawica rzuca wyzwanie PiS".  Trochę to dziwne, bo przecież PiS jest częścią koalicji sejmowej o nazwie Zjednoczona Prawica.  Konfederacja to jednak całkiem co innego.   Mnie jednak najbardziej zdumiała informacja, którą znalazłam wewnątrz numeru.  Oto Konfederacja organizuje w dniu 1 maja w w Warszawie Marsz Suwerenności.  W dniu 12 marca 2019 Radio Maryja tak o tym mówiło:

  "1 maja ulicami Warszawy przejdzie „Marsz Suwerenności” organizowany przez formacje wchodzące w skład Konfederacji.Tego dnia obchodzić będziemy 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
1 maja 2004 r. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Zdaniem Konfederacji, czyli koalicji, w skład której wchodzi m.in. Ruch Narodowy oraz partia Janusza Korwina-Mikke, Unia w obecnym kształcie nie przynosi Polsce żadnych korzyści.
Działacze podkreślają, że w referendum akcesyjnym prawie 23 proc. głosujących opowiedziało się przeciwko przystąpieniu Polski do UE. „Marsz Suwerenności” ma być wyrazem sprzeciwu wobec nierówności i tzw. Unii dwóch prędkości, a także znakiem przywiązania do tradycyjnych wartości oraz patriotyzmu – wskazuje prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.
 – Wielki „Marsz Suwerenności” – wielki marsz przeciwko zawłaszczaniu suwerenności i niepodległości państwa polskiego przez brukselskich komisarzy; suwerenności politycznej, suwerenności kulturalnej i suwerenności gospodarczej – mówi Robert Winnicki." {TUTAJ}.

  No cóż - nic nie poradzę na to, że pierwszy maja kojarzy się przede wszystkim z przymusowymi komunistycznymi pochodami sławiącymi władze PRL.  Ta ostatnia była sowieckim protektoratem nie mającym nic wspólnego z suwerennością.  Lewica wielokrotnie próbowała wskrzesić tradycję owych pochodów i nigdy nic z tego nie wyszło.  Uważam, iż organizowanie Marszu Suwerenności akurat w dniu 1 maja jest po prostu idiotyzmem.  Pewne wrażenie zrobił na mnie dobry wynik [12%] Grzegorza Brauna w wyborach prezydenta Gdańska.  Uznałam wtedy, że Konfederacja ma przyszłość.  W tej chwili nie jestem już tego taka pewna.

  Po pierwsze ugrupowanie to nie jest w stanie nawet uzgodnić jakiejś sensownej nazwy.  Lansowana przez Jana Bodakowskiego "Kobralina" jest bez sensu.  W tej chwili Konfederacja jest zlepkiem indywidualności z których każda ma swoje rozdęte ego.   Nie wróży to sukcesu.  Głównym wrogiem prawicy jest Koalicja Obywatelska a nie PiS.  Akcentowanie antyunijności jest obecnie błędem.  Trzeba powiedzieć, ze poza Marszem Niepodległości wszelkie inicjatywy na prawo od PiS spaliły na panewce.  Utworzony w 2013 roku Ruch Narodowy rozpadł się po dwóch latach., Wejście do Sejmu kilku narodowców z lisy Kukiza nic nie dało.  Niewiele wniosły też inicjatywy takie jak Pobudka, Stowarzyszenie "Endecja", czy PIWONIA.  Jeśli chodzi o media, to "Najwyższy Czas!" z tygodnika stał się dwutygodnikiem, a "Polska Niepodległa" z tygodnika - miesięcznikiem,  Tylko "Warszawska Gazeta" ma się dobrze.  Uruchomiła ostatnio telewizję internetową Pl1.tv {TUTAJ}.  Zapowiada się ona ciekawie.

  Biorąc to wszystko pod uwagę sądzę, że w nachodzących wyborach, zarówno majowych, jak i listopadowych, należy głosować na kandydatów PiS [Zjednoczonej Prawicy].  Ugrupowanie to udowodniło, iż nie jest efemerydą i potrafi dobrze zarządzać Polską.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2019 [23:54] - Jabe | Link:

Głównym wrogiem prawicy PiS jest o tyle, że się za nią podaje. Koalicja Obywatelska stała się jawnie lewacka, więc jest przeciwnikiem światopoglądowym – przynajmniej sytuacja jest jasna. A tu mamy retorykę konserwatywno-suwerennościową w parze z integracyjno-socjalną praktyką.

Na domiar złego koalicja zwąca się Zjednoczoną Prawicą – wbrew propagandzie – prowadzi politykę zagraniczną na kolanach.

Nawołuje Pani do głosowania na formację, która udowodniła, że nie jest efemerydą. To za mało. W czasach PRL PZPR nie był efemerydą. Głosowała nań Pani z tego powodu?

Obrazek użytkownika xena2012

25-03-2019 [13:12] - xena2012 | Link:

Zarówno Marsz Suwerenności jak i sama Konfederacja nie wróżą sukcesu.Społeczeństwo ma inne oczekiwania niż wyjscie z UE co pokazują wyniki sondaży nie dające jej większych szans.Dołączając do krytyków PiS-u Winnicki,Bosak,Korwin-Mikke ne pokazują nic odkrywczego,bo ataków na Kaczyńskiego ,partię i rząd mamy pod dostatkiem na codzień ze strony opozycji.Zresztą  Konfederacja sama zamyka sobie drzwi do wyjscia z cienia swoją bezkompromisowością,brakiem zdolności koalicyjnych,nieznajomością poruszania się w świecie polityki.Czy liczą że Marsz Suwerenności przekona do nich miliony Polaków i przeskoczenie magicznego 1%-ta? 

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2019 [15:28] - Jabe | Link:

W ich wypadku poglądy nie są skutkiem stosunku do PiS-u, lecz stosunek do partii rządzącej – rezultatem prawicowych poglądów, które reprezentują. Takie poglądy nie tyle są odkrywcze, co rzadkie dziś. Główne partie prześcigają się w obietnicach prezentów. Takie są oczekiwania ciemnego luda. I tak będzie, dopóki postępująca „czawezyzacja” nie zrujnuje gospodarki. Tylko czy Polska to przetrzyma?

Obrazek użytkownika Gniewko

26-03-2019 [15:12] - Gniewko | Link:

Co pani za bzdury wypisuje #Konfederacja to właśnie #KoalicjaProPolska składająca się z wielu partii i organizacji. To świadczy o jej zdolności koalicyjnych. Za to PiS  jest to partia, która z wszystkimi wejdzie w układy, żeby tylko zostać przy żłobie.

Obrazek użytkownika krystal

26-03-2019 [16:08] - krystal | Link:

Prosze przeczytać bardzo celny wpis autor:Marcin Ís25 marca 2019 19:34 na stronie "bezdekretu".

Obrazek użytkownika Gniewko

26-03-2019 [15:02] - Gniewko | Link:

Proszę wymienić mi korzyści, jakie przynosi UE ! Bo ja żadnych nie widzę. Unia zniszczyła naszą gospodarkę i teraz chce dobić rolnictwo, a PiS im w tym pomaga, a tych co protestują chce wsadzać do więzienia tak jak Kaźmierczaka z AGROunii. https://postulatyagrounii.pl/

Obrazek użytkownika xena2012

26-03-2019 [16:10] - xena2012 | Link:

O ile wiem to społeczeństwo niezrażone rosnącą dyktaturą ,ewidentnym łamaniem prawa w UE  w sondazach popiera nasze członkostwo w tej wspólnocie. I tego PiS nie przeskoczy.

Obrazek użytkownika Dorota M

26-03-2019 [18:49] - Dorota M | Link:

Tyle błędów jakie popełnia Konfederacja, nie rokuje nie tylko przekroczenia progu wyborczego, ale także zniechęca znaczną ilość młodych ludzi do poparcia tego tworu. Jednocześnie te kilka procent, które są jej dorobkiem, zmniejsza szanse PIS na samodzielne rządzenie, co jest niezbędne, żeby Polska przetrwała te zmasowane ataki lewactwa miedzynarodowego i naszych rodzimych zdrajców. Podejrzewam, że w tym konglomeracie zupełnie sprzecznych ze sobą poglądów jej uczestników, także są wpływy agentury obcej, która wznieca niespotykaną nawet w opozycji nienawiść do PIS i obecnego rządu. Rozmawiałam z kilkoma osobami, które są zwiazane z Konfederacją. Ich lekturami są ksiązki, które są nagonką, pokazującą rzekomą zdradę wobec Polski części polityków PIS, bez podawania źródła dowodowego, a takze podważającą ich uczciwość, też bez twardych dowodów. Słuchając tych wywodów byłam przerażona skalą manipulacji jakiej ulegaja ci ludzie i ich autentyczną bezrozumną nienawiścią.

Obrazek użytkownika Jabe

27-03-2019 [16:08] - Jabe | Link:

Błędy, jakie notorycznie popełnia partia rządząca, niweczą szansę na obronę przed światowym lewactwem i 447. W tej sytuacji konglomerat środowisk połączonych ideą suwerennej Polski jest nikłym, ale budzącym nadzieję światełkiem w tunelu.