Recepta Witolda Gadowskiego

Recepta na uzdrowienie Polski Witolda Gadowskiego (spotkanie w Berlinie). W redakcji niepoprawnego radia pl rozmowa o Polsce z dziennikarzem Tv Republika - Antonim Trzmielem
Zajawki audycji 607 (niedzielnej)

19:00 Blues:
      Rozstrzygnięcie konkursu z audycji 605
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.


19:04 List od słuchacza: Słuchacz z USA
      Polskie służby dyplomatyczne utrudniają udział Polonii w wyborach!
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Mam do Was ogromną prośbę w związku z wyborami. Ponieważ jesteście słuchania za granicą bardzo was proszę o przypominanie słuchaczom, że aby wziąć udział w wyborach koniecznie trzeba mieć ważny polski paszport. Jak mi powiedziano w konsulacie w N.Y. wyrobienie paszportu trwa od 4 do 8 tygodni, a w okresie przedwyborczym znacznie dłużej. Tak więc już jest najwyższy czas aby się do tego zabrać, a z tego co wiem , przynajmniej konsulat RP w N.Y. robi bardzo wiele aby utrudniać ludziom wyrobienie paszportu. Na moje pytanie czy wreszcie będą wnioski paszportowe do pobrania ze strony konsulatu powiedziano mi "nie ma i nie będzie" wtedy naiwnie zapytałem dlaczego, a pani konsul wyjaśniła "bo taka jest decyzja". Tak wiec proszę o przypominanie słuchaczom, a ja robię akcję informacyjną lokalnie.


19:09 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
      Jak wygrać - cz.1.
      Organizator: http://bezdekretu.blogspot.com

Im dłużej rozbrzmiewa chór „niezależnych” optymistów i głośniej płyną proroctwa rychłego zwycięstwa, tym łatwiej przewidzieć, że tegoroczne wybory zakończą się według tradycyjnego scenariusza. Wygląda na to, że tuż przed najważniejszą rozgrywką, opozycja i wtórujące jej media po raz kolejny wiodą elektorat na manowce i podążają drogą tych samych błędów, próżnych nadziei i fasadowej gry pozorów.


19:31 Blog: Gadający Grzyb
      Ukraina, czyli pokój gorszy od wojny
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs...

Czy za kilka lat staniemy twarzą w twarz z osią Moskwa-Kijów?


19:44 Blog: Józef Wieczorek
      Kryzys uniwersytetu w ujęciu Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

Moim zdaniem postulaty antykryzysowe zgłoszone przez Komitet Kryzysowy kryzysu nie zlikwidują. Raczej są to postulaty dla beneficjentów patologicznego systemu, którzy by chcieli aby im było lepiej, ale żeby nauka i edukacja przez to stała się lepsza – to nie sądzę. Jak zwykle chodzi o to aby nauka (czytaj – etatowcy, a nawet wieloetatowcy akademiccy) miała więcej pieniędzy i zatrudnieni na etatach (rzecz jasna w ramach ustawianych na swoich, jak dotychczas – konkursach) mogli spokojnie i jak najdłużej je ‚pieścić’.


19:57 Audiobook: Robert Hugon Benson (czyta Katarzyna)
      Pan świata, odc. 07, d.c. rozdz. II ks. I - Nadejście
      Źródło: http://panswiata.4shared.com/

"Wiele mówiono tego wieczora przy obiedzie wśród księży o nadzwyczajnym wzroście masonerii", i zastanawiano się, kim jest tajemniczy Felsenburgh, którego nikt nie widział. Masonem?


20:12 : MarekW
      Wiadomosci z zagranicy

Wiadomosci z zagranicy


20:18 Rozmowa Redakcyjna: Antoni Trzmiel (TV Republika), Tomasz "Geolog", Gadający Grzyb
      Bieżąca sytuacja w Polsce i za wschodnią granicą
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Z naszym gościem poruszyliśmy szereg tematów dotyczących m.in. wyborów oraz sytuacji społeczno-politycznej w Polsce. Nie zabrakło również wątków ukraińskich i odniesień do geopolityki.


22:26 Blog: Gadający Grzyb
      Podatek od nędzy
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs...

W Polsce nawet bieda jest towarem luksusowym, który należy opodatkować, by ludziom od dobrobytu w głowach się nie poprzewracało.


22:36 Audiobook: prof.Andrzej Nowak (czyta Geolog 1988)
      Odcinek 21: Wielkość i nędza w historii (Lecha Wałęsy)
      Organizator / Źródło: Od Polski do post-polityki. Intelektualna historia zapaści Rzeczpospolitej / http://od-polski-do-post-polit...

"How is Lech Walesa doing?" - to było pierwsze pytanie, jakie usłyszałem od czarnoskórego taksówkarza na lotnisku w Newark, kiedy tylko dowiedział się, że przylatuję z Polski. Taksówkarz był z Wybrzeża Kości Słoniowej. To nie jest tylko anegdotka, ale potwierdzenie pewnego faktu. Jeśli Polska jest kojarzona w świecie z jakąś historyczną postacią, to na pierwszym miejscu wśród owych skojarzeń pojawia się Lech Wałęsa (bardziej od niego znany Jan Paweł II nie zawsze postrzegany jest jako Polak). Możemy z tego faktu wyciągać rozmaite wnioski. Ja wyciągam ten, iż warto zajmować się fenomenem Lecha Wałęsy..."


23:02 Felieton: Jozef Wieczorek
      Kto najlepiej opanuje kłamliwą najnowszą historię UJ ten ma indeks w kieszeni !
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

Po raz kolejny mamy Konkurs Wiedzy o UJ, do rozdania jest aż 145 indeksów i to bez względu na wynik matury, ale trzeba przyswoić sobie jak najlepiej wiedzę o UJ na podstawie lektur, w tym słynnych Dziejów Uniwersytetu Jagiellońskiegow których nie zidentyfikowano w historii systemu komunistycznego, ani stanu wojennego.


23:08 : MarekW
      Wiadomosci z zagranicy

Wiadomosci z zagranicy


23:16 Audiobook: Sergiusz Piasecki (czyta Gadający Grzyb)
      Siedem pigułek Lucyfera - odc.39 Rozdz. XXI - Galowy występ wielkiego demokraty w Piekle
      Źródło: http://siedem-pigulek-lucyfera...

Autentyczne przygody diabła Marka, w latach 1945 i 1946, w niepodległej Polsce demokratycznej, odtworzone na podstawie: dokumentów, zeznań świadków, wycinków prasowych oraz własnych obserwacji autora.


23:29 Kalendarz Historyczny: Ryszard Gromadzki, Piotr Dmitrowicz
      17.II - Komunistyczni agenci ręka w rękę z Gestapo
      Organizator: TV Republika

Publicysci komentują w TV Republijka aktualne rocznice ważnych wydarzeń historycznych.


23:40 FelietonRM: Stanisław Michalkiewicz
      Myśląc Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl

Stanisław Michalkiewicz w swym cotygodniowym felietonie dla Radia Maryja.


23:48 FelietonRM: prof. Piotr Jaroszyński
      Myśląc Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl

Prof. Piotr Jaroszyński w swym cotygodniowym felietonie dla Radia Maryja.


23:58 Nauki: ks. Roman Kneblewski
      Czego boi się diabeł?
      Organizator: Polonia Christiana

Póki jesteśmy w drodze, jesteśmy Kościołem walczącym. Musimy toczyć bój z własnymi słabościami i z naszym przeciwnikiem, Szatanem. Czego więc boi się nasz przeciwnik? - mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl ks. Roman Kneblewski.


24:07 Spotkanie: Witold Gadowski
      Polska dziś
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Zapis ze spotkania z Witoldem Gadowskim w Berlinie.Wspóorganizatorem był Marek W. z Niepoprawnego Radia PL


Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-02-2015 [08:51] - NASZ_HENRY | Link:

Radio to potęga... była ;-)