Będzie gorzej niż było

Mam swoje blogi na zaufanych witrynach prawicowych. Nie na skrajnej prawicy, nie na pięknych utopiach i nie na wiecznych narzekaniach, szukania dziury w całym, jak to mają w zwyczaju ci, co zawsze wiedzą lepiej – besserwisserzy.
Cóż wiedzą lepiej, lecz niestety nie potrafią tego wprowadzić w życie.
Schowani pod maską komentatorów, "życzliwych krytyków" i zatroskanych publicystów, skrywają fakt, że właściwie są nieudacznikami.

Tak więc koncentruję się na w miarę rozsądnych portalach, gdzie większość odwiedzających, jak również piszących myśli wo zdroworozsądkowo, pragmatycznie.

Wikipedia
Potocznie pragmatyzmem nazywana jest także postawa, polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność.

Naturalnym jest, że każdy ma swoją wizję i swój ogląd świata. I także każdy ma swoje ograniczone pokłady cierpliwości.
Uczestnicy wspomnianych portali w zdecydowaniej większości w 2015 roku głosowali najpierw na prezydenta Andrzeja Dudę, a potem na jesieni, na Prawo i Sprawiedliwość. I wygraliśmy. Wielu poczuło, że jednak posiada jakąś moc sprawczą. Odzyskiwali tak swoją dumę i godność.
Wszyscy również głosowali tak, by raz na zawsze odsunąć od władzy ochłapy komuny i postkomuny, jak i hieny i sępy, które tworząc III RP, żywiły się żywym organizmem Polski.
Rządy przegranych - koalicji PO+PSL były najczarniejszym okresem młodziutkiej demokracji i dalsze sprawowanie przez nich władzy groziło ogólnonarodową katastrofą. Groziło likwidacją Rzeczypospolitej, roztopionej w neoliberalnej i kryptokomuszej Europie.
To prawda tak oczywista, że nikt z nas nie miał najmniejszych wątpliwości.

Lecz każdy z nas ma swoją wizję i swoją percepcję rzeczywistości. I w większości niektórych się lubi, ceni i szanuje, a innych wprost przeciwnie. To naturalne.
Po trzech latach rządów, każdy wyrobił sobie własną ocenę władzy, dokonał bilansu osiągnięć i porażek i ci, głównie mało-cierpliwi i nieświadomi faktu, że ważne procesy historycznych przemian potrzebują czasu i właściwej dynamiki; ci, którzy mają dusze rewolucjonistów i uważają, że już dawno wszyscy poprzedni złoczyńcy powinni siedzieć za kratami, a obce państwa nie mają prawa wtrącać się w nasze sprawy, zaczęli, nawet bardzo głośno występować przeciwko władzy, którą przecież własnym, nie zafałszowanym głosem wybrali.

W dużej mierze ulegli też podszeptom V kolumny, która istnieje zawsze i wszędzie, a która dzisiaj, w obecnej Polsce jest niesłychanie silna i bogata. Więcej, jest ona wyposażona w takie narzędzia i takie naukowe metody działania, że przeciętnemu człowiekowi niezmiernie trudno jest im nie ulec.
Niestety wielu uległo. I przestało myśleć samodzielnie.
Działalność wielu niegłupich blogerów i komentatorów uległa degradacji. Już nic nie tworzą, nie dzielą się własnymi myślami, tylko metodą "kopiuj – wklej" umieszczają mądrości tych wspomnianych na wstępie "co wiedzą lepiej".

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, na Konwencji Wyborczej przedstawił wiele projektów, które w miarę wzrostu bogactwa państwa, będą przełożone na bogactwo obywateli. To sprytny zabieg i można się było tego spodziewać. Lecz chyba tylko wściekła opozycja jest niezadowolona.

To jednak mimo wszystko, swoim ciężarem nie było tak istotne i ważne, jak słowa odnoszące się do hasła i celu totalnej opozycji i reszty anty-pisu: -

"odsuniemy PiS od władzy, aby było tak, jak było"

PJK powiedział:-

"będzie gorzej niż było"

To stwierdzenie oparte jest na trzeźwej ocenie słów i poczynań politycznych przeciwników. Nawet odrzucając przedwyborczy emocjonalny kontent, ich zamiary i obietnice, a także faktyczne działania, jak w Warszawie, czy Gdańsku, demonstrują, że po przejęciu władzy dokona się zwrot i cofnięcie Polski do roli neokolonialnego kraiku, z całym paskudnym lewackim neoliberalizmem, gdzie będzie się zamykać kościoły, wychowywać dzieci w hippisowskiej swobodzie seksualnej, a przeciwników politycznych będzie się zamykać w obozach. A obywatelom da się swobodę decydowania o własnym losie – jeżeli chcą zdechnąć z głodu, to proszę bardzo. Nie podoba się? To spieprzaj choćby do Wietnamu, co jakoś tak radził były prezydent Komorowski.

Kaczyński to właśnie dobitnie powiedział, żeby ci wszyscy prawi Polacy, którzy przecież doprowadzili go do władzy, a dzisiaj,po trzech latach zwątpili, jak kiedyś Niewierny Tomasz Apostoł, oprzytomnieli i rozważyli, jaką alternatywę za sobą niesie przegrana Dobrej Zmiany.

Tego chyba każdy uczciwy i przyzwoity Polak nie chce.

A czy jest jakaś inna możliwość, inni przywódcy, co udźwigną rządzenie krajem?
Proszę bardzo – czekam na przykłady.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-02-2019 [09:22] - Marek1taki | Link:

Problem nie jest dostrzeżenie alternatyw. To widać: odrobiliśmy lekcję z historii i nie idziemy z Hitlerem na Moskwę idziemy z żydokomuną. Problemem jest dostrzeżenie na jak  antypolskich i antycywilizacyjnych warunkach idziemy. Idziemy wygrać przeciwko samym sobie. Bo wygramy. PiS rzeczywiście po ostatniej konwencji nie ma z kim przegrać. To już przesądzone. I to wystawia świadectwo i politykom, i wyborcom. Pacta conventa PiSu z Narodem trzeba przyjąć do wiadomości. Nie ma w nich tylko wskazania celu politycznego: Polska to nienormalność, bo trudno za normalność uważać - nawet w warunkach okupacji - filosemicką politykę z jednej, a z drugiej upaństwowienie przez zniewolone państwo wszelkich przejawów życia.Zniewolone ideologią światowej żydokomuny, która do roli IIIRzeszy wydelegowała Izrael..

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2019 [10:45] - xena2012 | Link:

Byłam,jestem i prawdopodobnie bedę głosem za PiS.Piszę- prawdopodobnie bo na konwencji istotnie zgrabnej ,wartkiej,ciekawej zabraklo mi oceny i założeń polityki zagranicznej.To co nas ostatnio tak dotkliwie doświadcza zostało całkowicie ominięte jakby to było tylko złym snem albo w ogóle nie istniało.Ale pomimo swoich watpliwości odpowiem na Pańskie pytanie : nie widzę innej możliwości ani przywódcy co udźwignie to rzadzenie.Wystarczy porównać konwencje PiS gdzie jasno artykułuje się skąd będą pochodzić podwyżki świadczeń,mocno podkreśla założenia dalszej polityki gospodarczej z konwencjami PO,Teraz czy Wiosny w których krolowało jedynie hasło wszyscy przeciw PiS.

Obrazek użytkownika angela

24-02-2019 [11:07] - angela | Link:

PiS, nie będzie miał z kim przegrać, jak ludzie pójdą na wybory, ale jak się opasą 500+, i innymi plusami, to legną na kanapie, a zlodzjaszki zmibilizowane na maksa, i po wyborach.
PiS MUSI wygrać, i to wygrać wysoko, żeby żadnym kuniom się nie ?? kłaniać. 
Dlatego już.... Musi być mocno nasillona informacja, o obowiązku obywatelskim!!!! , pójścia na wybory, w obronie kraju. 
Plakaty, zorganizowane grupy informacji. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2019 [12:29] - jazgdyni | Link:

Więc mobilizujmy siebie i innych!
Takie sianie defetyzmu, jak tu robi pan Troteleiner to zachęcanie wszystkich, by byli za tym, aby "Było tak, jak było". Czy o to mu w tych marudzeniach chodzi?
Pytania które stawia wkrótce będą miały sprecyzowane odpowiedzi. A kłamstwa o zaniechaniu realizacji obietnic wkrótce go samego ośmieszą. Na przykład załatwienie problemu "frankowiczów" (i nie tylko - inne waluty kredytowe też) przewidziane jest na czerwiec br.

Obrazek użytkownika angela

24-02-2019 [11:15] - angela | Link:

Wszyscy ci, co nie wybierają "mniejszego zła",
nie wybierając się na wybory, będą mieć zło ?procentowe, tylko szkoda, że wszyscy z nimi,  i   Polska  ??  

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-02-2019 [11:21] - Trotelreiner | Link:

Prawo Murphiego.
1.Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gorzej.
2.Jeżeli już jest jest tak źle,że nie może być gorzej,to na pewno będzie.

Czy może juz jest?

Morawiecki kłamie o obnizeniu VAT...wygłupił się,bo obniżyl na smoczki dla niemowląt!!
Najważniejsze obietnice z 2015 leżą...Medialna,frankowicze,Aneks....veta Dudy bez sensu...IPN ustawa...

PiS wygrał,bo ludzie uwierzyli...że BĘDZIE INACZEJ....ludzie uwierzą w każde gówno,byle opakowane w ładny papier...
Teraz też zastosował stary chwyt: PACEM ET CIRCENSES ....dają na chleb...emerytom,kobietom na pierwsze dziecko...PKS dla wsi....czyli są też igrzyska!!

Straszenie Platfusiarnią,,,,nie mamy z kim przegrać!!! Czyżby?!
Nie biorą debilizmu i krótkiej pamięci elektoratu pod uwagę...roli mediów Sorosa w "tymkraju" ,agentury niemieckiej,rosyjskiej,żydowskiej....zakonnica na pasach....

Kupić wyborców...ILE TRZEBA? Dać ! Niech TYLKO ZAGŁOSUJĄ!
Oglądałem...i trzymałem sie za głowe...takich bzdur jak gadał Morawiecki...nawet za Gierka nikt nie opowiadał.

Wybory do Paramentu UE...już są zrobione,policzone i podzielone...te majowe,to tylko teatr dla ludzików,głupców.

Duda,Gowin,Gliński,Ciapciakiewicz...to największy błąd Kaczyńskiego...na nich się wywróci... skąd wiem? Bom stary krakus...pamiętam UD,UW i Geremka z Krakowa.
Bo studiowałem dwa kierunki jednocześnie na UJ...bo kilku z nich miałem nieszczęście poznać.

Ceterum censeo...

Pozdrawiam...
 

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2019 [12:00] - xena2012 | Link:

Dlatego uważam,że rząd powinien się skupić również na ocenie swoich ministrów.Wydarzenia ostatich dni pokazały,że polityka zagraniczna,kultury i nauki kuleje,o ile nie legła w gruzach.Gliński powinien natychmiastowo sie rozliczyć z pochodzacych z kieszeni podatnika funduszy wpychanych wrecz w inicjatywy żydowskie a ukoronowaniem jego antypolskich działań jest dotowanie konferencji w Paryżu.Czy nazwiska ,,prelegentów'' takich jak Gross,Engelking,Płatek,Leociak były mu nieznane i nie wiedział o czym będzie konferencja?Jak rozumiec politykę PAN?Po co mają Polskę w nazwie? Niech się nazwą IAN i przeniosa do Izraela.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2019 [12:22] - jazgdyni | Link:

Rany Boskie! Niektórzy, jak ten pan T. powyżej uważa, że PiS do grupa świętych Apostołów, na dodatek wybitnie mądrych i dobrych. Ministrów się zmienia, rotacja jest. Niestety, fakt isnienia koalicji nieco sprawy komplikuje. Lecz to w zasadzie mało istotne.
Nasz Narodowy Geniusz, Wieszcz Juliusz Słowacki powiedział: "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy" panie Troteleiner.

Powiedział też w swoim testamencie, co dedykuję wszystkim niezależnym

:Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;...

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2019 [14:17] - rolnik z mazur | Link:

@trotelreiner

Niestety masz kolego rację. Mam podobne odczucia i doświadczenia. Socjalizm jest wrogiem demokracji. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2019 [14:41] - jazgdyni | Link:

Tylko, ze ja demokracji nie cierpię. Z Powodu krzywej Gaussa IQ..
A słowo socjalizm jest w moim domu zabronione.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2019 [12:06] - jazgdyni | Link:

@Marek 1Taki & Xena

Macie faktycznie rację, tylko...

Ważna jest kwestia priorytetów. Od czego zacząć?
Chyba każdy z funkcjonującym zdrowym rozsądkiem przyzna, że aby się z nami liczono i byśmy byli poważnie, podmiotowo traktowani, to musimy być silni i docelowo niezależni.

Widać Prezes i Morawiecki również przyjęli, do czego nawołuję od lat, fundamentalną tezę suwerenności Adama Smitha - "Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli". Nikomu nie dam się przekonać, że inne priorytety są ważniejsze. Bzdurą jest utrzymywanie przyjaznych stosunków ze wszystkimi. Bzdurą jest bezwarunkowe akceptowanie tzw. zachodnich wartości.
Bzdurą jest także już na początku (Ludzie! Dopiero trzy lata!) zadzieranie nosa, popularnie określane jako dbanie o godność i honor, wobec tych, co mogą nas zjeść niedużą łyżeczką, albo tylko potężnie zaszkodzić. Poczekajmy tylko jeszcze trochę, a to do nas będą się w lansadach zalecać.

Summa summarum - pierwszorzędnym i zasadniczym zadaniem na parę najbliższych lat jest odbudowanie społeczeństwa na miarę Rzeczypospolitej.
A czerwone i różowe dinozaury zatłuczemy kamieniami.

Ps. 73 lata po II WŚ - Niemcy Żydom zapłaciły. Szwajcaria zapłaciła. Kto pamięta, kto tam jeszcze? A my - Polska i Polacy nie daliśmy nawet złamanego grosza. Ktoś się boi, że jednak zapłacimy? Póki jest PJK nie zapłacimy. Też popełnia błędy, ale nie takie.
 

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2019 [12:39] - xena2012 | Link:

Polska nie zapłaciła?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2019 [14:40] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni

placilismy, placimy i bedziemy placic i prezs ma tyle do gadania jak ....wystarczy, ze zaplacimy za amerykanski demobil tyle co za nowki. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2019 [14:44] - jazgdyni | Link:

Kwity proszę pokazać! Mówisz pan jak ten austriacki agent od Prezesa.
Płaciliśmy do 1993 komuchom i potem jeszcze Pawlak za prywatę im kapnął.
A potem stop.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2019 [16:21] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni
jakie kwity? Jesteppewien, ze sprawa roszczen juz dawno jest zaklepana. Teraz chodzi tylko o przyspieszenie splaty o czym przypomnial pompeo. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2019 [14:45] - Imć Waszeć | Link:

Jak cena jest zaporowa, to można kupić to samo w Chinach albo w Rosji. Ryzyko backdoora zamieniającego w krytycznym momencie sprzęt w złom na kółkach jest podobne. Ponadto nikt nikogo u władzy siłą nie trzyma. Nie podoba się praca, za mało możliwości, za mało ruchu, to proponuję odpuścić kadencję lub dwie, to się od razu przyjemniej zrobi. A, zapomniałbym o wzięciu kredytu jak Bull ;)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2019 [16:24] - rolnik z mazur | Link:

No dobre sobie . Niedługo nie będzie można kupić chińskiego telefonu ! Wszystko za zielone, które jak wiadomo są wymienialne na ołów. Pzdr

Obrazek użytkownika Jaworowski

24-02-2019 [16:30] - Jaworowski | Link:

jazgdyni>>>Bzdurą jest utrzymywanie przyjaznych stosunków ze wszystkimi. Bzdurą jest bezwarunkowe akceptowanie tzw. zachodnich wartości.
Bzdurą jest także już na początku (Ludzie! Dopiero trzy lata!) zadzieranie nosa, popularnie określane jako dbanie o godność i honor, wobec tych, co mogą nas zjeść niedużą łyżeczką, albo tylko potężnie zaszkodzić. Poczekajmy tylko jeszcze trochę, a to do nas będą się w lansadach zalecać.<<<

Jestem w letkim szoku. Pan się w końcu obudził i gada jak człowiek. Brawo. Przed wyborami należy mobilizować elektorat. Wątpiących, defetystów i tych, których komuchy wywiedli na manowce, a niestety tych przekabaconych jest trochę i tutaj, należy sprowadzić na właściwą drogę, gdyż  prawda i dobro niezależnej Polski to nasz najszczytniejszy  cel. Przestrzegam przed huraoptymizmem. Skonsolidowany wróg brunatny, czerwony i żydowski jest potężnym przeciwnikiem, który stosuje taktykę wszystkich chwytów dozwolonych, czyli najohydniejszych prowokacji  włącznie z skrytobójstwami.

Obrazek użytkownika Valdi

24-02-2019 [18:23] - Valdi | Link:

Ciekawe towarzystwo tutaj komentuje. A wydawałoby się że to blogi pro-PISowskie.
Panie Targalski wróóóóóóć !

Obrazek użytkownika nonparel

24-02-2019 [19:11] - nonparel | Link:

Proszę bardzo...
Pan Jacek Matysiak po sąsiedzku pięknie opisał proces wykorzystania przez Żydów żelaznej kurtyny do konsekwentnego urabiania opinii świata przeciwko Polsce: "Największym osiągnięciem narodu żydowskiego w ostatnich dekadach jest jednak oswojenie i zdominowanie Amerykańskiego Supermocarstwa". Nie wierzę, żeby PIS od początku o tym nie wiedział. Co trzeba było zrobić? Grać na tylu fortepianach ile się da. Dywersyfikować politykę. Szukać taktycznych sojuszy. A nade wszystko z całych sił odkręcać tę kłamliwą propagandę - poprzez filmy, konferencje, książki, prasę, media, internet. A co zrobił PIS? Ekspertem od spraw żydowskich jest Jarosław Gowin a nie Ewa Kurek. Budujemy muzeum Polin i eksterytorialne Auschwitz. Z pieniędzy podatników finansujemy Grossa. Ekshumacja w Jedwabnem? - nigdy w życiu! Z ustawy o IPN sromotnie się wycofujemy i stawiamy wszystko na jedną kartę sojuszu z USA. A przede wszystkim: 447 POD DYWAN. POD DYWAN. Tylko dokładnie, żeby mi nic nie wystawało.
Głupotali to, czy zdrada?
13 lutego w Warszawie g... się rozlało. Internet, to potężna siła. Dobra zmiana w odwrocie. Panika w oczach. Jedni mówią: Zróbmy sondaże: 41%, nie, lepiej 56%, a co tam. Drudzy radzą: dajmy wszystkim po 500, nie, po tysiąc a emerytom po dwa tysiące. Przecież nic nie mamy do stracenia a nie ze swoich dajemy. Ci najbardziej strachliwi krzyczą: to koniec, DO BRUKSELI! EWAKUACJA!
To nie tak.
- Co trzeba zrobić, gdy jesteśmy ze wszystkich stron otoczeni przez przeważające siły wroga?
- Trzeba zachować spokój.
Podstawowe pytania, to:
1. Czy "dobra zmiana" może odzyskać reputację przed wyborami? Raczej nie.
2. Czy może wygrać? Mała szansa.
3. Co możemy zrobić? Możemy tworzyć lokalne komitety wyborcze. Przecież jest internet. Ktoś, kto ma sto tysięcy wejść ma szansę. Trzeba tylko odsiać prowokatorów i osoby podstawione. Możemy skończyć z wyborczą kalkulacją wybierania mniejszego zła - bo ci, na których chcielibyśmy zagłosować i tak nie mają szans.
Czy to jest rozwiązanie pragmatyczne? Z całą pewnością nie. Ale najlepsze...

"Zdrada stoi na boku i czeka!
Na powiekę się wparła powieka,
Oko w oko zajrzało i patrzy:
Kto z nas dwojga trwożliwszy i bladszy?
Kto z nas dwojga pod wstydu drży łuną?...
Pistolety, jak węże, w dłoń suną...

Znam cię! Twoja goniła mnie ślina
Od Powązek, od armat Raszyna!
Za śladami mych kroków szłaś cieniem,
Godząc z bruku wydartym kamieniem!
I o serca odbita pawężę
Powróciłaś! — Lecz ja cię zwyciężę!

Nad Krakowem poranna mgła biała,
We mgle trąbka ułańska zagrała,
Z mgły wysnute cudowne zjawisko
Nad książęciem pochyla się nisko,
W oczy patrząc, co jej się nie zlękną,
Masz mnie — szepce — Śmierć piękną...
Śmierć piękną..."
(Artur Oppman - Noc w Krakowie)
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

24-02-2019 [19:24] - Lech Makowiecki | Link:

Cyrk to się zacznie na całego, gdy któregoś dnia PJK zniknie z polityki (obrazi się, zachoruje, lub nie daj Boże,  umrze). Wtedy zacznie się na prawicy taka wojna o schedę po nim, że nic już nam nie pomoże... Wróci Tusk i będzie po Polsce...

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2019 [19:48] - jazgdyni | Link:

Wypluj te słowa Leszku!

Nie, na serio, sądzę, ze on jest dość zapobiegliwy, by sobie przygotować dobrego delfina. jesteśmy niegłupim narodem.
A Tusk? Za bardzo to on wracać nie chce. Lecz oni też juz go nie chcą.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2019 [19:49] - rolnik z mazur | Link:

I tu jest kot pogrzebany. To tylko świadczy jakim durnym jesteśmy narodem
 Po naczelniku tylko pulkownicy. Czym się skonczylo kazdy wie. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-02-2019 [19:46] - Trotelreiner | Link:

Szanowny Panie "jazgdyni"
Nie moja wina,że nie umie Pan odróżnić defetyzmu od realizmu!
Ja potrafię OBLICZYĆ matematycznie reakcje,odruchy i czyny naszego prymitywnego postkomunistycznego pseudo społeczeństwa z dokładnością 90% ...z dopuszczalnym
10% błędem.
Po 40 latach pracy jako socjolog i etnograf...i wykładowca socjotechniki medialnej....umiem poznać kto kłamie,kto nie pojęcia o czym mówi,kto jest agentem obcych służb.
Mowa ciała to podstawa psychologi...w kontaktach między ludźmi...a jeszcze coś z wykładów psychiatrii i psychologii na UJ pamiętam :-))

Czy sie obrażę za defetystę? Nie takie obelgi mnie spotykały...a na inwektywy portalowe...nie zwracam uwagi...guarda e passa...

PS.Morawiecki NIGDY nie powinien zostac premierem...jego gestykulacja i sposób mówienia....to kompromitacja...a zupełny brak dyplomacji...to klęska.
.    Pani Szydło też musiała nadrabiać braki...ale ona była przynajmniej szczera...no prawie...ale sie uczyła!!
    Cały ten gabinet nadaje sie ....Pan sie domysla...no właśnie.
PPS.Opozycją sie nie zajmuję...to plankton,który walczy o respirator i tlen...soveticus w "tmkraju" im da szansę...I TO JEST STRASZNE!!!
Ukłony....P.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2019 [20:49] - rolnik z mazur | Link:

100/100 sam bym tego lepiej nie użył. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2019 [21:10] - jazgdyni | Link:

Widzi Pan dobrze czytam mowę ciała, a na psychologii, a jeszcze bardziej psychiatrii znam się począwszy jeszcze od czasu sławetnego prof. Bilikiewicza (starszego). Socjologia - nie za bardzo, lecz statystyka matematyczna i modelowanie, to część mego zawodu.
Zgoda, co do premiera Morawieckiego. Ponieważ nie ma naturalnego talentu ojca i raczej medialnie i dyplomatycznie szkolony nie był, nie wypada najlepiej publicznie. Lecz czas się zmieniają, co pewnie zauważa Pan w stylu Donalda Trumpa.
Ja tam defetyzmem obrażać nie chciałem, a może Pan zauważył, że w tekście przywołałem definicję pragmatyzmu. Proszę też (przy okazji) zwrócić uwagę na moje motto.
Zawsze do rozważań i analiz staram się w pewnym stopniu podchodzić w miarę naukowo, co nawet pewna pani mi tu z pogardą rzuciła, że jestem tylko inżynierem. No tak... A w tym segmencie wiedzy nie ma możliwości działania bez matematyki i logiki.
Natomiast to NIGDY w stosunku do premiera. Widzi Pan, w projektach międzynarodowych sporo obracałem się również wśród takich ludzi (np. ostatnio inwestorzy z Huston z miliardowym kapitałem) którzy, wypisz, wymaluj, pasują do Morawieckiego. To, mimo że MM to bankowiec, są technokraci. I chyba ich era rządów nadchodzi. Humanistyczni wodoleje i niedouki nie mają już szans. Ostatni wysyp historyków na eksponowanych stanowiskach bardzo dużo nas kosztował.

Przypomnę - nie przestaję być krytyczny, a PiS uważam za etap na drodze w dobrym kierunku. System docelowy widzę zupełnie inny, jak już uporamy się z paradoksem demokracji (wg rozkładu statystycznego, głupcy zawsze będą rządzić mądrymi).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-02-2019 [08:19] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni

jaki to system ma byc docelowy?
Z paradoksem demokracji nie da się uporać demokratycznie. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Studentka

24-02-2019 [21:22] - Studentka | Link:

Bo nie ma to jak haratający w gałę Tusk i powiatowa lekarka z poplątanymi nogami na czerwonym dywanie. Ci , to dopiero byli premierzy z górnej  półki. Co za strata dla Polski , to ich odejście!!!

Obrazek użytkownika Jaworowski

25-02-2019 [07:53] - Jaworowski | Link:

>>>haratający w gałę Tusk<<
Gdy ponownie zasiądzie na tronie tego zidiociałego narodu dalej będzie haratał. Wg Ryżej Małpy, krula Seplena I-szego, to sport "elyt", a na czele  elyty Wałęsa Bolek i Kopaczka tryknięta przez Tyranozaura.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-02-2019 [08:23] - rolnik z mazur | Link:

@ studentka

Wez sobie dziekanke czyli urlop i pomysl dlaczego takich nieudaczników wybieramy?
pzdr

Obrazek użytkownika Studentka

25-02-2019 [16:33] - Studentka | Link:

@ rolnik
I to ma być merytoryczna odpowiedz? Dziekanka od życia i rzeczywistości!!!!  Kto ich wybiera to wybiera i na to nikt nie poradzi, więc nie graj tego mądrego, bo żeby skontatować kto głosuje na sprzedawczyków nie potrzeba kończyć uniwersytetów. I nie wybieramy; bo ja nie wybieram.

Obrazek użytkownika Dorota M

25-02-2019 [14:35] - Dorota M | Link:

Nadszedł czas bliski anarchii w której prym wiodą wróżki wieszczące rychły upadek PIS, fantaści wymyślający jakieś Ruchy i partie, których nie ma i nie będzie, a które według nich wygrają z PIS oraz marzyciele o przyszłej potędze Polski, po rządach POKO, które według nich nadchodzą. Należy to towarzystwo rozgonić rózgą rzeczywistości. Mamy to co mamy i z tego należy uformować przyszłość, bez lamentów i defetyzmu, bo inaczej obudzimy się w państwie totalitarnym, rządzonym przez obcych.Trzeba mieć na uwadze nawoływanie Merkel, żeby rządzący nie zważali na dobro i żądania własnych obywateli. To nas czeka, jeżeli z głupoty pogrążymy w niebyt PIS, wtedy Tusk pokaże nam, że może być jeszcze gorzej, niż w stanie wojennym. To jego nowa misja, jeżeli na to pozwolimy..