Przemówienie I Sekretarza Schetyny przed Telerankiem

Obywatelki i obywatele Rzeczypospolitej Polskiej !
Zwracam się dziś do Was jako szef opozycji i jako były minister rządu polskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek ostatnego 30 - lecia, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie. Dławienie demokracji przytłacza ludzi coraz większym ciężarem. Przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści – sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji. Padają wezwania do fizycznej rozprawy z ludźmi o odmiennych poglądach. Mnożą się wypadki terroru, pogróżek i samosądów moralnych, a także bezpośredniej przemocy.
Chaos i demoralizacja przybrały rozmiary klęski. Naród osiągnął granice wytrzymałości psychicznej. Wielu ludzi ogarnia rozpacz. Już nie dni, lecz godziny przybliżają ogólnonarodową katastrofę.
Uczciwość wymaga, aby postawić pytanie: Czy musiało do tego dojść ? Obejmując funkcję szefa opozycji wierzyłem, że potrafimy się podźwignąć. Czy zrobiliśmy więc wszystko, aby zatrzymać spiralę kryzysu?
 Nie można odmówić nam dobrej woli, umiaru, cierpliwości. Czasem było jej może aż zbyt wiele. Nie można nie dostrzec okazywanego przez opozycję poszanowania głosu wyborców. Szliśmy nawet dalej. Inicjatywa wielkiego porozumienia narodowego zyskała poparcie milionów Polaków. 
Jak długo można czekać na otrzeźwienie? Jak długo ręka wyciągnięta do zgody ma się spotykać z zaciśniętą pięścią ? Mówię to z ciężkim sercem, z ogromną goryczą. W naszym kraju mogło być inaczej. Powinno być inaczej. Dalsze trwanie obecnego stanu prowadziłoby nieuchronnie do katastrofy, do zupełnego chaosu, do nędzy i głodu.
Trzeba powiedzieć: dość ! Trzeba zapobiec, zagrodzić drogę konfrontacji, którą zapowiedzieli otwarcie przywódcy PiS. Awanturnikom trzeba skrępować ręce, zanim wtrącą ojczyznę w otchłań bratobójczej walki.
Obywatelki i obywatele!
Wielki jest ciężar odpowiedzialności, jaka spada na mnie w tym dramatycznym momencie polskiej historii. Obowiązkiem moim jest wziąć tę odpowiedzialność – chodzi o przyszłość Polski. Ogłaszam, że w dniu dzisiejszym z partii politycznych PO - N - SLD - PSL - TERAZ - RAZEM ukonstytuował się TRZON - Tymczasowy Rząd Ocalenia Narodowego w następującym składzie : 
Grzegorz Schetyna - Premier 
Barbara Nowacka - Ministerstwo Zapobiegania Niepożądanej Ciąży 
Katarzyna Lubnauer - Ministerstwo Równego Statusu Mężczyzn 
Leszek Miller - Ministerstwo Prawdziwych Mężczyzn 
Marek Belka - Ministerstwo Wymiarowania Członków Członków RPP 
Aleksander Kwaśniewski - Wódki, Wina, Nalewki, Koniaki. Tanio 
Ryszard Petru - Ministerstwo Oświecenia Publicznego  
Joanna Szmidt - Ministerstwo d/s Kolonii i Wysp Zamorskich 
Jan Filip Libicki - Ministerstwo Nadzoru Farmaceutycznego 65 + 
Włodzimierz Czarzasty - Ministerstwo d/s Gazet i Czasopism 
Bronisław Komorowski - Ministerstwo Ochrony Ciężarnych Loch 
Włodzimierz Cimoszewicz - Ministerstwo Ochrony Białowieży  
Borys Budka - Ministerstwo d/s Własnej Żony 
Sławomir Nitras - Ministerstwo d/s Przeglądu Damskich Torebek 
Ewa Kopacz - Ministerstwo  Kopalin i Zwierząt Kopalnych 
Adrian Zandberg - Ministerstwo d/s 2,9 % Poparcia 
Mateusz Kijowski - Ministerstwo d/s Rodziny 
Kazimierz Marcinkiewicz - Ministerstwo d/s Alimentów dla Izabeli Olchowicz 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angol

17-02-2019 [21:16] - angol | Link:

A gdzie donald tusk Ministerstwo Prawdy?

Obrazek użytkownika Jaworowski

18-02-2019 [08:36] - Jaworowski | Link:

A gdzie Robert Biedroń - Ministerstwo d/s Kochania Inaczej czyli Świat na Tęczowo